Keresés

Részletes keresés

nord Creative Commons License 2006.03.24 0 0 92

Nah, ha már ismét felbukkant a topic: az EF-S 60mm f2.8 macro eszméletlenül jó darab!

Ha valakinek makróobi és kistele is kell, akkor szvsz ez a legjobb választás. A kettőt megkapja egyben, tökéletes képminőséggel:)

vzstrial Creative Commons License 2006.03.24 0 0 91
ja és ha 135 újonnan az obi, az is elég sok érte, és ez a 110 is az...
Előzmény: vzstrial (90)
vzstrial Creative Commons License 2006.03.24 0 0 90
azért kedves kolléga mert teljesen igaza van. Ennyi. Ami meg az állványrögzítőt illeti, nevetséges, hogy a boltban olcsóbban jutok hozzá, ez meg elvileg használt (Ervánál 28 az állványrögzítő gyűrű A verzió...) A sigma: hát ahhoz képest hogy a kitobi kategória, nagyobb fényerővel azért elég röhelyes árat írt rá. Ha talán adnék érte 50et talán reális... Ja és ezek használt cuccok... Persze érteni lehet az eladót is, ne bukjon nagyot, de talán nem kéne ennyire bebiztosítania magát...
Előzmény: rátót (86)
longue Creative Commons License 2006.01.28 0 0 89
Az EF mínusz S-ről nincs is mit beszélni.
Előzmény: Clairvoy (87)
Abrash Creative Commons License 2006.01.25 0 0 88
ez "leoktatási" próbálkozás, vagy már jól le kellett irni valami "csúnya" szót? ((adokveszekre más topik van, baszta.))
Előzmény: rátót (86)
Clairvoy Creative Commons License 2006.01.25 0 0 87
Hagyd, ennek a topicnak tökmindegy, már rég nincs szó az EF-S objektívekről, a hirdetés is éppúgy belefér :-)
Előzmény: Abrash (85)
rátót Creative Commons License 2006.01.24 0 0 86
....mi a faszér kell leoktatni mindenkit, nem értem...
Előzmény: Abrash (85)
Abrash Creative Commons License 2006.01.24 0 0 85
miért kiabálsz minde topikban he? van adokveszek, egy sima, meg egy eos.

a 4L-et jó árban adod, a sigmával jót röhögtem!
Előzmény: csabi999 (84)
csabi999 Creative Commons License 2006.01.24 0 0 84

Sziasztok!

 

ELADÓ :

 

- Sigma EX 18-50 mm f/2.8 DC AF  : 110.000.-
Magyarországi garanciával, napellenzővel, gyári csomagolással, objektív tartótokkal.

- Sigma EX wide multi-coated circular PL Filter 67mm : 20.000.-

- Canon EF 70-200 mm f/4L USM  : 150.000.-
Gyári csomagolással, napellenzővel, objektív tartótokkal .

- Canon TRIPOD MOUNT RING A(W) állvány rögzítő gyűrű : 30 000.-

- MetzMB 32 MZ-3 vaku 45.000.-
SCA3101 Canon adapterrel

E-mail: csrojik@freemail.hu

 

KTTech Creative Commons License 2006.01.24 0 0 83
50/1.4:
Normálisan össze van rakva, mikro USM motorral van szerelve, de tudja az FTM-et, nem műanyag a bajonett, van rajta távolságskála, együtt tud működni az E-TTLII-es vakuzással, nagyobb a fényereje. Képminősége egy picivel jobb, mint az 50/1.8-é de a fókuszálása sokkal pontosabb, tapasztalatok alapján.
Előzmény: rátót (82)
rátót Creative Commons License 2006.01.24 0 0 82
Sziasztok!

Ha 50 mm-es fixbe gondolkodom akkor az olcsóbb ( CANON EF 50 mm f/1.8 II ) vagy a drágább ( Canon 50/F1.4 EF USM )... közel 4x-es áron mivel tud többet ?
...mondjuk később sem szeretném eladni...

Üdv:Gulyó
KTTech Creative Commons License 2006.01.24 0 0 81
Feltéve, ha eszébe jut hirtelen az embernek :)
Előzmény: Clairvoy (80)
Clairvoy Creative Commons License 2006.01.24 0 0 80

lens hood = napellenző

ékes anyanyelvünkön is van egyértelmű megfelelője...

Előzmény: 20D (79)
20D Creative Commons License 2006.01.24 0 0 79
Mi az a "hood" ?
Előzmény: KTTech (78)
KTTech Creative Commons License 2006.01.23 0 0 78
Attól függ: ha F8 körül használod inkább az obit, akkor vedd meg a 10-22 USM-et.
Ha teljesen nyitott állapotban (és nem életbevágó a nagylátó), akkor a 24-105/4 mindenképpen megéri... Szerintem a 28-135IS USM az egyik legjobb nem L-es obi a Canonnál, de a lens-hood kötelező tartozék hozzá...
Előzmény: 20D (75)
KTTech Creative Commons License 2006.01.23 0 0 77
Az obi fényereje állandó a teljes zoomtartományban.

A F2.8 pont dupla olyan fényerős, mint az F4, tehát pontosan duplaannyi záridőt enged meg: ha pl. F4-en 1/125s lenne a záridőd, akkor F2.8-on 1/250s. Ez segít a "célpont" bemozdulást megelőzni.

A 24-105/4 ugyebár tartalmaz képstabilizátort, ami segít abban, hogy a névlegesnél 3FÉ-vel hosszabb záridőt is meg tudj tartani. Pl. APS-C-n a 105mm-es véghez minimum 1/200s-es záridő kell, IS-el 1/60s elég hozzá (tapasztalat szerint 1/30s is elég). Statikusabb témákhoz nagyon jól jön...

Döntened kell: 1 FÉ többlet optikai úton, vagy 3 FÉ segítség IS által... Optikailag a 24-70L F2.8 USM és a 24-105L F4 IS USM F4-en között nemigen van különbség (a 24-105L F4-nek kicsit nagyobb a kontrasztja, és a 24-70-nek kicsit kisebb a torzítása nagylátónál), ami nagy szó, mert ilyenkor már a 24-70L F2.8 le van rekeszelve, míg a 24-105L F4 teljesen nyitott állapotban van.
Előzmény: rátót (76)
rátót Creative Commons License 2006.01.23 0 0 76
Lenne egy baromira láma kérdésem: hogy oldják meg azoknál az obiknál, pl 24-105 f/4 L, az állandó fényerőt a teljes zoomtartományon belül ???

Meg hogy tudok állandóan 4-es blendét tartani ( csak ha F4-en használod.... ) ?

Még vmi: a F2.8 annyival jobb az F4-nél ???

Nem kell rá válaszloni ha túl röhejesek a kérdések !!!

Köszi: Gulyó
20D Creative Commons License 2006.01.23 0 0 75

Most akkor cseréljem le a 28-135-öt?.....

 

Pedig egy 10-22-be akartam beruházni!

Előzmény: KTTech (74)
KTTech Creative Commons License 2006.01.23 0 0 74
Csak ha F4-en használod, és kisebb a CA-ja is.
F8-F11-nél már kb. ugyanolyanok (a 24-105/4-nek jobb a kontrasztja és kevésbé allergiás a flare-re), de azért fizetünk sokat, hogy F4-en is jó legyen a képe (ráadásul fixen tartsa meg a fényerejét is)...
Előnyére írható még a fejlettebb stabilizátor is a 24-105/4-nek, hatékonyabban dolgozik, mint az első generációs verzió a 28-135-ben.
Az előző hozzászólásomban található link alján vagy egy link a 28-135 vs. 24-105/4-re.
Előzmény: 20D (73)
20D Creative Commons License 2006.01.23 0 0 73

Kérdésem:

 

A tesztek alapján a 24-105 lényegesen jobb a 28-135-től??

KTTech Creative Commons License 2006.01.23 0 0 72
A neten található tesztek jobb felbontásúnak mutatták a 24-105-öt, mint a 24-70/2.8-at, főleg APS-C-n. Én is ilyenre gyúrok, de még nem tudták szállítani (október elején rendeltem meg...)

Pl.: http://www.luminous-landscape.com/reviews/lenses/28-105.shtml
Előzmény: rátót (71)
rátót Creative Commons License 2006.01.23 0 0 71
Ha már itt finomkodunk...néztem minta képeket 24-70 L és 24-105 L obikkal és - lehet hogy érzéki csalódás - de a 24-70 L-lel készült fotók szebbek ( részletgazdagabbak ) !!!

....vagy ez baromság ???

Nem tudnál küldeni 1-2 teljes méretű fotót 24-105 L-es obival....megköszönném !!!

Gulyó
Veszprém
tgulyas@vnet.hu
Előzmény: longue (70)
longue Creative Commons License 2006.01.23 0 0 70
Ha számít szerény véleményem, jól teszed. Most én is azt venném először. 38,4 sem olyan rossz "nagylátószög". Azért a pár ezerért megéri a KIT(18-55), ha nagyon muszáj a 18mm.
Előzmény: rátót (68)
csiger78 Creative Commons License 2006.01.23 0 0 69

Az EF-S jelzésű optikák kizárólag a DSLR vázakhoz jók,analóghoz sajna nem.

 

Üdv

 

 

csiger78

Előzmény: voluta (66)
rátót Creative Commons License 2006.01.23 0 0 68
Egyetértünk...de most egyszerre csak kb. max. 650.000 Ft-om lesz rá....úgyhogy válogatnom kell !!!

Úgy gondoltam, hogy váz + 24-105...
Előzmény: longue (67)
longue Creative Commons License 2006.01.23 0 0 67

Holló!

 

70-200=-130

 

Valóban 1 milla, sőt még 580EX, a táska, a szűrők ( csak kanyon), de vagy ezek, vagy minek a dslr-váz.

voluta Creative Commons License 2006.01.23 0 0 66

Az EF-S obit rá lehet rakni analóg gépre is? Nekem EOS-3 van, de ha digitálisat veszek, akkor a 17-85-ös jó választásank tűnne mindkettőhöz.

 

csiger78 Creative Commons License 2006.01.23 0 0 65

HI

 

Csak gondoltam hozzászólok az "L" szériás obikhoz.

Csak annyit, hogy itt lehet elég jó áron kapni,mindig olcsóbb mint a "hazai".

A 70-200/4-es L obi itt 664 euro,ami újonnan nem rossz ár.De van itt minden más is:

 

www.digicamabholshop.at

 

vagy ami picit drágább,de vannak akciók:

 

www.vienna-camera.at

 

 

Mindkettő Bécsben van.

 

Az én vágyam egy 4-5,6/28-300 L Is USM. 2400 eu körül van, tehát még álom marad. Nem nagyon látom hogy hódítana ez az obi. Kiváncsi vagyok valaki használta e már, és ha igen, milyen?

 

 

Üdv

 

csiger78

 

KTTech Creative Commons License 2006.01.22 0 0 64
Az első széria UT1000 kontrollszámig küzdött "némi" becsillanási problémával, nagylátónál. Az a felettiek már javítottak, nincs ilyen hibájuk. Kinézetre nincs különbség az eredeti és a javított széria közt.
Előzmény: rátót (62)
rátót Creative Commons License 2006.01.22 0 0 63

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!