Keresés

Részletes keresés

ex_lx Creative Commons License 2005.05.27 0 0 39
(Hogy őszinte legyek, tényleg kevésnek tartom az 5 évet, ami harmadolva kb. háromfél, de juszt se árulom el. Sárgább, savanyúbb, de a mienk.)
Előzmény: Thelonius (38)
Thelonius Creative Commons License 2005.05.27 0 0 38
Most megnyugodtál? :)
Előzmény: ex_lx (37)
ex_lx Creative Commons License 2005.05.27 0 0 37
Kísérletezgessen, akit azért megfizetnek.
Ennyire voltam kíváncsi, amint az a (9)-ben olvasható.
Előzmény: Triste (35)
Tamás Creative Commons License 2005.05.27 0 0 36
:-DDD
Előzmény: Triste (35)
Triste Creative Commons License 2005.05.27 0 0 35

"Index

2001. november 8., csütörtök 17:14

 

A három halálos áldozatot követelő 1956-os tatai sortűz büntetőperében a Legfelsőbb Bíróság csütörtökön kihirdetett jogerős ítéletével ötéves végrehajtandó szabadságvesztésre ítélte a 72 esztendős Korbely János nyugalmazott alezredest. Az 56-os vérengzések miatt tíz éve megindult több mint 30 büntetőeljárás során az 1997-ben a bíróságon jogerőre emelkedett salgótarjáni sortűzper után ez a második olyan ítélet, amely letöltendő börtönbüntetést állapít meg."

 

Nos, nálunk lesittelés is előbb történt, mint Szlovéniában. Most jöhet az újabb kísérletezgetés azzal, hogy de bezzeg nem olyan időtartamra ítélték, mint amennyit megérdemelt volna - tehát mégiscsak Szlovénia tölt be úttörő szerepet.

Előzmény: ex_lx (32)
Tamás Creative Commons License 2005.05.27 0 0 34
Igen, ez sajnálatos tény. :-(
Előzmény: Triste (31)
Tamás Creative Commons License 2005.05.27 0 0 33

Persze, hogy nem valószínű... a vádlott jó eséllyel aggkori végelgyengülésben meghal a tárgyalás során, vagy utána fél évvel, és erre való tekintettel nem ültetik le... :-/

 

De hát ez van, az idő kerekét nem lehet visszaforgatni, míg a Duna az ugye mindig jön, az idő az mindig csak megy.

Előzmény: ex_lx (32)
ex_lx Creative Commons License 2005.05.27 0 0 32
"Lapitha és társai akkor is Szlovénia úttörő szerepére fognak hivatkozni, ha ezerszer eléjük teszed az időben jóval korábbi magyar határozatot"

Ha le is sittelik azokat, akiket elítélnek, én bizony fogok.
Amúgy nem valószínű.
Előzmény: Triste (31)
Triste Creative Commons License 2005.05.27 0 0 31
Ugyanezt próbáltam magyarázni, de az alulképzettséggel vegyes  elvakultsággal szemben reménytelen a rációra hivatkozni és tényeket felhozni. Lapitha és társai akkor is Szlovénia úttörő szerepére fognak hivatkozni, ha ezerszer eléjük teszed az időben jóval korábbi magyar határozatot. Az időben jóval korábbi hazai sortűzperek sem fogják őket zavarni. Mert a lényeg csakis az, hogy Szlovéniában 2005-ben, mi viszont soha... S innen kezdődik elölről a verkli.
Előzmény: Tamás (24)
Tamás Creative Commons License 2005.05.27 0 0 29

az el/lemaradottság fájó érzését, melyből nyilvánvalóan alaposan kiveheted a részed.

 

De még mennyire, amikor ilyen hülyeségeket kell olvasnom, akkor nagyon...

Előzmény: Lapitha (26)
Thelonius Creative Commons License 2005.05.27 0 0 28
Ha neked a primitív nacionalizmus erény...
Akkor is bravózol amikor a szlovén minelnök partizán sírokat koszoruzza és vöröscsillagos emlékművek mellett feszít?

Egyszerüen hülyeségeket írogatsz, de az a te bajod...
Előzmény: Lapitha (27)
Lapitha Creative Commons License 2005.05.27 0 0 27
Ja. De azzal együtt valszeg egészségesen nacionalista, hogy a népét irtó gazemberrel szemben fellép. No ez a fajta nem nagyon fordul elő minálunk.
Előzmény: Thelonius (25)
Lapitha Creative Commons License 2005.05.27 0 0 26

Sőt, a múlt század végén sok hadtörténeti könyv Görgei felvidéki bányavárosok közötti visszavonulását és a tavaszi hadjáratot tanította, bár ugye, csak elvesztettük azt a háborút is. No látod, kedves Tamás, a megemlítés nem helyettesíti az eredményt, akármennyire is tágra nyílt szemekkel tudod magadban erősíteni a "különbennyertünk volna, ha..." attitűddel az el/lemaradottság fájó érzését, melyből nyilvánvalóan alaposan kiveheted a részed.

Előzmény: Tamás (24)
Thelonius Creative Commons License 2005.05.27 0 0 25
Szlovéniában az a helyzet hogy eddig komunisták voltak hatalmon, most pedig egy volt komcsi a miniszterelnök...
Előzmény: Lapitha (-)
Tamás Creative Commons License 2005.05.27 0 0 24

Ránkvertek ezzel (is)....

 

Imádom, amikor olyasvalamibe nyilatkozunk bele, amiről fogalmunk sincs... hogy teljesen pontos legyek, most az imént odasétáltam a polcomhoz, és levettem a "How does law protect in war?" című "bibliámat", amit a Nemzetközi Vöröskereszt adott ki Svájcban, 1999-ben. Cirka ezerötszáz oldal tömény jogi szöveg, forrásfelsorolás... és a 746-752 oldalak között közli kivonatosan a magyar Alkotmánybíróság 53/1993. sz. határozatát ebben a témában.

 

Tehát most 2005-ben a szlovénok annyira ránkvertek, hogy a hadijog egyik alapművének 1999-es kiadásában egy 1993-as alkotmánybírósági döntésünk szerepel hivatkozási anyagként.

 

Csak gratulálni tudok nekik... meg neked is persze. >:-)

Előzmény: Lapitha (22)
Triste Creative Commons License 2005.05.26 0 0 23
OK, biztosan igazad van, nem vagyok jogász  és nem is én alkottam, de a lényeg most nem is igazán ez: hanem az, hogy a topic elején olvasható vélelmezéssel szemben nálunk már volt olyan, vagy ahhoz hasonló bírói eljárás- és ha a helyzet úgy hozza, semmi akadálya, hogy legyen is a jövőben - , amit most egyesek itt nagy ünneplés közepette mint úttörő mintát szeretnének átvenni Szlovéniából.   
Előzmény: Tamás (20)
Lapitha Creative Commons License 2005.05.26 0 0 22
Ránkvertek ezzel (is)....
Előzmény: Tamás (19)
Lapitha Creative Commons License 2005.05.26 0 0 21
Természetesen kiadott egy ellentétes tartalmú nyilatkozatot, hogy de igen, az AVH-n emberek tízezreit kínozták, és bántalmazták, és ő, mint a beosztottaiért felelős miniszter, sajnálkozását fejezi ki, hogy egy ilyen nagyfokú érzéketlenséget és hamis tényállítást tartalmaző igazolás kimehetett az általa vezetett minisztériumból egy sajnálatos véletlen során a pártállami időkből visszamaradt elkötelezett tisztviselő tevékenységének következtében. MERT UGYE, VOLT ILYAN NYILATKOZATA.....
Előzmény: geszthi (17)
Tamás Creative Commons License 2005.05.26 0 0 20
Érdekes büntetőjogi tananyag ez... még azt is rosszul írja le, hogy "emberiség ellenes bűncselekmények", merthogy én legfeljebb olyanról tudok, hogy "emberiesség elleni bűntettek", de mindegy, a többit hagyjuk. :-))))
Előzmény: Triste (7)
Tamás Creative Commons License 2005.05.26 0 0 19
Az miért bravó, hogy behoztak egy majdnem negyvenéves jogalkotási késést?
shadowcruiser Creative Commons License 2005.05.26 0 0 18
no, nyitottam én is erröl egy topikot, mert most veszem ezt észre. Mindenesetre nagyon megörültem ennek az örvendetes és biztató hírnek.
Előzmény: Lapitha (-)
geszthi Creative Commons License 2005.05.26 0 0 17
Azt ugye veletlenul felejtetted el, hogy amint Kuncze tudomasara jutott az ugy mit is tett a felelossel?

Igaz azutan, hogy ezt a topikot is rakhatjuk az ongolos gyujtemenybe (jozanesz60, kaa, elnyomott legutobbi topikjai) mindegy is...
Előzmény: Lapitha (3)
dez1 Creative Commons License 2005.05.26 0 0 16
Adjuk meg magunkat nekik!
Előzmény: te mondd meg (14)
Lapitha Creative Commons License 2005.05.26 0 0 15

Török Béla Vincét 3 évi fegyházra ítélték, ám a szabadságvesztés végrehajtását az 1990-es közkegyelem kizárta. Hasonló - elsőfokú - ítélet született az 1956. október 26-ai mosonmagyaróvári sortűzperben is: Dudás István is három év fegyházat kapott, ám a közkegyelmi törvény miatt nem kell börtönbe vonulnia.

 

To the crows with'em!

 

Előzmény: Triste (10)
te mondd meg Creative Commons License 2005.05.26 0 0 14

ezazémekkoraszar...

 

Előzmény: Triste (10)
Lapitha Creative Commons License 2005.05.26 0 0 13

"lefojtathatók"

 

Nem teszek ilyet általában, de most az egyszer: No comment.

Előzmény: Triste (7)
ex_lx Creative Commons License 2005.05.26 0 0 12
Jöjjön is, meg ne is; hozzon is ajándékot, meg ne is...
Előzmény: Triste (10)
PAPEN Creative Commons License 2005.05.26 0 0 11
Rendes ez a szlovén állam, egy esetleges kormáynváltás után azért érdemes lenne bizonyos dolgokat átvenni tőlük.
Triste Creative Commons License 2005.05.26 0 0 10
"A Legfőbb Ügyészség ezzel szemben a Legfelsőbb Bíróság irányadó határozatára utalt, amely szerint a kérdéses időszakban elkövetett emberölés büntethetősége nem évül el, figyelemmel a polgári lakosság védelméről szóló 1949-es genfi egyezményre.
Emlékezetes, hogy a sortűzperek a Legfelsőbb Bíróság 1999. június 28-i elvi döntése után vettek új fordulatot. Ezt követően indultak újra a korábban megszüntetett eljárások a tiszakécskei, a tatai, a kecskeméti és a mosonmagyaróvári sortűzek, illetve fegyveres incidensek ügyében. A tiszakécskei ügyben 2000. szeptember 20-án hirdetett ítéletet a Legfelsőbb Bíróság. Török Béla Vincét 3 évi fegyházra ítélték, ám a szabadságvesztés végrehajtását az 1990-es közkegyelem kizárta. Hasonló - elsőfokú - ítélet született az 1956. október 26-ai mosonmagyaróvári sortűzperben is: Dudás István is három év fegyházat kapott, ám a közkegyelmi törvény miatt nem kell börtönbe vonulnia. "
Előzmény: ex_lx (9)
ex_lx Creative Commons License 2005.05.26 0 0 9
Komolyan kérdezem, hogy ült-e valaki. Mert ha igen, akkor nem tudok róla, pedig megnyugtató volna.
Előzmény: Triste (7)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!