Keresés

Részletes keresés

.hun Creative Commons License 2007.03.11 0 0 104
akkor nekem a legjobb obim van? szuper! ;)
Előzmény: canon.Eos (103)
canon.Eos Creative Commons License 2007.03.09 0 0 103
60 2.8 fasza
17-85 is hulye aki megveszi
18-55 kitobi ----- 3 as fölé
10-22 es legjobb
17-55 is árát nem éri meg de ha valaki nagyon gazdag akkor ütős képe van!

.hun Creative Commons License 2007.03.07 0 0 102

Sziasztok!

Használ valaki Canon EF.S 10-22-esen filtert? Valóban elég rá a sima UV és nem kell slim a vignettálás miatt?

Köszönöm.hun

Z.K Creative Commons License 2007.01.14 0 0 101

Szia!

Melyikben?

Kezdő fórumozó vagyok.

K.Z.

Előzmény: N. Domi (100)
N. Domi Creative Commons License 2007.01.14 0 0 100
Lehet, hogy más topicban előbb kapsz választ...
Előzmény: Z.K (99)
Z.K Creative Commons License 2007.01.14 0 0 99

Sziasztok!

 

Megint Én vagyok. Nem tudja valaki az Exakta honlapjának címét? Mert nincs nagyon infom az optikáról, csak ami rá van írva. Ja meg nem tudjátok, hogy az Exakta nem gyárt-e APS méretre optikát.  Akitől a gépet vettem, nem nagyon értett, hozzá. Lehet, hogy az Optika APS méretre készült?

 

K.Z.

 

Z.K Creative Commons License 2007.01.14 0 0 98

Sziasztok!

 

Most vettem egy EOS 50 gépet, hozzá pedig egy Exakta 28-105 1:2,8-3,5 optikát. A Gép teljesen jól működik, de az optika frontlencséjén apró karcok, ami lehet, hogy látszik a leképzésnél. A probléma nem is ez az optikával, hanem az, hogy csal a méter skálája, sőt 105mm állásban, nem képes élesre fókuszálni. igy a gép el se akarja sütni, csak manuál fókuszos állásban hajlandó. Nem tudom valaki találkozott e már ilyen hibával? Ha valaki tud a dologra valami megoldást, kérem, ossza meg velem.

 

K.Z.

 

vanezigy1 Creative Commons License 2006.10.22 0 0 97

OOPsz az ára lemaradt :-)

 

95.000-Huf

 

 

Előzmény: vanezigy1 (96)
vanezigy1 Creative Commons License 2006.10.22 0 0 96

Sziasztok!

 

Eladó Canon Macro Lens EF-S 60mm 1:2.8 USM.
Az objektív megkímélt, karcmentes állapotban van.

 

Tel: 0630-5600507

vzstrial Creative Commons License 2006.04.22 0 0 95
Canon EF-S 18-55 f3.5-5.6 II objektív (350D illetve 20D kit obija) eladó. Érdeklődni publikus e-mailemen keresztül.
vzstrial Creative Commons License 2006.03.27 0 0 94

Ok, én csak az ervánál néztem az árat. Persze annál csak olcsóbban lehet újonnan megkapni. De a 110 ezekután is még sok:)

Képminőségéről nincsenek tapasztalataim, így nem tudok semmit mondani.

Előzmény: KTTech (93)
KTTech Creative Commons License 2006.03.24 0 0 93
A Sigma 18-50/2.8EX DC kitobi kategória...?
Ezt erősen kétlem... Tudom, mert használom (a kitobit pedig használtam). Közelebb áll képminőségben a 17-40/4L-hez és az építési minősége is az L-es obikhoz hasonló (igaz, USM/HSM nincs benne). Sőt, F2.8-on jobb képe van az enyémnek, mint a kitobinak F8-on (saját tesztem alapján, 18 és 50mm-en próbálva). Persze az enyém lehet, hogy jó példány... Az új ára egyébként 117E az Optiformnál (legalábbis annyiért vettem kb. 1 hónapja).
Előzmény: vzstrial (90)
nord Creative Commons License 2006.03.24 0 0 92

Nah, ha már ismét felbukkant a topic: az EF-S 60mm f2.8 macro eszméletlenül jó darab!

Ha valakinek makróobi és kistele is kell, akkor szvsz ez a legjobb választás. A kettőt megkapja egyben, tökéletes képminőséggel:)

vzstrial Creative Commons License 2006.03.24 0 0 91
ja és ha 135 újonnan az obi, az is elég sok érte, és ez a 110 is az...
Előzmény: vzstrial (90)
vzstrial Creative Commons License 2006.03.24 0 0 90
azért kedves kolléga mert teljesen igaza van. Ennyi. Ami meg az állványrögzítőt illeti, nevetséges, hogy a boltban olcsóbban jutok hozzá, ez meg elvileg használt (Ervánál 28 az állványrögzítő gyűrű A verzió...) A sigma: hát ahhoz képest hogy a kitobi kategória, nagyobb fényerővel azért elég röhelyes árat írt rá. Ha talán adnék érte 50et talán reális... Ja és ezek használt cuccok... Persze érteni lehet az eladót is, ne bukjon nagyot, de talán nem kéne ennyire bebiztosítania magát...
Előzmény: rátót (86)
longue Creative Commons License 2006.01.28 0 0 89
Az EF mínusz S-ről nincs is mit beszélni.
Előzmény: Clairvoy (87)
Abrash Creative Commons License 2006.01.25 0 0 88
ez "leoktatási" próbálkozás, vagy már jól le kellett irni valami "csúnya" szót? ((adokveszekre más topik van, baszta.))
Előzmény: rátót (86)
Clairvoy Creative Commons License 2006.01.25 0 0 87
Hagyd, ennek a topicnak tökmindegy, már rég nincs szó az EF-S objektívekről, a hirdetés is éppúgy belefér :-)
Előzmény: Abrash (85)
rátót Creative Commons License 2006.01.24 0 0 86
....mi a faszér kell leoktatni mindenkit, nem értem...
Előzmény: Abrash (85)
Abrash Creative Commons License 2006.01.24 0 0 85
miért kiabálsz minde topikban he? van adokveszek, egy sima, meg egy eos.

a 4L-et jó árban adod, a sigmával jót röhögtem!
Előzmény: csabi999 (84)
csabi999 Creative Commons License 2006.01.24 0 0 84

Sziasztok!

 

ELADÓ :

 

- Sigma EX 18-50 mm f/2.8 DC AF  : 110.000.-
Magyarországi garanciával, napellenzővel, gyári csomagolással, objektív tartótokkal.

- Sigma EX wide multi-coated circular PL Filter 67mm : 20.000.-

- Canon EF 70-200 mm f/4L USM  : 150.000.-
Gyári csomagolással, napellenzővel, objektív tartótokkal .

- Canon TRIPOD MOUNT RING A(W) állvány rögzítő gyűrű : 30 000.-

- MetzMB 32 MZ-3 vaku 45.000.-
SCA3101 Canon adapterrel

E-mail: csrojik@freemail.hu

 

KTTech Creative Commons License 2006.01.24 0 0 83
50/1.4:
Normálisan össze van rakva, mikro USM motorral van szerelve, de tudja az FTM-et, nem műanyag a bajonett, van rajta távolságskála, együtt tud működni az E-TTLII-es vakuzással, nagyobb a fényereje. Képminősége egy picivel jobb, mint az 50/1.8-é de a fókuszálása sokkal pontosabb, tapasztalatok alapján.
Előzmény: rátót (82)
rátót Creative Commons License 2006.01.24 0 0 82
Sziasztok!

Ha 50 mm-es fixbe gondolkodom akkor az olcsóbb ( CANON EF 50 mm f/1.8 II ) vagy a drágább ( Canon 50/F1.4 EF USM )... közel 4x-es áron mivel tud többet ?
...mondjuk később sem szeretném eladni...

Üdv:Gulyó
KTTech Creative Commons License 2006.01.24 0 0 81
Feltéve, ha eszébe jut hirtelen az embernek :)
Előzmény: Clairvoy (80)
Clairvoy Creative Commons License 2006.01.24 0 0 80

lens hood = napellenző

ékes anyanyelvünkön is van egyértelmű megfelelője...

Előzmény: 20D (79)
20D Creative Commons License 2006.01.24 0 0 79
Mi az a "hood" ?
Előzmény: KTTech (78)
KTTech Creative Commons License 2006.01.23 0 0 78
Attól függ: ha F8 körül használod inkább az obit, akkor vedd meg a 10-22 USM-et.
Ha teljesen nyitott állapotban (és nem életbevágó a nagylátó), akkor a 24-105/4 mindenképpen megéri... Szerintem a 28-135IS USM az egyik legjobb nem L-es obi a Canonnál, de a lens-hood kötelező tartozék hozzá...
Előzmény: 20D (75)
KTTech Creative Commons License 2006.01.23 0 0 77
Az obi fényereje állandó a teljes zoomtartományban.

A F2.8 pont dupla olyan fényerős, mint az F4, tehát pontosan duplaannyi záridőt enged meg: ha pl. F4-en 1/125s lenne a záridőd, akkor F2.8-on 1/250s. Ez segít a "célpont" bemozdulást megelőzni.

A 24-105/4 ugyebár tartalmaz képstabilizátort, ami segít abban, hogy a névlegesnél 3FÉ-vel hosszabb záridőt is meg tudj tartani. Pl. APS-C-n a 105mm-es véghez minimum 1/200s-es záridő kell, IS-el 1/60s elég hozzá (tapasztalat szerint 1/30s is elég). Statikusabb témákhoz nagyon jól jön...

Döntened kell: 1 FÉ többlet optikai úton, vagy 3 FÉ segítség IS által... Optikailag a 24-70L F2.8 USM és a 24-105L F4 IS USM F4-en között nemigen van különbség (a 24-105L F4-nek kicsit nagyobb a kontrasztja, és a 24-70-nek kicsit kisebb a torzítása nagylátónál), ami nagy szó, mert ilyenkor már a 24-70L F2.8 le van rekeszelve, míg a 24-105L F4 teljesen nyitott állapotban van.
Előzmény: rátót (76)
rátót Creative Commons License 2006.01.23 0 0 76
Lenne egy baromira láma kérdésem: hogy oldják meg azoknál az obiknál, pl 24-105 f/4 L, az állandó fényerőt a teljes zoomtartományon belül ???

Meg hogy tudok állandóan 4-es blendét tartani ( csak ha F4-en használod.... ) ?

Még vmi: a F2.8 annyival jobb az F4-nél ???

Nem kell rá válaszloni ha túl röhejesek a kérdések !!!

Köszi: Gulyó
20D Creative Commons License 2006.01.23 0 0 75

Most akkor cseréljem le a 28-135-öt?.....

 

Pedig egy 10-22-be akartam beruházni!

Előzmény: KTTech (74)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!