Keresés

Részletes keresés

Jahno Creative Commons License 2016.08.10 0 0 15614

Ezt honnan tudni, hogy pont az Chinon volt? Amúgy nekem a Chinon sem jött be, de mondom ki kell próbálni. Meg aztán jobb, jobb, néha éppen olyan kedvem van és FD-s Canonnal csapatok és akkor a kicsit fakós/filmes színvilághoz nem kell utómunkázni, ha meg nyitva is élesség, színesebb kép, háttérmosás,  akkor Pancolar/Takumar. Vagy sem :-D

Előzmény: H2o-pok (15610)
Jahno Creative Commons License 2016.08.10 0 0 15613

Kb. 1 éve meg pont a Pentacont istenítetted.

Előzmény: Rőth Sándor (15608)
Jahno Creative Commons License 2016.08.10 0 0 15612

Ki kell próbálni, Revuenon nagy szórással dolgozik,  Pentaconból meg volt ezer+1 féle.

Előzmény: H2o-pok (15607)
H2o-pok Creative Commons License 2016.08.10 0 0 15611

Még egy ilyen került képbe. Vélemény?

YASHICA YASHINON DX 50MM F1.7 

H2o-pok Creative Commons License 2016.08.09 0 0 15610

Ugy olvastam Chinon gyártmány.

 

Akkor végül is melyik a jobb?

monyesz Creative Commons License 2016.08.09 0 0 15609

Revuenon soha nem gyártott semmit, az a Revue csomagküldő áruház márkája volt. Tehát valami rebrand cucc, de ki tudja mi? Chinon, Cosina ?

 

Előzmény: H2o-pok (15607)
Rőth Sándor Creative Commons License 2016.08.09 0 0 15608

Nekem 1,4/50-es Revuenon optikam van, az a pedigres optikak koze tartozik minden szempontbol, a Pentacon meg a futottak meg osztalyba. 

Előzmény: H2o-pok (15607)
H2o-pok Creative Commons License 2016.08.09 0 0 15607

Üdv

Szerintetek melyik lenne jobb vétel?

Auto Revuenon 55mm f1.7 vagy Pentacon auto 50mm f1.8

Árban és állapotban egyforma.

Köszi

moTmeN Creative Commons License 2016.08.07 0 0 15606

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9169936

 

bar mar evek ota nem jartam egyik borzen sem (elkoltoztem Pestrol), de gondolom, meg mindig erdemes vegigbogaszni a portekakat. Ha jol emlekszem, felvaltva van Ujpesten es Ferencvarosban, de a fenti linkelt topicban megosztjak az informaciot az aktiv szakemberek.

Előzmény: uffneked (15605)
uffneked Creative Commons License 2016.08.07 0 0 15605

Urak!

Ti hová szoktatok járni pesten antik lomok közt fotós cuccokat találni? Vannak itt bazárok, vásárok?

A Soós-t ismerem, a Gozsdu drága, az adok-veszek egynek jó, a feszbuk csoportok pangnak.

Tudtok valamit ajánlani? A obik, film, kiegészítők kellenének...

KicsitMogorva Creative Commons License 2016.08.07 0 0 15604
Rőth Sándor Creative Commons License 2016.08.05 0 0 15603

http://cannonfastreviews.com/pentax-super-takumar-50mm-f1-4/#

 

Ez egy eleg realis teszt, erdemes turelmesen atbogaraszni. 

Előzmény: H2o-pok (15602)
H2o-pok Creative Commons License 2016.08.05 0 0 15602

Az "Öreg 50 es ......" tesztet olvasva, a Helios ról is irják hogy nem az élessége az erőssége. Az elmosás egyedivé teszi, meg olcsó. A Takumar és Pentacon van az elsők közt, lehet keresek ezek közül egyet. 

Gyakorlatilag még csak próbálgatom, főleg a lányomat kattingatom kint természetben. Na ezt nehogy félre értse- olvassa valaki....☺

Rőth Sándor Creative Commons License 2016.08.05 0 0 15601

Ha beutod a keresobe, hogy 50 mm normal lenses,  rengeteg optikat fog lehozni. Az a rengeteg csak toredeke annak, amennyi letezik. Azok kozul keves az, ami hatarozottan rossz, es a rossz az egy pontatlan, nehezen ertelmezheto meghatarozas, mert bizonyos felvetelekhez lehet, pont az a rossz objektiv lesz a legmegfelelobb.

Az osszes alapobjektivre igaz, hogy ket-harom blendenyi rekeszeles utan hozza a legjobb formajat. Az a legegyszerubb, ha kiserletezel, megveszel parat, probalgatod, ha nem tetszik eladod, vesziteni nem lehet rajta. 

Igazan jo objektivet 20-40 ezer forinttol kapsz, illetve meregdragan. 

Előzmény: H2o-pok (15597)
Saliko Creative Commons License 2016.08.05 0 0 15600

Élesnek kéne lennie 1 méteren túl is, nyitott rekeszen is, ha jó a példány. Tapasztalataim szerint a 44-3-ok a legélesebbek, de láttam már olyan 44M-4-est, ami élesebb volt, mint az M6-os.

Előzmény: H2o-pok (15597)
monyesz Creative Commons License 2016.08.05 0 0 15599

55/1.8 és /2, 50/1.4 Takumarok. Az 55-ös felépítése hasonlít a heliosokéra.

Előzmény: H2o-pok (15597)
bmwr12 Creative Commons License 2016.08.05 0 0 15598

Szia!

Szerintem kísérletezzél még vele. A nyitott rekesznél a fókusztartomány igen vékony, főleg ha kézből használod a vázon.

Nyitott rekesznél a legtöbb darab nem a maximális élességet hozza, a Heliosod kb 2,8-tól éled fel értékelhetően. A legélesebb a 7-es, még a 6-os talán, és még megfelelő háttérrel is meg tud örvendeztetni.

Mi lenne a kedvenc téma, amihez elsősorban élességet igényelsz?

Előzmény: H2o-pok (15597)
H2o-pok Creative Commons License 2016.08.05 0 0 15597

Üdv

Van egy szinte vadonat új Helios 44M-4 obim, Oly OMD EM10 Mark 2 n próbálgatom. Tudnátok esetleg ajánlani hasonló kategóriában más tipust,márkát? Gondolok itt főleg az élességre. Ez sem rossz de kipróbálnék más 50es obikat isú.

Mert.

Ahogy próbálgattam, teljesen nyitott rekesznél, 1m en belül tök éles képeket lőttem de e fölött ...hát elég homály. Ez ennyit tud vagy lenne valami tippetek miért ilyen? Azt is mondták,hogy az adapter is hibás lehet, méretben, mivel utángyártott. Vagy ez hülyeség? Ezért gondoltam hogy kipróbálnék egy "jobb" tipust márkát,mivel nem egy nagy összeg. Köszi.

bad will hunting Creative Commons License 2016.07.16 0 0 15596

köszi mindenkinek, végül vettem egy olyan állítható gumisat, már alapállapotban takar annyit amennyit kell.

Előzmény: Noxin (15595)
Noxin Creative Commons License 2016.07.16 0 0 15595
Előzmény: bad will hunting (15593)
nemethla Creative Commons License 2016.07.16 0 0 15594

Néha elcsíphető olyan ww guminapellenző, ami esélyes. De ritka lesz, mert 49-esben alapobisak vannak ált. Soós, Bajcsy turkálósai

Előzmény: bad will hunting (15593)
bad will hunting Creative Commons License 2016.07.10 0 0 15593

üdv, MIR 1b (37/2.8)-hez tudna valaki ajánlani esetleg bevált u.gy. napellenzőt? filmes gépen (is) használom tehát fontos lenne, hogy ne lógjon bele. köszönöm

pézoli1975 Creative Commons License 2016.06.13 0 0 15590

ohh, biztosan tud ez jobbat is...!

Előzmény: Zozzantoz (15588)
Stityu Creative Commons License 2016.06.13 -1 1 15589

Vivitar 55mm f2.8 macro

No. 28507948

 

Makró objektív, 1:1 -es leképezési arány f2.8 fényerővel.

Jó állapotban, por- és karcmentes optika. Picit akadozva forog, de a használatot nem befolyásolja.

Ha kell van hozzá micro 4/3 adapterem.

Irányár: 19.000 Ft.

 

Budapesten kipróbálható, átvehető.

 

Érdeklődni lehet: videoklipinfo@gmail.com

Tel: 0620-388-7217

 

       

Zozzantoz Creative Commons License 2016.06.13 0 0 15588

Elég fos képe van ennyiért:)

Előzmény: pézoli1975 (15586)
Fjani01 Creative Commons License 2016.06.13 0 0 15587

Sziasztok!
A CHINON CM-3 váz ,power winderrel (pw-510) elkelt.
Köszönöm.

pézoli1975 Creative Commons License 2016.06.13 0 0 15586

Sziasztok!

 

Egy kis segítséget szeretnék kérni Tőletek!

A napokban hozzám került egy Biotar 2/85 -ös.

Annyi infót kaptam róla, hogy MOM termék!

Valószínű az is, hogy nem sorozatgyartásban készült,

vagy csak egy teszt példány!?

Találkozott már Valaki ilyennel?

Esetleg azt tudja Valaki, hogy ha tenyleg a MOM gyártotta, akkor milyen üveget használhattak benne?

 

Köszönettel,

Zoli

 

 

 

http://indafoto.hu/pzoltan1975/image/24194668-edc24cd3/user

 

http://indafoto.hu/pzoltan1975/image/24194670-5449a1ed/user

 

http://indafoto.hu/pzoltan1975/image/24194672-83c20701/user

Fjani01 Creative Commons License 2016.06.12 -1 0 15585

Ok,köszönöm. rakom oda fel. :)

Előzmény: pater68 (15583)
pater68 Creative Commons License 2016.06.12 0 1 15584

Bocs, a winder dob a váz árán...

Előzmény: pater68 (15583)
pater68 Creative Commons License 2016.06.12 -1 0 15583

Jani, csöndben, ne ébresszük fel a moderátorokat... Ez megbeszélős topik, az adok veszek egy házzal odébb van:

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9191850

Oda tedd fel, gyári számmal és irányárral... 

Nem tudom, talán irányárnak jó a vázra 3-5e, az objektívre 5-7e Ft.

Előzmény: Fjani01 (15582)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!