Keresés

Részletes keresés

Darwin Creative Commons License 2023.08.13 0 0 43

Bemész a Múzeum körúton a nagyobb antikváriumokba és kérsz ajánlatot.

Előzmény: atandi (38)
NWM Creative Commons License 2013.11.15 0 0 41

Fényképészek Budapest peremén címmel kiállítást rendez a Fővárosi Szabó Ervin Könyvtár, amely bemutatja a 20. század elején a 16.kerületi életet fényképekben. A kiállítás azért is érdekes, mert az 5 településből álló kerületben (Cinkota, Rákosszentmihály, Mátyásföld, Árpádföld, Sashalom) szinte minden társadalmi csoport megtalálható volt: Cinkota a közel 1000 éves parasztfalu, Mátyásföld a gazdag nyaralótulajdonosok területe volt, Rákosszentmihányon a hivatalnok réteg élt, Sashalmon a munkás tisztviselő réteg. Ez a kiállítás tehát átfogó képet ad a 20. század elejének társadalmáról, kinézetükről, stílusukról, öltözködésükről. - See more at: http://neoworldtv.hu/helytorteneti-kiallitas-a-xvi-keruletrol/#sthash.cJ02bAeD.dpuf

ildiko62 Creative Commons License 2013.04.04 0 0 40

Keresem Dr Völgyesi Ferenc:Orvosi hipnózis c. könyvét letölthető formában.

ildiko62 Creative Commons License 2013.04.04 0 0 39

Szia!

 

Én a karapancsai vadászkastélynak adományoztam apukám erdászeti könyveit.

Üdv Ildikó

Előzmény: atandi (38)
atandi Creative Commons License 2013.03.10 0 0 38

Üdv! Tanácsot szeretnék kérni, hátha látogatja még valaki ezt az oldalt. Apámtól örökölt 3-4000 db-os önyvtáram nagy részét szeretném eladni, felszámolni, költözés miatt. JÓ része szakirodalom(vadászat, madarászat, akvarisztika, stb), de sok a vadászati és egyéb szépirodalom is, és hozzá minden más, lexikonok, regények, stb. Úgy gondolom, van közte pár igen értékes darab is, 1910 előttről is. Szerintetek hogyan érdemes hozzáfogni és persze hol, az eladásukhoz, meghirdetésükhö? HOgyan kerülhetem el, hogy becsapjanak, elkótyavetyéljem azt is, ami értékesebb?

Előre is köszönöm, ha válaszol valaki.

 

moonsorrow85 Creative Commons License 2012.02.02 0 0 37

Köszönöm a gyors választ!

 

Átnéztem az anyagot, hasznosnak bizonyult, sajnos ebben az esetben a megelőzés lett volna a teendő. Pótolható művek, főként klasszikus szépirodalom. A beázás egy helyen történt, így egy-egy szerző műveit tette tönkre. 

 

Elkülönítettem a bajos darabokat, nehogy átterjedjen a penész, és vis maior címen selejtezem őket. Más nem jut eszembe, de ha tudtok valami okosat szívesen venném. 

Esetleg olcsó penészirtó vegyszer létezik? Olyan, ami nem restauráláshoz használt méreg drága anyag?

 

Üdv.

Előzmény: vizinikk (36)
vizinikk Creative Commons License 2012.02.02 0 0 36

kereso.koh.hu/mutargy/rtf/17-allagmegovas-konyv.rtf

 

nem biztos, hogy te magad tudsz valamit tenni, az sem biztos, hogy érdemes, a könyvek fertőtlenítése és kiszárítása nem olcsó feladat, és azt hiszem, a könyvtárosnak inkább a megelőzés a feladata és nem az orvoslás. ha pótolható művekről van szó, én a selejtezést választanám.

Előzmény: moonsorrow85 (35)
moonsorrow85 Creative Commons License 2012.02.01 0 0 35

Üdvözletem!

 

Könyvtárosként dolgozom egy községi könyvtárban, nem túl rég óta. Az elődöm nem törődött az állománnyal, aminek egy része beázás miatt bepenészedett. Hogyan tudnám eltüntetni a könyvekről a penészt? Fojtogató szagúak és nagyon elburjánzott rajtuk a penész.

 

Válaszotokat előre is köszönöm!

 

Üdv.

vizinikk Creative Commons License 2008.03.02 0 0 34

szakmai kérdéseidet tedd fel a http://libinfo.oszk.hu/  lapon, felelni fognak rá.

A Corvina integrált könyvtári rendszert Szegeden, Kokas Károlyék fejlesztették, így a www.bibl.u-szeged.hu honlapon keress rá Kokas Károly nevére, és az ő e-mail címén is érdeklődhetsz. (mi Horizont használunk, és multimédiás dokumentumokat ebbe még nem viszünk be)

Előzmény: equilibrum (33)
equilibrum Creative Commons License 2008.03.01 0 0 33
Üdvözletem!

 

Könyvtár szakos hallgató vagyok, és egy integrált könyvtári rendszerrel kapcsolatos kérdésem lenne. Hogyan kell a Corvina integrált könyvtári rendszer katalogizálási moduljában elkészült katalógusrekordokhoz multimédiás állományokat rendelni? Mint például képet, teljes szövegű dokumentumot stb? Próbáltam a rendszerben keresgélni, hogy melyik menüpontban lehet ezt megoldani, de sajnos nem találtam meg. A segítséget előre is köszönöm.

Kisvirág1 Creative Commons License 2006.04.30 0 0 32

Sziasztok!

 

Könyvtár szakos hallgató vagyok, és szükségem lenne Dr. Tóth Gyula: Egyetemes Könyvtártörténet jegyzetére.

Ha megvolna valakinek, átvenném, vagy megvenném.

 

Köszönöm, ha írtok!

 

mamicska Creative Commons License 2005.08.15 0 0 31
vizike,merre jársz??

Sziget??

pusza.mam.
Előzmény: vizinikk (30)
vizinikk Creative Commons License 2005.06.29 0 0 30

KIT (Könyvtár, Információ, Társadalom)

Heti hírlevél információs és könyvtári szakemberek számára

 

http://www.swgy.hu/php/hirlevel/user/1/php/maileruser.php?action=regist&mailer=1

vizinikk Creative Commons License 2005.06.17 0 0 29

én is szeretek könyveket újra elolvasni. dúlt idegállapotban pl. Jókait.

de gyerekkönyveket is szoktam, sosem felejtem el, milyen képet vágott az eladó, amikor megvettem a Tom Sawyert, Huck Finnt és a Dzsungel könyvét egyszerre, és megkérdezte, kinek lesz. Én mondtam: nekem. Persze, mert amikor a nővérem vidékre költözött, elvitte a saját könyveit.

Előzmény: mamicska (27)
Oxana Creative Commons License 2005.06.16 0 0 28

Nos, hát itt van az én egykori csoporttársam és jóbarátom, Parti Nagy Lajos is a listán. A Parti nevet csak később vette fel.

Képtelenség megszervezni egy csoporttalálkozót, úgy szétszéledtünk.

Előzmény: vizinikk (16)
mamicska Creative Commons License 2005.06.16 0 0 27
akkor még van remény,hogy bekerül,de igazad van,írni fogok.

Hraballal nagyon jó ötletet adtál,hátha vele sikerül átvezetni a "gyereket"más könyvek felé,mert nem egy nagy olvasó és legszívesebben u.azokat rágcsálja át husznötször is:-(
Előzmény: vizinikk (26)
vizinikk Creative Commons License 2005.06.16 0 0 26

a DIA még nincs kész, de folyamatosan fejlesztik, ahogy a MEK-et is.  azt nem tudom, miért nincs benne Gion Nándor, de írj nekik, és akkor hátha bekerül.

Svejk sem rossz, de szerintem Hrabal a legjobb

:-)

Előzmény: mamicska (25)
mamicska Creative Commons License 2005.06.16 0 0 25
vizi,
ebben sincs Gion Nándor.Nem értem,őt teljesen elfelejtették?
Annyira imádom a könyveit,a gyerekeim meg anno a TV -játékait.Ők is begyűjtötték az összes könyvét..
kivéve a legifjabbat - ő Svejk-mániás:-))
Előzmény: vizinikk (23)
mamicska Creative Commons License 2005.06.16 0 0 24
mi ez a szemérmetlenkedés ittend?Pfujj!:-)
Előzmény: marczis-csippi (21)
vizinikk Creative Commons License 2005.06.16 0 0 23

csak arra gondoltam, hátha nem ismeri valaki, és hasznára lesz, ha keres egy teljes szövegű művet.

szerintem is jó lap.

Előzmény: lemi (22)
lemi Creative Commons License 2005.06.16 0 0 22

Hahó vizike, nem értem ezt a kijelentésed: "itt a digitális irodalmi akadémia lapja: hátha valakinek jó lesz valamire."?

Bele pillantopttam röviden, szerintem jó oldal!

 

Üdv:))

lemi

Előzmény: vizinikk (16)
marczis-csippi Creative Commons License 2005.06.16 0 0 21
~~~~~~~~~~~~~~~~~~ßßßßßßßßßßßßßßßßßßßßßßßßßßßßßßßß********************
Előzmény: Törölt nick (20)
marczis-csippi Creative Commons License 2005.06.16 0 0 19

no de olvasni olvasok:))

 

és teccik a topic - igaz most épp nincs mit kérdeznem, de ez nem állandó állapottty nálam;)

Előzmény: Törölt nick (18)
marczis-csippi Creative Commons License 2005.06.16 0 0 17
62
vizinikk Creative Commons License 2005.06.16 0 0 16

kiváncsi vagyok, lesz-e foganatja.

itt a digitális irodalmi akadémia lapja: hátha valakinek jó lesz valamire.

http://www.neumann-haz.hu/scripts/DIATxcgi?infile=diat_vm_main_menu.html

Előzmény: ZöPö (6)
mamicska Creative Commons License 2005.06.16 0 0 15
köszönöm!!
Előzmény: ZöPö (13)
ZöPö Creative Commons License 2005.06.16 0 0 14
Nem szép dolog.
Előzmény: Törölt nick (12)
ZöPö Creative Commons License 2005.06.16 0 0 13
Törölheted, nem kell rá válaszolni.
Előzmény: mamicska (9)
ZöPö Creative Commons License 2005.06.16 0 0 11

Validálás, ne törődj vele.

 

Még ne töröld le, előbb én is átolvasom, jó?

Előzmény: mamicska (9)
ZöPö Creative Commons License 2005.06.16 0 0 10
55, de Gűzű máris megelőzött bennünket. :-)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!