Keresés

Részletes keresés

Jahno Creative Commons License 2016.04.18 0 0 15471

Akkor vedd meg. Hiába mondanám, hogy nekem hosszú és minek, ha Neked meg pont jó lenne...

Előzmény: pater68 (15469)
pater68 Creative Commons License 2016.04.18 0 0 15470

Orosz cuccoknál sose lehet tudni... ;)

Előzmény: tutututu (15467)
pater68 Creative Commons License 2016.04.18 0 0 15469

Én nem kereskedő vagyok. Ibéjen tűnt fel, hogy létezik ilyen darab.

Ha eladom, csak pénzszűkében tenném.

Csak azért érdeklődöm ezen remek fórumon, hátha ismeri valaki, és lebeszél róla... :)

Előzmény: Jahno (15468)
Jahno Creative Commons License 2016.04.18 0 0 15468

Ha olcsó, akkor meg kell. Úgyis eladod, nem?

Előzmény: pater68 (15466)
tutututu Creative Commons License 2016.04.18 0 0 15467

Harap?

Előzmény: pater68 (15466)
pater68 Creative Commons License 2016.04.18 0 0 15466

Szervusztok!

 

Ismeritek a Jupiter-6 2.8/180-as obit?

Nem merem megvenni...

bmwr12 Creative Commons License 2016.04.15 0 0 15465

Lehet, hogy az újabb kiadású adaptereknél a "pöcök" már ott van ahol kell lennie, annó még fúrni kellett a beépítéséhez.

Előzmény: nemethla (15463)
kttomi Creative Commons License 2016.04.15 0 0 15464

Nyilván változnak a firmware-ek. Nekem van egy programozható, ami anno még 10D-n is ment. Ha gondolod, előbányászom...

Előzmény: megabass29 (15460)
nemethla Creative Commons License 2016.04.14 0 0 15463

Ha kellene, err99 -et adna, vagy nem exponálna. De jogos, van váz, ahol ez fontos..

 

Előzmény: bmwr12 (15462)
bmwr12 Creative Commons License 2016.04.14 0 0 15462

Sőt, egy pöcköt is illik beleeszkábálni, kb.: 10óra 15perc környékére (obi felől nézve), hogy a kapcsolót lenyomja.

Előzmény: nemethla (15461)
nemethla Creative Commons License 2016.04.14 0 0 15461

A 30D olyan régi, hogy nem támogatja a programozható adaptert. Az csak az újabb, Digic IV-es vagy utáni procikkal megy, ott is csak olyan vázakkal tudtommal, amelyek van AF microadjustment is.

Előzmény: megabass29 (15460)
megabass29 Creative Commons License 2016.04.14 0 0 15460

Sziasztok, Van egy Canon 30D gépem és rendeltem programozható chipes adaptert DC632 M42 -> EOS külföldről. 
http://www.ebay.com.au/…/EMF-AF-Confirm-Adapt…/311456305898…
A blende értékét tudom állítani, viszont a nem akar belépni a programozási üzemmódba. Próbáltam már többféle záridővel, illetve a 1/3 step be van állítva F/64-shutter + F/57- shutter + F/64 kombinációkat elkattintottam, de F1,4 alá nem tudok menni. Azt írja a programozási útmutató (találtam többféle verziót de ebben megegyeznek) akkor sikerült beállítani a programozási módot, ha sikerül F1-es értéke állítani. Az eladótól azt az infót kaptam keressek a google segítségével. Valakinek van valami ötlete, tippe mit próbáljak ki. Köszi!

Zoltán Dékány Creative Commons License 2016.04.14 0 0 15459

Koszonom az infot.

Mar van egy szep hosszu listam amiket itt-ott "jonak" mondanak.

Előzmény: Abrash (15458)
Abrash Creative Commons License 2016.04.12 0 0 15458

trioplan 100/2,8

trioplan 50/2,8

olcsó majdnem: domiplan 50/2,8

titkos favorit cassarit 50/2,8 - egy eltemetett fórumbejegyzés szerint ez élesebb a trioplannál. addig nem hallottam róla

Előzmény: Zoltán Dékány (15452)
kttomi Creative Commons License 2016.04.01 0 1 15457

Azt találom érdekesnek hogy bizonyos objektíveknek, melyeket eleve olcsó darabnak szántak és évtizedeken át úgy is kezeltek ennyire felment az ára. Nyilván ez nem a minél tökéletesebb optikai leképezéssel van összefüggésben hanem az általuk kínált "egyedi képi hatással".

 

Szóval ha ma optikai hibákat szeretnénk vásárolni, mélyen a zsebünkbe kell nyúlni... ...ha már a mondanivaló esetleg hiányzik a képből... ...vagy ne adj isten a csavarás, meg buké és hasonlók a főtéma...

 

Pl. egy Leitz Summicron M 35/2 régen is drága darab volt. Ma is az. Valószínűleg holnap is az lesz. Talán nem ok nélkül, nem a hype árazta be. Arra leszek kíváncsi hogy néhány évtized múlva mi lesz a ma felkapott "effektobikkal". Ár és népszerűség terén...

 

Előzmény: Rőth Sándor (15451)
Noxin Creative Commons License 2016.03.31 0 0 15456

Viszont fullframe érzékelőn jobban kijön mert ott az érzékelőre esik a képszél. Cropos vázon már csak a közepe...

Előzmény: Zoltán Dékány (15452)
Noxin Creative Commons License 2016.03.31 0 0 15455

Hasonló a kistestvér, a Primoplan is:
https://flic.kr/p/s6T9rQ

Előzmény: Jahno (15453)
nemethla Creative Commons License 2016.03.31 0 0 15454

Amelyikek pld eleve párnásan torzítanak, ott nagyon előjön:

Előzmény: Zoltán Dékány (15452)
Jahno Creative Commons License 2016.03.31 0 0 15453
Előzmény: Zoltán Dékány (15452)
Zoltán Dékány Creative Commons License 2016.03.31 0 0 15452

Ha mar igy felmerultek a karikak: Ossze tudnatok foglalni, hogy melyik optikaknal tapasztalhato a jelenseg? Hatha egyszer belebotlok egybe... 

Előzmény: Rőth Sándor (15447)
Rőth Sándor Creative Commons License 2016.03.30 0 0 15451

Arra gondoltam, amikor egy regi (nem gyujtoi) objektivert tobbet kernek, mint a hasonlo parameteru korszeru optikaert, arra valo hivatkozassal, hogy annak milyen egyedi kepe van.

Termeszetesen barmiert lehet kerni barmennyit, csak ezek a magyarazatok santitanak neha. 

Előzmény: pater68 (15450)
pater68 Creative Commons License 2016.03.30 0 0 15450

Ja-ja, csak hát az nem mindegy, hogy valaki egy olyan objektívvel kísérletezget, ami fél millió Ft, vagy egy olyannal, ami olcsóbb, mint a szűrő, ami a gazdagabb társára való. :)

Előzmény: Rőth Sándor (15447)
pater68 Creative Commons License 2016.03.30 0 0 15449

Pszt... Napellenző? :)))))

Előzmény: TGaborZ (15448)
TGaborZ Creative Commons License 2016.03.30 0 0 15448

Amit én vettem azon nincs ilyen kapcsoló.

 

Viszont olyan becsillanást képes produkálni, lemenő napnál hogy nem tudom, hogy nevessek, vagy sírjak!? Olyan, mintha tükröződő üveg mögül fotóztam volna... :)))) Szóval elkönyveltem, hogy ez nem erre való.

 

Fény szegény környezetben kissé lágy nyitott blendén, de még mindig jobbnak tűnik, mint egy f4-es obi magas ISO-val. Jól jön a Pentax rázkódáscsökkentése is ilyenkor! 

 

Még nem tudom, hogy megszeretem-e a példányomat... :)

Előzmény: pater68 (15436)
Rőth Sándor Creative Commons License 2016.03.29 0 4 15447

Az egy visszavonhato megoldas. Ha egy kep alapja egy muszakilag, es esztetikailag jo felvetel, azzal lehet jatszani, varialni, attol az eredeti nem serul. 

En nem adnek azert nagy osszeget, hogy egy objektivnek "egyenisege" legyen, ami lekepzesi fogyatekossagbol ered. Inkabb en legyek egyeniseg a megoldasaim, a latasmodom miatt. 

Tobb neves fotost felismerek a kepei alapjan, de az osszes Helios egyforman tekeri a hatteret, vagy a Trioplanok egyforman fujjak a buborekot, ami az elso kettonel erdekes, de amikor egy kiallitason a huszadik hovirag meg kikerics kandikal ugyanabbol a fenykarikas hatterbol, az egyenisegbol kozhely lesz. Persze ez igaz a divatos effektekre is, ugyhogy inkabb magat gyotorje az ember, ha ki akar emelkedni a masszabol. 

Előzmény: pater68 (15446)
pater68 Creative Commons License 2016.03.29 0 2 15446

Kacagni tudok azon, hogy a legmodernebb, legélesebb (legdrágább) objektívekkel fényképeznek, majd a kész, steril képekre olyan effekteket húznak, "mintha" valami réges-régi divatjamúlt lencsével készült volna... :DDDDDD

Előzmény: yashicafun (15445)
yashicafun Creative Commons License 2016.03.29 0 0 15445

Egyetértek az optikák tökéletesítésének szándékával, de volt szerencsém kipróbálni modern 8 blendelamellás kitűnő élességű portréobjektívet és mégis a sok lamellás meyer orestor 135mm jött be nálam. Bár időközben megváltam ettől az obitól, de most is régebbi gyártású objektíveket használok a feeling miatt ( vonalélesség, CA, színhelyesség helyett inkább a bokeh a fontos ). Egyébként az m42-es objektív nem az adapter miatt számít nálam, hanem a vázak miatt.

Előzmény: kttomi (15444)
kttomi Creative Commons License 2016.03.29 0 0 15444

Ha valaki nem az M42-es adapteréhez választ objektívet hanem az objektívhez adaptert/rendszert akkor kinyílik a világ... :-)

 

Volt szerencsém a Takumar 85 1.8, 1.9 verzióihoz, Pancolar 80-ashoz, Biotar 75-höz, Helios-40-hez ésatöbbi... ha az M42-eseknél maradunk. Mindegyiknek egyedi karaktere, képi hatása van (vagy néhány darab a netes hype útján issza be magát az emberek tudatába...).

 

Viszont ha azt nézzük ami hibák ellen az optikai mérnökök évtizedeken át küzdöttek és célként elérhető optikai teljesítménynek, "képminőségnek" nevezhetünk, akkor ezeket a célokat és "hibamentességet" sok mai "tömegtermékben", rendszerobjektívben sokkal olcsóbban megtaláljuk. Bár lehet, karaktert nem kapunk a pénzünkért. Lehet hogy a mérnökök célja a valóság minél pontosabb leképezése. Úgy mint régen is. Csak ugye az az optikai ipar csődje lett volna ha néhány évtizeden alatt ebben nem történt volna pozitív változás.

 

Előzmény: yashicafun (15442)
pater68 Creative Commons License 2016.03.29 0 0 15443

Köszönöm, érdekes információ. 

Magam részéről mosolygok, hogy a Pancolarnak ilyen szép az ára... :)

 

Sajnos most csak nézegetni tudom a Takumarokat.

Az szinte ingyen van. :)

Előzmény: yashicafun (15442)
yashicafun Creative Commons License 2016.03.28 0 0 15442

Alaposan utánajártam az interneten, hogy melyik objektív jobb a Takumar 85mm-esek közül. Az 1.8 85mm SMC sokkal élesebb, 6 lencsét tartalmaz és ezért is jóval drágább az 1.9-es társánál. Persze az is számít, hogy sokkal kevesebb készült a drágább fajtából. Egyébként a pancolar 1.8 80mm-t lehet a legszebb képet adó manuális portré objektívnek mondani, de manapság már bőven 100 ezer forint fölött van az ára, ezért az árért még ritkább objektívet lehet szerezni. Egyébként vannak még nagyon jó objektívek ebben a tartományban, mellékelek egy jó teszt oldalt, de minden hozzáállás és pénztárca függő ( valakinek csak a vázhoz illő rendszer objektív jó és sokan csak álmodoznak a Biotar 75-ről ).

 

http://verybiglobo.blogspot.hu/2013/11/portrait-lens-which-one-30-short.html

Előzmény: pater68 (15411)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!