Keresés

Részletes keresés

l0vekid Creative Commons License 2010.07.15 0 0 47
Egy érdekes oldal a témában:

OutsourcingCenter.hu

Szép napot!
Unerwünschter Gast Creative Commons License 2010.07.14 0 0 46
Próbáljuk ki először a sebességmérés ( trafipax) magánosításánál. Sokkal egyszerűbb és objektívebb.

Ha az közmegelégedésre működik, jöhet az adózásban is.
Unerwünschter Gast Creative Commons License 2010.07.14 0 0 45
Nyugaton ez a dolog már működik

:-))))

Nyugaton sokfajta dolog működik, ami nálunk nem...
Előzmény: John_Doe (31)
én12 Creative Commons License 2005.06.01 0 0 43
Szó se lehet róla, hogy magadat ellenőrizd. Te engem, én Téged! Vagy esetleg egy hármas kör is lehet, csak az a fontos, tudjunk egymásról. Fincsi dolog lenne!
Előzmény: blll (42)
blll Creative Commons License 2005.06.01 0 0 42

"Én spec jó pénzért ellenőrizném magamat...ha megrendelnék...jó pénzért..."

 

Én téged is lellenőriznélek, (akár ingyen is), persze menetközben magánúton megegyeznénk a dolgok elsimításáról.

Előzmény: spooler (41)
spooler Creative Commons License 2005.06.01 0 0 41
Én spec jó pénzért ellenőrizném magamat...ha megrendelnék...jó pénzért...
Előzmény: RontóPál (39)
spooler Creative Commons License 2005.05.31 0 0 40
- szerintem egy olyan cég, aki k sokat adózik, többet spórol akkor, hogyha jól megfizet egy jó szakembert, hogy minél kevesebbet adózzon LEGÁLISAN.
- szerinem az APEH az igazán jó szakembereket nem fogja tudni jobban megfizetni, mint a fent említett cégek.
game over.
Előzmény: John_Doe (31)
RontóPál Creative Commons License 2005.05.31 0 0 39

Mijafaszra tartyuk akkó' az államot,

 

Pénzben dúskáló megrendelőnek...:-)

Előzmény: Indián (32)
vitéz Ebőváry Nyüglönc Creative Commons License 2005.05.31 0 0 38
Kedvesem, Magyarország összes 20 millió feletti cégét lehet ellenőrizni és valszeg meg is bukik. Ennek pediglen az az oka, hogy a törvényeink végrehajthatatlanok, értelmezhetetlenek, valamint ütik egymást. Úgyhogy az APEH-nak csak az a kényelmes dolga van, hogy eldöntse kire száll rá és hogy egyes törvényeket úgy értelmez-e hogy ügy legyen a végén. Példul az én 2004-es ÁFÁm ügyében azt vélelmezi, hogy az nekünk nem kell.

Ebőváry
Előzmény: 0.5bit (35)
Szerinted? Creative Commons License 2005.05.30 0 0 37
Nyugaton nézd meg az államháztartási hiányt, a bérek és az adók arányát.
Előzmény: John_Doe (31)
Szerinted? Creative Commons License 2005.05.30 0 0 36
A törvény az törvény:)
Előzmény: szarvasmarha (17)
0.5bit Creative Commons License 2005.05.30 0 0 35
Én azt tartom valószínűleg, hogy ezt egy előszűrőnek alkalmazák: kiszűrni azokat a vállakozásokat akiket nem érdemes ellenőrizni. Ahol ezen "felderítők" találnak valami hibát (hibácskát) akkor rá lehet célirányosan küldeni a "nehéz tüzérséget": azt olvastam, hogy az általuk ellenőrzött időszakot újra elő lehet venni.
Goldolom az eredményel ellenőrzéseket és bírságokat akarják maximalizálni (bevételi elvárások).
Előzmény: Indián (34)
Indián Creative Commons License 2005.05.30 0 0 34
Szerintem inkább valami olyasmi lehet, hogy a közjegyzők mintájára néhány elszántabb könyvszagértő hatósági jogköröket próbál magának bégyűjteni - az APEH meg kapva kap az alkalmon, annyival is kevesebb a dógga...
Előzmény: 0.5bit (33)
0.5bit Creative Commons License 2005.05.30 0 0 33
Különben is: Mijafaszra tartyuk akkó' az államot, ha lasan minden lényegi tevékenységét kiaggya albérletbe?

Azért, hogy valaki elvégezze a koordináció és irányítás valamit a pénzügyi erőforrások elosztásának embertpróbáló nehéz feladatát... :-)

Az adó beszedését is kiszervezték: parkolási díjak...
Előzmény: Indián (32)
Indián Creative Commons License 2005.05.30 0 0 32
Hmmm... engedelmeddel... szóval a hatalmi ágak szétosztása nem azt jelenti, hogy kiaggyuk gebinbe a jogalkotást, és a végrehajtást is, mert ez könnyedén összeférhetetlen helyzetekhez vezethet. A - novemberben hatálybalépő - közigazgatási törvényben azé' akadnak erős garanciák. Akárhogyis szervezik le ezt a kérdést, még mindig csak szerződéses kapcsolat jelent, amik könnyedén kijácchatóak, nem köll hozzá sok ész.

Különben is: Mijafaszra tartyuk akkó' az államot, ha lasan minden lényegi tevékenységét kiaggya albérletbe?
Előzmény: John_Doe (31)
John_Doe Creative Commons License 2005.05.30 0 0 31

Nyugaton ez a dolog már működik, szal szó sincs arról, hogy valami elképesztő baromságot talált ki valaki.

 

Előnye, hogy olyan valaki fogja vizsgálni az ügyleteket aki azért a gyakorlatban is látott már működő céget.  A jelenlegi adórevizorok között van jónéhány olyan, hogy mivel nem érti, hogy mi az üzlet lényege, megállapít valami baromságot, aztán a cég meg járhat elsőfokra, másodfokra, összevissza, hogy valaki megértse miért volt szükséges és ésszerű amit csinált.

Másik nagy előny, hogy a külsősök nem lesznek prémiumilag érdekeltek a megállapításokban, szal nem lesz rajtuk nyomás, hogy gyártsanak valami megállapítást.  Ha itt még figyelembe vesszük a fenti üzleti tudás problémát, akkor ez a kettő együtt eléggé durva kombináció...

 

Hátrány:  azok a cégek amelyek tényleg kenik-vágják az adótörvényeket, értik a bicniszt, nos őket az APEH nem tudja megfizetni.  Akik meg nem értik annyira, nos ők is lehetnek jók...

Érdekes lenne még tudni, hogy a könyvvizsgáló szakmának van-e olyan erkölcsi tartása ami elbírja ezt a megbízást (kenőpénz, etc.).  Számos olyan könyvvizsgáló van, aki jelenleg is max csak holnaputánig gondolkozik (pld. csekély összegért cserébe leigazolja, hogy valaki dolgozott neki x évet, hogy az illetőnek meglegyen a gyakorlata).  Nagyon komoly ellenrzési rendszert kell majd felállítani, vagy jogosítványokat elvenni.

 

És vegyük figyelembe, hogy a profitérdekelt szektor általában hatékonyabb mint a költségvetés.  Számos olyan esetről tudok amikor a revizorok kimentek, bemutatkoztak, elkértek néhány papírt és a vizsgálat előre meghatározott záróidőpontjában visszamentek elköszönni.  Ennyi.  A fizetésüket azért persze nem felejtették el felvenni...

 

Csak azért mert elsőre szokatlanul hangzik, ne vessük el.  Lássuk a részleteket, az ördög ottan vanik...

sk42 Creative Commons License 2005.05.30 0 0 30

Majd a gebines cég jól kap egy kis hatósági jogkört, aztán a középső ujjad látványától jól megbüntetnek anyagilag, aminek behajtását egy őrző-védő-óvó-behajtó cégbe ótsurcingolják(ták).

Azér' érdekes lehet:

1. kapsz egy levelet, hogy toljad be a kis arcodat, vagy a könyvelődet valami irodaházba, az "adózznekem.hu" kft székhelyére ellenőrzésügyileg.

2. te nem csinálsz semmit

3. ők küldenek még1 levelet

3. te erre megkérdezed, honnan a pi...ból tudják a te címedet, nevedet egyáltalán

4. ők ezt jól elmagyarázzák (jogszabály, törvény, §, stb.)

5. megkéred őket, hogy ugyan mutassák má meg az apehval kötött szerződést, mer' ugye 100lépésileg is benne van a pakliban, hogy megleshessük, hájszen közpénzek forognak jobbra-balra

6. ők asszongyák, ez pedig üzletileg igen titkos.

7. te meg kivágod az aduásztot: az elején benyújtott törvényjavaslaton minden aláírás hamis, érvénytelen az egész...

 

évekig elleszünk...

Előzmény: Indián (29)
Indián Creative Commons License 2005.05.30 0 0 29
Ne mondd, hogy nincs benne ráció: a nagyobb irodák jogalkotnak, a Parlament mexavazza, a kisebb irodák meg ellenőriznek. Kíváncsi vagyok, mit kezdenek majd az adótitokkal? Az még rendben van, hogy a hatóságnak át köll adnom az üzleti dokumentációmat, de azt mennézném, hogyan vesznek rá arra, hogy egy gebines cégnek a középső ujjamnál többet mutassak?
Előzmény: sk42 (28)
sk42 Creative Commons License 2005.05.30 0 0 28

A tömegközlekedési eszközöket is vezethetnék jogosítványuktól megfosztott hölgyek, urak.

 

ui: a t. képviselők munkáját kéne outsourcingolni (hüje vagyok, ez már megtörtént)

Előzmény: Indián (27)
Indián Creative Commons License 2005.05.30 0 0 27
Most akkó' intézményesíccsük Simicskát? Van benne ráció... pölö rendőrnek menni is csak BV-ajánlólvevéllel lehet majd, és a fizetési besorolása a letöltött évexámától függ. Teccik.
Előzmény: pert1 (26)
pert1 Creative Commons License 2005.05.30 0 0 26
Azért legjobban mégis csak azok a könyvvizsgáló cégek tudják az adóelkerüléseket leleplezni, akik főállásban végzik az ehhez nyújtott segítséget. Csak az a kérdés, hogy többet tud e igérni az APEH mint a cégek? Ha mondjuk 20-30 %-os haszonkulccsal dolgozhatnának akkor már nekik is megérné a dolog, meg tán az APEHnek is.
szarvasmarha Creative Commons License 2005.05.30 0 0 25

és akkor a járását még szóvá se tettem:-)

Előzmény: Törölt nick (24)
szarvasmarha Creative Commons License 2005.05.30 0 0 23

sőt ez a részemről már rasszizmus volt.

négernek mertem nevezni egy négert:-)

Előzmény: maydayray (21)
Indián Creative Commons License 2005.05.30 0 0 22
Tovább köllene fejleszteni a zötletet... páros hónapban a páros adószámúak ellenőrzik a páratlan adószámúakat, aztán fordítva. Egyébként télleg ez történik: 4-5 évet lehúznak a Zadóhivatalban, és már mennek is a saját cégbe szagérteni. Elfogytak a tapasztalt szagemberek, mert ha valaki fog magának 30-40 ügyfelet, már abból kényelmesen meg tud élni, minek fárassza magát a hevatalban?
Előzmény: sk42 (20)
maydayray Creative Commons License 2005.05.30 0 0 21
ez így nagyon kirekesztő :-)))
Előzmény: szarvasmarha (11)
sk42 Creative Commons License 2005.05.30 0 0 20

Vaze! Én vállalom! havi 2 kilóér' átvilágítom a saját btmet!

 

ez a "jelenlegi törvény nem engedi, de..." a legszebb az egészben. Hiszen a "jelenlegi törvény" csak egy aprócska akadály, hiszen onnantól már sima a dolog, megvannak a kész tervek.

És akkor az APEH-val mi lesz? Minden ott dolgozó megy a levesbe? Vagy őket bérbeadják adótanácsadónak, jó pénzér'?

szarvasmarha Creative Commons License 2005.05.30 0 0 19

itt csak az a nagy gond,hogy a rokkantnyugdíjasnak nem jön a telefon előre,hogy ma  apeh ellenőrzés lesz.

 

a többi egyébként stimmel.

Előzmény: MGperY (18)
MGperY Creative Commons License 2005.05.30 0 0 18
(nyilvánvalóan brutál büntetések ezek, de számlát kell adni és kész, vagy olyan szabály, h teszemazt x ft alatt nem kell?
tőlem is kérnek én is ezt várom el mástól)
Előzmény: szarvasmarha (17)
szarvasmarha Creative Commons License 2005.05.30 0 0 17

ez az 50 ft-os szemüvegcsavaros történet a (95-ös orbánbányák miatt) 50000-ftba került.

 

aztán még voltak nagy fogások,Horn Gyufa idejénpl amikor  a 4m2-es helységben terpeszkedő rokkantnyugdíjas trafikos boltját is sikerült 3 hétre bezáratni egy jó kis 100 ezres bírság mellett.

a nagy bűne az volt,hogy az akkor 60ftba kerülő orbit rágógumiról nem adott számlát.

:(

Előzmény: Wic (16)
Wic Creative Commons License 2005.05.30 0 0 16

persze, mert 95-ben fideszdiktatúra volt.

vagy mi.

Előzmény: szarvasmarha (11)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!