Keresés

Részletes keresés

smith Creative Commons License 2017.12.11 -1 0 7825

És mi köze egy win10 juzer errornak a firefox topichoz?

http://forum.index.hu/Article/jumpTree?a=146119369&t=9221319

Előzmény: James 42 (7824)
James 42 Creative Commons License 2017.12.10 0 0 7824

Ha valaki az utolsó mondat miatt mínuszolta meg a hozzászólásomat, annak ezt ajánlom a figyelmébe:

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9221319&go=146119369

Előzmény: James 42 (7820)
Johnny Five Creative Commons License 2017.12.10 0 0 7823
Próbálj innen elindulni:
http://kb.mozillazine.org/Unresponsive_Script_Warning
Előzmény: Carina_S (7822)
Carina_S Creative Commons License 2017.12.09 0 0 7822

A Firefox olyan jellegű hibáiért, amikor kihozza a:

 

"Az oldalon parancsfájl dolgozik. Leállíthatja a parancsfájl futását vagy bezárhatja az ablakot, és újraindíthatja az alkalmazást.",

 

milyen hibaokok bújhatnak meg?

 

  • 1. - Hibás cookik??
  • 2. - Rossz memóriakezelés?
  • 3. - Túl sok egyszerre megnyitott böngésző-lapfül?
  • 4. - Valami más ok? (Ha igen, akkor mi lenne az???)
GPS Creative Commons License 2017.12.07 0 0 7821

 

Pedig odatettem a vigyori-jelet a végére - mégsem jött le a kollégának hogy csak vicc volt :-)

.

Előzmény: James 42 (7820)
James 42 Creative Commons License 2017.12.07 -2 0 7820

A win7-re való "GPS" utalással nem értek egyet

 

Miért? Vicces volt.

 

én a win10-et nem engedem a gépem közelébe

 

Azt nagyon jól teszed. Sok szívástól kíméled meg magad.

Előzmény: Törölt nick (7817)
GPS Creative Commons License 2017.12.06 0 0 7819

 

Áhh, én főként munkára használom a cuccot - szakfordító vagyok - ezért a megrendelők dolgaival "100% compatible" kell legyek :-))).

 

Ezért én nem partizánkodhatok linuxxal, meg egyéb alternatív, vagy gonzo megoldásokkal - mert a legkisebb inkompatibilitásra (már ami a visszaküldött munkákat illeti) is erőst felhúzzák a szemöldöküket a finnyás kuncsaftjaim.

 

Annyira, hogy pl. egy Excel munkánál, magamnak írtam bele egy makrót ami gyorsította a munkámat - de megfeledkeztem róla, benne hagytam és ezért elmentéskor "makróbárat" verzió lett belőle. És már ezért is pofáztak, hogy miért nem sima xlsx?

 

Tehát nálam csak a létező leg-kereskedelmibb win-verziók játszanak csak - hiába mondják, hogy "De hát ma már a linux is tök-ugyanolyan, mint a win" - mert azért erről az állításról hosszasan el lehetne még beszélgetni :-)))

.

Előzmény: djz (7818)
djz Creative Commons License 2017.12.06 0 0 7818

Küldjek linket, ahonnan ingyenesen letölthető? :)

 

Nyilván függ attól, hogy milyen programokat KELL használnod. De egy World jól elvan Wine alatt is.

Nekem is van laptopom, W7-tel, jellemzően készülékek programozásához. És kipróbálni, tesztelni a cég által használt programokat.

Előzmény: GPS (7816)
Törölt nick Creative Commons License 2017.12.06 0 0 7817

T. hitman!

 

Ígéretem szerint jelentkezem.

 

Az 56-osra frissítettem és rendben is van, jó volt a tipped. Quantura egyelőre nem, ez így tökéletesen megfelel, igaz most ez akar minden megnyitáskor frissíteni 57-re.

Azóta most olvastam egy-két hozzászólást, hát nem éppen dícsérik a quantumot.

 

A win7-re való "GPS" utalással nem értek egyet, én a win10-et nem engedem a gépem közelébe "jó tapasztalatok" miatt (egyszer kipróbáltam még ingyenesen jött, hát...). Szerintem nagyobb a hírverés mint a kézzelfogható pozítív eredmény (így gondolom a quantumot is). Az én véleményem szerint sokaknak "minden szuper" csak "ne a régebbi" legyen. 

Mondtam a múltkor is, hogy a "gyorsabb" meg "kevesebb memória használat" sokszor csak félrevezetés (beetetés) - akinek nem inge ne vegye magára.

 

Szóval még egyszer köszönöm a segítségedet, jó egészséget és boldog ünnepeket kívánok

 

abc...  :-))) 

 

 

 

 

Előzmény: hitman (7811)
GPS Creative Commons License 2017.12.06 0 1 7816

 

Ubuntu, ubuntu.

 

De mit csináljanak azok a szerencsétlen talpas-juzerek, akiknek csak Win7 -esre fussa?  :-)))

.

Előzmény: djz (7815)
djz Creative Commons License 2017.12.06 0 0 7815

Chrome-ban és Chome Incognitoban összesen 30 tab van nyitva.

Meg egy a Firefoxban.

Meg egy Teamviewer. Meg egy Libreoffice táblázat. Meg négy konzolablak. És két másik program.

Szintén 8 GB RAM.

75 napos uptime, még nem szólt, hogy gondja lenne. Ubuntu.

Előzmény: GPS (7814)
GPS Creative Commons License 2017.12.06 0 0 7814

 

Pont így jártam én is.

 

Szidtam (az egyébként gyors) Chrome-ot, hogy használat közben milyen pofátlanul és sunyin zabálja fel a RAM-ot (pedig 8 Gigám van), annyira, hogy 1-2 óra böngészés után, már egy bitnyi szabad Ram sem marad...

 

....szemben az új FF-al, amelyik abszolút kulturáltan dézsmálta a memóriát. Az elején.

 

Mert hogy egy nap, beszólt a windows, hogy zárjak már be valamit, mert elfogyott a memória és baj lesz.

Megnéztem, hát a drágajó FF csinálta ugyanazt, mint a Chrome előtte.

 

Semmi mást nem csináltam csak lelőttem a FF-ot, újraindítottam és visszaállítottam a bezárt oldalakt. 3 G szabadult fel.

Ismétlem: 3 Gigabájt memóriát foglalt le suttyomban - csak a saját működésére, cachelésére, stb.

 

tehát: csodák nincsenek :-))))

.

Előzmény: napalm. (7813)
napalm. Creative Commons License 2017.12.06 0 0 7813

Mekkora köcsög ez a Firefox ;)

Eddig örömködtem hogy jé, a korábbi 800-900 MB-ról lecsökken a memória fogyasztás 300 MB körülire.

Legalább is a feladatkezelő ezt mutatta.

Aztán lóf@szt!

Lejjebb görgettem a feladatkezelőt és lám csak, ott vannak a Firefox szálak :D

Törölt nick Creative Commons License 2017.12.04 0 0 7812

T. hitman!

 

Köszönöm szépen a segítséget, ki fogom próbálni őket és vissza fogok jelezni, hogy mit sikerült elérni.

 

Üdv.

Előzmény: hitman (7811)
hitman Creative Commons License 2017.12.04 0 0 7811

viszont találtam egy ilyet:

https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/save-page-we/

nem mht-t készít, hanem html-t, viszont mindent beágyaz egy fájlba, és bárhol meg lehet nyitni.

(az index jelenlegi főoldala pl egy 11 megás html lett vele)

Előzmény: Törölt nick (7809)
hitman Creative Commons License 2017.12.04 0 0 7810

szerintem 56-ra még engedheted frissíteni, a Quantum az 57-es verzió.

az 56 emlékeim szerint még tudott mhtml-t menteni, de most nem tudom ellenőrizni, mert nálam az 57 van fent.

Előzmény: Törölt nick (7809)
Törölt nick Creative Commons License 2017.12.02 0 0 7809

Tisztelt Mindenki!

 

Most vagyok itt először. Nem tudok a problémámra választ találni, segítséget kérnék. A bajom a következő:

 

Sokszor mentettem weboldalakat .mht(.mhtml) és .maff formában is. Nagyon szeretem, mert egyben van kép és minden egyéb.

Most frissített a Firefox Quantumra és ezek a lehetőségek eltűntek. Vissza telepítettem az 53. verziót (ezt találtam meg letölthetőnek a weben) ezzel vissza tudtam a szükséges kiegészítőket is tenni. Most működik, viszont állandóan frissíteni akar 56.-ra de nem merem, mert félek, hogy megint eltűnnek a fenti lehetőségeim.

Most a Chromban használom a "Save As MHTML" kiegészítőt, persze ez is jó de nagyon nem tetszik az új változás.

 

Engem nem csábít a Quantum "állítólagos" gyorsasága, hanem a Quantumban is - 56.-ban is - szeretném használni a fenti weboldal mentési lehetőségeket.

Kérem, segítsen valaki és ha lehet egy kicsit magyarázza is meg az esetlegesen ajánlani szándékozott megoldást.

 

Köszönettel előre is

 

 

 

hitman Creative Commons License 2017.11.30 0 0 7808

na, vettem egy nagy levegőt és felraktam az 57-et.

vicces, hogy három különböző plugint kellett felraknom, hogy valamennyire pótoljam a TabMixPlus funkcionalitását. =}

az OmniSideBarra még mindig nem találtam semmit. főleg a sidebar automatikus elrejtése hiányzik... ={

smith Creative Commons License 2017.11.29 0 0 7807

Nyitja.

57.0 (64 bites)

Előzmény: GPS (7803)
GPS Creative Commons License 2017.11.29 0 0 7806

 

Érdekes jelenség. Most rákkantittotam innen - és most nyitja.
Az eredeti helyéről - ahonnan a link származik - onnan nem.

 

A fene sem érti ezt

.

Előzmény: WYW (7805)
WYW Creative Commons License 2017.11.29 0 0 7805

Megnyitotta.

Frefox 57.0 (64 bites)

Előzmény: GPS (7803)
hitman Creative Commons License 2017.11.29 0 0 7804

nálam nyitja.

Előzmény: GPS (7803)
GPS Creative Commons License 2017.11.29 0 0 7803

 

Észrevettem, hogy vannak linkek, amelyeket az új FF egyszerűen nem nyit meg. Ugyanezeket a Chrome meg azonal.

 

Itt egy példa - próbáljátok ki ti is:

 

https://www.google.co.uk/search?q=shaving+horse+bench&rlz=1C1ASUT_enGB508GB535&espv=2&biw=1366&bih=705&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0CAcQ_AUoAmoVChMIn9ql3ePExwIVxbYaCh0Ykgtu#imgrc=gM7xmyT4-sOubM:

 

Ha nálatok nyitja, vajon nálam miért nem? Hót fehér marad a képernyő - semmi nem történik erre a linkre - miközben Chrome-ban ugyanez egy pillanat alatt bejön.

.

smith Creative Commons License 2017.11.25 0 0 7802
Előzmény: emsworth (7801)
emsworth Creative Commons License 2017.11.25 0 0 7801

Új boot HD került a komputerembe. Megmaradt benne a régi is, minden rajta van, amit valaha használtam, de az új hard disken persze nincsenek meg a Firefoxban évek alatt gyűjtött könyvjelzőim. Elfelejtettem előre kimenteni őket.
Tud valaki olyan módszert, amivel visszanyerhetem a régi bookmarkokat? Hol tárolja őket a Firefox, melyik folderben?

 

Carina_S Creative Commons License 2017.11.25 0 0 7800

A Firefox azon típusú hibáit, mint amilyenek olyanok, hogy: "Az oldalon XY parancsfájl dolgozik: fájl URL-címe és egyéb más adatai....." típusú hibapanel, azokat is a memóriakezelési hibák okozzák, vagy ezek elhárításánál inkább a rossz sütik kitakarítására és a nem megfelelő bővítmények és kiegészítők letiltására kellene ráállnom??? ---> (Az én Firefoxomnál ui. ez a hiba időről időre előkerül, ha a Firefox már hosszabb ideje és/vagy egyszerre több (3-4) megnyitott lapfüllel dolgozik.)

 

Ez nálam csak egyedi tapasztalat, vagy más is tapasztalt már ilyesféle hibát? És főleg... mit lehet tenni ellene??

Előzmény: GPS (7799)
GPS Creative Commons License 2017.11.24 0 0 7799

 

...amelyeket aztán közzétesz, és ha ezeket ezután valaki letölti hozzájuk, akkor lehet hogy memóriakezelési és egyéb hibákat eredményezhet ez a Firefoxnál.

 

A Google nem olyan rég szigorított az Play-áruházi appok publikálásán - mert az elején csak azt vizsgálták, hogy nem tartalamz-e vírust, vagy más kártevőt, de állítólag már azt is vizsgálják, hogy nem okoz-e zavart a rendszerben, vagy más appokkra nézve.

 

A Mozzilának is megvan a lehetősége, hogy csak olyan appokat engedjen be a boltjába, amit kicsit megfuttattak előtte a szakemberei és ne minden Pistike írhasson hülyeségeket FF applikáció néven.

 

Egy ilyen "Mozilla Certified" bélyegző igen jót tenne a bizalomnak.

.

Előzmény: Carina_S (7798)
Carina_S Creative Commons License 2017.11.24 0 0 7798

Szerintem a Firefox megírásnál akkor követtek el nagy hibát, amikor nyílt forráskódúvá tették. Mert ez gyakorlatilag azt jelenti, hogy bárki aki bír valamennyi programozói tudással, hozzá tud írni új bővítményeket, amelyeket aztán közzétesz, és ha ezeket ezután valaki letölti hozzájuk, akkor lehet hogy memóriakezelési és egyéb hibákat eredményezhet ez a Firefoxnál.

Nem lehet hogy ezt jól sejtem?

GPS Creative Commons License 2017.11.21 0 0 7797

 

Nem is annak vettem, hogy befolyásolni akarnál - csak arra akartam rávilágítani, hogy ez az új verzió jól működik - még "iparszerű" felhasználásra is.

 

Más kérdés, hogy akadnak akik nagyon csalódottak - pl. valamelyik kolléga írta itt, hogy bár nagyon jó vasa van (jobb mint az enyém) - mégse tud szót érteni az új FF-al, mert gyalázatosan szuperál nála.

 

Ilyenkor vetődik fel a dilemma, hogy vajon tényleg mellényúltak-e a Mozillánál - avagy a fejlesztés jó, csak valami helyi problémát kéne megvizsgálni, amiért ilyen gyalázatosan megy.

 

Ha itt többen állítják , hogy jó (magamat is beleértve) - akkor tényleg érdemes utánanézni a saját gépen - mert lehet olyan gubancok vannak rajta, amelyek más alkalmazást is negatívan érinthetnek.

 

(Ugyanakkor én voltam az, aki szóltam, hogy kevés RAM mentén, az új verzió nem megy jól - vagyis egyszerűen nem tud rendesen működni.

Szerintem 4G RAM alatt nem érdemes ráállni - de  8G-al garantáltan jól megy).

.

Előzmény: Usulkjt001 (7796)
Usulkjt001 Creative Commons License 2017.11.21 -1 1 7796

:D Azt hiszem félreértettél. Én csak megfogalmaztam egy véleményt. Nem volt szándékomban, hogy lebeszéljelek az új Quantumról. :)

 

Természetesen, ha úgy érzed, hogy megkönnyíti és meggyorsítja a munkád, hát ki vagyok én, hogy megcáfoljalak?

Egy szó, mint száz semmi bajom azzal, hogy használod és elégedett vagy vele. :) A munka amúgy is más mint az otthoni szórakozás. Nyilván ha az embernek van egy határidős feladata és szeretné azt elvégezni, akkor egy böngésző kinézete nem igazán játszik.

 

Én is elvagyok vele itt a munkahelyen. Igazából nem nagyon érdekel, hogy milyen kinézete, munka közben én se tudok ezzel foglalkozni.

 

Szóval sok sikert a munkádhoz!

Előzmény: GPS (7795)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!