Keresés

Részletes keresés

Sophie.C Creative Commons License 2011.04.11 0 0 179

Vannka fotók is:

http://www.langlovagok.hu/html/galeria/6094.shtml

 

Ez annyira ... Kedves!

Sophie.C Creative Commons License 2011.04.11 0 0 178

Nyíregyházi, sümegi és komáromi tűzoltó érdemelte ki az Év Tűzoltója 2010. elismerő címet a Lánglovagok Egyesület pályázatán.

http://www.langlovagok.hu/langolo/90_ev-tuzoltoja-2010-palyazat-eredmenyhirdetese

Ayreon Creative Commons License 2011.02.19 0 0 177

Sophie.C Creative Commons License 2011.01.13 0 0 176

Azt hittem az idén meglátom Sümeget.

Hát úgy néz ki, hogy mégse.

Lett volna egy kirándulás - egyesületi - a Zselicbe. sümegi megállóval.

Úgy néz ki lefújva, ha csak nem november 1. előtti hosszú hétvége, ami azért már elég hideg lenne.

Persze ha addigra már kapható forraltbor, azt is ki lehet bírni.

Csak a macskakő maradjon meg addig.

 

 

Sophie.C Creative Commons License 2010.12.02 0 0 175

Egyszer próbáltam végiggondolni, hogy van-e a választásokban pártérdekességektől független logika.

Pl. én ismerek egy elég szimpatikus képviselőt. Úgy gondolom, igyekvő, közepesen (átlag felett) hozzáértő, satöbbi. És őt választották meg újra? Á dehogy! Pártlistás képviselő lett (csalódottan). Vajon lehet, hogy azért, mert a körzetében élők szemében kevéssé látható (ő maga is, és az is amit tesz)? El akarom hinni, hogy így van.

Sümeg viszonylag kis hely, hogy az emberi (és egyéb közéleti) értékek ne  számítanának. Tudom, hogy ilyesmit gondolni valami irdatlan naivság. Mindegy: magamból kindulva első a produktum, ha nincs (nem látható), jön a párt politika pro vagy kontra.  

Szóval hiszem, hogy Sümegen tudnak valamit.

Mindamellett ez az adósság kupac tényleg jó nagy! Vajon hogy oldaná meg ezt a helyzetet Ramassetter Vince?

Előzmény: mack2 (174)
mack2 Creative Commons License 2010.11.27 0 0 174

A sümegieknek eleve rossz az ütemérzékük. Az elmúlt 8 évben fideszes polgármester volt, most leváltották. :)

Előzmény: Ayreon (173)
Ayreon Creative Commons License 2010.11.26 0 0 173

Nem semmi. Sümegnek annyi baja van, és ahelyett, hogy ezek megoldódnának, csak sokkal nagyobb szarba mászik bele a város. Munkahelyeket kell ide hozni, infrastruktúrát fejleszteni, a kereskedelmet élénkíteni, megtölteni az ipari parkot. Ezzel sze,ben az önkormányzat egyéni érdekeket szem előtt tartó nímandok gyülekezete.

Rátosiban amúgy bízok, tökös gyerek.

Előzmény: mack2 (172)
mack2 Creative Commons License 2010.11.26 0 0 172

Szomorú dolgok:

 

Feljelentést tett a sümegi önkormányzat

Rátosi Ferenc, Sümeg független polgármestere szerint az előző városvezetés idején "tisztázatlan pénzkifizetések" történtek. Tovább »

forrás: Index.hu

 

Sophie.C Creative Commons License 2010.11.24 0 0 171

Mészkőszikla, igen, igen!

Jövő tavasszal lesz egy zselici túra, rendeltem már egy sümegi megállót.

 

Entalpia linket kérek, elsőre a legjobbat akarom látni.:)

 

Mai történés egy katona.

Hogy áll Sümeg a katonasággal?

Múltkor a régi hadkieg felé sétáltunk. Kiderült, hogy az ma is hadkieg, és lehet is jelentkezni gyalogosnak, utásznak, pilótának, satöbbi. De hogy-hogy egyébként semmi nyoma, hogy a katonaság egyáltalán létezik?

És ma ... két asztallal arrébb egy katona ebédelt. Egyenruha, vállap csillagokkal, zsák, minden. Muszáj volt megkérdeznem. Azt mondta, igen is van nálunk laktanya. És vannak benne katonák is. Toborzással foglalkoznak.

 

Előzmény: Ayreon (170)
Ayreon Creative Commons License 2010.11.24 0 0 170

Igazából mindenhol:)

De a legjobb hely az ún. Népkert, esetleg a vároldal. Megmászva, de nem az úton, leülve egy napsütötte mészkő sziklára. A kedvenc foglalatosságom volt gyerekkoromban!

 

Volt Entalpia koncert Sümegen! Újra. A legjobb sümegi "tánczenekar" ever!

Előzmény: Sophie.C (169)
Sophie.C Creative Commons License 2010.11.24 0 0 169

Jó lenne elmenni - pl Sümegre, - és csak nézni. Úgy néhány napot.

 

Van Sümegen valami hely, ahol lehet üldögélni és csak nézni?

Sophie.C Creative Commons License 2010.10.21 0 0 168

Minden új nap egy új nap.

Sophie.C Creative Commons License 2010.10.18 0 0 167
Hogy mondják azt, ha a szemüveg betűiből ki lehet tenni, hogy Sümeg? :)
Sophie.C Creative Commons License 2010.10.10 0 0 166

:)

Járnak még az emberek cukiba? Nem hiszem.

Enyhén cigifüstízű minyon, csabaszelet estleg jobb napokon sarokház, műbőrszéken, alumínium villával.

Szerintem már egy gyerek sem tudja, milyen a befőttes üvegben hazaszállított 15 gombóc mindenféle fagyi, kicsit összeolvadva.)

 

(Ez a vörösiszap-tragédia tényleg felfoghatatlan. Nem tudom hanyadszor mondom, hogy hála az égnek, hogy nem itt történt. Szerencsések vagyunk. )

Előzmény: Ayreon (165)
Ayreon Creative Commons License 2010.10.06 0 0 165

Be sem néztem azóta:)

 

A cuki dolog egy csuda! Gyerkkorunkban is mindig bementünk hétvégén egy gesztenyepürére, most meg, hogy az én gyerekeim voltak ott, a "szeretem" program úgyis elmaradt, bementünk nosztalgiázni.

A gyerekek nagyon élvezték, volt sör is, úgyhogy én is:)

 

Mostanában ez a devecseri katasdztrófa nem megy ki a fejemből, ott jártunk el nap mint nap. Most szombaton is megyek arra. Egyszerűen felfoghatatlan!

Előzmény: Sophie.C (163)
Sophie.C Creative Commons License 2010.10.02 0 0 164

Csodatévő Sümegi Szűz Mária.

 

"Hadd elevenítsünk fel két csodálatos eseményt, egyiket a század közepéről, a másikat a közelmúltból.
     A kórus alatti egyik freskó beszámol arról, hogy 1944-ben, Budapest ostroma alatt egyik óvóhelyen az ott tartózkodók válságos helyzetbe jutottak. Egy bombatalálat ugyanis betemette az óvóhely kijáratát, méghozzá karácsony estéjén. A csatorna szennyvize is elárasztással fenyegette a bentrekedteket. Az óvóhely parancsnoka régi tisztelője volt a Sümegi Szűzanyának, a kegyképet is elhelyezte az óvóhely falán s mécsest gyújtott előtte. Felszólította a sikertelen falbontásokban már kifáradt és elcsüggedt embereket: �Kérjük a csodatevő Szűzanyát, mentsen meg bennünket." Ima közben fényes kör jelent meg a falon, a kép közelében. �Ott kell bontani!" - kiáltott fel az óvóhelyparancsnok. Rövid bontás után meg is nyelt előttük a szabadulás útja.
     A másik eseményt egyik világi ferences testvérünk elbeszélése nyomán közöljük. Ez a történet a főoltár mögött elhelyezett fogadalmi táblákkal van kapcsolatban.
     Három, 17 év körüli középiskolás fiú jött kirándulásra Budapestről Sümegre 1987-ben. Közülük az egyik csak mankóval tudott járni, mert béna volt a lába. A kegytemplom melletti Hotel Várban szálltak meg. Nem tudtak arról, hogy itt Mária-kegyhely van. Nézegették Sümeg nevezetességeit, közben betértek a ferences templomba is. Amikor az oltár mögé értek, olvasgatták a hálatáblák felírásait. Többek közt: Köszönöm Szűzanyám, hogy meggyógyítottál! Valakitől megkérdezték, mit jelentenek ezek a táblák. Az illető megmagyarázta, hogy azok, akik meggyógyultak Sümegen, hozták ide a hálatáblákat. Este, amikor a turistaszállóban beszélgettek, megkérdezte a béna fiú társait: Mit gondoltok, mennyit kéne nekem imádkozni, hogy meggyógyuljak? Azok azt mondták: Biztos, hogy sokat. Hozzá is láttak mindjárt imádkozni mind a hárman. A két egészséges is, hogy segítse beteg barátját... Imádkoztak jó sokáig, de akkor este nem történt semmi.
     Másnap indultak haza vonattal. Amikor a Déli pályaudvaron a két egészséges fiú leszállt és segíteni akart a mankós fiúnak, nagy csodálkozással látták, hogy társuk mankó nélkül igyekszik leszállni. �A mankóidat miért nem hozod?" - kérdezték. Azt mondta: �Tudok járni! Nem fáj már a lábam!" Elmondta, hogy amikor a vonat megállt és ő fölkelt az ülésről, úgy érezte, mintha áram szaladt volna végig a lábán. Érezte, hogy elbírja a lába, tud járni.
     Nemsokára elment kezelőorvosához, s az orvos nem tudott mit mondani. Megbeszélte a dolgot más orvosokkal is, majd a zárójelentésre azt írta: Meggyógyult önszuggesztió által. (Akkoriban egy orvos nem írhatta le> hogy csoda történt... Ma sem írnak ilyet hasonló esetben az orvosok.) Ő azonban tudta, hogy a Szűzanya gyógyította meg."

Sophie.C Creative Commons License 2010.09.28 0 0 163

Hát akkor meséljed el azt a cukit!

 

(Nálunk is van ilyen "szeretem" program, elég bénára szokott sikerülni, de azért legalább ... van.:))

Előzmény: Ayreon (162)
Ayreon Creative Commons License 2010.09.27 0 0 162
Lementünk a gyerekekkel a "szeretem Sümeget" programra, de szomorúan láttuk, hogy elmarad, mindenestre jó kis cukizás lett belőle. Sajnos most olvasom ebben a cikksorozatban, hogy 01-én, 02-án pótolják, épp nem utazunk haza:( a Lovagi Játékokról és a búcsúról is lemaradtunk, na de majd jövőre...
Sophie.C Creative Commons License 2010.09.27 0 0 161

Városbemutató

Úgy látom, teljes megújítás előtt-közben a város.

Rá sem fogtok ismerni.

 

(Nekem speciel az a paplanszerviz jönne jól, mert két párnából állandóan jön a pihe.:))

Sophie.C Creative Commons License 2010.09.22 0 0 160

Kár egyébként! Mármint hogy a helyi "fontos" emberek tényleg csak a politikusok lettek. Vagyis régen a mesterekből lettek a városgazdák, és ez szerintem jó. Előbb a megbecsülés, aztán a tisztességes tisztség! Lásd a ... hogy is hívják az iskola névadótokat? Nehéz megjegyzeni.

 

Szóval nekünk volt neves focistánk, de ma már nincs. Kocsmáros lett belőle, aztán talán edző. Lényeg, hogy ma is emlékeznek a nevére. Mármint a régiek közül. Van neves fodrászunk, kettő is. Van neves fényképész család. Néhány kocsmát még ma is a régi tulajdonosa nevén szólítunk. És aztán kész.

Hogy hogy nem ismerjük ma már például a nyomdászokat? Pedig vannak jók, ha nem is annyira, mint Tevan meg Kner. Vagy a gazdákat. Vagy az építészeket.  

Most világosodtam meg: miért is akarna valaki ács lenni, nopláne miért akaná valaki, hogy a fia ács legyen, ha egy fontos ácsot sem ismer senki?

Előzmény: mack2 (159)
mack2 Creative Commons License 2010.09.15 0 0 159
Á, annyira azért nem érdekel ez a dolog. Tulajdonképpen annyira se, hogy ennyit írkáljak róla. (Persze még mindig jobb, mintha a polgármester-jelöltekről kellene írni.)
Előzmény: Sophie.C (158)
Sophie.C Creative Commons License 2010.09.14 0 0 158

:) Tizenötből nem olyan rossz az.

Van kedvenc játékosod?

 

Előzmény: mack2 (157)
mack2 Creative Commons License 2010.09.13 0 0 157

Hát nem jött össze a győzelem, 0:0 lett, visszacsúszott a csapat a 7. helyre.

Vasárnap idegenben a Padragkút következik.

Előzmény: mack2 (154)
Sophie.C Creative Commons License 2010.09.08 0 0 156
Nahát, ma meg a Zsizsi divatszalonban (mostmár valami outlet) láttam kiírva, hogy lehet menni a sümegi Öreghegy panzióba. És mostmár azt is tudom, miért volt az ott kiírva!:))
Sophie.C Creative Commons License 2010.09.08 0 0 155

Úgy meséled, hogy szinte nekem is kedvem lenne.

Nálunk mindig beleírják az újságba azt is, hogy hány néző volt.

Meg is néztem a hétfői újságot. Megye kettőben nincs olyan, hogy 100 nézőnél kevesebb lenne. Gondolod, hogy kozmetikázzák a statisztikát?

És vannak nyilatkozatok is. Pl. Szenti Zoltán (az nem derül ki, hogy ki az, gondolom valamelyik edző): "Szórakoztunk elől, szórakoztunk hátul, a végén nem is "malacunk", hanem "süldőnk" volt."

Lehet, hogy a Sümegi edző az?:)

Előzmény: mack2 (154)
mack2 Creative Commons License 2010.09.07 0 0 154

Amúgy 4 forduló után az újonc Sümeg a 4. helyen áll a 15 csapatos megye I-ben. Vasárnap a 3. helyezett Őskü látogat Sümegre. Győzelem esetén dobogós a csapat!!

 

Vasárnap délelőtt a Sümeg II. is lejátszotta második fordulós meccsét a megye IV. tapolcai csoportjában. Hazai pályán kínkeserves (szerencsés) győzelmet arattak Nemesvita ellen. Félidőben még a Nemesvita vezetett 1:0-ra, és a vége előtt 10 perccel is még ők  mentek 3:2-re. Ráadásul ekkorra a sümegi csapat már teljesen szétesettnek tünt (megállás nélkül egymással vitatkoztak), aztán 5 perc alatt találtak két gólt.

mack2 Creative Commons License 2010.09.07 0 0 153
Persze, amikor csak tehetem. :)
Előzmény: Sophie.C (152)
Sophie.C Creative Commons License 2010.09.06 0 0 152

Domboldal a lelátó! Akár a Circus Maximusban!:)

Annyira fel tudsz leleksíteni, hogy mindjárt elkezdek drukkolni a Sümegnek.

Nagyon cuki mezük van, és úgy látom nagyon igyekeznek is. Tényleg könnyebb lenne kedvelni őket, ha gyakrabban látnánk. Küldhetnék nekik rajongó levelet.

 

Úgy látom neked is tetszenek. Szoktál kimenni a meccsre?

 

 

 

Előzmény: mack2 (151)
mack2 Creative Commons License 2010.09.06 0 0 151

Kerítés van, mégha ütött-kopott is, lelátónak pedig az egyik oldalon emeltek egy kis dombot végig a pálya mellett, füves, jó időben le lehet ülni az oldalában. Hátul a domb mögött pedig van egy edzőpálya, ahol még világítás is van :).

 

A 2010-11 es idény első meccsén a megye I. osztályba most feljutott Sümeg VSE (az első csapat) a tavalyi hatodik Ugodot fogadta. Az Ugod SE komoly csapat, abból is látszik, hogy nagyon jó kis honlapjuk van, ahol erről a sümegi meccsről is részletes (fényképes!!) tudósítás található. Érdemes elolvani:

 

LINK

 

Friss hír: most hétvégén Alsóőrsön játszott az első csapat, és idegenben győzött 6:0-ra!

 

(Miért nincs a Sümeg VSE-nek is honlapja, ahol fényképes tudósításokat lehetne olvasni az ilyen idegenbeli gólzáporos diadalokról(is) ???)

Előzmény: Sophie.C (150)
Sophie.C Creative Commons License 2010.09.04 0 0 150

Igen, igen, ezaz!

Semmi kerítés, semmi flancos lelátó! S ha lelátó nincs, annak nincs teteje sem, világítás meg pláne. Este már ne focizzon senki.

A meccseken nem árulnak szotyolát, sört mindenki hoz magával, ha igényli, a focisták pedig ugyanle vannak igazolva, mert azt egy sportegyesületben úgy kell. Fizetés nincs, de a meccs után a csapat állja a pizzát meg az első kör üdítőt!:)

 

Előzmény: mack2 (149)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!