Ki milyen Canon EF-S optikát használ? Mik a tapasztalatok? Megérte az árát? Mennyire éles? Mennyire gyors? Mennyire halk? Milyen EF-S optikára cserélnéd?! Üdv: Fék
Megint Én vagyok. Nem tudja valaki az Exakta honlapjának címét? Mert nincs nagyon infom az optikáról, csak ami rá van írva. Ja meg nem tudjátok, hogy az Exakta nem gyárt-e APS méretre optikát. Akitől a gépet vettem, nem nagyon értett, hozzá. Lehet, hogy az Optika APS méretre készült?
Most vettem egy EOS 50 gépet, hozzá pedig egy Exakta 28-105 1:2,8-3,5 optikát. A Gép teljesen jól működik, de az optika frontlencséjén apró karcok, ami lehet, hogy látszik a leképzésnél. A probléma nem is ez az optikával, hanem az, hogy csal a méter skálája, sőt 105mm állásban, nem képes élesre fókuszálni. igy a gép el se akarja sütni, csak manuál fókuszos állásban hajlandó. Nem tudom valaki találkozott e már ilyen hibával? Ha valaki tud a dologra valami megoldást, kérem, ossza meg velem.
A Sigma 18-50/2.8EX DC kitobi kategória...? Ezt erősen kétlem... Tudom, mert használom (a kitobit pedig használtam). Közelebb áll képminőségben a 17-40/4L-hez és az építési minősége is az L-es obikhoz hasonló (igaz, USM/HSM nincs benne). Sőt, F2.8-on jobb képe van az enyémnek, mint a kitobinak F8-on (saját tesztem alapján, 18 és 50mm-en próbálva). Persze az enyém lehet, hogy jó példány... Az új ára egyébként 117E az Optiformnál (legalábbis annyiért vettem kb. 1 hónapja).
azért kedves kolléga mert teljesen igaza van. Ennyi. Ami meg az állványrögzítőt illeti, nevetséges, hogy a boltban olcsóbban jutok hozzá, ez meg elvileg használt (Ervánál 28 az állványrögzítő gyűrű A verzió...)
A sigma: hát ahhoz képest hogy a kitobi kategória, nagyobb fényerővel azért elég röhelyes árat írt rá. Ha talán adnék érte 50et talán reális... Ja és ezek használt cuccok... Persze érteni lehet az eladót is, ne bukjon nagyot, de talán nem kéne ennyire bebiztosítania magát...
50/1.4: Normálisan össze van rakva, mikro USM motorral van szerelve, de tudja az FTM-et, nem műanyag a bajonett, van rajta távolságskála, együtt tud működni az E-TTLII-es vakuzással, nagyobb a fényereje. Képminősége egy picivel jobb, mint az 50/1.8-é de a fókuszálása sokkal pontosabb, tapasztalatok alapján.
Ha 50 mm-es fixbe gondolkodom akkor az olcsóbb ( CANON EF 50 mm f/1.8 II ) vagy a drágább ( Canon 50/F1.4 EF USM )... közel 4x-es áron mivel tud többet ? ...mondjuk később sem szeretném eladni...
Attól függ: ha F8 körül használod inkább az obit, akkor vedd meg a 10-22 USM-et. Ha teljesen nyitott állapotban (és nem életbevágó a nagylátó), akkor a 24-105/4 mindenképpen megéri... Szerintem a 28-135IS USM az egyik legjobb nem L-es obi a Canonnál, de a lens-hood kötelező tartozék hozzá...
Az obi fényereje állandó a teljes zoomtartományban.
A F2.8 pont dupla olyan fényerős, mint az F4, tehát pontosan duplaannyi záridőt enged meg: ha pl. F4-en 1/125s lenne a záridőd, akkor F2.8-on 1/250s. Ez segít a "célpont" bemozdulást megelőzni.
A 24-105/4 ugyebár tartalmaz képstabilizátort, ami segít abban, hogy a névlegesnél 3FÉ-vel hosszabb záridőt is meg tudj tartani. Pl. APS-C-n a 105mm-es véghez minimum 1/200s-es záridő kell, IS-el 1/60s elég hozzá (tapasztalat szerint 1/30s is elég). Statikusabb témákhoz nagyon jól jön...
Döntened kell: 1 FÉ többlet optikai úton, vagy 3 FÉ segítség IS által... Optikailag a 24-70L F2.8 USM és a 24-105L F4 IS USM F4-en között nemigen van különbség (a 24-105L F4-nek kicsit nagyobb a kontrasztja, és a 24-70-nek kicsit kisebb a torzítása nagylátónál), ami nagy szó, mert ilyenkor már a 24-70L F2.8 le van rekeszelve, míg a 24-105L F4 teljesen nyitott állapotban van.
Csak ha F4-en használod, és kisebb a CA-ja is. F8-F11-nél már kb. ugyanolyanok (a 24-105/4-nek jobb a kontrasztja és kevésbé allergiás a flare-re), de azért fizetünk sokat, hogy F4-en is jó legyen a képe (ráadásul fixen tartsa meg a fényerejét is)... Előnyére írható még a fejlettebb stabilizátor is a 24-105/4-nek, hatékonyabban dolgozik, mint az első generációs verzió a 28-135-ben. Az előző hozzászólásomban található link alján vagy egy link a 28-135 vs. 24-105/4-re.
A neten található tesztek jobb felbontásúnak mutatták a 24-105-öt, mint a 24-70/2.8-at, főleg APS-C-n. Én is ilyenre gyúrok, de még nem tudták szállítani (október elején rendeltem meg...)
Ha már itt finomkodunk...néztem minta képeket 24-70 L és 24-105 L obikkal és - lehet hogy érzéki csalódás - de a 24-70 L-lel készült fotók szebbek ( részletgazdagabbak ) !!!
....vagy ez baromság ???
Nem tudnál küldeni 1-2 teljes méretű fotót 24-105 L-es obival....megköszönném !!!
Ha számít szerény véleményem, jól teszed. Most én is azt venném először. 38,4 sem olyan rossz "nagylátószög". Azért a pár ezerért megéri a KIT(18-55), ha nagyon muszáj a 18mm.