Keresés

Részletes keresés

Tomis Creative Commons License 2006.09.13 0 0 50

Sziasztok!

 

Vettem tegnap egy M42/52mm-es fém átalakítót. Pentacon 1.8/50-hez ajánlotta az eladó, de közgyűrű megléte miatt ez számomra felesleges. 1-szer kipróbált, 4 ezerért eladó!

 

0670 508 99 81

 

tomis@tvnetwork.hu

 

Gye! Az 1.8/50-et megfordítva ezzel a fordítóval elég szép eredményeket lehet elérni! :)

gye Creative Commons License 2006.09.13 0 0 49

Sziasztok!

 

Létezik olcsó M42-es alternatíva 1:1-es, jó fényerejű makrófotozáshoz?

 

üdvagyé:)

vitch Creative Commons License 2006.09.11 0 0 48

nekem van egy pentacon300-am eladósorban

vtailor@t-online.hu

Előzmény: npixis (36)
sefotos Creative Commons License 2006.09.06 0 0 47

Pontosan HELIOS-44M-7, saját Zenitjén O.K.

De az M42 vállas adapterrel ütközik végtelen felé, nem sikerült 20D-n letesztelni. Váll nélküli adapter kell, meg pöcök leragasztás.

Előzmény: perempe (45)
sefotos Creative Commons License 2006.09.06 0 0 46
Melegen ajánlom! De csak 4-5.6 blendéig digin.
Előzmény: Törölt nick (44)
perempe Creative Commons License 2006.09.06 0 0 45
Az enyém 44/2-es.
Előzmény: sefotos (43)
Törölt nick Creative Commons License 2006.09.05 0 0 44

:) Flektogon MC 2,4/35 M42 fogfájósoknak 8000.-Ft ért eladó!

 

sefotos Creative Commons License 2006.09.05 0 0 43

A Helios-nak van vagy 8 féle változata. a 44-7 a legjobb, épp ma vettem a Sooséknál egyet. (Adtak hozzá egy Zenitet is).

Az Industár állitólag nagyon éles, Tessar copy. Még nem tettem rá a digire. Az Idustar 50-2 a legjobb közülük, ehhez is adtak egy Zenitet, amikor vettem.

A Flektogon 20-ast egyesek (Százbolha) nem ajánlották digire, de az MC Flektogon 2.4/35 nagyon jó 20D-n.

Előzmény: perempe (42)
perempe Creative Commons License 2006.09.05 0 0 42
Régebb időkből van egy Zeiss Flektogon 20/4-es, egy Helios 58/2-es és egy Indusztár 50/2,8-as lencsém.
Mennyire alkalmasak ezek DSLR alá? Mindegyik (típusú Canon, Nikon, Pentax, stb.) DSLR alá konverter kell? (Megteszi-e portrézáshoz a Helios?)

Köszönöm a válaszokat.
sefotos Creative Commons License 2006.09.04 0 0 41

14000 Ft-ért, Poiskfoto vállas adapter emulátorral, ami tartja a beugró blende pöckét.

2 db maradt, többet nem foglalkozom vele.

Előzmény: npixis (40)
npixis Creative Commons License 2006.09.04 0 0 40

"EOS-M42 adapter emulátorral még szintén éppen van eladó"

 

Mennyiért?

Előzmény: sefotos (39)
sefotos Creative Commons License 2006.09.04 0 0 39

Épp most irtam:

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9078351&la=58591901

Én a Psix obihoz a Kiev 2x telekonvertert akarom kipróbálni, + Psix-EOS adapter emulátorral (amiből az utolsó példány még nálam kapható). 20D-n az emulátor még jelezni fogja az éles fókusz eltalálását.

A másik lehetőség: a Kenko 1.5 (Canon ) telekonverter, ezt lehet TAIR 4.5/300 M42 vagy Pentacon 4/300 Psix (vagy lehet venni Sonnar 4/300 Psix/M42 obit is) elé tenni, az EOS adapter és a 20D váz közé. Emulátor itt is működik. Ez a Kenko egész jó optikailag. (EOS-M42 adapter emulátorral még szintén éppen van eladó.)

 

Előzmény: npixis (36)
KiriK Creative Commons License 2006.09.03 0 0 38
Írtam mailt, megkaptad?
Előzmény: npixis (37)
npixis Creative Commons License 2006.09.03 0 0 37
Senki?
npixis Creative Commons License 2006.09.03 0 0 36

Sziasztok!

 

Természetfotóhoz keresnék nagy teléket, ellenben nincs annyi pénzem, hogy mondjuk egy Canon objektívet kifizessek. Az M42-es objektívekhez meg egyáltalán nem értek, nem ismerem őket. Ha tudnátok ajánlani esetleg használható M42-eseket kb. 300, 400, 500-as gyújtótávon, amik csatlakoztathatók az Eos gépekhez /sajnos az átalakítókhoz sem konyítok semmit/, azt nagyon megköszönném.

 

dzsoji Creative Commons License 2006.08.28 0 0 35
a 28mm-es sirius, a 100mm-es és a 135mm-es pentacon
Előzmény: szazharminchet (31)
(CSD) Creative Commons License 2006.08.26 0 0 34
Megvan még. Írj mailt.
Előzmény: hali01 (33)
hali01 Creative Commons License 2006.08.26 0 0 33
Engem érdekelne a kétszereződ!
Előzmény: (CSD) (32)
(CSD) Creative Commons License 2006.08.21 0 0 32
M42 kétszerező kupakkal, tokkal, dobozzal eladó: 2500.-
szazharminchet Creative Commons License 2006.08.21 0 0 31
Melyik objektív milyen gyártmány?
Előzmény: dzsoji (30)
dzsoji Creative Commons License 2006.08.14 0 0 30
ELADÓ!:
- 28mm f/2.8 macro - 15000Ft
- 100mm f/2.8 - 11000Ft
- 135mm f/2.8. - 12000Ft

Egybe: 35000Ft + M42 átalakító
Érd.: liama@freemail.hu
skitty Creative Commons License 2006.08.07 0 0 29
Jelentkeztek rá már, de eddig nem hívtak ujra....
Ha érdekel keress meg telfonon...
06302610282
Üdv:skitty
Előzmény: Viktor H (28)
Viktor H Creative Commons License 2006.08.04 0 0 28
Helló!

Irtam e-mailedre ,mert érdekelne a 3 objektiv, de jobban megnéztem te az egészet adnád el..ettöl függetlenül érdekel.
E-mailen tudnánk egyeztetni?

Üdv.
Előzmény: skitty (27)
skitty Creative Commons License 2006.07.04 0 0 27
Eladó ill cserélhető pár m42-es cuccom sigma 70-300-ra...egyeztetéssel /25000ft/

Kood nikon-m42es lencsés átalakitó
Pentacon 4/200
Pentacon 1,8/50
Ensinor MC 2,8/135 macro 1:5
2x-ező Kinotelex
Hanimex 52mm Wide Angel for Zenit
m42-m49 fordtogyürü /repróhoz/

Hozzájuk való objektívsapkákkal.

Csak egyben szeretném 25,000ft...adok még hozzá egy nagyobb obihoz való minolta hengeres tokot /4/200 belefér/ és egy Meyer Domiplan 2,8/50, hibás zárral...játszani gyereknek :-)
norby Creative Commons License 2006.06.11 0 0 26
Köszönöm szépen
Előzmény: Törölt nick (25)
Törölt nick Creative Commons License 2006.06.11 0 0 25

Szia! Ezek raw-ból jpg-be, semmi más.

 

Itt
Előzmény: norby (24)
norby Creative Commons License 2006.06.10 0 0 24
Én is kérnék valamit: egy képet feltennél eredetiben, PS nélkül?
Mondjuk valamelyik egrit :)
Előzmény: Törölt nick (23)
Törölt nick Creative Commons License 2006.06.08 0 0 23
Elérhető adatok alapján a Zenitar is 180 fokos, de az E-1-en lényegesen kevesebb. A képekből ez jól látszik. Nyilván jó módszer lenne a mérés+kiszámolás a pontos meghatározására, de annyira nem foglalkoztat a dolog. Kis PS alkalmazásával jól megvagyunk:)
Előzmény: npapp (22)
npapp Creative Commons License 2006.06.08 0 0 22
Azt tudom, h 32 milinek felel meg Oly-n, de én a látószögre lettem volna kíváncsi. Ami a fókusztávból nem egészen adódik. Pl.: 8mm-es a Zuiko halszem látószöge 180 fok, de a 7-14-es látószöge 114 fok 7 mm-en.
Előzmény: Törölt nick (21)
Törölt nick Creative Commons License 2006.06.08 0 0 21

Zenitar 2,8/16 -> E-1 -> 32!

 

 

full itt
Előzmény: npapp (19)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!