Keresés

Részletes keresés

20D Creative Commons License 2006.01.23 0 0 73

Kérdésem:

 

A tesztek alapján a 24-105 lényegesen jobb a 28-135-től??

KTTech Creative Commons License 2006.01.23 0 0 72
A neten található tesztek jobb felbontásúnak mutatták a 24-105-öt, mint a 24-70/2.8-at, főleg APS-C-n. Én is ilyenre gyúrok, de még nem tudták szállítani (október elején rendeltem meg...)

Pl.: http://www.luminous-landscape.com/reviews/lenses/28-105.shtml
Előzmény: rátót (71)
rátót Creative Commons License 2006.01.23 0 0 71
Ha már itt finomkodunk...néztem minta képeket 24-70 L és 24-105 L obikkal és - lehet hogy érzéki csalódás - de a 24-70 L-lel készült fotók szebbek ( részletgazdagabbak ) !!!

....vagy ez baromság ???

Nem tudnál küldeni 1-2 teljes méretű fotót 24-105 L-es obival....megköszönném !!!

Gulyó
Veszprém
tgulyas@vnet.hu
Előzmény: longue (70)
longue Creative Commons License 2006.01.23 0 0 70
Ha számít szerény véleményem, jól teszed. Most én is azt venném először. 38,4 sem olyan rossz "nagylátószög". Azért a pár ezerért megéri a KIT(18-55), ha nagyon muszáj a 18mm.
Előzmény: rátót (68)
csiger78 Creative Commons License 2006.01.23 0 0 69

Az EF-S jelzésű optikák kizárólag a DSLR vázakhoz jók,analóghoz sajna nem.

 

Üdv

 

 

csiger78

Előzmény: voluta (66)
rátót Creative Commons License 2006.01.23 0 0 68
Egyetértünk...de most egyszerre csak kb. max. 650.000 Ft-om lesz rá....úgyhogy válogatnom kell !!!

Úgy gondoltam, hogy váz + 24-105...
Előzmény: longue (67)
longue Creative Commons License 2006.01.23 0 0 67

Holló!

 

70-200=-130

 

Valóban 1 milla, sőt még 580EX, a táska, a szűrők ( csak kanyon), de vagy ezek, vagy minek a dslr-váz.

voluta Creative Commons License 2006.01.23 0 0 66

Az EF-S obit rá lehet rakni analóg gépre is? Nekem EOS-3 van, de ha digitálisat veszek, akkor a 17-85-ös jó választásank tűnne mindkettőhöz.

 

csiger78 Creative Commons License 2006.01.23 0 0 65

HI

 

Csak gondoltam hozzászólok az "L" szériás obikhoz.

Csak annyit, hogy itt lehet elég jó áron kapni,mindig olcsóbb mint a "hazai".

A 70-200/4-es L obi itt 664 euro,ami újonnan nem rossz ár.De van itt minden más is:

 

www.digicamabholshop.at

 

vagy ami picit drágább,de vannak akciók:

 

www.vienna-camera.at

 

 

Mindkettő Bécsben van.

 

Az én vágyam egy 4-5,6/28-300 L Is USM. 2400 eu körül van, tehát még álom marad. Nem nagyon látom hogy hódítana ez az obi. Kiváncsi vagyok valaki használta e már, és ha igen, milyen?

 

 

Üdv

 

csiger78

 

KTTech Creative Commons License 2006.01.22 0 0 64
Az első széria UT1000 kontrollszámig küzdött "némi" becsillanási problémával, nagylátónál. Az a felettiek már javítottak, nincs ilyen hibájuk. Kinézetre nincs különbség az eredeti és a javított széria közt.
Előzmény: rátót (62)
rátót Creative Commons License 2006.01.22 0 0 63
rátót Creative Commons License 2006.01.22 0 0 62
24-105 L-ből én már a javítottat fogom kapni....mi az hogy javított ???

Ez az?

rátót Creative Commons License 2006.01.22 0 0 61
még valami...70-200 f/4 L (-130-as)....mi ez a -130 ???
Előzmény: longue (59)
rátót Creative Commons License 2006.01.22 0 0 60
Röndös vagy hogy válaszolgacc nekem... :o)
Én most fogok 2-3 héten belül venni 20 D vázat és keresem az obi parkot!

Szerinted hol érdemes megvenni ezeket az obikat és főleg mennyiért???

Akárhogyis nézem ez a három obi + a 20 D, 1 milla !!!!!!

Üdv: Gulyó
Veszprémből
Előzmény: longue (59)
longue Creative Commons License 2006.01.22 0 0 59

Nekem az első kettő van, a 70-200 f/4 L (-130-as) most van begyűjtés alatt, még alkudozom. Ezeken kívül van 75-300 és fix 50 f/1.8, és persze az EF-S 18-55 kit. 

 

A 75-300-as úgy 200-ig sok szódával használható, de fölötte nagyon életlen, még az elején vettem, most már mindegy.

 

 A 24-105 nekem tetszik, már a javított van. Gyors AF, remek IS, jó zoom-átfogás, gyakorlatilag  alapzoomként használom. Egyre inkább ódzkodom a nagylátószögtől, de néha szükség van rá.

A 17-40-nek nagyon éles rajza van, engem hobbifotósként a torzítása sem érdekel, talán CA lehetne kisebb, de ez van, végülis a legolcsóbb L-es obi.

 

Most a -130-ra hajtok egy 1,4-es szörözővel, aztán egyelőre kész, megtelt a táska és elég nehéz is már.

rátót Creative Commons License 2006.01.22 0 0 58
OK! Szóval jól sejtettem hogy csak L-es obi...
Neked melyikek vannak ? Láthatóan szebb képük van a nem L-esekhez képest ?

Előre is köszi!!!
Előzmény: longue (57)
longue Creative Commons License 2006.01.22 0 0 57

Holló!

 

Canon 17-40L, 24-105L, 70-200L, esetleg 1,4-es szöröző.

 

Nekem ezek vannak, ill. alakulnak.

rátót Creative Commons License 2006.01.22 0 0 56
Sziasztok!

Valaki tapasztalt ember tudna ajánlani 20 D-hez, mi a 3 LEGJOBB obi jelenleg ( nagylátó-közép-tele... ) ???

Pénz nem számít... :o), úgyértem persze hogy számít, de eldöntöttem hogy nem baszakodok Sigma-Tamron-Tokinákkal ( tudom hogy vannak itt is jó versenyzők ! ) hanem veszek egyenlőre 1 Canon obit a kit mellé...de a legjobbat akarom !!!!!

Úgy érzem - lehet hogy rosszul - , hogy ezek az "utángyártott", egyébként jó objektívek szükségmegoldások lennének egy idő után el akarnám adni őket sztem... ), másodszor szerintem ezeknek baromira esik az áruk ( mégegyszer mondom: SZERINTEM ), míg egy márkás, igazán kitűnő objektív, az mindig tartani fogja az árát ( mint egy márkás autó ) !!!!

Én így gondolom!!!

Üdv: Gulyó
Abrash Creative Commons License 2006.01.19 0 0 55
az e rendes obis topikban megmondják, az nem ef-s uygebár. van valami elsőszériás becsillanásos hiba, állitólag USAban visszavonták egy bizonyos serialszám alatt. És láttam olyan gyakorlati tesztet, amiben kb azonos volt a 28-135 is usm-mel - ami nem rossz, de nem L szinvonal.
Előzmény: rátót (54)
rátót Creative Commons License 2006.01.19 0 0 54
Eldöntöttem, L-es obit veszek, de most csak egyre lesz pénzem....szerintetek jó választás a CANON EF 24-105 mm f/4 L IS USM ???
rátót Creative Commons License 2006.01.17 0 0 53
Nekem meg folyamatosan azt papolják hogy csak azt ne vegyek! Szerinted mi a bajuk vele. Neked ilyen van, neked tudnod kell !!!
Előzmény: puru (51)
K.K. Creative Commons License 2006.01.15 0 0 52
Hozzáértőket, használókat kérdeznék: Mi a különbség 75-300 IS és az újabb 70-300 IS között?
Hol érdemes (újonan) beszerezni Mo-on és kb mennyibe kerül?
puru Creative Commons License 2005.12.04 0 0 51

Sziasztok!

3 napja vagyok boldog tulaja egy EFS 17-85 IS USM obinak. Nekem egyenlőre nagyon tetszik, remélem ez később se fog megváltozni. Amúgy egy Canon EOS 350D-m van.

Na egyenlőre ennyi, ha van nektek is tapsztalatotok, osszátok meg velem.

Üdv.

61antana Creative Commons License 2005.09.04 0 0 50
Én tuti a Canon 100mm 2.8 macrot választanám. :)))
Előzmény: Josevagyok (46)
vzstrial Creative Commons License 2005.09.04 0 0 49

Ha már itt említésre került a 24-70/2.8 L USM, és annak a megfelelője APS-C méretű érzékelőhöz..meg minden. Szerintem a 24-105-nek kéne valmai megfelelőt találni, ugye nagyobb az átfogása is, meg minden... No nem nem, nem szuperzúm:)

Ami kéne az kb 15-65mm fókusz (24-104 ekv.). Erre gondoltam én, kb 1 hónapja, hogy okés hogy vannak a 18-55 meg a 17-85-ös obik, de lényegében nem sok jót hallóttam róluk. 18-55 oké, hogy nem sok jó, de talán a 17-85nek jobban kellene telesíteni. Visszatérve az általam említett 15-65-re, ez a 24-105 f4.0 L IS USM-nek lenne a megfelelője... Mivel van már a Canonnak egy ehhez hasonló átfogású optikája, ami ráadásul IS-el is el van látva (hála Istennek, még ezzel is megdobják az árát) nem fognak csinálni. Bár többen vesznek 350 vagy 20D-t mint full frame-es gépet... mégse, mert van, és ha jobb kell vegyél 16-35-öt vagy 17-40-et... Na mind1, szóval ez az én meglátásom, meg sokat el lehetne eről dumálni, milyen jó lenne ha a Canon gyár ilyen meg olyan objektíveket csinálna.

Entwined Creative Commons License 2005.08.18 0 0 48
75-300-as obidról mi a véleményed? meg vagy vele elégedve? elég tiszta a képe, elég fény "jut át" rajta?
érdemes ilyet venni?

köszi ;)
Előzmény: varnyú11 (47)
varnyú11 Creative Commons License 2005.07.14 0 0 47

 

Sziasztok!

 

egy hónapja van meg az új gépem, egy 20D, 17-85mm és egy 75-300 IS objektívvel.

Tegnap észrevettem illetve lehet jobb szó, ha azt mondom feltűnt, hogy a 17-85-ös objektív zoom-oláskor néha kicsit mintha akadozna. Ez nem durván jelentkezik, inkább csak, ha finoman szeretném állítani, lassú mozdulatoknál. (ha határozottan, nagy mozdulatokkal hajtom nem észlelhető a dolog) 20 és 35mm-nél csinálja főleg, ez idáig nem tűnt fel, nagyon simán járt úgy ahogyan az kell. Mivel ugye a külső tubusban további kettő az, ami ilyenkor (zoom-nál) kiemelkedik, hajtás közben akadozik (mechanikailag). Néztem, nem e por vagy egyéb kosz szorult e be, de se nem látszik semmi, se ilyen közegben nem jártam vele. Van valakinek hasonló észrevétele? Ötlet, javaslat?

a 75-300-as obim gyönyörűen simán jár...

17-85-ös társaim segítsetek!   :)   -gondolom, sejtem, remélem nem nagy a probléma, de azért jobb félni mint megilyedni...

Köszönöm:  Varnyú11

Josevagyok Creative Commons License 2005.07.01 0 0 46
Hali! Én kezdőként szeretném megkérdezni a tapasztaltabbakat (hoppá, ez egész jó szó :-), hogy mi a véleményük a következőről. A 100-as macro 470$, egy 50-es fix + Kenko közgyűrűk (12,20,36) 240$. Melyikre gyűjtsek? (350D-m van.)
F4ke Creative Commons License 2005.06.13 0 0 45
Fotózd le digi géppel! :D
Előzmény: Speibl és Hurvinyek (44)
Speibl és Hurvinyek Creative Commons License 2005.06.10 0 0 44

Olyanom nincs.

Nikon12-24DX-es van papírképen, csak be kéne szkenelni.

Előzmény: F4ke (43)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!