Keresés

Részletes keresés

bmwr12 Creative Commons License 2006.11.14 0 0 107

Akkor sajnos, passz!

A bajonetesen is csak hátúl van csavar, sehol semmi nem látszik.

Előzmény: garfieldka (106)
garfieldka Creative Commons License 2006.11.14 0 0 106
M42-es mindkettő és semmi csavar sehol. Ez a gondom.
Előzmény: bmwr12 (105)
bmwr12 Creative Commons License 2006.11.14 0 0 105

M42-es, vagy Exakta bajonetes?

Ez utóbbinál van kapaszkodó (csavar) hátúlról.

Előzmény: garfieldka (104)
garfieldka Creative Commons License 2006.11.14 0 0 104

A hátlapot leszerelni

 

Hogyan? Tekerni kell? Csavar semmi, sehol. Az a bökkenő, hogy kívül semmi fogódzó, honnan induljon az ember.

Előzmény: bmwr12 (103)
bmwr12 Creative Commons License 2006.11.14 0 0 103

Szia!

A  2/58-as Biotar-t az említett okból, a gépfelőli oldalról lehet eredményesen szervizelni.

A hátlapot leszerelni, belűl van még pár csavar egy fedélen, az alatt már látni a lényeget.

Igaz hogy nekem az Exakta bajonettes, még a "felhúzós-blendebeugratós" változat van.

Nedvesítés a meneteken alkohollal, és törőlgetés.

Eredmény: könnyebben, bár minden obinál izmosabban, de normálisan állítható, kezelhető.

Előzmény: garfieldka (100)
garfieldka Creative Commons License 2006.11.14 0 0 102
Köszi szépen, megnézem, hátha. Egy géppel együtt vettem, s reméltem, hogy az obi jó. Ami igaz is, de nem ártana kicsit rendbetenni a belsejét, mert így nagyon megizmosodnak az ujjaim!
Előzmény: sefotos (101)
sefotos Creative Commons License 2006.11.14 0 0 101

Szevasz, Gyuri!

 

Mivel ez a Helios 44-2 alapja, lehetne esetleg a Helios 44-2 szétszedése logikája szerint próbálkozni (én nem próbáltam, mostanában távmérős Jupitereket bontok kicsit szét, csak a foglalatot az optikai blokktól választom külön, az elég a karbantartáshoz és jusztirozáshoz, a blendéig nem mászok bele).

 

http://www.photohistory.ru/35mm-NormalLens.html

Előzmény: garfieldka (100)
garfieldka Creative Commons License 2006.11.14 0 0 100

Halló, halló! Kérdés!

 

Bontott már valaki 2/58-as Biotar objektívet? Szeretném megtudni, hogyan lehet szétberhelni? Van egy kiváló üvegű, de nehezen fókuszálható (szorul) objektívem. Semmi fogást nem találok rajta.

 

garfieldka Creative Commons License 2006.11.13 0 0 99

A tízezres nagyságrend 99999.- forintig tart. Tehát ha idáig hajlandó vagy áldozni, akkor ennél találsz jobb objektívet is. Ha 10 ezer forint körüli összegre gondoltál, akkor más a helyzet. Mindenesetre én ezt az objektívet nem venném meg, inkább gyűjtenék még és jobb minőségűt keresnék.

 

50-60 ezer forint között egy Pentacon 5,6/500-assal jobban járnál. Igaz, ahhoz már valami komolyabb és ezáltal drágább állvány is dukál, amit szintén figyelembe kell venni a költségek tervezésekor!

Előzmény: cfv (98)
cfv Creative Commons License 2006.11.12 0 0 98
Köszönöm szépen az információkat, tök jó, hogy ilyen profikkal van körülvéve az ember. Remélem nem tart senki tolakodónak, de kérnék még egy objektívről infót: Hanimat 6,3/400 mm. Most tervezem egy nagyobb objektív vételét, eddig csak 200 mm-esem volt, ezért kérdezősködöm folyton. Mi az esélye annak, hogy elérhető (tízezres nagyságrend) áron találok ennél jobb fényerővel rendelkező objektívet? Előre is köszi!
Előzmény: sefotos (96)
szelvesz Creative Commons License 2006.11.12 0 0 97

Évek óta szekrényben pihenő Praktica szettem várja h vki ismét hasznlatba vegye. (ünnepnapokon előveszem, gyönyörködöm benne és álmodozom egy nem is olyan régmúlt korról) Objetívek, apróságok (meg miegymás) külön is eladóak.

Eladó cuccok
sefotos Creative Commons License 2006.11.11 0 0 96

1984-ben gyártott tükörobjektiv. Az "A" azt jelentheti, hogy az M42 végződés cserélhető, 3 csavar oldásával (ez az orosz "adapt all"), de nem volt ilyen obim, ezért csak feltételezem. Ha cserélhető, akkor a Jolos cégnél a www.kamepa.ru cimen esetleg kapható "A" változatú K bajonett végződés. Telefonon lehet kérdezni, oroszul.

38/22 a felbontása.

Bokeh-val gond van, kis karikákat rajzolgat, faágakat kettőzi.

 

Előzmény: cfv (95)
cfv Creative Commons License 2006.11.10 0 0 95
Üdv Mindenkinek!
Az lenne a kérdésem, hogy be tudnátok-e azonosítani egy orosz gyártmányú tükör objektívet az alábbi adatok alapján: 3M-6A; 6,3/500; 840880. Az érdekelne, hogy valaki használt-e ilyet, mik vele, vagy hasonlókkal a tapasztalatok, mennyire használható egy ilyen egy lelkes amatőr kezében? A legfontosabb viszont az lenne, hogy létezik-e olyan átalakító, amivel feltehető egy K-bajonettes vázra – legjobb tudomásom szerint az objektív Zenithez való mentettel van ellátva. Ha még az ilyen eszköz beszerzési helyét és árát is tudnátok, az már csak hab lenne a tortán! Előre is köszönet bármilyen infóért!
Salvataggio Creative Commons License 2006.11.09 0 0 94
oroszul kevesebbet értőknek:
<a href="http://babelfish.altavista.com/babelfish/trurl_pagecontent?lp=ru_en&trurl=http%3a%2f%2fwww.kamepa.ru" target="_blank">www.kamepa.ru angolul</a>
Előzmény: sefotos (93)
sefotos Creative Commons License 2006.11.09 0 0 93

Javitom:

www.kamepa.ru 

Előzmény: sefotos (90)
hali01 Creative Commons License 2006.11.08 0 0 92
Köszi!
Előzmény: sefotos (90)
bmwr12 Creative Commons License 2006.11.08 0 0 91

 M 42-es 28-200-ig, makrós zoomot, frontlencsén apró sérüléssel, cserélnék EXA bajonetes obikra, pár ezer ft. értékben. (játszani is jó)

A sérülés digiten sem okoz gondot.

sefotos Creative Commons License 2006.11.03 0 0 90
Még annyit, hogy az "A" azt jelenti, hogy az obi vége cserélhető, 3 csavar tartja, elvileg EOS vagy Nikon, vagy K bajonett vég is kapható, pl. Joloséknál (www.kameps.ru) hozzá, más kérdés, hogy drágább lenne, mint az egész obi.
Előzmény: hali01 (87)
hali01 Creative Commons License 2006.11.03 0 0 89
Köszi!Nekem ennyi elég.
Előzmény: sefotos (88)
sefotos Creative Commons License 2006.11.03 0 0 88

Szerintem éppen annyit ér.

Kicsit túl massziv, de optikailag nem rossz.

Előzmény: hali01 (87)
hali01 Creative Commons License 2006.11.02 0 0 87
Sziasztok!

Jupiter 11-A 4/135-ről tudnátok néhány szót írni?Milyen a minősége?Megér 4000 pénzt?
tánczika Creative Commons License 2006.10.20 0 0 86

Szia,

 

nála kérdezd meg (valamelyik termékénél): http://www.vatera.hu/listings/index.php?us=mosolyfoto . Kb egy-másfél hónapja volt neki több új darab vegyesen M42 és K- bajonettel, ha jól emlékszem 30ezres áron.

 

Üdv,  Zoli

Előzmény: kohalmik (84)
Salvataggio Creative Commons License 2006.10.18 0 0 85
opticamnál láttam a kirakatban.
De ebay-en olcsóbb lenne.
Előzmény: kohalmik (84)
kohalmik Creative Commons License 2006.10.18 0 0 84

Sziasztok!

 

Szeretnék vásárolni egy Zenitar 2,8/16 mm-es objektívet, de mindenhol csak rendelhető, ha egyáltalán rendelhető.

Ha valaki tudna segíteni, szóljon legyen szíves!

 

06/30/444-0033

eos30d@freemail.hu

 

Előre is köszi!

lipotium Creative Commons License 2006.10.16 0 0 83
Sziasztok!

Keresek megvételre M42-es Zeiss Sonnar 3.5/135 MC vagy Zeiss Sonnar 2.8/200 MC obikat.
Köszönöm!
Salvataggio Creative Commons License 2006.10.13 0 0 82
Flektogon 4/20-assal van valakinek tapsztalata?
gye Creative Commons License 2006.09.29 0 0 81

És egy ilyenhez hol lehet hozzájutni, és főleg milyen áron?

 

üdvagyé:)

Előzmény: Tapika1 (77)
Salvataggio Creative Commons License 2006.09.29 0 0 80
Pentacon MC. 2,8/ 135 (tokkal)-ért kb mennyit lehet elkérni???
emyl Creative Commons License 2006.09.28 0 0 79
"Panagor márkájú 90/f2.8-as macróobit.

"Igaz diáztam vele, nem digiten használtam, de brutál jó képe volt !"

 

megerősíthetem...

én monnyuk K bajonettteset használtam Panagorból, de tényleg kurvajó volt...

1:1-et tud, masszív fém-üveg (teljesen kihajtva se jutott eszébe lötyögni), műanyagot nem találsz rajta, csak a sapkákat... :-)

Előzmény: Tapika1 (77)
Százbolha Creative Commons License 2006.09.27 0 0 78

YES!

Lehet a többségük ebay-ról kereskedi be a cuccokat.

Sonnar 135/3,5 azért még akad belföldön is. reális áron is.

Mint a példa mutatja.

Előzmény: lzs81 (69)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!