Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2012.10.26 0 0 189

És ahogy mondják a többiek,VAKU!

Törölt nick Creative Commons License 2012.10.26 0 0 188

Ha szabad mondanom valamit!Ha kicsi a pénzed akkor ajánlanám a RÉGI 70-210 est a nyolcvanas évekből!Veri ezeket a műanyag vackokat amit kit obiként adnak a gépekhez!:))

Nekem volt tudom mit ad.

Most is van egy ilyenem de az FD-s és így ez nem nyújtja azt amit gyárilag kellene ,ám 4 méteren belül még mindig csúcs(árához mérten!!)..ja és makrózni is kiváló!

:)

sztív

topoly Creative Commons License 2012.10.18 0 0 187

Beltérbe kell a fényerő meg a nagylátó, tájképhez is jó. Egyebekhez kicsit rövid, de a fényerő miatt a Tamron az objektíved. 100 ezer alatt fényerős zoom csak ez van.

Előzmény: andrassag (185)
CyberCat Creative Commons License 2012.10.18 0 0 186

Vegyél egy rendszervakut is, beltérben is kell és külső helyszínen is derítéshez erős fényben, ha portrézol.

Előzmény: andrassag (185)
andrassag Creative Commons License 2012.10.18 0 0 185

Hello!

 

Szeretnék elkezdeni DSLR-rel fotózni és egyelőre addig jutottam, hogy vettem egy 550D vázat és kiolvastam az internetet az objektívekkel kapcsolatban :). Szeretnék tőletek tanácsot kérni az első obim megvásárlásához (max. 100.000 Ft használtan)


Téma: utazások és családi, baráti összejövetelek fotózása lenne a fő cél, tehát épületek, táj néha kevés fényben (borús idő, szürkület) ill. beltérben maga a tér ill. portrék közelről. Egyelőre főleg kézből szeretnék fotózni.

Képek megjelenítése: HD TV, HD tablet, kinyomtatva max.A5 méret (szóval szerintem a 18MP-ből lehet vágni).

Ami nagyon fontos lenne, hogy már ezzel az első szettel meglegyen a DSLR élmény.
Először arra gondoltam, hogy veszek egy Canon 18-135-öst most már inkább hajlok egy Tamron 17-50 2.8 stabis felé.

 

Szóval mit gondoltok, mivel vágjak neki?

Törölt nick Creative Commons License 2012.09.19 0 0 184

Köszönöm a segítséget!

Előzmény: CyberCat (183)
CyberCat Creative Commons License 2012.09.14 0 0 183

Ezekből a 28-135 a legjobb képminőségű, de általános obinak kicsi az átfogása. Inkább a 18-200.

Előzmény: Törölt nick (182)
Törölt nick Creative Commons License 2012.09.07 0 0 182

Sziasztok!

 

Szeretném a tanácsotokat kérni obi ügyben. Általános célra, főleg utazáshoz szeretnék olyan obit, amit nem kell cserélgetni. Tudom, hogy a kit obimhoz az 55-250-es szokták ajánlani, de nem szeretnék obikat cserélgetni, főleg azért is, mert sokszor vannak olyan pillanatok, amit gyorsan kell elkapni és nincs arra idő, hogy cserélgessek.

 

Canon 1100D-m van a 18-55 IS kitobival.

 

Totál laikus vagyok, úgyhogy nem kérek olyan tanácsot, hogy gyűjtsek inkább L-es obira, mert nekem tök felesleges olyan drága obiba beruházni, másrészt sajnos nem engedhetek meg magamnak ilyen drága felszerelést.

 

A kit obim képminőségével nagyon meg vagyok elégedve, nekem általános, hétköznapi célokra tökéletes.

Ehhez hasonló képminőséget produkáló obit keresnék.

 

Ezekre gondoltam első körben:

 

Canon 18-200

Canon 18-135

Canon 28-135

 

Melyik ajánlanátok? A 18-135-ösről olvastam már jót is, rosszat is, de a tesztképeket nézve, én nem találtam benne különösebb hibát, nekem élesnek tűntek a képek. Persze gondolom egy profi fotós ezzel vitába szállna. :)

tellwili1946 Creative Commons License 2012.07.24 0 0 181

indafoto.hu/drgeszti oldalon az idei képek mind azzal készültek. EOS 60D-vel használom most, eredetileg egy 400D-hez vettem. Az utóbbin jobb.

Előzmény: CyberCat (180)
CyberCat Creative Commons License 2012.07.12 0 0 180

Tudsz mutatni 18-200-al készített képeket? Én is ezt néztem ki utazó objektívnek, amikor csak egy obit tudok / akarok cipelni.

Előzmény: tellwili1946 (179)
tellwili1946 Creative Commons License 2012.07.04 0 0 179

Az OEM, csak annyi, hogy bontott csomagolás, egyébként semmi különbség. Én a 18-200-at javaslom utazoomnak, én is azt használom, egy EOS 60D-n.  Maga a 135-ös nem rossz, sőt, nagyon jó, de a 200 mégis hosszabb valamivel. Ha nem ragaszkodsz a Canonhoz, még egy lehetőség a Tamron 18-270.

Előzmény: m.balage (178)
m.balage Creative Commons License 2012.05.11 0 0 178

Sziasztok!

 

Canon EF-S 18-135-ös objektívet szeretnék vásárolni.

A neten való nézelődés után sok kérdés merült fel bennem, ebben szeretném tanácsotokat kérni.

Először is az ár. Újonan 85.000-től indul és 130.000-ért is lehet kapni. Miért van ez a nagy különbség?

Amit én mint laikus észrevettem, hogy van OEM ami olcsóbb gondolom rosszabb minőségű mint a gyártó által készített.

Azt gondoltam, hogy az USM mindeegyikben megtalálható viszont ezt is van ahol feltüntetik van ahol nem.

Minedenképpen a legjobbat szeretném megvásárolni, kérlek segítsetek.

Mik azok a külsőleg illetve próba alapján jól látható dolgok amiket mindenképp nézzek meg. 

Az OEM rövidítéssel ellátottat van-e értelme venni vagy adjak 10.000 Ft-al többet egy "simáért".

Használt vásárlása esetén szintén, mi az amit fontos leelenőrizni?

 

Esetleg jobban járnék-e egy Canon 17-85 IS vagy egy Canon 18-200 IS objektívvel.

Utazó objektívnek kellene általános célokra, amikor nincs lehetőség objektíveket cipelni, cserélni. 

topoly Creative Commons License 2012.03.20 0 0 177

A hírek szerint az építési minőségben.

Előzmény: ssssi (174)
manitounickfree Creative Commons License 2012.03.20 0 0 176

létezik canon T2 adapter amin van chip?

Törölt nick Creative Commons License 2012.01.25 0 0 175

Szerintem canon 17-55/f2.8-ra érdemes cserélni, másra nem. Az viszont nem kicsit drágább... (és EF-S obi, azaz full-frame gépre nem tehető) Inkább a kit obi mellé vennék valamit. Széleslátót, zoom-ot, esetleg valami jó minőségű fixet valami kedvelt fókusztávval (ez sokat hozna képminőségben...) Hogy mit, azt a kedvenc fotó témák tükrében lehet megmondani.

Előzmény: Danyboy88 (165)
ssssi Creative Commons License 2012.01.25 0 0 174

Sziasztok!

 

Miben különbözik Canon 18-55mm EF-S f3,5-5,6 IS és az újabb II verzió?

 

Danyboy88 Creative Commons License 2012.01.25 0 0 173

A sajnost nem úgy értettem, hanem sajnos mert nincs viszonyítási alapom hogy mennyire segít a stabilizátor.

Félek egy kicsit ha nincs akkor azt nagyon "megérezném"...:)

Előzmény: topoly (172)
topoly Creative Commons License 2012.01.25 0 0 172

Miért sajnos? Örülj neki. A stabi arra jó, hogy hosszabb időket is ki tudsz tartani, ami szűk fényeknél a fotózás alapvető lehetőségét biztosítja.

Előzmény: Danyboy88 (170)
pwss Creative Commons License 2012.01.25 0 0 171

Jó ha van stabilizátor, de ettől nem lesz jobb az obi képélessége

Canon 17-85, 18-135 IS nem valami jó optikák. Egy boltban teszteltem a 18-135 IS vs Sigma 17-70 OS-t, saját vázon. A Sigma sokkal jobb volt, kicsit bántam is, hogy nem vettem meg.

Előzmény: Danyboy88 (170)
Danyboy88 Creative Commons License 2012.01.24 0 0 170

Oké, köszi akkor a 17-85 kilőve...:)

 

Azt nem tudom még hogy ezeknél az obiknál mennyit számít hogy stabis vagy sem?

Sajnos eddig csak stabis kit obihoz volt szerencsém?

Előzmény: topoly (169)
topoly Creative Commons License 2012.01.24 0 0 169

A 17-85 az alján nagyon trágya és később sem kiemelkedő, a 18-55-tel közös tartományban sem jobb.

Szerintem most azt kell mérlegelned, hogy melyik a fontosabb: fényerő esetén a Tamron, gyutáv dolgában az említett Sigma lesz a nyerő. Minden más súlyos tízezrekkel drágább.

Előzmény: Danyboy88 (168)
Danyboy88 Creative Commons License 2012.01.24 0 0 168

Köszi az infót.

Igen a canon egy kicsit több mint amire én árban gondoltam, de a másik kettő ez okés. :)

 

Eddig a Tamron a nyerő.

 

Tudom hogy sok helyen lehuzzák de mi a vélemény a Canon EF 17-85mm f/4-5.6 IS USM-ről?

A kit-het képest azért gondolom sokkal jobb?

Előzmény: pwss (167)
pwss Creative Commons License 2012.01.23 0 0 167
Canon 15-85, nekem nagyon bejött, csak drága
A Tamron 17-50/2.8 is jó, vagy Sigma 17-70 OS HSM. Ezeket tesztelni kell, mielött megveszed.
Előzmény: Danyboy88 (165)
manitounickfree Creative Commons License 2012.01.23 0 0 166

bocsi majdnem off.

 

mi a különbség a Canon Extender EF 2X és a Canon Extender EF 2X II között?

 

köszi

Danyboy88 Creative Commons License 2012.01.23 0 0 165

Sziasztok!

 

Szeretném lecserélni a Canon 18-55 IS II kit obimat.

A kérdés az lenne melyik obik azok amik számításba jöhetnek?

Tudom hogy egy L es obi kéne, de én árban és tudásban is egy következő "kategóriát" szeretnék!

 

Előre is köszi.

 

u.i.: Lehet Tamron vagy Sigma is!

topoly Creative Commons License 2012.01.06 0 0 164

Olvass vissza pár száz hozzászólást, esik róla szó.

Előzmény: EMZEPERIKSZ (163)
EMZEPERIKSZ Creative Commons License 2012.01.06 0 0 163

Kösz a tanácsot. Kérdésem még, láttam tesztfotókat ahol tényleg látványosan jobb valt az IS képe, de egyébként is szebben rajzol az optika, vagy csak a bemozdulás miatt volt a különbség (vmi félhomályos szobában fotóztak a teszten...)?

Előzmény: topoly (162)
topoly Creative Commons License 2012.01.06 0 0 162

Kínlódni fogsz, ez az egyik választásod. Vegyél egy stabis 18-55-öt és máris nyugodtan fotózzhatsz, merthogy ez a műfaj lényege és nem a buherálás.

Előzmény: EMZEPERIKSZ (161)
EMZEPERIKSZ Creative Commons License 2012.01.06 0 0 161

Köszönöm, sajnos ez még a régi kitobi IS nélkül. Kérdésem, érdemes M42 fordítót beszerezni chipes verzióban és ez nem okozhat gondot ha mondjuk régebbi orosz M42 obit teszek fel mindenféle elektronika nélkül? (Canon 300D)

Előzmény: topoly (160)
topoly Creative Commons License 2012.01.05 0 0 160

A 35-80 nem stabis, a 18-55-ből mindkettő létezik. Az objektíven IS jelzést keress, ha találsz, akkor az igen jó kis üveg.

Előzmény: EMZEPERIKSZ (159)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!