Keresés

Részletes keresés

ebens Creative Commons License 2021.03.16 0 1 100

Jó volt olvasni szeretett gimnáziumról.  Kozák Lajos volt az igazgató, akkor került oda amikor az elődje Kasznár alatt botrányos helyzet alakult ki.

Matek tanár: Vadócz

Fizika: Gál László

Biológia dr.Kárpáti László (3.-ban Pszichológiát is)

Orosz Friedrich Károly(nagyon jó ember volt, kár,hogy nem szeretem tárgyat tanított)

Német: Erdei

töri,föci Emresz Károly

Kémia Tassi Olga

Magyar: Pöhe(nagyon kedveltem)

Tesi: Gatya (néhe odavágott futás közben kardlappal)

Világnézetünk alapjai(akkor ilyen tárgy is volt) Kozák

Törit egy évig Szalai Dénes tanította, de a Vadócz kifúrta, mert nem voltak egy politikai nézeten

Művészettörténet: Dávidné(ha jól emlékszem a nevére

Latin: Kozák Lajos

Tesi lányoknak Tóth Saci(Gatya lánya)

Ének Ács Feri

 

14-69 páncélvonat Creative Commons License 2021.03.03 0 0 99

Még annyit, hogy az osztály másik fele németet tanult és tanáruk Dr Friedrich Károlyné volt, akinek Freundschaft volt a beceneve, mert minden órát így kezdett. Nála szelídebb lélekkel, békés, türelmes tanárral életemben nem találkoztam, nála még a leggonosztevőbbek is szelíd bárányok lettek. Nagyon szép méltatás volt róla a Kisalföldben amikor meghalt.

Matekból is többen tanítottak. Rémálom volt a Hajdúné ( szerintem idegbeteg is volt ! ), de jött Piacsek. Én őt kedveltem. Mindig három példát adott a dolgozatban, egy az mindig olyan volt, hogy a leghülyébb is meg tudta oldani. 3-4-esre álltam, de sikerült az érettségin kiharcolni a 4-est !

Mindazt amit írtam, egy élvezet volt leírni !

14-69 páncélvonat Creative Commons License 2021.03.03 0 0 98

Ács Ferenc alis Parizer. Nálunk ez volt a beceneve. Bepalizott az énekkarba jártam is ( Csak azért jártam, mert a R. állt előttem és kibaszott nagy csecse volt, és amikor Parizer beintett duplájára nőtt. Na mi kell egy kamasz fiúnak ! ), forradalmi szerenád, meg FIN. Gyengébbek kedvéért erőteljes szociálizmus idejében jártam a Berzsenyibe. Szóval FIN. Forradalmi Ifjúsági Napok, Március 15.-21. és Április 4.

Kozák Lajos nagyot nőtt viszont a szememben. Én koleszos voltam tán elsős és bent kellett maradni március 15-én a koleszban. Néhány felsőbb éves fazéknyi kokárdával ment ki a városba, nyilván a rendőrség lekapcsolta őket. Másnap Kozák bemondta a hangosba kik menjenek az igazgatóiba. Később kérdem mi történt. Mondták, hogy igen rendes volt az öreg, érezték, hogy nemzeti érzelmű, kicsit dörmögött az orra alatt valamit, és elküldte őket. Semmit sem kaptak.

Szóval nagy élményeim voltak !

Előzmény: Brutalis Harmonia (44)
14-69 páncélvonat Creative Commons License 2021.03.03 0 0 97

Mondjuk nekünk az érettségi találkozókat megengedik tartani, de szigorúan csak 2 órát adnak, késel egy percet már fölszól a portás a szervezőnek hogy vége !

Előzmény: Brutalis Harmonia (61)
14-69 páncélvonat Creative Commons License 2021.03.03 0 0 96

Erdei beceneve binyu volt, engem nem tanított !

Előzmény: Brutalis Harmonia (86)
14-69 páncélvonat Creative Commons License 2021.03.03 0 1 95

Helló !

Én is a Berzsenyibe jártam és nagyon szerettem oda járni, minden öt éves találkozóra megyek. Nekünk a magyart és az angolt   Szűcs Józsi ( nálunk a beceneve zsupszi volt ) tanította, de egy ideig Vietnamban volt mint az ellenőrző és felügyelő bizottság tagja és addig Tóth Antalné ( pöhe ) tartotta  az órákat nagyon szerettem és ő is engem. Földrajzból Nagyné ( nálunk a beceneve akkor madam, olyan franciásan öltözött ) tanított, nála kiválóbb földrajztanárt régen láttam, soha nem jött üresen az órára annyi Világjárók könyvvel illusztrált, olvasott fel, hogy csuda. Már általánosban szerettem volna földrajz szakos lenni és tanár, és Ő tényleg jól fölkészített. Nagy hálával és szeretettel gondolok rá. Fizikából a férje Marci bácsi. Mivel nyelvi osztály voltunk nem sokat nyaggatott bennünket, engem kedvelt tudta hogy a felesége kedvence vagyok. OKTV-n is indultam. Oroszból az Iselstőger József tanított kiválóan ! Így orosz szakot is végeztem ! Majd angolt is !

Biosz Oltárczy, Tesi Gatya, kémiából 3-an is legjobb volt a Dr Vízy Béláné !, töri Sámson.

Szóval nagyon szép idők voltak és koleszos is voltam, nagyon klassz idők voltak ! Emlékszik valaki a Törzsök Emilre, beceneve pöcs !

Előzmény: chabie (82)
ebens Creative Commons License 2017.03.28 0 0 94

Nézd meg a honlapjukat, választ kapsz rá. www.bdeg.hu

Lalu12 Creative Commons License 2017.03.11 0 0 93

Milyen szakok vannak a Bezsenyiben? És milyenek a szakok?

ebens Creative Commons License 2016.07.04 0 0 92

Június 4-n volt a45 éves érettségi találkozónk.Tassi Olga tanárnő, és Szalai Dénes tanár úr megtisztelte az osztályt a részvételével.  A kémia előedóben rendeztek számunkra egy látványos bemutatót, ténylegesen jól felszerelt a labor. A Fertő tón sétahajóztunk, vacsora a Hubertusban volt. Jól sikerült,örültünk a találkozásnak.

ebens Creative Commons License 2015.09.22 0 0 91

Véletlenül találtam rá a főrumra, én 1971-ben érettségiztem,jövőre lesz a 45 éves találkozónk.

31-n végeztünk kémia-biológia szakon(ha jól emlékszem 42-n kezdtünk) Vadócz volt az osztályfőnökünk. úgy húszan szoktunk megjelenni az öt éves találkozókon. Tudomásom szerint eddig négy osztálytársunk meghalt, Isten nyugosztalja őket. Szegény Lukács Sanyi (OTTÓ) fiatalon, aztán Steinhoffer Lizi, Belákovics Kálmán, majd Orbán Kati.  Messzire kerültem Soprontól, ezért mindig örömmel megyek vissza ötévente a városba, jó beszélgetni a régi társakkal.

mistral96 Creative Commons License 2014.03.05 0 0 90

Kegyed csak a BDEG fikázása céljából hozott létre nicket?Szerintem kár volt...

Előzmény: Mária95 (89)
Mária95 Creative Commons License 2013.12.11 0 0 89

Ja, és aki nemzetiségi osztályba jelentkezik, azt vallástól függetlenül felveszik, ill. tejben-vajban fürösztik, mert utánuk jön a pénz a Berzsenyibe!

Mária95 Creative Commons License 2013.12.11 0 0 88

Sziasztok!

Egyik ismerősöm mondta, hogy aki nem olyan jó tanuló, az úgy kerülhet be a BDEG-be, hogy áttér vagy felveszi az evangélikus vallást. Van konfirmációs tábor, oda lehet jelentkezni.
Aki evangélikus, azt automatikusan felveszik a Berzsenyibe. Utána jönnek a reformátusok, majd végül a katolikusok(ők már tanulmányi eredmény alapján)...
Szóval aki evangélikus, annál a felvételi vizsga csupán formalitás.

Ha valaki semmiképpen nem akar áttérni másik vallásra, akkor az ismeretség a döntő. Ismerek olyant, aki jóban volt Tölli igazgató úrral, és felvették a Berzsenyibe, pedig nem is volt valami jó tanuló. Aki pedagógusgyerek, az jól jár.
Magyar órán is jobb jegyet adott neki, mert jóban voltak.

Remélem segíthettem!:)

mistral96 Creative Commons License 2011.07.30 0 0 87

 

Mikor végeztél?

Előzmény: chabie (82)
Brutalis Harmonia Creative Commons License 2009.03.01 0 0 86
Milyen volt Erdei osztalyfonoknek?
mistral96 Creative Commons License 2009.02.25 0 0 85
Igazad van,Géza volt.Közsi a helyreigazítást.
Előzmény: kipikupi (84)
kipikupi Creative Commons License 2009.02.24 0 0 84

 

 

        Az angol tanár Szűcs József volt,a testnevelőtanár Szűcs Géza.A tőbbi stimmel

mistral96 Creative Commons License 2008.11.21 0 0 83

Szeretettel köszönzelek Testvér!

 

Érettségi éve?

Szegény Szücs Laci a mi időnkben vágta le az ujjait körfűrésszel.Építkezett.Nagyon sajnáltuk,ezért sokat segítettünk neki a házépítésnél...

Előzmény: chabie (82)
chabie Creative Commons License 2008.11.21 0 0 82

Ofő: Erdei László

Orosz:Holló-Vaskó Vendelné

Tesi:Szűcs László

Fizika,kémia:Puppiné

Angol,irodalom:Szűcs Lajos (Isten nyugosztalja,Őt szerettük a legjobban!)

Földrajz:Nagy Marciné :)

Matek:Vadócz György ig.h.

 

Ez viszont "B" osztály volt...

Előzmény: mistral96 (80)
Brutalis Harmonia Creative Commons License 2008.11.21 0 0 81
Megvolt az ut :)
Termeszetesen a gazdasagis ugy beszelt velem, mintha egy szaros lennek, akit lekvarlopason kapott... jo latni, hogy semmi nem valtozik Sopronban.
mistral96 Creative Commons License 2008.11.11 0 0 80

Ofő:Eperjesyné

Orosztanár:Hacsi László

Tesi:Szűcs László

Föci:Koltainé

Magyar:Sámson Klára  /harmat gyenge/

Fizika:Piacsek István

 

Folytassátok...Egyébként "A" osztály

mistral96 Creative Commons License 2008.11.11 0 0 79

Sopronban?Bárhol.Mindenhol!:-))

Végzés:1979.

Előzmény: Brutalis Harmonia (78)
Brutalis Harmonia Creative Commons License 2008.11.09 0 0 78
Sziasztok
Szeretnek ket napra elutazni Sopronba, es nem egeszen tudom, hol erdemes megszallni. Regebben mindig a koleszban laktam, de asszem, a szobamat mar masok hasznaljak.
xoyox Creative Commons License 2008.04.03 0 0 77

tud-e valaki valamilyen Infoval szolgalni, hogy van-e a regi  Majus -1 teri altalanos iskolasoknak talihelye, Topicja, barmifele kapcsolata ?

Sopron kisvaros, talan valaki ismer valakit aki a Majus 1 ben jart  . . .

A regi Erdei Iskolaban jartak is erdekelnenenk ( mielött a Doborjani fele  gyogyos iskola lett )

 

Hobbi-Fotós Creative Commons License 2008.03.30 0 0 76

Hú de régen szóltatok hozzá!

 

Én 1975-ben értem, és 1990-ig 5 évente tartottunk ér. talit, de

1991-től kezdve MINDEN ÉVBEN!!!

 

Először csak soproniak, aztán csatlakoztak hozzánk a "vidékiek" is.

Rossz időben étteremben, jó időben az autós-pihenőben főzöcskélünk.

 

 

 

kipikupi Creative Commons License 2007.05.14 0 0 75
Idén 450 éves a gimnázium.Volt filmes találkozó a Rohonyival,Szatmárival,Madarásszal a Konyec film kapcsán.Találkozó a régi kórustagokkal(a kórus TA vezetésével azóta se tanult új műveket,mióta én idejártam)Állítólag ősszel lesz kiállítás,jubileumi évkönyv stb.Remélem az egyetemes találkozóra sokan eljönnak,igaz a tanárok zöméből hiányzik az "licista" szív.
Renraku Creative Commons License 2007.02.09 0 0 74
Akkor ezúton is gratula neki!
Előzmény: chabie (73)
chabie Creative Commons License 2007.02.08 0 0 73

Rohonyi Gábor soproni filmrendező díjat kapott a filmszemlén.

Egy évfolyamra jártunk....

Renraku Creative Commons License 2007.02.04 0 0 72
uppáré
Renraku Creative Commons License 2006.10.29 0 0 71
ej ej elvesztettünk ukcve két potenciális topikolót.....pedig hogy megnőtt volna itt a forgalom....100%al
Előzmény: el mariachi_ (70)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!