Keresés

Részletes keresés

garfieldka Creative Commons License 2006.11.20 0 0 126

Pancolar 1,4/75-ös létezik. De gyártásba nem került sosem. Ha akad eladásra, akkor többezer Euro az ára.

Pancolar 1,8/80-as is van. Itthon elérhető áron, a világ "jobbik" felén 3-4-500 Euróért.

Ez utóbbi Prakticar néven fut a B típusú Praktica gépekhez.

Előzmény: Százbolha (125)
Százbolha Creative Commons License 2006.11.20 0 0 125

Urak!

Volt aki már látott országhatárunkon belül Pancolar 85/1.8-at?

Esetleg eladó sorban lévőt?

bmwr12 Creative Commons License 2006.11.19 0 0 124

M 42-es    1:3,5/135-ös      Sonnart jó állpotban, elcserélnék

Exakta bajonettes 25-ös, vagy 35-ös Flektogonra.

garfieldka Creative Commons License 2006.11.18 0 0 123

Fotós adok-veszek topic (32667) sz. hozzászólása: eladó Pentacon 4/200-as objektív.

 

 

jita Creative Commons License 2006.11.17 0 0 122
Sziasztok, szerintetek egy 2.8/50 INDUSTAR-61L/Z Macro megér tíz rugót?
bmwr12 Creative Commons License 2006.11.17 0 0 121

Akár ilyennel is lehet kezdeni játszani.

Mindkét végéről használható.

Normálban, már f 4-től élesre végződik a kép. Viszont sajnos nem A/M -es, ragasztani kell, (attól függ milyen átalakítóval használod) de jó a képe, garantáltan.

Előzmény: DuraAce (118)
optikus Creative Commons License 2006.11.17 0 0 120

135mm-es sonnar-al es kozgyuruvel en jol tudtam makrozni (igaz ez virtualisan joval hosszabb lesz a crop miatt).

 

Előzmény: optikus (119)
optikus Creative Commons License 2006.11.17 0 0 119

Dslrhez meg a gyari nagylatok sem tul jok, amit ugye hasznalni szoktak az a 16mm-es zenitar, letezik mindenfele talpu verzioja (ez halszem de dslr-en nem annyira ervenyesul a crop miatt es psben egyebkent is korrigalhato).

 

Makrozni sok obival lehet, sima m42-es kozgyurusort alaraksz es kesz. Esetleg lehet probalkozni az obi forditassal. Ezek M42-ben olcso filleres adapterek, soosnal biztos kapsz. Obibol olyat vegy aminek van manualis allasa hogy a blendet fixen be tudd ugrasztani.

 

Az mar mas kerdes hogy a digigeped kepes e a manualis obis fenymeresre.

 

Előzmény: DuraAce (118)
DuraAce Creative Commons License 2006.11.17 0 0 118

Sziasztok!

 

M42-es véggel van jóminőségű nagylátószög? Olyan ami dslr gépen is szépen rajzol?

Valamint 100mm -es 1:1 leképzésü makró?

 

Bármilyen tapasztalat érdekelne, hogy milyen irányban érdemes elindulni és ha van eladó valakinek az is.

 

Üdv

lzs81 Creative Commons License 2006.11.17 0 0 117

 

Germicid cső (fénycső féleség)!

Kimondottan gomba és csíraölő hatása van. Mivel azt írod, hogy a gomba már 40 éves, lehet, már rég "megkövült". Ha tényleg 60 éves, lehet, még nincsenek rajta bevonatok, és akkor egy komolyabb optikus fel tudná polirozni, ezáltal lecsiszolva a gombát....

Előzmény: bmwr12 (111)
bmwr12 Creative Commons License 2006.11.16 0 0 116

Optikus!  Garfieldka !

 

Ezeket még nem próbáltam. A legnagyobb fegyverem, a ráolvasáson kívűl, az ultrahangos tisztító volt.

Eredmény: negatív.

Igaz eléggé régi a darab, ha jól számolom legalább 60 éves. Ebből szvsz a gomba kb. 40 évet eltőltött rajta.

Köszi szépen.

garfieldka Creative Commons License 2006.11.16 0 0 115
Eredményről nem tudok, de aszongyák, hogy UV lámpával kell világítani beléje.
Előzmény: bmwr12 (111)
optikus Creative Commons License 2006.11.15 0 0 114
Szetszeded megpucolod vagy kirakod az eros napra vagy van valami gombaolo amibe a cipoket szoktak rakni muanyag zacskoban. A nagyobb baj hogy a gombak megeszik a regi fajta retegezeseket igy az ott lehamlik es hat ez optikailag sem szerencses.
Előzmény: bmwr12 (111)
bmwr12 Creative Commons License 2006.11.15 0 0 113
Úgy néz ki, ez Biotar.ITT a Praktica-nál megtalálod.
Előzmény: garfieldka (112)
garfieldka Creative Commons License 2006.11.15 0 0 112

Na épp ez a lényeg! Két db 2,8/100-as Trioplanom van. Ezek a frontlencse oldaláról szépen bonthatók. Így mindhárom lencse mindkét oldala könnyen megpucolható. Az objektívtubus is tisztítható ezáltal belülről.

 

De a Biotáron nem mozdul a csavarásra se az első se a hátsó tubusrész. :(((

Előzmény: optikus (110)
bmwr12 Creative Commons License 2006.11.15 0 0 111

Gombák eltávolításához valaki már ért el eredmény?  Hogyan?

Eléggé makacs féle.

optikus Creative Commons License 2006.11.14 0 0 110

Nekem van olyan obim amit egyszeruen csak szet kell csavarni.

 

Előzmény: garfieldka (108)
tánczika Creative Commons License 2006.11.14 0 0 109

Sziasztok!

 

Eladó egy Rubinar 500/8 MAKRO (közelpont 2m) M42-es végű tükörobjektív első-hátsó sapkával, napellenzővel, gyári bőrdobozzal, illetve egy házilag gyártott fotós-hátizsákhoz csatlakoztatható hordtástával.

Ára 24ezer forintocska, mail publikus.

 

Üdv,  Zoli

garfieldka Creative Commons License 2006.11.14 0 0 108
Most néztem meg ismét mindkettőt. Az égvilágon semmi, csak a síma alu tubus.
Előzmény: bmwr12 (107)
bmwr12 Creative Commons License 2006.11.14 0 0 107

Akkor sajnos, passz!

A bajonetesen is csak hátúl van csavar, sehol semmi nem látszik.

Előzmény: garfieldka (106)
garfieldka Creative Commons License 2006.11.14 0 0 106
M42-es mindkettő és semmi csavar sehol. Ez a gondom.
Előzmény: bmwr12 (105)
bmwr12 Creative Commons License 2006.11.14 0 0 105

M42-es, vagy Exakta bajonetes?

Ez utóbbinál van kapaszkodó (csavar) hátúlról.

Előzmény: garfieldka (104)
garfieldka Creative Commons License 2006.11.14 0 0 104

A hátlapot leszerelni

 

Hogyan? Tekerni kell? Csavar semmi, sehol. Az a bökkenő, hogy kívül semmi fogódzó, honnan induljon az ember.

Előzmény: bmwr12 (103)
bmwr12 Creative Commons License 2006.11.14 0 0 103

Szia!

A  2/58-as Biotar-t az említett okból, a gépfelőli oldalról lehet eredményesen szervizelni.

A hátlapot leszerelni, belűl van még pár csavar egy fedélen, az alatt már látni a lényeget.

Igaz hogy nekem az Exakta bajonettes, még a "felhúzós-blendebeugratós" változat van.

Nedvesítés a meneteken alkohollal, és törőlgetés.

Eredmény: könnyebben, bár minden obinál izmosabban, de normálisan állítható, kezelhető.

Előzmény: garfieldka (100)
garfieldka Creative Commons License 2006.11.14 0 0 102
Köszi szépen, megnézem, hátha. Egy géppel együtt vettem, s reméltem, hogy az obi jó. Ami igaz is, de nem ártana kicsit rendbetenni a belsejét, mert így nagyon megizmosodnak az ujjaim!
Előzmény: sefotos (101)
sefotos Creative Commons License 2006.11.14 0 0 101

Szevasz, Gyuri!

 

Mivel ez a Helios 44-2 alapja, lehetne esetleg a Helios 44-2 szétszedése logikája szerint próbálkozni (én nem próbáltam, mostanában távmérős Jupitereket bontok kicsit szét, csak a foglalatot az optikai blokktól választom külön, az elég a karbantartáshoz és jusztirozáshoz, a blendéig nem mászok bele).

 

http://www.photohistory.ru/35mm-NormalLens.html

Előzmény: garfieldka (100)
garfieldka Creative Commons License 2006.11.14 0 0 100

Halló, halló! Kérdés!

 

Bontott már valaki 2/58-as Biotar objektívet? Szeretném megtudni, hogyan lehet szétberhelni? Van egy kiváló üvegű, de nehezen fókuszálható (szorul) objektívem. Semmi fogást nem találok rajta.

 

garfieldka Creative Commons License 2006.11.13 0 0 99

A tízezres nagyságrend 99999.- forintig tart. Tehát ha idáig hajlandó vagy áldozni, akkor ennél találsz jobb objektívet is. Ha 10 ezer forint körüli összegre gondoltál, akkor más a helyzet. Mindenesetre én ezt az objektívet nem venném meg, inkább gyűjtenék még és jobb minőségűt keresnék.

 

50-60 ezer forint között egy Pentacon 5,6/500-assal jobban járnál. Igaz, ahhoz már valami komolyabb és ezáltal drágább állvány is dukál, amit szintén figyelembe kell venni a költségek tervezésekor!

Előzmény: cfv (98)
cfv Creative Commons License 2006.11.12 0 0 98
Köszönöm szépen az információkat, tök jó, hogy ilyen profikkal van körülvéve az ember. Remélem nem tart senki tolakodónak, de kérnék még egy objektívről infót: Hanimat 6,3/400 mm. Most tervezem egy nagyobb objektív vételét, eddig csak 200 mm-esem volt, ezért kérdezősködöm folyton. Mi az esélye annak, hogy elérhető (tízezres nagyságrend) áron találok ennél jobb fényerővel rendelkező objektívet? Előre is köszi!
Előzmény: sefotos (96)
szelvesz Creative Commons License 2006.11.12 0 0 97

Évek óta szekrényben pihenő Praktica szettem várja h vki ismét hasznlatba vegye. (ünnepnapokon előveszem, gyönyörködöm benne és álmodozom egy nem is olyan régmúlt korról) Objetívek, apróságok (meg miegymás) külön is eladóak.

Eladó cuccok

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!