Keresés

Részletes keresés

ikajli Creative Commons License 2011.05.10 0 0 74

Mire megjavultak eltelt 5 és fél év, és be is zártak. :-)

Előzmény: NGörzsöny (73)
NGörzsöny Creative Commons License 2011.05.10 0 0 73

Én viszont egy jó példával is szolgálhatok. Itt nem messze tőlük a pápai photo hall-os kiszolgálók barátságosak és nagyon segítőkészek voltak.

Sajnálom, ha valakinek rossz tapasztalatai voltak....

nahiszen Creative Commons License 2005.12.13 0 0 72

Sziasztok!

Én is jól megszívtam velük. Nem jött visszaigazolás, eluntam a várakozást, végülis már több mint 6 hónap telt el az akció óta, bementem a megjelölt Photo Hallba, de ott meg szépen felvilágosítottak, hogy 3 hónap után visszaküldik azokat a csomagokat, amiért nem megy senki... Úgyhogy ha volt is (persze lehet nem is volt kész soha amit kértem), akkor is az örök bitmezőkön nyugszik azóta...  Most írtam nekik, hogy mi a helyzet, kíváncsi leszek mit válaszolnak.

ooz1 Creative Commons License 2005.06.02 0 0 71
nekem más problémám volt az akcióval, ill. még van most is.
az hogy nem jött visszaigazoló mail, így nem tudom a megrendelésem sorszámát. enélkül meg nem tudnak mondani semmit a boltban, hogy megjött-e már a kép vagy sem...
persze pár napra rá, a reklámszemetük már gondnélkül beesett a mailemre... :(
Hantaboj Creative Commons License 2005.05.31 0 0 70

Nos, úgy korrekt, hogy a kapott képekről is szóljak: tképpen nagyon szépek lettek.

 

2:3 képarányú a gépem, szó nélkül 10x15-re készítették. A kedvenc laborommal egyenértékű, színre teljesen egyező képeket kaptam. A feltöltés tényleg botrányos volt.

Előzmény: Hantaboj (59)
Markoh Creative Commons License 2005.05.30 0 0 69
Én 18-19h-ig próbáltam és nem tudtam feltölteni a cuccost. Drága és a pótakciót sem tudták megoldani.:(
Előzmény: -Madárijesztő- (68)
-Madárijesztő- Creative Commons License 2005.05.30 0 0 68

Az első körben rendelt képeket már múlt hét szerdán átvehettem, a képminőséggel semmi bajom, szépek a színek, Kodak papírra lettek előhívva. A méretezés nagyon fura, nem az a klasszikus téglalap alakú a fotó, hanem szinte már négyzethez közelít. Bár erre még mindig azt mondom, hogy jobb, mintha fehér csíkok lennének valamelyik szélen.

A rendszer működése másodszor botrányos volt. Az első körben 3 óra alatt felment 3x30 db kép mindennel együtt, és még azt a kupacot is ingyen hívták elő, amibe elfelejtettem beírni az AKCIO kódot.

A második alkalommal a képfeltöltés közbeni regisztráció nálam kétszer is azt eredményezte, hogy kiürült a kosár, ergo eltűntek az egy óra alatt felszenvedett képek. Innentől nem is próbálkoztam tovább.

Figyelembe véve, hogy az idő pénz, az ingyenességnek a Photohallnál elég nagy ára van. :)

 

wamzer Creative Commons License 2005.05.30 0 0 67

Én még az első (május 19-ei) körben rendeltem, de a kpket még nem szállították ki a boltba... a rendeléskövetés ezt monya:

 

Az Ön megrendelése, 24.05.2005 ,a Fotólaborban elkészült,de kérjük vegye figyelembe a szállítási idöt, ez 1-2 napot vehet igénybe.

Topy Creative Commons License 2005.05.29 0 0 66
A 10 cm-es oldal fix méretű, a másik méret némileg szabadon változik. Nekem a 10x13 10x13 lett, a 10x15 merg 10x15.

Topy
Előzmény: _vadaszg_ (57)
manicminer Creative Commons License 2005.05.29 0 0 65
Azért ezt is érdemes megnézni, én mindent itt csináltatok:
www.digilabor.net
Most éppen óriási akció van, de egyébként is nagyon barátságosak az árak, és nekem nagyon tetszik aminőség is, kétféle van: digitális nyomdai kidolgozás, meg rendes Fuji.
_vadaszg_ Creative Commons License 2005.05.29 0 0 64
hát nekem viszont nem ment, feltölötte a 40mb-t és kiirta, hogy cska 15 kép van feltöltve, ezt eljátszotta velem olyan 3x, aztán otthagytam az egészet...
engem nem győztek meg, lehet hogy szépek a képek, de ez az össze vissza vagdosás nem jött be... vmelyik bele sem fér az albumba, mer kocka méretű :(
Hantaboj Creative Commons License 2005.05.28 0 0 63

Nos, némileg korrigálom, amit írtam, hiszen hajnalban megjött az emil, hogy felvették a rendelést. Legalább nem hiába nyomkodtam órákig! Most referencia-képeket töltöttem fel, hogy össze tudjam hasonlítani a másikkal.

Addig is megyek holnap a kedvenc helyemre leadni a mai fotókat.

Előzmény: slash85 (60)
slash85 Creative Commons License 2005.05.28 0 0 62

Én úgy vagyok vele, hogy ha nekem sikerült 1x feltennem a képeket és tényleg el is készültek ingyen, akkor nem parasztvakítás.

Nyilván a szerverük nem ekkora forgalomra van beállítva, mert ha ennyi forgalmuk lenne, akkor biztos nem csinálnának ilyen akciót... Szerintem. De lehet, hogy akkor meg épp azért csinálnának, mert van miből. Na mindegy, én mindenesetre örültem az ingyen képeknek, de az áraik mostanság már nem túl kedvezőek, szóval a nyári képeket nem náluk hivatom elő az tuti.

Előzmény: terasz (61)
terasz Creative Commons License 2005.05.27 0 0 61
az mondjuk nem túl pozitív, hogy másodszori nekifutásra, bővített kapacitással is ugyanúgy leállt a rendszer estére, de végülis mindegy, ingyen van.. illetve lett volna.
nem győztek meg.
slash85 Creative Commons License 2005.05.27 0 0 60

Nekem is megjöttek a múlt heti képek, és szerintem nagyon szépek lettek...

 

Legutoljára mondjuk tavaly nyáron hívtam elő náluk képet és addig teljesen meg voltam elégedve. Nem tudom máshol milyen a nyomtatás, de eddig még nem találkoztam olyan képpel (más kezében sem), ami láthatóan szebb lett volna mint a PH-s.

 

Meglepődtem egyébként, mert nyáron még egész máshogy lehetett rendelni. Pl magyar szerver volt, és nem valami német oldal jött be. Aztán meg, régen lehetett látni, hogy milyen lesz a kép a papíron (elrendezés, arányok), most ilyen lehetőséggel nem találkoztam (bár nem is keresgéltem, mert elég lassú volt az egész...). Az mondjuk végképp fura volt, hogy a képek szélei össze-vissza lettek vágva... Szóval nekem a régi megoldás sokkal jobban bejött.

 

Múlt hét pénteken nekem is beletelt 3 óra szenvedésbe, mire sikerült megnyomnom az ötödik ok,tovább,stb gombot. A képek mondhatni "simán" felmentek (30mega kb 1 óra), de utána az a néhány gomb megnyomása beletelt 2 órába (ez nem vicc!).

 

De amúgy szerintem nagyon hasznos egy ilyen akció, sztem több új ember figyelt fel ezzel rájuk, mint egy sima rtlklubos tv reklám után.

Előzmény: Hantaboj (59)
Hantaboj Creative Commons License 2005.05.27 0 0 59

Nagy vakítás az egész.

Délelőtt megpróbáltam feltölteni 70 MB képet. Nagy kínnal, többszöri megszakadással felment, majd megállt az egész. A feltöltés utáni oldalakat már nem adta ki, így nem tudtam befejezni.

Este próbáltam újra. Most jól ment a feltöltés, 127 MB-ot nyomtam fel. Mikor kész, közli, hogy 20 kép helyett csak 8 van fent. OK, feltöltöttem a 68 megát újra. Nagy keservesen, 1-1 lapváltásra 5-10 percet várva elkészítettem a megrendelést, regisztráltam. A rendelés feladása(?) gomb (meg sem jelent) megnyomása után elszállt az egész. Ennyi. Ráment 3 óra, és semmi. Persze, teljesen hülye vagyok, hiszen jól bejáratott laborba hordom, mit szarakszom ezzel?? Ki akartam próbálni a minőségét...

Egyszer próbáltam kidolgoztatni a PH-ban - ronda zöld képek aranyárban.

nyman Creative Commons License 2005.05.27 0 0 58
en 10x15-osoket kaptam
Előzmény: _vadaszg_ (57)
_vadaszg_ Creative Commons License 2005.05.27 0 0 57
hát kész vannak az előzö heti képek, hát elég érdekes méretűek :)
valamelyik kocka, valamelyik 10x13, és össze vissza-ra van vágva..
nem értem..
taligamajom Creative Commons License 2005.05.27 0 0 56

én ma hajnalban felnyomtam nekik egy ilyesmi arányú panorámát :)

 

azt vártam, hogy ha ezt nem válllalják, akkor legalább a felhasználói felület visszadobja, hogy ez azért túlzás.. de nem dobta. szóval lehet, hogy kapok egy méteres képet vöcöpapír gurigára tekerve :)

Előzmény: Vintersorg (53)
Huncharles Creative Commons License 2005.05.24 0 0 55

Nekem érdekes sikerült. Ráadásul 2x30 kép... du. 6 korül 10-15 refresh-t nyomva bejutottam. Jött igazoló email meg minden. Ha jók lesznek, akkor 100 felett érdemes 49 Ft-ért rendelni képet... A többit se próbáltam eddig, csak otthon nyomtattam ki a képeket.

 

Akinek nem sikerült, annak ott az új alkalom, a péntek. Ez egy ingyenes szolgáltatás volt, és nagyon jó reklám is. Szerintem is sokkal többet ér mint egy tv-spot vagy egy óriásplakát (bár utóbbi is kb. fekszik egy ilyen cégnek). Viszont nem kell habzó szájjal szídni azért őket, mert nem sikerült. Szánalmas...

 

_vadaszg_ Creative Commons License 2005.05.23 0 0 54
Hát én olyan 8:45kor tölöttem fel a képeimet, és 60k/sec-el felment, az össz mérete 70 mb volt...
Aztán később még 2 ismerősömnek is sikerült leadni a rendelést, napközben, olyan fél3körül... 1x írta ki a TXT filét, szóval eddig elégedett vagyok :), aztán majd lássuk a képeket, hogy mikor lesz kész..

Vintersorg Creative Commons License 2005.05.22 0 0 53
Az elkészült képekről: jók lettek.
Vigyázat! Az a 10x13-as (elég furcsa egyébként) képméret csak az ellenség megtévesztése végett van ott mindenütt. Valójában 10xW a képméret, ahol W több tíznél, és a 15-öt biztosan elérheti. Amelyik képet gondosan megvágtam házilag, hogy 10x13-as legyen, az olyan lett. Amire azt mondtam, hogy vágják csak ők, nem ronthatják úgysem el, azt meg szépen előhívták 10x15-ösnek (Merthogy 3:2 oldaarányos képeim vannak elsősorban). Kár, hogy ezt előre nem tudtam - kíváncsi vagyok, egy panorámaképpel mit kezdtek volna (12:1 oldalarány :-)). Vajon mibe csomagolták volna a méterhosszú képet?
Vintersorg Creative Commons License 2005.05.22 0 0 52
Nem tudom, más milyen minőségben töltött fel, nekem 40 mega körül volt a 30 kép.
A közleményükben többezer leadott rendelésről beszéltek (voltak emberek, akik többszörösen regisztrálták magukat), ha ezt 5000-nek veszem, akkor 200000 megát kellett fogadjanak, aminek nagy része kilenc és öt óra közé eshetett, mert úgy tűnik, a többség munkahelyről netez. 200000/(8*60*60) = legfeljebb 7 mega másodpercenként. Durva becslések durva becslésének szorzata...
Csakhogy pont ezt a részét német szerver(ek) végezték a dolognak, és pont ezzel a részével nem is volt gond.

Még egy kis számolásos adalék:
5000 rendelés * 700 Ft / rendeléssel (mivel a vásárlónak ezen ár alatt nemigen elérhető, ezért ennyinek veszem egy rendelés értékét, még ha a PhotoHallnak olcsóbb is az előállítás és a transzferköltség)
3,5 millió forint. Kíváncsi lennék, hogy hány perc főműsoridős televíziós reklámidőt tudtak volna ebből vásárolni, a reklámanyag előállításáról nem is beszélve, vagy hány óriásplakát/hét hirdetésre lett volna elég. (Valaki járatos ilyenekben?)
Én határozottan örülök, hogy így fektették be a reklámpénzüket - ennek értelme is volt szemben egy újabb gagyi/idióta/vicces/szánalmas/erőltetett/idegesítő/sztáros/mindegy-hogy-milyen-csak-megjegyezzék unásig ismételt reklámszpottal szemben.

Ha nem csinálnák kétszeres áron a rendeléseket, tán még rendelnék náluk pénzért is...
Előzmény: Árpi (51)
Árpi Creative Commons License 2005.05.21 0 0 51
Azért érdekes lenne tudni, hány GB adatot sikerült feltölteni. Nem vagyok benne biztos, hogy túl sok szerver van az országban, ami verni tudná azt a teljesítményt. Akad pár, bizonyára, de az "ingyen" az mifelénk nagy úr, szerintem folyamatosan dőlt befelé az adat 24 órán át.
Előzmény: futoz (50)
futoz Creative Commons License 2005.05.21 0 0 50
Milyen igaz!!De akkor is lassu a szerverük
Előzmény: lesifotos (48)
smartdrive Creative Commons License 2005.05.21 0 0 49
Ez annyira gagyi dolog... 2000 forint lenne. De ha ingyen van, na akkor nekem is kell. Ha nem kell, akkor is kell.
lesifotos Creative Commons License 2005.05.21 0 0 48

Íme, nem tűnik tisztességtelennek a nyilatkozatuk:

 

http://www.nyugat.hu/cgi-nyugat/cikksql.cgi?cikk=16709

 

Jövő pénteken megismétlik az akciót.

A történetnek persze van tanulsága: mindenre ugrunk, ami ingyenes és egyszerre sokat akarunk belőle.

Árpi Creative Commons License 2005.05.21 0 0 47
Hogy mennyire csalók? Állítólag jövő pénteken többszörös kapacitással újra csinálják az akciót.
Amúgy meg egy forrásból csak akkor lehet megállapítani, hogy automatikusan generálta a szerver, vagy statikus oldal, ha a programozó úgy akarja.
nyman Creative Commons License 2005.05.20 0 0 46

esztet nem ismertem. de a reszletes ismertetojuk (http://www.fotomarket.hu/digifoto.html) szerint eleg korrektnek, gyorsnak tunik. Az araik is versenykepesek. Na a kovetkezo alkalommal megprobalom.

Előzmény: fisherhu (44)
farkzoli Creative Commons License 2005.05.20 0 0 45
Tehát ingyér vállalta a Photohall a nagyítást, és te lecsúsztál róla? Hát ez qurva nagy pofáraesés. Keresd meg a Legfőbb Ügyészt, talán Brüsszelbe is érdemes lenne elkocogni, hogy érvényesíthesd az ingyennagyításhoz való jogaidat, minden akcióra, visszamenőleg a mohácsi vészig.
Előzmény: Törölt nick (-)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!