Keresés

Részletes keresés

ati_74 Creative Commons License 2013.11.25 0 0 32

Sziasztok! Lenne egy hangfelvételem, aminkét ember beszélget. Ám a hangerejük nagyban különbözik (laptop hangszóró vs élő), milyen megoldással lehetene a két hangerőt egymáshoz közelítettni, hogy ne süketüljön meg a hallgató a két ember hangerőkülönbsége miatt? Köszi!

banurr1965 Creative Commons License 2013.10.24 0 0 31

Egy kérdés ... milyen (lehetőleg freeware) program tud megnyitni mid és mod kiterjesztésű zenefájlokat és átkonvertálni mp3-ba ...Köszönettel 

imag01 Creative Commons License 2013.10.04 0 0 30

"midiket hallgatni"

Előzmény: imag01 (29)
imag01 Creative Commons License 2013.10.04 0 0 29

Sziasztok!

 

 

Induláshoz, segítséget kérnék. Van egy Native I Komplett 8-asom és egy Cubase 5. Hogyan tudnék midiket a Native hangszíneivel? Köszönöm

bela0818 Creative Commons License 2013.08.18 0 0 28

Igen Tisztelt nagytudású fórumozó társaim! Kellene nekem egy kis segítség. Nagyon megköszönném, ha tudna valaki segíteni az ügyemben,  s tudna tanácsot adni, hogy melyik program alkalmas erre, vagy a meglévőhöz honna tudnék ilyen hangmintákat beszerezni, illetve letölteni? Nos a Magix Music Maker 17-et kipróbáltam, de sajnos azt nem találtam megfelelőnek erre a célra. Ugyanis nekem olyan beépített hangminták kellenének, amik tulajdonképpen a mulatós zenék alapjait is szokták adni, de ilyeneket nem találtam benne. Nem mulatós zenét szeretnék csinálni, hanem a saját videóim alá szeretnék zenéket készíteni vele. Várom az értelmes tanácsokat. Előre is köszönöm!

akos219 Creative Commons License 2008.05.02 0 0 27
Sziasztok!
Egy olyan kérdésem lenne, hogy hallottam egy olyan programról, ami képes szinte mindenhangszer képzésére, és így akár saját zenét is csinálhatok. A kérdés pedig az lenne, hogy mi ezeknek a programoknak a neve?
Ha valaki tud segíteni, légyszi írjon!
dressedinblack Creative Commons License 2008.01.06 0 0 26
Hello!

En szamokat szeretnek osszemixelni.

Milyen programot ajanlotok hozza?

D.I.B.
Törölt nick Creative Commons License 2007.11.28 0 0 25
http://www.youtube.com/watch?v=M0j_VEs3kXA

bonus
http://www.youtube.com/watch?v=j_9qHsTmbZk
Előzmény: K_Pisti (24)
K_Pisti Creative Commons License 2007.11.24 0 0 24
A zenész szakértők véleményét várom a következő témában: nyáron láttam egy fellépőt, amolyan művész félét külföldön, aki egy különös számot adott elő, mindössze egy mikrofon és egy kütyü segítségével (tulajdonképpen a kütyüt ill. a szoftvert keresem). A lényege: A mikrofonba dúdolt egy dallamot, amit a kütyü rögzített, míg nyomott hozzá egy gombot, majd amikor elengedte, az elkezdte loop szerűen folyamatosan ismételni, ez egy dob szerű ritmus volt. Majd hozzáénekelt még egy szólamot (a basszust), majd még egyet (a kíséretet), s mikor ezekkel készen volt, élőben ráénekelte a szólót. Nagyon profi volt és nagyon tetszett.

Szóval keresnék én egy szoftvert PC-re, ami valami hasonlót tud. Biztos van ilyen, de én nem találtam. Loop recorder-re kerestem rá a gugliban, de amiket kidobott, azok nem azt csinálják, amire vágyom.

A hozzáértő segítségeteket előre is köszönöm!
Törölt nick Creative Commons License 2007.04.23 0 0 23
kár, hogy nem létezik az oldal.
vagyok olyan mazohista, hogy meghallgatom másokét is. :)
Előzmény: system in our biosphere (18)
Törölt nick Creative Commons License 2007.04.23 0 0 22
Nnamost kicsit szakmaibb kérdések (úgy 20 éves (főként kísérleti) számítógépes zenészkedési év után):

1. Mit is takar a "lakodalmas zenét akarok csinálni?" elmész egy lagziba, és real-time nyomod a zenét, amihez vagy gyári akkordkíséretes cucot használsz, vagy megírod te az arrangementet, azt vezérled lefogásokkal és föléjátszol?

2. "offline" szerkeszted meg (pl. kozsó :) ), és kiadod?

1 és 2 b. Ilyen zeneírásra tökéletesen elég egy soundtracker családból származó progi. Amigán sound/protracker, pc-n fasttracker, illetve renoise.
Utána akár sávonként kiexportálod wavba, és felkevered/effektezed valamivel, mondjuk a sonic foundry vegas-ával.

1 és 2 c. Esetleg csinálhatod midi-alapon, reason-ben, vagy más hasonló szerkesztővel (mondjuk kevés ér felé hozzá :).

Effektezni/keverni mindenképpen kell.
Hangszereket a netről tudsz szerezni, akár 16biteseket is, a trekkerek wavjai tökéletesen jók ehhez.

Szóval, mit is akarsz pontosan csinálni? :)
Előzmény: gyurmaszakkör (-)
areacode212 Creative Commons License 2006.09.06 0 0 21

Hello Mindenki!

 

Eppen egy rovid film vegehez kozelitek es a zenei alafestessel vannak gondjaim! A video anyag 4-5 perces, de sajnos az audio csak 0.47mp!!! :(  Van valakinek valamilyen tapasztalata valami egyszeru zene progival amivel esetleg savokra szedve az audiot, keverhetnek belole egy szep megfelelo hisszusagu anyagot?

 

koszi mindenkinek!!!

 

 

:)

qdesrh Creative Commons License 2006.06.24 0 0 20
Valaki nem tudja véletlenül hogy a reason3.04 zeneszerkeztő progi full verzióját honnan tölthetném le? (ingyen:-))
qdesrh Creative Commons License 2006.06.24 0 0 19

Mp3 file-ok vágásához az mp3DirectCut nevű programot ajánlom.

Előzmény: Triste (16)
system in our biosphere Creative Commons License 2006.05.29 0 0 18
hello

kritikákat gyűjtök a számaimról. kérlek Titeket, ha van kedvetek, hallgassátok meg őket:

A weben 4, általam szerkesztett zeneszám található. Nagy rajongója vagyok a különféle elektronikus zenei stílusoknak; csak ebben tudok gondolkodni, ezért a számaim is elektronikusak. Négy, egymástól igen különböző stílusban és hangulatban megírt számot hallhattok. Szívesen fogadok bármiféle észrevételt és megjegyzést a zenékkel kapcsolatosan

http://www.sunsetdave.atw.hu

köszönettel: sunset
kevin0421 Creative Commons License 2006.01.16 0 0 17
ld. 15.
Előzmény: Triste (16)
Triste Creative Commons License 2006.01.16 0 0 16

Valaki tudna-e segíteni abban, hogy saját hatáskörben - otthoni számítógépen - technikailag lehetséges-e vágni mp3 file-okat? Azaz, ha nincs szükségem egy szám felkonferálására, az előzetes és utólagos tapsokra, oda nem illő zenei folytatásra, le tudom-e nyesni a felesleget? Ha igen, hogyan?

 

Előre is köszönöm a választ.

kevin0421 Creative Commons License 2005.11.03 0 0 15
cooledit2000
Előzmény: Petko (10)
xido Creative Commons License 2005.11.03 0 0 14
ha winampon belül szerkeszted meg,az lehet megoldás?
Előzmény: ungar (12)
lazaego Creative Commons License 2005.11.02 0 0 13
az origon egyetlen programot sem találtam, ami tudott tag-et tenni zenére. tudtok valóan működő progit?
ungar Creative Commons License 2005.06.24 0 0 12
Sziasztok, olyan mp3 manager progit keresek, ami fájlátnevezésnél képes a fájlneveket ékezetmentessé alakítani (miközben terészetesen az id tag-ben megbamard az ékezet....)! nagyon köszi!
Törölt nick Creative Commons License 2005.05.30 0 0 11
Feurio.
Előzmény: Petko (10)
Petko Creative Commons License 2005.05.29 0 0 10

ja, és nekem is kéne egy kis segítség:

kéne egy minimál zeneszerkesztő program, ami kevés helyet foglal a vinyómon:) nem akarok zenét csinálni (illetve akarok, csak majd vmi komolyabbal), csak van egy csomó zeném, amit meg kéne vágni + le kéne halkítani a végét.. szóval, ha tudtok valami bénább progit, amivel lehet ilyeneket csinálni, ne kíméljetek! eddig a Nero Wave editor-t használtam, de most valami bug következtében nem hajlandó mp3-at menteni ;)

Petko Creative Commons License 2005.05.29 0 0 9

Adobe Audition.

Előzmény: gyurmaszakkör (-)
Cicabugyi Creative Commons License 2005.05.28 0 0 8
Bocs, de itt megállt a tudományom. :-((
Előzmény: gyurmaszakkör (7)
gyurmaszakkör Creative Commons License 2005.05.26 0 0 7
Letöltöttem vele. De nincs hozzá hangminta.
Előzmény: IanStuart (6)
IanStuart Creative Commons License 2005.05.26 0 0 6
Használj dc++ -t. :-)
Előzmény: gyurmaszakkör (4)
Vad Creative Commons License 2005.05.22 0 0 5
Minek? Vegyél 10 CD-t, mindegyikről válassz egy számot, és add ki a mixet a saját navaden.
gyurmaszakkör Creative Commons License 2005.05.22 0 0 4
Köszi! És ezeket le is lehet tölteni valahonnan?
Cicabugyi Creative Commons License 2005.05.22 0 0 3

Na még egy :-)

cakewalk home studio 2002

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!