Keresés

Részletes keresés

longue Creative Commons License 2006.01.28 0 0 89
Az EF mínusz S-ről nincs is mit beszélni.
Előzmény: Clairvoy (87)
Abrash Creative Commons License 2006.01.25 0 0 88
ez "leoktatási" próbálkozás, vagy már jól le kellett irni valami "csúnya" szót? ((adokveszekre más topik van, baszta.))
Előzmény: rátót (86)
Clairvoy Creative Commons License 2006.01.25 0 0 87
Hagyd, ennek a topicnak tökmindegy, már rég nincs szó az EF-S objektívekről, a hirdetés is éppúgy belefér :-)
Előzmény: Abrash (85)
rátót Creative Commons License 2006.01.24 0 0 86
....mi a faszér kell leoktatni mindenkit, nem értem...
Előzmény: Abrash (85)
Abrash Creative Commons License 2006.01.24 0 0 85
miért kiabálsz minde topikban he? van adokveszek, egy sima, meg egy eos.

a 4L-et jó árban adod, a sigmával jót röhögtem!
Előzmény: csabi999 (84)
csabi999 Creative Commons License 2006.01.24 0 0 84

Sziasztok!

 

ELADÓ :

 

- Sigma EX 18-50 mm f/2.8 DC AF  : 110.000.-
Magyarországi garanciával, napellenzővel, gyári csomagolással, objektív tartótokkal.

- Sigma EX wide multi-coated circular PL Filter 67mm : 20.000.-

- Canon EF 70-200 mm f/4L USM  : 150.000.-
Gyári csomagolással, napellenzővel, objektív tartótokkal .

- Canon TRIPOD MOUNT RING A(W) állvány rögzítő gyűrű : 30 000.-

- MetzMB 32 MZ-3 vaku 45.000.-
SCA3101 Canon adapterrel

E-mail: csrojik@freemail.hu

 

KTTech Creative Commons License 2006.01.24 0 0 83
50/1.4:
Normálisan össze van rakva, mikro USM motorral van szerelve, de tudja az FTM-et, nem műanyag a bajonett, van rajta távolságskála, együtt tud működni az E-TTLII-es vakuzással, nagyobb a fényereje. Képminősége egy picivel jobb, mint az 50/1.8-é de a fókuszálása sokkal pontosabb, tapasztalatok alapján.
Előzmény: rátót (82)
rátót Creative Commons License 2006.01.24 0 0 82
Sziasztok!

Ha 50 mm-es fixbe gondolkodom akkor az olcsóbb ( CANON EF 50 mm f/1.8 II ) vagy a drágább ( Canon 50/F1.4 EF USM )... közel 4x-es áron mivel tud többet ?
...mondjuk később sem szeretném eladni...

Üdv:Gulyó
KTTech Creative Commons License 2006.01.24 0 0 81
Feltéve, ha eszébe jut hirtelen az embernek :)
Előzmény: Clairvoy (80)
Clairvoy Creative Commons License 2006.01.24 0 0 80

lens hood = napellenző

ékes anyanyelvünkön is van egyértelmű megfelelője...

Előzmény: 20D (79)
20D Creative Commons License 2006.01.24 0 0 79
Mi az a "hood" ?
Előzmény: KTTech (78)
KTTech Creative Commons License 2006.01.23 0 0 78
Attól függ: ha F8 körül használod inkább az obit, akkor vedd meg a 10-22 USM-et.
Ha teljesen nyitott állapotban (és nem életbevágó a nagylátó), akkor a 24-105/4 mindenképpen megéri... Szerintem a 28-135IS USM az egyik legjobb nem L-es obi a Canonnál, de a lens-hood kötelező tartozék hozzá...
Előzmény: 20D (75)
KTTech Creative Commons License 2006.01.23 0 0 77
Az obi fényereje állandó a teljes zoomtartományban.

A F2.8 pont dupla olyan fényerős, mint az F4, tehát pontosan duplaannyi záridőt enged meg: ha pl. F4-en 1/125s lenne a záridőd, akkor F2.8-on 1/250s. Ez segít a "célpont" bemozdulást megelőzni.

A 24-105/4 ugyebár tartalmaz képstabilizátort, ami segít abban, hogy a névlegesnél 3FÉ-vel hosszabb záridőt is meg tudj tartani. Pl. APS-C-n a 105mm-es véghez minimum 1/200s-es záridő kell, IS-el 1/60s elég hozzá (tapasztalat szerint 1/30s is elég). Statikusabb témákhoz nagyon jól jön...

Döntened kell: 1 FÉ többlet optikai úton, vagy 3 FÉ segítség IS által... Optikailag a 24-70L F2.8 USM és a 24-105L F4 IS USM F4-en között nemigen van különbség (a 24-105L F4-nek kicsit nagyobb a kontrasztja, és a 24-70-nek kicsit kisebb a torzítása nagylátónál), ami nagy szó, mert ilyenkor már a 24-70L F2.8 le van rekeszelve, míg a 24-105L F4 teljesen nyitott állapotban van.
Előzmény: rátót (76)
rátót Creative Commons License 2006.01.23 0 0 76
Lenne egy baromira láma kérdésem: hogy oldják meg azoknál az obiknál, pl 24-105 f/4 L, az állandó fényerőt a teljes zoomtartományon belül ???

Meg hogy tudok állandóan 4-es blendét tartani ( csak ha F4-en használod.... ) ?

Még vmi: a F2.8 annyival jobb az F4-nél ???

Nem kell rá válaszloni ha túl röhejesek a kérdések !!!

Köszi: Gulyó
20D Creative Commons License 2006.01.23 0 0 75

Most akkor cseréljem le a 28-135-öt?.....

 

Pedig egy 10-22-be akartam beruházni!

Előzmény: KTTech (74)
KTTech Creative Commons License 2006.01.23 0 0 74
Csak ha F4-en használod, és kisebb a CA-ja is.
F8-F11-nél már kb. ugyanolyanok (a 24-105/4-nek jobb a kontrasztja és kevésbé allergiás a flare-re), de azért fizetünk sokat, hogy F4-en is jó legyen a képe (ráadásul fixen tartsa meg a fényerejét is)...
Előnyére írható még a fejlettebb stabilizátor is a 24-105/4-nek, hatékonyabban dolgozik, mint az első generációs verzió a 28-135-ben.
Az előző hozzászólásomban található link alján vagy egy link a 28-135 vs. 24-105/4-re.
Előzmény: 20D (73)
20D Creative Commons License 2006.01.23 0 0 73

Kérdésem:

 

A tesztek alapján a 24-105 lényegesen jobb a 28-135-től??

KTTech Creative Commons License 2006.01.23 0 0 72
A neten található tesztek jobb felbontásúnak mutatták a 24-105-öt, mint a 24-70/2.8-at, főleg APS-C-n. Én is ilyenre gyúrok, de még nem tudták szállítani (október elején rendeltem meg...)

Pl.: http://www.luminous-landscape.com/reviews/lenses/28-105.shtml
Előzmény: rátót (71)
rátót Creative Commons License 2006.01.23 0 0 71
Ha már itt finomkodunk...néztem minta képeket 24-70 L és 24-105 L obikkal és - lehet hogy érzéki csalódás - de a 24-70 L-lel készült fotók szebbek ( részletgazdagabbak ) !!!

....vagy ez baromság ???

Nem tudnál küldeni 1-2 teljes méretű fotót 24-105 L-es obival....megköszönném !!!

Gulyó
Veszprém
tgulyas@vnet.hu
Előzmény: longue (70)
longue Creative Commons License 2006.01.23 0 0 70
Ha számít szerény véleményem, jól teszed. Most én is azt venném először. 38,4 sem olyan rossz "nagylátószög". Azért a pár ezerért megéri a KIT(18-55), ha nagyon muszáj a 18mm.
Előzmény: rátót (68)
csiger78 Creative Commons License 2006.01.23 0 0 69

Az EF-S jelzésű optikák kizárólag a DSLR vázakhoz jók,analóghoz sajna nem.

 

Üdv

 

 

csiger78

Előzmény: voluta (66)
rátót Creative Commons License 2006.01.23 0 0 68
Egyetértünk...de most egyszerre csak kb. max. 650.000 Ft-om lesz rá....úgyhogy válogatnom kell !!!

Úgy gondoltam, hogy váz + 24-105...
Előzmény: longue (67)
longue Creative Commons License 2006.01.23 0 0 67

Holló!

 

70-200=-130

 

Valóban 1 milla, sőt még 580EX, a táska, a szűrők ( csak kanyon), de vagy ezek, vagy minek a dslr-váz.

voluta Creative Commons License 2006.01.23 0 0 66

Az EF-S obit rá lehet rakni analóg gépre is? Nekem EOS-3 van, de ha digitálisat veszek, akkor a 17-85-ös jó választásank tűnne mindkettőhöz.

 

csiger78 Creative Commons License 2006.01.23 0 0 65

HI

 

Csak gondoltam hozzászólok az "L" szériás obikhoz.

Csak annyit, hogy itt lehet elég jó áron kapni,mindig olcsóbb mint a "hazai".

A 70-200/4-es L obi itt 664 euro,ami újonnan nem rossz ár.De van itt minden más is:

 

www.digicamabholshop.at

 

vagy ami picit drágább,de vannak akciók:

 

www.vienna-camera.at

 

 

Mindkettő Bécsben van.

 

Az én vágyam egy 4-5,6/28-300 L Is USM. 2400 eu körül van, tehát még álom marad. Nem nagyon látom hogy hódítana ez az obi. Kiváncsi vagyok valaki használta e már, és ha igen, milyen?

 

 

Üdv

 

csiger78

 

KTTech Creative Commons License 2006.01.22 0 0 64
Az első széria UT1000 kontrollszámig küzdött "némi" becsillanási problémával, nagylátónál. Az a felettiek már javítottak, nincs ilyen hibájuk. Kinézetre nincs különbség az eredeti és a javított széria közt.
Előzmény: rátót (62)
rátót Creative Commons License 2006.01.22 0 0 63
rátót Creative Commons License 2006.01.22 0 0 62
24-105 L-ből én már a javítottat fogom kapni....mi az hogy javított ???

Ez az?

rátót Creative Commons License 2006.01.22 0 0 61
még valami...70-200 f/4 L (-130-as)....mi ez a -130 ???
Előzmény: longue (59)
rátót Creative Commons License 2006.01.22 0 0 60
Röndös vagy hogy válaszolgacc nekem... :o)
Én most fogok 2-3 héten belül venni 20 D vázat és keresem az obi parkot!

Szerinted hol érdemes megvenni ezeket az obikat és főleg mennyiért???

Akárhogyis nézem ez a három obi + a 20 D, 1 milla !!!!!!

Üdv: Gulyó
Veszprémből
Előzmény: longue (59)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!