Keresés

Részletes keresés

Rőth Sándor Creative Commons License 2016.08.13 0 2 15625

Igen, teljesen igy van. Meg az elkeszult kepet sem egyforman latjuk, ahogy a noket sem. (szerencsere!)

Előzmény: bmwr12 (15624)
bmwr12 Creative Commons License 2016.08.13 0 2 15624

Szia!

Túl sok fórumot olvasol....

Ha megérkezik, és használod, majd akkor az elkészült képeket hasonlítgathatod a más darabokkal készültekhez. Persze alaposan ki kell ismerni az adott vázhoz illesztve a tulajdonságait.

Neked is lesz majd véleményed, amit esetleg egy érdeklődő a másik fórumról példának felhasznál. Nincs egyforma vélemény adott obikról, nincs egyforma kép, mert a használók sem egyforma módon/fényben/azonos géppel/tehetséggel használják, és persze az vég/értékítéletük is másfelől nézve alakulhat ki.

Inkább nyomd az adott darabbal az expógombot.

Előzmény: H2o-pok (15623)
H2o-pok Creative Commons License 2016.08.13 0 0 15623

Erről van valakinek tapasztalata esetleg? Minolta MC Rokkor-PF 50mm f:1,7

Vagy hasonló árban  egy Zuiko 50mm 1.8 jobb választás.

Persze a lentebbi Yashica már úton van. Erről viszont egy másik fórumon azt irták,felejtős, nem egy nagy szám,semmi extra.

 

H2o-pok Creative Commons License 2016.08.11 0 0 15622

Hát csak a lentebb említett DX et találtam csak. Azért köszi.

monyesz Creative Commons License 2016.08.11 0 0 15621

Ha teheted, akkor DS, DS-M -et vegyél, az 'multi coated', újabb verzió.

Előzmény: H2o-pok (15620)
H2o-pok Creative Commons License 2016.08.10 0 0 15620

Akkor kipróbálom a YASHICA YASHINON DX 50MM F1.7 t.

Majd kiderül marad,vagy megy.

Köszi

Noxin Creative Commons License 2016.08.10 0 0 15619

Ha piaci áron veszed, akkor próba után, ha nem tetszik eladod.
Nem hiszem (sőt tény, ahogy alább olvashatod) hogy két embernek azonos lenne a véleménye hogy melyik obi jobb :-)
Mindenkinek más a preferencia, élesség, bokeh, feeling, színek...

Előzmény: H2o-pok (15618)
H2o-pok Creative Commons License 2016.08.10 0 0 15618

2 a jófogáson Pentacom megy facebook.

Akkor ezzel nem lettem előrébb, mert eléggé megoszlik a vélemény

 Kipróbálni dajnos nem tudom max ha megvettem.

Rőth Sándor Creative Commons License 2016.08.10 0 0 15617

A Revuenonhoz kepest?

Előzmény: Jahno (15613)
Zozzantoz Creative Commons License 2016.08.10 0 0 15616

Inkább ezt...

Előzmény: H2o-pok (15611)
Jahno Creative Commons License 2016.08.10 0 0 15615

Meliyk fészbúkos csoportban panganak? Van M42 meg egyéb adokveszek. Igaz alig bírom törölni a szabálytalankodókat :-D Amúgy jófogás, Vatera, csiribiri. Mikor hol.

Előzmény: uffneked (15605)
Jahno Creative Commons License 2016.08.10 0 0 15614

Ezt honnan tudni, hogy pont az Chinon volt? Amúgy nekem a Chinon sem jött be, de mondom ki kell próbálni. Meg aztán jobb, jobb, néha éppen olyan kedvem van és FD-s Canonnal csapatok és akkor a kicsit fakós/filmes színvilághoz nem kell utómunkázni, ha meg nyitva is élesség, színesebb kép, háttérmosás,  akkor Pancolar/Takumar. Vagy sem :-D

Előzmény: H2o-pok (15610)
Jahno Creative Commons License 2016.08.10 0 0 15613

Kb. 1 éve meg pont a Pentacont istenítetted.

Előzmény: Rőth Sándor (15608)
Jahno Creative Commons License 2016.08.10 0 0 15612

Ki kell próbálni, Revuenon nagy szórással dolgozik,  Pentaconból meg volt ezer+1 féle.

Előzmény: H2o-pok (15607)
H2o-pok Creative Commons License 2016.08.10 0 0 15611

Még egy ilyen került képbe. Vélemény?

YASHICA YASHINON DX 50MM F1.7 

H2o-pok Creative Commons License 2016.08.09 0 0 15610

Ugy olvastam Chinon gyártmány.

 

Akkor végül is melyik a jobb?

monyesz Creative Commons License 2016.08.09 0 0 15609

Revuenon soha nem gyártott semmit, az a Revue csomagküldő áruház márkája volt. Tehát valami rebrand cucc, de ki tudja mi? Chinon, Cosina ?

 

Előzmény: H2o-pok (15607)
Rőth Sándor Creative Commons License 2016.08.09 0 0 15608

Nekem 1,4/50-es Revuenon optikam van, az a pedigres optikak koze tartozik minden szempontbol, a Pentacon meg a futottak meg osztalyba. 

Előzmény: H2o-pok (15607)
H2o-pok Creative Commons License 2016.08.09 0 0 15607

Üdv

Szerintetek melyik lenne jobb vétel?

Auto Revuenon 55mm f1.7 vagy Pentacon auto 50mm f1.8

Árban és állapotban egyforma.

Köszi

moTmeN Creative Commons License 2016.08.07 0 0 15606

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9169936

 

bar mar evek ota nem jartam egyik borzen sem (elkoltoztem Pestrol), de gondolom, meg mindig erdemes vegigbogaszni a portekakat. Ha jol emlekszem, felvaltva van Ujpesten es Ferencvarosban, de a fenti linkelt topicban megosztjak az informaciot az aktiv szakemberek.

Előzmény: uffneked (15605)
uffneked Creative Commons License 2016.08.07 0 0 15605

Urak!

Ti hová szoktatok járni pesten antik lomok közt fotós cuccokat találni? Vannak itt bazárok, vásárok?

A Soós-t ismerem, a Gozsdu drága, az adok-veszek egynek jó, a feszbuk csoportok pangnak.

Tudtok valamit ajánlani? A obik, film, kiegészítők kellenének...

KicsitMogorva Creative Commons License 2016.08.07 0 0 15604
Rőth Sándor Creative Commons License 2016.08.05 0 0 15603

http://cannonfastreviews.com/pentax-super-takumar-50mm-f1-4/#

 

Ez egy eleg realis teszt, erdemes turelmesen atbogaraszni. 

Előzmény: H2o-pok (15602)
H2o-pok Creative Commons License 2016.08.05 0 0 15602

Az "Öreg 50 es ......" tesztet olvasva, a Helios ról is irják hogy nem az élessége az erőssége. Az elmosás egyedivé teszi, meg olcsó. A Takumar és Pentacon van az elsők közt, lehet keresek ezek közül egyet. 

Gyakorlatilag még csak próbálgatom, főleg a lányomat kattingatom kint természetben. Na ezt nehogy félre értse- olvassa valaki....☺

Rőth Sándor Creative Commons License 2016.08.05 0 0 15601

Ha beutod a keresobe, hogy 50 mm normal lenses,  rengeteg optikat fog lehozni. Az a rengeteg csak toredeke annak, amennyi letezik. Azok kozul keves az, ami hatarozottan rossz, es a rossz az egy pontatlan, nehezen ertelmezheto meghatarozas, mert bizonyos felvetelekhez lehet, pont az a rossz objektiv lesz a legmegfelelobb.

Az osszes alapobjektivre igaz, hogy ket-harom blendenyi rekeszeles utan hozza a legjobb formajat. Az a legegyszerubb, ha kiserletezel, megveszel parat, probalgatod, ha nem tetszik eladod, vesziteni nem lehet rajta. 

Igazan jo objektivet 20-40 ezer forinttol kapsz, illetve meregdragan. 

Előzmény: H2o-pok (15597)
Saliko Creative Commons License 2016.08.05 0 0 15600

Élesnek kéne lennie 1 méteren túl is, nyitott rekeszen is, ha jó a példány. Tapasztalataim szerint a 44-3-ok a legélesebbek, de láttam már olyan 44M-4-est, ami élesebb volt, mint az M6-os.

Előzmény: H2o-pok (15597)
monyesz Creative Commons License 2016.08.05 0 0 15599

55/1.8 és /2, 50/1.4 Takumarok. Az 55-ös felépítése hasonlít a heliosokéra.

Előzmény: H2o-pok (15597)
bmwr12 Creative Commons License 2016.08.05 0 0 15598

Szia!

Szerintem kísérletezzél még vele. A nyitott rekesznél a fókusztartomány igen vékony, főleg ha kézből használod a vázon.

Nyitott rekesznél a legtöbb darab nem a maximális élességet hozza, a Heliosod kb 2,8-tól éled fel értékelhetően. A legélesebb a 7-es, még a 6-os talán, és még megfelelő háttérrel is meg tud örvendeztetni.

Mi lenne a kedvenc téma, amihez elsősorban élességet igényelsz?

Előzmény: H2o-pok (15597)
H2o-pok Creative Commons License 2016.08.05 0 0 15597

Üdv

Van egy szinte vadonat új Helios 44M-4 obim, Oly OMD EM10 Mark 2 n próbálgatom. Tudnátok esetleg ajánlani hasonló kategóriában más tipust,márkát? Gondolok itt főleg az élességre. Ez sem rossz de kipróbálnék más 50es obikat isú.

Mert.

Ahogy próbálgattam, teljesen nyitott rekesznél, 1m en belül tök éles képeket lőttem de e fölött ...hát elég homály. Ez ennyit tud vagy lenne valami tippetek miért ilyen? Azt is mondták,hogy az adapter is hibás lehet, méretben, mivel utángyártott. Vagy ez hülyeség? Ezért gondoltam hogy kipróbálnék egy "jobb" tipust márkát,mivel nem egy nagy összeg. Köszi.

bad will hunting Creative Commons License 2016.07.16 0 0 15596

köszi mindenkinek, végül vettem egy olyan állítható gumisat, már alapállapotban takar annyit amennyit kell.

Előzmény: Noxin (15595)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!