Keresés

Részletes keresés

topoly Creative Commons License 2011.04.05 0 0 135

Szia!

 

A kitobjektívek alapvetően megérik a pénzüket, sőt! Az 55-250-et akkor vedd meg, ha kifejezetten nagytele irányba nem akarsz fejleszteni. (45-50 e pénzért még két év múlva is eladhatod.) Ha pl. madarazni vagy vadazni szeretnél, akkor ugyebár legalább 300 de inkább 400 mm-t kell venni. Ebben az esetben azt a 65-e pénzt tedd el és gyűjts egy hosszabbra, addig kitanulod az alapokat.

Előzmény: Törölt nick (134)
Törölt nick Creative Commons License 2011.04.05 0 0 134

Sziasztok!

 

Canon EOS 600D-t melyik verzióban érdemes venni?

1) csak vázat, és rá külön objektívet (milyet?) ~200eFt + objektív

2) váz + 18-55 IS II (f3.5-5.6) ~225eFt

3) váz + 18-55 IS II (f3.5-5.6) + 55-250 IS ~290eFt

4) váz + 18-135 ~280eFt

 

-- Ahogy visszaolvastam, a 18-55 kit objektív a többség véleménye szerint megéri a 25e többletet.

-- Kérdés, hogy az 55-250 kit objektív megéri-e a +65e Ft-ot?

-- További kérdés, hogy a 18-135-ös optika a 80e forintos árát megéri-e, az előző konfigurációk helyett?

 

Kérlek kezeljetek türelemmel, a digitális platformon kezdő vagyok...

 

(Sőt, bevallom, a Nikon gépeit sem zártam ki egyelőre, a D3100-at nézegettem, ami jóval olcsóbb... hát nem tudom, győzzetek meg pls!)

 

Köszi:

V.

topoly Creative Commons License 2010.11.03 0 0 133
A klasszikust:
18-55 IS + 55-250 IS (száz rugóból simán megvan), esetleg stigma 17-70 + valami spéci (egynyócas ötvenes, vagy kettónyócas makró)
Előzmény: Dooqu (132)
Dooqu Creative Commons License 2010.11.02 0 0 132
Mit ajánlanátok egy most kezdő fényképésznek?

Most felvételizem a főiskolára, van egy 40D-m most kezdek tanulni fotózni milyen objektívet ajánlotok? a 17-55 öt ajánlották de nincs rá pénzem:S

Előre is köszönöm a válaszotokat

Üdv.Gergő.
Előzmény: canon.Eos (103)
Törölt nick Creative Commons License 2010.08.31 0 0 131
szerintem add el 12-ért alkatrésznek, és vegyél 20-ért egy ,másikat....
Előzmény: hubalu (130)
hubalu Creative Commons License 2010.08.30 0 0 130
Bevittem ma a szervizbe. Sajnos itt komolyabb a gond.
Azt mondták, valami flexibilis lemez tört el benne.
10-12 ezer Ft és 2 hét a javítás.
Törölt nick Creative Commons License 2010.08.25 0 0 129
Camera kft. A heveromé szorult zoomoláskor, ingyen megcsinálták....
Előzmény: hubalu (128)
hubalu Creative Commons License 2010.08.23 0 0 128
Sziasztok!

Objektívem: Canon EF-S 18-55mm f/3.5-5.6 IS

A hétvégén kirándulni voltam és pár csepp víz esett az objektívemre az esős időben.

Azóta nem működik rendesen az autofókusz: közelről kifókuszál távolra a motor, de ellenkező irányba már nem tud fókuszálni.
A kézi fókusz ettől függetlenül megy, de úgy azért elég macerás fotózni.

Még várok, hátha megjavul magától ez, de ha nem, akkor van valami ötletetek, hogyan lehetne ezen segíteni?
r1 Creative Commons License 2010.06.21 0 0 127
Nekem is, de belepo vazon elegge dorong.
Előzmény: KTTech (105)
r1 Creative Commons License 2010.06.20 0 0 126
Amit en kiprobaltam az a nagylato vegen (es foleg nyitva) remesen gyenge volt, a gyutav novelesevel es rekeszelessel pedig latvanyosan javult (bizonyos gyutavokon es rekesznel pedig penge kepet adott). A gazdaja elegedett vele.
Előzmény: gabancs (122)
r1 Creative Commons License 2010.06.20 0 0 125
Minek csinaltok ebbol is adok-veszek topikot? Nincs eleg? Tuti, hogy attol nem vennek semmit aki befarol ide es az elso 20 topikba (fuggetlenul attol, hogy mi a temaja) elkezdi teriteni a portekajat. Kulonben is eleg furcsa ha valamire meg megvan a teljes garanciaido, de mar kihasznalatlan.
Előzmény: Andor85 (124)
Andor85 Creative Commons License 2010.06.20 0 0 124
Sigma (canonra) 70-200/2,8 eladó 130e huf


Sigma (canonra) 10-20/4,5-5,6 eladó 100e huf
Dobozában garanciapapírral ami még 2 évig érvényes, alig használt.

Mindkettő jó állapotú, kihasználatlansága miatt eladó.

Képeket küldök róla ha érdekel!

andor.koltai@gmail.com

20 482 57 81
*Laca* Creative Commons License 2009.09.10 0 0 123
Sziasztok!

Keresek Canon 10-22 EF-S-t!
halmai pont laszlo kukac gmail pont com
Jó állapotban, jó áron.

Köszönöm a jelentkezést
gabancs Creative Commons License 2009.07.05 0 0 122

Most őszintén! Mi a gond ezzel az objektívvel?

EFS 17-85 IS USM


http://www.dpreview.com/gallery/canoneos20d_samples/
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.25 0 0 120
Ja..Canon ef
Előzmény: Törölt nick (119)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.25 0 0 119
90-300 as??
Vélemény?
rekon Creative Commons License 2008.11.26 0 0 118

Eladó.....CANON EF 100-300 mm f/4.5-5.6 USM objektív ár:50000ft 06305175366

Tomcsy_ Creative Commons License 2008.11.09 0 0 117
Eladó egy EF-S 18-55 IS f3.5-5.6, 4 hónapos (maradék 8 hónap gari), hibátlan, karcmentes Canon obi.
Érdeklődni: tomy-g@freemail.hu 30/200-8429
Ár: 25.000 Ft
seeman Creative Commons License 2007.11.03 0 0 116

  OFF! Igen, működik, kirajzolja a teljes képmezőt. Jelenleg Canon FF-re nincs is vetélytársa ebben a fókuszrégióban.

  ON!

Előzmény: Helfgott bácsi (113)
kb. Creative Commons License 2007.11.03 0 0 115
Két EF-S objektívem van, a 10-22 és a 17-55. Mindkettővel maximálisan elégedett vagyok.
A 10-22-öt, amíg csak használok APS-C vázat, tuti hogy meg fogom tartani, mivel a 17-55-öt viszont inkább csak akkor használom, ha 1 db objektívvel akarok dolgozni (ami nagyon ritka) és egyébként inkább külön nagylátó és tele zoomokat vagy fixeket használok, kihasználatlanság miatt lehet, hogy előbb-utóbb eladósorba kerül.
vlevi Creative Commons License 2007.07.30 0 0 114
Elvileg kéne neki, mert az itt Offtopic. Ugyanis nem DC, hanem DG jelölésű, tehát fullframe.
Előzmény: Helfgott bácsi (113)
Helfgott bácsi Creative Commons License 2007.07.29 0 0 113
Igaz-e, hogy a Sigma 12-24mm müxik a Canon 5d-vel. Maszkolás nélkül. És a Tamron, Tokina?
Levente1978 Creative Commons License 2007.07.27 0 0 112
ezzel en is igy jartam, meg jo hogy ki tudtam probalni es nem vettem meg egybol!!!! Jo lenne ha a Canon ezt a problemat orvosolna mert ez a tartomany nagyon fontos lenne szinte mindenkinek. En most ez miatt egy EF 28-135 IS USM obit hasznalok, de varokban nem erek vele semmit mert kellene a 28 alatti tartomany. :)
Előzmény: obi van kitobi (106)
dualcs5000 Creative Commons License 2007.07.19 0 0 111
OOOps, a sigma azért nem canon... bocccs (lsd topic title)
Előzmény: dualcs5000 (110)
dualcs5000 Creative Commons License 2007.07.18 0 0 110
SIGMA 18-50mm F2.8 EX DC Canon obi, UV szűrővel, tokkal vonóval eladó.

A fényerő legyen veled!

irányár: 65.000-Ft (06307421006)




link: http://pixinfo.com/cikkek/sigma_18-50_f28_dc.1
zazi76 Creative Commons License 2007.06.27 0 0 109
Sziasztok.
Keresek megvételre Canon EF 28-135 IS ISM obit, elfogadható áron. Ajánlatokat
verboizoltan@freemail.hu címre várok.
.hun Creative Commons License 2007.03.12 0 0 108

gondolom ezt nekem írtad :)

én egy sima (értsd nem vékony) Hoya HMS super UV-t vettem és az sem vignettál :)

Előzmény: halaszdr (107)
halaszdr Creative Commons License 2007.03.12 0 0 107

Attól függ milyen típusú filtert tennél rá. A Hoya Digital Pro1-es UV szűrője alacsony peremmagasságú és egyáltalán nem vignettál.

Ami viszont érdekes- nem tudom másnak van e vele tapasztalata- cirkuláris polárszűrő használata a 10-22-esen...mert elég furcsa dolgokat művel...

obi van kitobi Creative Commons License 2007.03.12 0 0 106
a 17-85öt kipróbáltam egyik nap,hazaérve és a gépre másolva aszittem' besírok,
a képszéleken valami iszonyat,egyébként meg annyira torz nagylátónál,hogy nem akartam elhinni.
ennyi pénzért ez durva:
Előzmény: canon.Eos (103)
KTTech Creative Commons License 2007.03.11 0 0 105
Nekem elég jól bevállik az a 17-55/2.8 IS USM :)
Előzmény: canon.Eos (103)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!