Keresés

Részletes keresés

Rőth Sándor Creative Commons License 2016.04.19 0 0 15486

Nem, nem tevedes. 

 

Monnyuk az egesz fogalom eleg zavaroan terjedt el, mert itt gyujtotavolsag ekvivalenciarol beszelunk, de egyszerubb es helyesebb lenne latoszogben gondolkodni. Persze aztan ott is lehetne magyarazni, hogy horizontalis, vertikalis, vagy diagonalis latoszogrol van-e szo. mosoly

Előzmény: pater68 (15485)
pater68 Creative Commons License 2016.04.19 0 0 15485

Gyújtótávban 120mm lesz, de a látószög a kivágás miatt kb. a kisfilmes 180mm-eshez lesz hasonló.

Szerintem.

Mondjátok, ha tévedek!

Előzmény: megabass29 (15483)
bmwr12 Creative Commons License 2016.04.19 0 0 15484

Canonon, igen (matematikailag pár tizedesjegy eltéréssel).

Előzmény: megabass29 (15483)
megabass29 Creative Commons License 2016.04.19 0 0 15483

Köszi a választ, akkor a 120as pentacon six objektív Corpos vázon ugyan úgy 120as érteknek fog megfelelni? 

bmwr12 Creative Commons License 2016.04.19 0 0 15482

Elnézést, eggyel az lejjebb lévőre szól a válaszom.

Előzmény: bmwr12 (15481)
bmwr12 Creative Commons License 2016.04.19 0 0 15481

Croppon 1:1

Előzmény: Rőth Sándor (15480)
Rőth Sándor Creative Commons License 2016.04.18 0 0 15480

Kisfilmhez igen. 

Előzmény: megabass29 (15479)
megabass29 Creative Commons License 2016.04.18 0 0 15479

A pentacon six objektíveket, ha corpos canon vázon használom megfelelő adapterrel akkor ott is 1,6-os szorzóval kell számolni?

pater68 Creative Commons License 2016.04.18 0 0 15478

Értelek. Találtam valami ruszki oldalt, ott vesézgetik. Nagyon szimpatikus a J6. Pentax masinán talán nem lehet simán feltekerni a tükörház miatt, de ez nem zavarna, NEX-re tenném. Azt hiszem, jövő hónapban berendelek egyet, és igazából az újabb, "2"-es verziót lenne érdemes. 

Előzmény: monyesz (15477)
monyesz Creative Commons License 2016.04.18 0 0 15477

Az, hogy mindkettő sonnar építés, még nem biztos, hogy azonos jellemzőket hordoz mindkettő.

A Sonnar élesebb, másban a Jupiter jobb a képek alapján.

Előzmény: pater68 (15473)
pater68 Creative Commons License 2016.04.18 0 0 15476

Semmi gond, a végeredmény, hogy Te sem ismered a delikvenst.

Előzmény: Jahno (15475)
Jahno Creative Commons License 2016.04.18 0 0 15475

Engem nem bosszantott fel, de akkor vedd meg olcsón és ne add el akkor sem, ha megtetszik. Gondolom  nem kell folyamatábrát rajzolni a lehetséges opciókról.

Előzmény: pater68 (15474)
pater68 Creative Commons License 2016.04.18 0 0 15474

Ejj, kollega, citromba haraptál ma, úgy látom. Ha nincs véleményed, írd (vagy ne írd) azt. Ha hosszúnak találod a gyújtótávot, írd azt. De most mond már meg, mi volt arra utaló a kérdésemben, hogy "úgyis eladom"? Vagy mi volt, ami felbosszantott?

Okulásként, hogy legközelebb kerüljem.

Előzmény: Jahno (15471)
pater68 Creative Commons License 2016.04.18 0 0 15473

Köszi Laci, egy emberi hang... Azt én is levettem, hogy az Olympia Sonnar lehet az őse, de gondoltam, hátha használt itt valaki személyesen ilyet. Sajnos úgy végzem észre, hogy nem.

Előzmény: monyesz (15472)
monyesz Creative Commons License 2016.04.18 0 0 15472

A hasonló Sonnar népszerűbb, ez meg ritkább. Ezekkel mindig úgy van az ember, hogy ki kéne próbálni...

Én veled vagyok! :)

Előzmény: pater68 (15469)
Jahno Creative Commons License 2016.04.18 0 0 15471

Akkor vedd meg. Hiába mondanám, hogy nekem hosszú és minek, ha Neked meg pont jó lenne...

Előzmény: pater68 (15469)
pater68 Creative Commons License 2016.04.18 0 0 15470

Orosz cuccoknál sose lehet tudni... ;)

Előzmény: tutututu (15467)
pater68 Creative Commons License 2016.04.18 0 0 15469

Én nem kereskedő vagyok. Ibéjen tűnt fel, hogy létezik ilyen darab.

Ha eladom, csak pénzszűkében tenném.

Csak azért érdeklődöm ezen remek fórumon, hátha ismeri valaki, és lebeszél róla... :)

Előzmény: Jahno (15468)
Jahno Creative Commons License 2016.04.18 0 0 15468

Ha olcsó, akkor meg kell. Úgyis eladod, nem?

Előzmény: pater68 (15466)
tutututu Creative Commons License 2016.04.18 0 0 15467

Harap?

Előzmény: pater68 (15466)
pater68 Creative Commons License 2016.04.18 0 0 15466

Szervusztok!

 

Ismeritek a Jupiter-6 2.8/180-as obit?

Nem merem megvenni...

bmwr12 Creative Commons License 2016.04.15 0 0 15465

Lehet, hogy az újabb kiadású adaptereknél a "pöcök" már ott van ahol kell lennie, annó még fúrni kellett a beépítéséhez.

Előzmény: nemethla (15463)
kttomi Creative Commons License 2016.04.15 0 0 15464

Nyilván változnak a firmware-ek. Nekem van egy programozható, ami anno még 10D-n is ment. Ha gondolod, előbányászom...

Előzmény: megabass29 (15460)
nemethla Creative Commons License 2016.04.14 0 0 15463

Ha kellene, err99 -et adna, vagy nem exponálna. De jogos, van váz, ahol ez fontos..

 

Előzmény: bmwr12 (15462)
bmwr12 Creative Commons License 2016.04.14 0 0 15462

Sőt, egy pöcköt is illik beleeszkábálni, kb.: 10óra 15perc környékére (obi felől nézve), hogy a kapcsolót lenyomja.

Előzmény: nemethla (15461)
nemethla Creative Commons License 2016.04.14 0 0 15461

A 30D olyan régi, hogy nem támogatja a programozható adaptert. Az csak az újabb, Digic IV-es vagy utáni procikkal megy, ott is csak olyan vázakkal tudtommal, amelyek van AF microadjustment is.

Előzmény: megabass29 (15460)
megabass29 Creative Commons License 2016.04.14 0 0 15460

Sziasztok, Van egy Canon 30D gépem és rendeltem programozható chipes adaptert DC632 M42 -> EOS külföldről. 
http://www.ebay.com.au/…/EMF-AF-Confirm-Adapt…/311456305898…
A blende értékét tudom állítani, viszont a nem akar belépni a programozási üzemmódba. Próbáltam már többféle záridővel, illetve a 1/3 step be van állítva F/64-shutter + F/57- shutter + F/64 kombinációkat elkattintottam, de F1,4 alá nem tudok menni. Azt írja a programozási útmutató (találtam többféle verziót de ebben megegyeznek) akkor sikerült beállítani a programozási módot, ha sikerül F1-es értéke állítani. Az eladótól azt az infót kaptam keressek a google segítségével. Valakinek van valami ötlete, tippe mit próbáljak ki. Köszi!

Zoltán Dékány Creative Commons License 2016.04.14 0 0 15459

Koszonom az infot.

Mar van egy szep hosszu listam amiket itt-ott "jonak" mondanak.

Előzmény: Abrash (15458)
Abrash Creative Commons License 2016.04.12 0 0 15458

trioplan 100/2,8

trioplan 50/2,8

olcsó majdnem: domiplan 50/2,8

titkos favorit cassarit 50/2,8 - egy eltemetett fórumbejegyzés szerint ez élesebb a trioplannál. addig nem hallottam róla

Előzmény: Zoltán Dékány (15452)
kttomi Creative Commons License 2016.04.01 0 1 15457

Azt találom érdekesnek hogy bizonyos objektíveknek, melyeket eleve olcsó darabnak szántak és évtizedeken át úgy is kezeltek ennyire felment az ára. Nyilván ez nem a minél tökéletesebb optikai leképezéssel van összefüggésben hanem az általuk kínált "egyedi képi hatással".

 

Szóval ha ma optikai hibákat szeretnénk vásárolni, mélyen a zsebünkbe kell nyúlni... ...ha már a mondanivaló esetleg hiányzik a képből... ...vagy ne adj isten a csavarás, meg buké és hasonlók a főtéma...

 

Pl. egy Leitz Summicron M 35/2 régen is drága darab volt. Ma is az. Valószínűleg holnap is az lesz. Talán nem ok nélkül, nem a hype árazta be. Arra leszek kíváncsi hogy néhány évtized múlva mi lesz a ma felkapott "effektobikkal". Ár és népszerűség terén...

 

Előzmény: Rőth Sándor (15451)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!