Értelek. Találtam valami ruszki oldalt, ott vesézgetik. Nagyon szimpatikus a J6. Pentax masinán talán nem lehet simán feltekerni a tükörház miatt, de ez nem zavarna, NEX-re tenném. Azt hiszem, jövő hónapban berendelek egyet, és igazából az újabb, "2"-es verziót lenne érdemes.
Engem nem bosszantott fel, de akkor vedd meg olcsón és ne add el akkor sem, ha megtetszik. Gondolom nem kell folyamatábrát rajzolni a lehetséges opciókról.
Ejj, kollega, citromba haraptál ma, úgy látom. Ha nincs véleményed, írd (vagy ne írd) azt. Ha hosszúnak találod a gyújtótávot, írd azt. De most mond már meg, mi volt arra utaló a kérdésemben, hogy "úgyis eladom"? Vagy mi volt, ami felbosszantott?
Köszi Laci, egy emberi hang... Azt én is levettem, hogy az Olympia Sonnar lehet az őse, de gondoltam, hátha használt itt valaki személyesen ilyet. Sajnos úgy végzem észre, hogy nem.
A 30D olyan régi, hogy nem támogatja a programozható adaptert. Az csak az újabb, Digic IV-es vagy utáni procikkal megy, ott is csak olyan vázakkal tudtommal, amelyek van AF microadjustment is.
Sziasztok, Van egy Canon 30D gépem és rendeltem programozható chipes adaptert DC632 M42 -> EOS külföldről. http://www.ebay.com.au/…/EMF-AF-Confirm-Adapt…/311456305898… A blende értékét tudom állítani, viszont a nem akar belépni a programozási üzemmódba. Próbáltam már többféle záridővel, illetve a 1/3 step be van állítva F/64-shutter + F/57- shutter + F/64 kombinációkat elkattintottam, de F1,4 alá nem tudok menni. Azt írja a programozási útmutató (találtam többféle verziót de ebben megegyeznek) akkor sikerült beállítani a programozási módot, ha sikerül F1-es értéke állítani. Az eladótól azt az infót kaptam keressek a google segítségével. Valakinek van valami ötlete, tippe mit próbáljak ki. Köszi!
Azt találom érdekesnek hogy bizonyos objektíveknek, melyeket eleve olcsó darabnak szántak és évtizedeken át úgy is kezeltek ennyire felment az ára. Nyilván ez nem a minél tökéletesebb optikai leképezéssel van összefüggésben hanem az általuk kínált "egyedi képi hatással".
Szóval ha ma optikai hibákat szeretnénk vásárolni, mélyen a zsebünkbe kell nyúlni... ...ha már a mondanivaló esetleg hiányzik a képből... ...vagy ne adj isten a csavarás, meg buké és hasonlók a főtéma...
Pl. egy Leitz Summicron M 35/2 régen is drága darab volt. Ma is az. Valószínűleg holnap is az lesz. Talán nem ok nélkül, nem a hype árazta be. Arra leszek kíváncsi hogy néhány évtized múlva mi lesz a ma felkapott "effektobikkal". Ár és népszerűség terén...
Arra gondoltam, amikor egy regi (nem gyujtoi) objektivert tobbet kernek, mint a hasonlo parameteru korszeru optikaert, arra valo hivatkozassal, hogy annak milyen egyedi kepe van.
Termeszetesen barmiert lehet kerni barmennyit, csak ezek a magyarazatok santitanak neha.