Keresés

Részletes keresés

Snakefan Creative Commons License 2022.09.28 0 0 79

Helló! 

Mivel sehol máshol nem találtam használható információt, ezért azt szeretnmé kérdezni azoktól, akik már tartottak királysiklót, hogy mennyire "bújósak", tehát mennyire lehet őket dédelgetni, anélkül, hogy megharapnának? Nyilván kereskedésből vásárolt példányokról beszélek.

A választ előre is köszönöm. 

KUTYA499 Creative Commons License 2022.08.29 0 0 78

Sziasztok,érdeklődnék ki mivel (pl.csapda...ragacsos csapda..)fogna be 1 siklót? Be költözött a szuterinba(földes,nincs lebetonozva) és hát nem szeretjük a látványát!kb 1m hosszú. 

Milyen módszerrel lehetne becserkészni?

tamast2 Creative Commons License 2015.06.07 0 0 77

Sziasztok! Ez milyen kígyó lehet? 

 

Nagyon büdös volt amikor kipiszkáltuk az erdőbe.

Mirtill72 Creative Commons License 2014.08.23 0 0 76

Ez egy Réz sikló, magyarországon is van jópár példány, szigorúan védett.:) 

kissmsandor Creative Commons License 2014.05.26 0 0 75

Ez milyen kígyó faj lehet? Szlovéniában, a Júliai alpokban, úgy 1400 m magasan fotóztam.

 

 

 

 

macskamedve85 Creative Commons License 2014.05.21 0 0 74

Hali! Tud segíteni valaki kígyó meghatározásban?

Csak egy nem túl közeli képem van az alanyról. Amit érdemes megjegyezni, hogy közelítéskor nem menekült, hanem inkább támadó pózt vett föl. Szív alakú volt a feje, és a Duna mellett találtam a Kisalföldön.

pockorocki Creative Commons License 2013.09.01 0 0 73

Hajnalka123 Creative Commons License 2013.08.11 0 0 72

Sziasztok!

Tudnátok segíteni,hogy ez milyen fajta sikló vagy kigyó?

b.beja Creative Commons License 2011.11.03 0 0 71

Sziasztok. Miskolcon,vagy 50 km-es körzetében keresek fiatal siklót. Ha tud valaki segíteni,kérem írjon. Köszi.

sos-sok Creative Commons License 2011.10.04 0 0 70

Szisztok!

Nagy segítségre lenne szükségem.A padlásunk tele van siklókkal,de ház körül is mostmár minden.(szerszámos és egyébb helyek)Kb egy éve lettünk rá figyelmesek.Szeretnénk valahogyan elkergetni őket.Már olyan szemtelenek hogy a lakásba is bejön egy-egy.Valaki valami megoldást mondjon mert beleörülök.

Egyébként egy kis patak mellett lakunk ,gondolom ez az oka.De akkor miért csak most kerültek ide?Már itt lakunk 12 éve lassan.

Nagyon köszönöm,remélem gyorsan jön valami válasz.

Böszőke Creative Commons License 2011.09.27 0 0 69

Sziasztok,

vannak szép friss és kevésbé friss pintytojásaim,ha valakinek van olyan hüllője,amelyik örömmel fogysztaná az effajta táplálékot,küldjön egy mailt!Pesten vannak a tojások.

ircsi2 Creative Commons License 2011.09.10 0 0 68

A küldött kép mellé még. A fején kétoldalt ugy nézett ki mintha sárga fülei lennének.

ircsi2 Creative Commons License 2011.09.07 0 0 67

Nem ment el a kép

ircsi2 Creative Commons License 2011.09.07 0 0 66

Helló! Ha valaki ismeri irja le milyen "kigyót" láttam

Pannika127 Creative Commons License 2011.09.02 0 0 65

Orfűi tónál

b.j.moni Creative Commons License 2011.08.24 -1 0 64

b.j.moni Creative Commons License 2011.08.24 0 0 63

Sziasztok!Egy kis segítségre lenne szükségem találtam a kertben egy siklót, de szeretnék biztos lenni benne, hogy csak egy sikló volt.....Szóval please help:))

molokismi Creative Commons License 2011.07.15 0 0 62

Sziasztok!

Van egy 2 éves gabonasiklóm és ezidáig csak egereket kapott. Van valakinek tapasztalata, hogy esetleg békát eszik-e? És ha igen nem-e lesz baja tőle? Arra gondolok, hogy vannak olyan békák melyeknek a bőrén vannak méreg mirigyek. Nem tudom a varangyos béka ilyen lehet?

imiee2 Creative Commons License 2011.06.21 0 0 61

Üdv! A minap a szomszéd lakásba egy kigyó vagy sikló besurrant! Ime a kép: http://kepfeltoltes.hu/view/110621/20110621758_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Tudja valaki mi ez pontosan? Mert most a szomszédasszony eléggé aggódik!

Előzmény: 100Hz (60)
100Hz Creative Commons License 2011.06.18 0 0 60

Sziasztok!

 

    Egy sikló a ház körül fedetlenül hagyott szurkos (bitumenes) edénybe tévedt és bele ragadt. Ma találtunk rá, s más ötlet nem lévén, petróleummal nagyon óvatosan, ecsettel letakarítottuk.  A fejnél voltunk legnagyobb gondban, de sikerült övatosan úgy megcsinálni, hogy a szemébe, szájába, orrába ne menjen.

   A végén ultra derm-es meleg kézmeleg vízzel lemostuk róla a petrót, leöblítettük, stb. Sajnos a hasáról a pikkelyek túlnyomó része levált....   a sokkot nem számítva túl fogja élni a pikkelyek leválását?

   Nem volt más eszköz a kezünkben, sajnos csak ezt tudtuk érte így utólag tenni...   .

k9duli Creative Commons License 2011.06.16 0 0 59

Még anyni hogy az egész kígyó színe olyan volt mint amilyen az imént linkelt kígyó oldala/hasa.

És kábé annyira látható volt csak a pikkelye mint az oldalán.

 

Lentebb linkelt kígyó neve:

 

Zöld szőlőtőke Kígyó (Oxybelis fulgidus)

Előzmény: k9duli (58)
k9duli Creative Commons License 2011.06.16 0 0 58

Sziasztok!

 

Tegnap előtt a mátrában voltunk nyaralni barátnőmmel. És a csóréti víztározóhoz vezető túrautvonalon találkoztam egy kígyóval amire nagyon kíváncsi lennék hogy volt e okon félni tőle vagy milyen fajta volt.

 

A pontos helyét is megtudom adni hol láttam azt hiszem több van.

Röviden a csóréti víztározó felé tartottunk de volt még vagy 4km. Egy magas hegyen voltunk úgy 600-700méter magasban.Nagyon sok fát vágtak ki ott és voltak iylen "rőzse forgács dombok földút szélén.De a közelben semmi víz nem volt.

 

Miközben bandukoltam furcsa zajokat véltem felfedezni magasabb rőzsés fűben az útszélén.

Nem vagyok iyledős de ez szokatlan hang volt nem egy madár ugrál az avarban tipusú.

 

Volt egy kis rőzse faforgácsos domb iylen félméteres feléptem rá hátha többet látok.

És hírtelen megpillantottam egy világos zöld kígyót ami olyan világos fű színű volt és olyan 4-5cm átmérőjű.

Hasát nem tudom miylen színű volt és fejét sem láttam mert már éppen abba domba mászott bele viszonylag lassan ami felett voltam.Olyan 1-1,5méter lehetett a kígyó hossza.

Sajnos egy elég jó kamera volt a kezembe de annyira lesokkoltam a látványtól hogy ekkor se nem kameráztam se nem fotóztam.

Utána próbáltam kissé remegve körbe járni a dombot de a környéken fúrcsa hangok voltak , de semmi sziszegés, így 2perc után jobbnak láttam tovább állni.

 

Még lehet gps kordinátát is tudok mondani ha valakit nagyon érdekel és utána akar járni.

 

Remélem ártalmatlan jószág.

De nekem ez a világos zöld nagyon fúrcsa volt mert magyarországon iylet nem láttam természetben.Főleg ekkora méretben.

 

Valami hasonlót találtam:

 

De nem volt ilyen látható pikkely rácsozata. Sokkkal halványabb volt.

Sajnos ahonnan linkeltem semmit nem mond erről a fajról.

BXtwelve Creative Commons License 2011.06.13 0 0 57

Sziasztok!

Segítséget kérnék!

 

Elhanyagolt, száraz, homokos kertünkben megjelent az alábbi állatka.

Mi lehet ő?

 

condorF33 Creative Commons License 2011.06.07 0 0 56

Hello!Kb. két hete került hozzám egy gyönyörű bikasikló amely 2 méteres!Tudjátok e miért nem eszik,csak megölte az egeret!2 hete evett utoljára állítólag!Kösz.Petya.

2167 Creative Commons License 2011.06.03 0 0 55

Helló mindenki ! :) 

 

Úgy 1 méter körüli négysávos patkánysiklót cserélnék kézszelíd gabonasiklóra ,esetleg valaki? :)

2167 Creative Commons License 2011.06.03 0 0 54

a fejük alapján könnyen meg lehet őket különböztetni a gabonasiklónak a teséhez képest szélesedő a feje a királysiklónak "beleolvad"  a feje a testébe

Előzmény: lotattila (47)
Renna20 Creative Commons License 2011.05.22 0 0 53

Ha szeretnétek ingyen siklókat gyertek el hozzánk,és fogjátok be őket!!!!!!Az autók folyton elütik őket,de én még a lapos és száraztól is félek,az élőtől meg egyenesen sokkot kapok!!!!!Mit lehetne tenni???Nincs valami növényvédő szer amit elkerülnek???köszi a segítséget.

Hernyofan Creative Commons License 2011.05.17 0 0 52

Ez egy erdei sikló.

 

Harap, de nem mérges - nem kell tőle félni. :)

Előzmény: SecuBoss (51)
SecuBoss Creative Commons License 2011.05.15 0 0 51

Ezt a jó másfél méteres dögöt a kert végi sufniba találtam.

Gondolom sikló volt de azért megkérdenék egy hozzáértőt?

 

enj84 Creative Commons License 2011.01.22 0 0 50

hondurászi királysikló

 

nekem is ilyenem volt

 

 

http://www.facebook.com/album.php?aid=158543&id=724973138&l=c416636ea9

Előzmény: lotattila (48)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!