Keresés

Részletes keresés

toma8899 Creative Commons License 2014.08.25 0 0 38

Szerintem ez nagyon gyorsan hat fejfájásra. Nem tudom, hogy migrénre milyen, de a fejfájást hamar megszünteti.

http://www.pirulapatika.hu/8880000164399/adatlap

08niki Creative Commons License 2014.03.01 0 0 37
Két dl vízbe egy kávéskanálnyi só, elkeverni, meginni. :)
BBalint1 Creative Commons License 2014.02.05 0 0 36

Sziasztok! Engedjétek meg, hogy figyelmetekbe ajánljak egy weboldalt. Ott konkrétan egy nagyon aranyos gyógyszerész hölgy várja a kérdéseket és akár mailben, akár a saját fórumán válaszol mindenkinek személyre szabottan. Nekem sokat segített. Nagyon kedves és totál ingyen ad tanácsokat. http://azengyogyszereszem.hu

Antisystem Creative Commons License 2007.08.30 0 0 33

Hát igen, másfél év alatt megesik, hogy átalakítanak egy honlapot...:)

 

Aktuális linkek:

Hölgyek-Urak, az Eü. minisztériumnak van teljesen nyilvános gyógyszer-adatbázisa, tessen használni:)

http://www.drinfo.eszcsm.hu/index.php?oldal=k_gyogyszer

http://www.drinfo.eszcsm.hu/drinfo/pid/0/medicine

 

Az előbb linkelt adatállomány is (elvben) már az új árakat tartalmazza, ott a konkrét gyógyszerekre rá tudsz keresni.

Különben meg itt van excelben az egész:

http://www.oep.hu/pls/portal/docs/PAGE/SZAKMA/OEPHUSZAK_EUSZOLG/GYOGYSZER/ARAK_TAMOGATASOK20050701.XLS

http://www.oep.hu/pls/portal/url/ITEM/385CD5D000EAE7A8E040A8C0CB32282D

 

ÜdV

Előzmény: Lebenstod (23)
Ghí Creative Commons License 2007.02.04 0 0 32

 

Köszönöm, hogy megértettél!

Szerintem a valódi okokról mindenki keveset tud.

Mi meg kikészülünk.

Előzmény: azul (31)
azul Creative Commons License 2007.02.04 0 0 31
A te szempontodból nyilván igazad van, de ahogy én nem mondom meg, hogy neked valójában jó, úgy talán neked sem kellene ezt tenned, miután látszik, hogy a fennálló helyzetről igazából halvány fogalmad nincs. Korántsem a minimálbérből élők felelőssége a kialakult helyzet, de én nagyon értékelem, ha legalább látni képesek a valódi okokat, és azt hogy ez nekik hosszútávon nem lehet jó, mégha pillanatnyilag örömteli is, hogy épp másoknak is sz@r. Az algoflexet kifelejtettem az előbbi felsorolásból.
Előzmény: Ghí (30)
Ghí Creative Commons License 2007.02.04 0 0 30

 

Nem a minimálbéren vagy az alatta élők felelőssége, ha a gyógyszerészeknek rosszul megy!

 

Egyébként meg nem is megy rosszul sem nekik, sem a döntést hozó politikusoknak!

 

Igazi gyógyulásra komoly betegség esetén nekem sem lenne pénzem.

 

Sanálatos, hogy a legtöbb betegnek egyetlen választása van: beteg marad!

Előzmény: azul (29)
azul Creative Commons License 2007.02.04 0 0 29
Majd rájössz.
Előzmény: Ghí (28)
Ghí Creative Commons License 2007.02.04 0 0 28

azul írta:

" Azon is gondolkodj el, hogy ha majd csökken a bevételük, miből látják el a tényleges gyógyszerellátási feladatukat, valszeg előbb-utóbb kissé túlhaladott lesz a szabott árrés, na és az vajh kinek lesz rossz?"

 

Ezen miért is nekem kellene elgondolkodnom?!

Előzmény: azul (27)
azul Creative Commons License 2007.02.04 0 0 27
A dr. info oldalán van kereső, beírhatod a neveket, az árak frissek. Advil, Saridon, Aleve, Panadol, Aspirin... Ezeket a készítményeket meg már régen receptkötelessé akarták tenni és nem a kamara, hanem az ogyi, de mindegy. Azon is gondolkodj el, hogy ha majd csökken a bevételük, miből látják el a tényleges gyógyszerellátási feladatukat, valszeg előbb-utóbb kissé túlhaladott lesz a szabott árrés, na és az vajh kinek lesz rossz?
Előzmény: Ghí (24)
Ghí Creative Commons License 2007.02.03 0 0 26

 

Köszi! :)

Előzmény: Lebenstod (25)
Lebenstod Creative Commons License 2007.02.03 0 0 25
Saridon fejfájásra nem receptes.
Előzmény: Ghí (24)
Ghí Creative Commons License 2007.02.03 0 0 24

 

Engem érdekelnének a recept nélkül kapható fájdalomcsillapítók nevei és árai!

 

Eddig nem találtam olyan listát, amely csoportosítva gyűjtené ki őket.

Semmi kedvem egy-egy doboz Quarelin miatt folyton orvoshoz járni, plussz még alkalmanként - talán még gyógyszerenként is?! - +300,- Ft-kat fizetni!

 

Ezt a trutyit pedig a Gyógyszerészeti Kamara kutyulta ki nekünk!

Ők javasolták, hogy receptkötelesek legyenek ezek a készítmények is!

Láttam a szószólójukkal készült riportot valamelyik TV-adón nemrégiben.

 

Azt hiszik, hogy majd ezzel övék lesz a bevétel, ami a MOL-kutak miatt kiesik.

Pedig tévednek, mert az eddig recept nélkül kapható gyógyszereknek a forgalma - szerintem - éppen csökkenni fog.

 

Nem jelentenek nekünk elég terhet az állami megszorítások?!

Még ők is minket nyomorítanak ezzel a receptkötelessé tétellel!

 

Hiszen már sokaknak így is alig van valami jövedelme az Elethez!

 

Lebenstod Creative Commons License 2007.02.03 0 0 23
Jó lenne, ha élő linket adnál. Thx.
Előzmény: Antisystem (18)
Ghí Creative Commons License 2007.02.03 0 0 22

 

Szia!

 

Sajnos nem működnek a linkjeid!

 

Üdv: Ghí

Előzmény: Antisystem (18)
azul Creative Commons License 2005.07.06 0 0 21
Sajnos igaz amit írnak, és napi egy már rendszeres szedésnek számít. Főleg dózistúllépés esetén jönnek elő a mellékhatások, de van aki felépítéséből adódóan érzékenyebb, vagy esetleg betegség is lehet hajlamosító. Mindenesetre érdemes valami más megoldás után nézni, ha van rá lehetőség, mert minél hosszabb ideig szedi valaki, annál valószínűbb, hogy kialakulnak a nemkívánt hatások. Egyébként ellenőrizhető a folyamat, vér- és vizeletvizsgálattal.
Előzmény: Lebenstod (20)
Lebenstod Creative Commons License 2005.07.06 0 0 20

A Kefalginon kívül a többi neve ismeretlen. (Kösz!)

Én magam a Quarelint vagy a Saridont az első kis zsongásra preventive használom, tehát megelőzöm a fájást (mert érzem a jöttét). Sajnos az alábbi gyógyszerlistás honlapon scwarz-auf-weiss szerepel, hogy rendszeres szedése "súlyos, visszafordíthatatlan vese-és májkárosodást" (Saridon) vagy "súlyos csontvelő-kérosodást" (Quarelin) okoz. - Parasztosan gyakorlatias kérdésem: "rendszeres szedésnek" számít a napi 1-másfél szem évek óta, és ennyi mindenképpen súlyos, visszafordíthatatlan, vagy csak "okozHAT"? (Nem minden esetben)

Előre is kösz a tényszerű választ.

Előzmény: azul (19)
azul Creative Commons License 2005.07.06 0 0 19
A Karil koffeint, aminofenazont és fenacetint tartalmazott, de az összetétel túl károsnak bizonyult. Már kialakult migrén esetében nem sokat segítenek a nemszteroid gyulladásgátlók (az általatok felsoroltak többsége ide tartozik), ezek inkább a megelőzésben játszanak szerepet, vagy enyhe esetekben lehetnek hasznosak. Rohamoldásra Imigran, Naramig, Zomig, Maxalt, Relpax alkalmasak inkább, vagy a Kefalgin.
Előzmény: Lebenstod (9)
Antisystem Creative Commons License 2005.07.04 0 0 18

Az előbb linkelt adatállomány is (elvben) már az új árakat tartalmazza, ott a konkrét gyógyszerekre rá tudsz keresni.

Különben meg itt van excelben az egész:

http://www.oep.hu/pls/portal/docs/PAGE/SZAKMA/OEPHUSZAK_EUSZOLG/GYOGYSZER/ARAK_TAMOGATASOK20050701.XLS

 

ÜdV

 

Előzmény: Lebenstod (17)
Lebenstod Creative Commons License 2005.07.04 0 0 17
Nagyszerü, nagyon köszönöm. Olyan linked nincs, ahol az új árváltozási lista szerepel? A gyógyszertárban nem adnak.
Előzmény: Antisystem (16)
Antisystem Creative Commons License 2005.07.04 0 0 16

Hölgyek-Urak, az Eü. minisztériumnak van teljesen nyilvános gyógyszer-adatbázisa, tessen használni:)

http://www.drinfo.eszcsm.hu/index.php?oldal=k_gyogyszer

 

Cataflam-témában:

http://www.drinfo.eszcsm.hu/index.php?oldal=gy_h_inf&n=m&terhes=n&rend=m&hat=hu&hnev=diclofenac&param=307

 

Ebben az esetben rájöttök, hogy VAN a Cataflammal azonos hatóanyagú (diclofenac) OTC - tehát vény nélkül kapható - készítmény, ott virít a mellékelt lista végén - meg az összes hülye kertévé-reklámban:) Természetesen kevesebb mennyiségű hatóanyag van egy tablettában, mint a vényre kaphatóban....

 

ÜdV

Előzmény: Konrad (5)
pancsen Creative Commons License 2005.06.03 0 0 15

Vannak fejfájás ambulanciák. Van a neten fejfájás.lap.hu. Érdemes megnézni, hátha rájössz valamire az olvasottak hatására.

Ha migréned van az is gyógyítható, bár erről kevesen tudnak. Nekem két olyan ismerősöm van akinek ugyanaz az orvos elmulasztotta a migrénjét egy hosszabb akupunktúrás kezeléssel.

A Cataflam nem olyan erős gyógyszer, összevethető az algopirinnel, de kitartó használata gyomorfekélyt okoz.

Lebenstod Creative Commons License 2005.05.30 0 0 14
Köszönöm, átgondolom.
Előzmény: Bandi-T (13)
Bandi-T Creative Commons License 2005.05.30 0 0 13
Ó, bocsánat, és szomorúan hallom; igazából Lebenstodnak szántam, nem téged akartalak piszkálni; örülök, ha te is tudsz hasznosítani belőle.
Előzmény: Törölt nick (12)
Törölt nick Creative Commons License 2005.05.29 0 0 12
Az a baj nem igazán tudok,mert volt 1 súlyos agyrázkódásom és van + nyaki bordám ami okoz egyéb kellemetlenségeket így ráfogják ezekre nos ha vmi jótündér átalakítaná a nyakam akkor biztos közelebb lennék az igazsághoz.Viszont az átgondolás és a diéta nem árthat és köszi.
Előzmény: Bandi-T (11)
Bandi-T Creative Commons License 2005.05.29 0 0 11
Lehet, hogy érzékeny vagy valamilyen ételre (vagy ételadalékanyagra)? Ezt próbadiétákkal kiderítheted.

Vagy a környezetedben van valamilyen zavaró, gyengítő tényező? Ezt környezetváltozással derítheted ki.

Én hosszú évekig kínlódtam fejfájással, el nem tudtam képzelni, miért lehet; beletörődtem, hogy míg a többiek élvezik az életet, a sportot, addig nekem már a legkisebb erőfeszítéstől is megfájdul a fejem; végül rávettem magam, hogy utánanézzek és végiggondoljam, és végül kiderült, hogy fogászati oka volt. Módszeresen próbálj meg végiggondolni és kizárni minden egészségügyi okot.
Törölt nick Creative Commons License 2005.05.29 0 0 10
Nekem nem használ már én ilyenkor görcsoldó +algopirin injekciót iszom az hatásosabb,a Cataflam.Ami jó a klinikai gyógyszerek,de azt mezei orvos fel sem írhatja.
Előzmény: Lebenstod (9)
Lebenstod Creative Commons License 2005.05.29 0 0 9
Pedig a Catafan erős fejfájásra valóban használatos, több ismerősöm ilyenkor beveszi. - Ki ismeri, v.hallott a már régóta nem gyártott, hírhedt KARIL nevű tablettát (-ról)? Nyilván káros és veszélyes volt, ezért szüntették meg, de iszonyú erős fejfájást 2 perc alatt elfújt. Kétszer egy évben, gondolom, nem okozott maradandó kárt. Én visszasírom. Amikor létezett, 1szer egy évben használtam.
Előzmény: vanchu (8)
vanchu Creative Commons License 2005.05.29 0 0 8
Hát az biztos, hogy bazi erős, én a sérvműtétem után kaptam belőle. És akkor is egyesével, olyan napi 3-4-et. Mellékhatásként meg néha elaludtam beszélgetés közben két mondat között. :)

Ilyent fejfájásra beszedni...
Előzmény: Konrad (5)
Krokofánt Creative Commons License 2005.05.29 0 0 7

szerintem is a szex a legjobb :-) második legjobb az elsötétített szoba, csend és alvás. ha az sem, akkor panadol. amíg nem fáj nagyon. ha már migrén lett belőle, akkor minden mindegy, mint a szélső háznak :-( esetleg még segíthet az analgetikum forte kúp (de akkor is minél hamarabb le kell feküdni.)

 

azt is mondják, hogy nagyon kell rá figyelni hogy az ember legalább napi két liter folyadékot igyon, és akkor sokkal kevésbé hajlamos a fejfájásra. (azt hittem hülyeség, nekem abszolút bejött. azóta alig fáj.)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!