Keresés

Részletes keresés

hurráoptimista Creative Commons License 2005.06.08 0 0 45
Nincs mit, sok sikert!!!
Előzmény: sabeejosh (44)
sabeejosh Creative Commons License 2005.06.06 0 0 44
köszi. megpróbálom.
Előzmény: hurráoptimista (43)
hurráoptimista Creative Commons License 2005.06.06 0 0 43

Szia,

 

Sajnos nem olvastam a könyvet, de szerintem amúgy is rossz topicban jársz. Nem tudom, hpgy hol tudnának igazán válaszolni a kérdésedre, talán nézz be ide: http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9005702&la=44796842

 

Ezt többen olvassák...

Előzmény: sabeejosh (42)
sabeejosh Creative Commons License 2005.06.06 0 0 42

sziasztok!

 

nagyon sürgős lenne:

megvan vkinek bereczkei tamás: evolúciós pszichológia című könyve?

vagy olvasta már?

 

olyan kérdésem lenne, h a kutatások szerint visszamegy-e az a jómódúbbá vált szülő a gyermekéhez, akit elhagyott? vagy vmi ilyesmi...állítólag abban a könyvben benne van...

hurráoptimista Creative Commons License 2005.06.06 0 0 41
Te pszichopata! :-)
Előzmény: kavkaz (39)
hurráoptimista Creative Commons License 2005.05.29 0 0 40
:-)
Előzmény: kavkaz (39)
kavkaz Creative Commons License 2005.05.29 0 0 39
Mit nézzek a tévén, évek óta ugyanúgy néz ki:)
Előzmény: hurráoptimista (35)
hurráoptimista Creative Commons License 2005.05.28 0 0 38
(Naaa, azért nem kell még elfutni nézni a HetiGennyest! :-))
hurráoptimista Creative Commons License 2005.05.28 0 0 37
Egyetértek. Tiszta szívből gyűlölöm a pszichológiai teszteket, mert eleve előítéltre adnak okot. Csak gratulálni tudok annak az idióta majom főnöknek, aki úgy állapítja meg egy potenciális munkaerőről az alkalmasságát, hogy az illető még egy napot sem dolgozott ott. Birka. Ha ilyen frankón dönt a magánéletében is, hát borítékolható a totális kudarc (és nem tudom sajnálni)...
Előzmény: kavkaz (34)
e_dora Creative Commons License 2005.05.28 0 0 36
:)))))
Előzmény: kavkaz (31)
hurráoptimista Creative Commons License 2005.05.28 0 0 35

Azért gondoljatok csak bele (korszellemtől függetlenül): itt vagyunk szombat este a monitor előtt, még a kispolgári tévéműsorokat sem nézzük, ez megy rendszeresen, hónapok, évek óta, csak elbasszuk az időt ahelyett hogy ezt valakivel in concreto csinálnánk inkább, és.........

 

Nem rossz ez, csak valahol elgondolkodtató (és siralmas...)

kavkaz Creative Commons License 2005.05.28 0 0 34
Lennének ötleteim:))))))))))

Amúgy az a gyanúm ezek a tesztekkel épp a potenciálisan alkalmas munkaerőt szűrik ki a semmirevaló, ámde hülye javára. Fő, hogy hiba nélkül énekelje a vállalati himnuszt!
Előzmény: hurráoptimista (32)
kavkaz Creative Commons License 2005.05.28 0 0 33
Elsősorban korszellem kérdése. Tömegtársadalomban nyilván a tömeget jól tűrő személyiségek vannak előnyben és a magányosok a "betegesek". Fordítva is igaz. Tulajdonképpen minden relatív, Szásznak adok igazat.
Előzmény: e_dora (23)
hurráoptimista Creative Commons License 2005.05.28 0 0 32
Mondasz valamit... Csak nem Te vagy ezeknek a teszteknek az összeállítója? :-)
Előzmény: kavkaz (31)
kavkaz Creative Commons License 2005.05.28 0 0 31
Igen, ez a teszt dolog eléggé elterjedt, nyilván a nárcisztikusokat szűrik ki főnöknek és marketingesnek, a skizotimokat vállalati jogásznak, a paranoidok a céget védik az ipari kémkedéstől, az Asperger szindrómásokkal összefogva, akik a rendszergazdák, vagy ha számítástechnikai vállalat, akkor ők a dolgozók is, míg a kényszeresek a MEÓsok és minőségbiztosítási osztályon is ők vannak. Ugyanakkor a hisztériások foglalkoznak a cég követeléseinek behajtásával szoros együttműködésben az alexithymiásokkal, akik ha ingatlanról van szó, télvíz idején is kilakoltatnak.

A normálisok vannak a hieharchia legalján, mert ők igazán nem jók semmire...:)
Előzmény: hurráoptimista (25)
hurráoptimista Creative Commons License 2005.05.28 0 0 30
Ja, amennyire én is. Mi mind ufók vagyunk itt...
Előzmény: e_dora (29)
e_dora Creative Commons License 2005.05.28 0 0 29
ja ufó vagyok? az kóros, ha eddig nem tudtam? :)
Előzmény: hurráoptimista (28)
hurráoptimista Creative Commons License 2005.05.28 0 0 28

Ezt most nem igazán értem, de mind1. (Vagy a "konyhakert" ufóúl azt jelenti, hogy pszichopataizé? :-)

Előzmény: e_dora (27)
e_dora Creative Commons License 2005.05.28 0 0 27
(nekem mindegy, de ennyi erővel lehetne a címe "konyhakert" is:)
Előzmény: hurráoptimista (26)
hurráoptimista Creative Commons License 2005.05.28 0 0 26

Miért, a "pszichopaták" nem elriasztó? :-) Az idetévedő azt hinné, hogy ide csak pszichopaták jönnek. (Közben meg tényleg...)

 

Viszonylag az elején a topicnak deklaráltam mi a célom a címmel (mégha tényleg szerencsétlen is kissé, de jobbat nem találtam), úgyhogy akit érdekel a téma, az úgyis végigolvassa. Aki meg nem, az magára vessen...

Előzmény: e_dora (24)
hurráoptimista Creative Commons License 2005.05.28 0 0 25

" érdekes lenne szűrni a potenciális pszichopatákat, durva lenne. jó kis náci ötlet. vagy "minority report", zárjuk be a leendő gyilkost.. "

 

Azért én nem erre céloztam, természetesen ez nem lehet cél, ez maga lenne a borzadály, az emberiség teljes csődje. Viszont ahogy szemérmetlenül használják a legkülönfélébb pszichológiai teszteket állásinterjúk során (tanúsíthatom), amely aztán ezerféle előítéletre ad(hat) okot, úgy nem csodálkoznék azon sem, ha épp a "pszichopata" személyiségjegyeket akarnák feltérképezni bizonyos esetekkor (mondjuk, ha valaki börtönben szeretne dolgozni, tartósan monoton helyzetben, vagy mondjuk örökbefogadás esetén az alkalmasságot vizsgálandó...) Egyébként könnyen lehet, hogy ez régóta életben is van.

Előzmény: e_dora (23)
e_dora Creative Commons License 2005.05.28 0 0 24
hurrá, sztem kérd a topik átnevezését pszichopatákra, a mostani orvosi cim elég elriasztó, a másik meg jó bulváros :)
e_dora Creative Commons License 2005.05.28 0 0 23

ja ez tök igaz. érdekes lenne szűrni a potenciális pszichopatákat, durva lenne. jó kis náci ötlet. vagy "minority report", zárjuk be a leendő gyilkost..

 

szvsz az összes személyiségzavar meg a fél dsm4 csupán erkölcsi, szociológiai és kulturális kérdés, ahogy tulajdonképp az egész lógia - hiszen ott kezdődik, hogy "mi a normális?" "mi nem?"... ezt pedig nincs élő ember, aki megmondhatja. (csak van sok, aki elég pofátlan hozzá mégis)

Előzmény: kavkaz (19)
e_dora Creative Commons License 2005.05.28 0 0 22
a leírás alapján nekem ez az antiszociális személyiségzavarra hasonlít vagy azonos?
Előzmény: sk42 (5)
e_dora Creative Commons License 2005.05.28 0 0 21
lehet, nem tudom, de a topik elnevezése akkor is helytelen, félrevezető
Előzmény: vlacfer (4)
hurráoptimista Creative Commons License 2005.05.28 0 0 20

"Viszont úgy vettem észre, hogy a pszichopaták, a vélelmezhető számukhoz képes nagyon ritkán követnek el súlyos bűncselekményt, ellentétben a nem pszichopatákkal. Ugyanakkor a pszichopaták tettei hatalmas visszhangot váltanak ki."

 

Ez így van, én is osztom ezt, de ez innentől kezdve inkább szociológiai kérdés, és a társadalom álságosságát, képmutatását takarja (tudattalanul is a saját problémáikról tereli el a figyelmet, megmagyárázván "önmaguknak", hogy lám, íme a pszichopata gyilkos, akit vásári mutatványként jól körbe lehet mutatni, miközben halomra gyilkolja egymást sokkal több, nem elmebetegnek tartott ember).

Előzmény: kavkaz (19)
kavkaz Creative Commons License 2005.05.28 0 0 19
Igen, általában csak utólag lehet belőni. Pontosabban, ha többi jól kategorizálhatót kizártuk, akkor a maradék ugye vagy, vagy...

Viszont úgy vettem észre, hogy a pszichopaták, a vélelmezhető számukhoz képes nagyon ritkán követnek el súlyos bűncselekményt, ellentétben a nem pszichopatákkal. Ugyanakkor a pszichopaták tettei hatalmas visszhangot váltanak ki. Ez persze csak szerintem kategória, nem ismerek pontos számokat egy 1000 pszichopata kontra 1000 adófizető honpolgár / családirtás relációra.

ui. Ráadásul az antiszociális inkább erkölcsi kategória mint bármi más!
Előzmény: hurráoptimista (16)
sk42 Creative Commons License 2005.05.28 0 0 18
Köszönöm.
Előzmény: kavkaz (17)
kavkaz Creative Commons License 2005.05.28 0 0 17
Az alsó a személyiségzavar: Dr. Tringer László, Dr. Sümegi András, Dr. Boldizsár Ferenc és a Népszabadsgában jelent meg. A felsőt már nem tudom, mert csak a szöveg van lementve.
Előzmény: sk42 (15)
hurráoptimista Creative Commons License 2005.05.28 0 0 16
Szia régi ismerős! :-) Nos, igen, nekem is úgy tűnik, hogy miközben elég részletesen, mélyen mutatja be a személyiségzavart (és a személyiséget) ez az írás, addig valahol lufi az egész: ezek a non-konformista jellemzők egy sor egészen más személyiségzavarban, pszichés zavarban szenvedőnél is megtalálhatók. Ember legyen a talpán, aki igazán nyugodt szívvel, felelősségének teljes tudatában ráírja a zárójelentésre: antiszociális személyiségzavar, (pszichopatologikus deformáció a személyiségben :-).
Előzmény: kavkaz (13)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!