Keresés

Részletes keresés

uffneked Creative Commons License 2016.08.07 0 0 15605

Urak!

Ti hová szoktatok járni pesten antik lomok közt fotós cuccokat találni? Vannak itt bazárok, vásárok?

A Soós-t ismerem, a Gozsdu drága, az adok-veszek egynek jó, a feszbuk csoportok pangnak.

Tudtok valamit ajánlani? A obik, film, kiegészítők kellenének...

KicsitMogorva Creative Commons License 2016.08.07 0 0 15604
Rőth Sándor Creative Commons License 2016.08.05 0 0 15603

http://cannonfastreviews.com/pentax-super-takumar-50mm-f1-4/#

 

Ez egy eleg realis teszt, erdemes turelmesen atbogaraszni. 

Előzmény: H2o-pok (15602)
H2o-pok Creative Commons License 2016.08.05 0 0 15602

Az "Öreg 50 es ......" tesztet olvasva, a Helios ról is irják hogy nem az élessége az erőssége. Az elmosás egyedivé teszi, meg olcsó. A Takumar és Pentacon van az elsők közt, lehet keresek ezek közül egyet. 

Gyakorlatilag még csak próbálgatom, főleg a lányomat kattingatom kint természetben. Na ezt nehogy félre értse- olvassa valaki....☺

Rőth Sándor Creative Commons License 2016.08.05 0 0 15601

Ha beutod a keresobe, hogy 50 mm normal lenses,  rengeteg optikat fog lehozni. Az a rengeteg csak toredeke annak, amennyi letezik. Azok kozul keves az, ami hatarozottan rossz, es a rossz az egy pontatlan, nehezen ertelmezheto meghatarozas, mert bizonyos felvetelekhez lehet, pont az a rossz objektiv lesz a legmegfelelobb.

Az osszes alapobjektivre igaz, hogy ket-harom blendenyi rekeszeles utan hozza a legjobb formajat. Az a legegyszerubb, ha kiserletezel, megveszel parat, probalgatod, ha nem tetszik eladod, vesziteni nem lehet rajta. 

Igazan jo objektivet 20-40 ezer forinttol kapsz, illetve meregdragan. 

Előzmény: H2o-pok (15597)
Saliko Creative Commons License 2016.08.05 0 0 15600

Élesnek kéne lennie 1 méteren túl is, nyitott rekeszen is, ha jó a példány. Tapasztalataim szerint a 44-3-ok a legélesebbek, de láttam már olyan 44M-4-est, ami élesebb volt, mint az M6-os.

Előzmény: H2o-pok (15597)
monyesz Creative Commons License 2016.08.05 0 0 15599

55/1.8 és /2, 50/1.4 Takumarok. Az 55-ös felépítése hasonlít a heliosokéra.

Előzmény: H2o-pok (15597)
bmwr12 Creative Commons License 2016.08.05 0 0 15598

Szia!

Szerintem kísérletezzél még vele. A nyitott rekesznél a fókusztartomány igen vékony, főleg ha kézből használod a vázon.

Nyitott rekesznél a legtöbb darab nem a maximális élességet hozza, a Heliosod kb 2,8-tól éled fel értékelhetően. A legélesebb a 7-es, még a 6-os talán, és még megfelelő háttérrel is meg tud örvendeztetni.

Mi lenne a kedvenc téma, amihez elsősorban élességet igényelsz?

Előzmény: H2o-pok (15597)
H2o-pok Creative Commons License 2016.08.05 0 0 15597

Üdv

Van egy szinte vadonat új Helios 44M-4 obim, Oly OMD EM10 Mark 2 n próbálgatom. Tudnátok esetleg ajánlani hasonló kategóriában más tipust,márkát? Gondolok itt főleg az élességre. Ez sem rossz de kipróbálnék más 50es obikat isú.

Mert.

Ahogy próbálgattam, teljesen nyitott rekesznél, 1m en belül tök éles képeket lőttem de e fölött ...hát elég homály. Ez ennyit tud vagy lenne valami tippetek miért ilyen? Azt is mondták,hogy az adapter is hibás lehet, méretben, mivel utángyártott. Vagy ez hülyeség? Ezért gondoltam hogy kipróbálnék egy "jobb" tipust márkát,mivel nem egy nagy összeg. Köszi.

bad will hunting Creative Commons License 2016.07.16 0 0 15596

köszi mindenkinek, végül vettem egy olyan állítható gumisat, már alapállapotban takar annyit amennyit kell.

Előzmény: Noxin (15595)
Noxin Creative Commons License 2016.07.16 0 0 15595
Előzmény: bad will hunting (15593)
nemethla Creative Commons License 2016.07.16 0 0 15594

Néha elcsíphető olyan ww guminapellenző, ami esélyes. De ritka lesz, mert 49-esben alapobisak vannak ált. Soós, Bajcsy turkálósai

Előzmény: bad will hunting (15593)
bad will hunting Creative Commons License 2016.07.10 0 0 15593

üdv, MIR 1b (37/2.8)-hez tudna valaki ajánlani esetleg bevált u.gy. napellenzőt? filmes gépen (is) használom tehát fontos lenne, hogy ne lógjon bele. köszönöm

pézoli1975 Creative Commons License 2016.06.13 0 0 15590

ohh, biztosan tud ez jobbat is...!

Előzmény: Zozzantoz (15588)
Stityu Creative Commons License 2016.06.13 -1 1 15589

Vivitar 55mm f2.8 macro

No. 28507948

 

Makró objektív, 1:1 -es leképezési arány f2.8 fényerővel.

Jó állapotban, por- és karcmentes optika. Picit akadozva forog, de a használatot nem befolyásolja.

Ha kell van hozzá micro 4/3 adapterem.

Irányár: 19.000 Ft.

 

Budapesten kipróbálható, átvehető.

 

Érdeklődni lehet: videoklipinfo@gmail.com

Tel: 0620-388-7217

 

       

Zozzantoz Creative Commons License 2016.06.13 0 0 15588

Elég fos képe van ennyiért:)

Előzmény: pézoli1975 (15586)
Fjani01 Creative Commons License 2016.06.13 0 0 15587

Sziasztok!
A CHINON CM-3 váz ,power winderrel (pw-510) elkelt.
Köszönöm.

pézoli1975 Creative Commons License 2016.06.13 0 0 15586

Sziasztok!

 

Egy kis segítséget szeretnék kérni Tőletek!

A napokban hozzám került egy Biotar 2/85 -ös.

Annyi infót kaptam róla, hogy MOM termék!

Valószínű az is, hogy nem sorozatgyartásban készült,

vagy csak egy teszt példány!?

Találkozott már Valaki ilyennel?

Esetleg azt tudja Valaki, hogy ha tenyleg a MOM gyártotta, akkor milyen üveget használhattak benne?

 

Köszönettel,

Zoli

 

 

 

http://indafoto.hu/pzoltan1975/image/24194668-edc24cd3/user

 

http://indafoto.hu/pzoltan1975/image/24194670-5449a1ed/user

 

http://indafoto.hu/pzoltan1975/image/24194672-83c20701/user

Fjani01 Creative Commons License 2016.06.12 -1 0 15585

Ok,köszönöm. rakom oda fel. :)

Előzmény: pater68 (15583)
pater68 Creative Commons License 2016.06.12 0 1 15584

Bocs, a winder dob a váz árán...

Előzmény: pater68 (15583)
pater68 Creative Commons License 2016.06.12 -1 0 15583

Jani, csöndben, ne ébresszük fel a moderátorokat... Ez megbeszélős topik, az adok veszek egy házzal odébb van:

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9191850

Oda tedd fel, gyári számmal és irányárral... 

Nem tudom, talán irányárnak jó a vázra 3-5e, az objektívre 5-7e Ft.

Előzmény: Fjani01 (15582)
Fjani01 Creative Commons License 2016.06.11 0 0 15582

Sziasztok!
CHINON CM-3 váz ,power winderrel (pw-510) és tokkal, és MC auto chinon zoom 80-200mm 1:4.5 ( 52mm skylight (1A) szűrővel ) jó állapotban eladó. Mivel bevallom,nem vagyok igazából tisztában az értékekkel, várom az ajánlataitokat. Képek: http://indafoto.hu/fjani/chinon

előre is köszi!

nemethla Creative Commons License 2016.06.08 0 0 15581

nemethlackukacinvitel, és nemethlac65kukacgémél

Előzmény: sakac (15580)
sakac Creative Commons License 2016.06.08 0 0 15580

Laci a mailcímed megváltozott?

Előzmény: nemethla (15565)
Rőth Sándor Creative Commons License 2016.06.08 0 0 15579

Tengeralattjaron, vagy biciklin?

 

A latoszog a kepkapu es a gyutav fuggvenye. 24x36 mm-en nagylatoszog, APS lapkan normal latoszog, azaz alapobjektiv. Kisebb lapkan tele. 

Előzmény: sonyA77 (15578)
sonyA77 Creative Commons License 2016.06.08 0 0 15578

 

 Hali. Egy 28mm/2,8-as obi nagylátónak minősithető ?

Jahno Creative Commons License 2016.06.06 0 0 15577

Na igen, a Jupiter 9 igen jó, de valamennyire meg is kérik az árát és nem olyan gyakori.

Előzmény: Kersti (15576)
Kersti Creative Commons License 2016.06.06 0 0 15576

Jahno, pater 68

Köszi a válaszokat! :-)

Jahno Creative Commons License 2016.06.06 0 0 15575

Nekem és pár ismerősnek a Jupiter37A pld.  nagyon bejött.

Előzmény: Kersti (15573)
pater68 Creative Commons License 2016.06.06 0 0 15574

Jupiter-37, Tair-11, Jupiter-11, ezek 135mm-esek.

Jupiter-9 85mm-es.

Jupiter-21 200mm-es.

 

A Tair-3s szvsz már hosszú lesz az Olyra, az 300mm gyújtótávolságú.

 

Én az első kettőben gondolkodnék.

Előzmény: Kersti (15573)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!