Keresés

Részletes keresés

tellwili1946 Creative Commons License 2012.07.04 0 0 179

Az OEM, csak annyi, hogy bontott csomagolás, egyébként semmi különbség. Én a 18-200-at javaslom utazoomnak, én is azt használom, egy EOS 60D-n.  Maga a 135-ös nem rossz, sőt, nagyon jó, de a 200 mégis hosszabb valamivel. Ha nem ragaszkodsz a Canonhoz, még egy lehetőség a Tamron 18-270.

Előzmény: m.balage (178)
m.balage Creative Commons License 2012.05.11 0 0 178

Sziasztok!

 

Canon EF-S 18-135-ös objektívet szeretnék vásárolni.

A neten való nézelődés után sok kérdés merült fel bennem, ebben szeretném tanácsotokat kérni.

Először is az ár. Újonan 85.000-től indul és 130.000-ért is lehet kapni. Miért van ez a nagy különbség?

Amit én mint laikus észrevettem, hogy van OEM ami olcsóbb gondolom rosszabb minőségű mint a gyártó által készített.

Azt gondoltam, hogy az USM mindeegyikben megtalálható viszont ezt is van ahol feltüntetik van ahol nem.

Minedenképpen a legjobbat szeretném megvásárolni, kérlek segítsetek.

Mik azok a külsőleg illetve próba alapján jól látható dolgok amiket mindenképp nézzek meg. 

Az OEM rövidítéssel ellátottat van-e értelme venni vagy adjak 10.000 Ft-al többet egy "simáért".

Használt vásárlása esetén szintén, mi az amit fontos leelenőrizni?

 

Esetleg jobban járnék-e egy Canon 17-85 IS vagy egy Canon 18-200 IS objektívvel.

Utazó objektívnek kellene általános célokra, amikor nincs lehetőség objektíveket cipelni, cserélni. 

topoly Creative Commons License 2012.03.20 0 0 177

A hírek szerint az építési minőségben.

Előzmény: ssssi (174)
manitounickfree Creative Commons License 2012.03.20 0 0 176

létezik canon T2 adapter amin van chip?

Törölt nick Creative Commons License 2012.01.25 0 0 175

Szerintem canon 17-55/f2.8-ra érdemes cserélni, másra nem. Az viszont nem kicsit drágább... (és EF-S obi, azaz full-frame gépre nem tehető) Inkább a kit obi mellé vennék valamit. Széleslátót, zoom-ot, esetleg valami jó minőségű fixet valami kedvelt fókusztávval (ez sokat hozna képminőségben...) Hogy mit, azt a kedvenc fotó témák tükrében lehet megmondani.

Előzmény: Danyboy88 (165)
ssssi Creative Commons License 2012.01.25 0 0 174

Sziasztok!

 

Miben különbözik Canon 18-55mm EF-S f3,5-5,6 IS és az újabb II verzió?

 

Danyboy88 Creative Commons License 2012.01.25 0 0 173

A sajnost nem úgy értettem, hanem sajnos mert nincs viszonyítási alapom hogy mennyire segít a stabilizátor.

Félek egy kicsit ha nincs akkor azt nagyon "megérezném"...:)

Előzmény: topoly (172)
topoly Creative Commons License 2012.01.25 0 0 172

Miért sajnos? Örülj neki. A stabi arra jó, hogy hosszabb időket is ki tudsz tartani, ami szűk fényeknél a fotózás alapvető lehetőségét biztosítja.

Előzmény: Danyboy88 (170)
pwss Creative Commons License 2012.01.25 0 0 171

Jó ha van stabilizátor, de ettől nem lesz jobb az obi képélessége

Canon 17-85, 18-135 IS nem valami jó optikák. Egy boltban teszteltem a 18-135 IS vs Sigma 17-70 OS-t, saját vázon. A Sigma sokkal jobb volt, kicsit bántam is, hogy nem vettem meg.

Előzmény: Danyboy88 (170)
Danyboy88 Creative Commons License 2012.01.24 0 0 170

Oké, köszi akkor a 17-85 kilőve...:)

 

Azt nem tudom még hogy ezeknél az obiknál mennyit számít hogy stabis vagy sem?

Sajnos eddig csak stabis kit obihoz volt szerencsém?

Előzmény: topoly (169)
topoly Creative Commons License 2012.01.24 0 0 169

A 17-85 az alján nagyon trágya és később sem kiemelkedő, a 18-55-tel közös tartományban sem jobb.

Szerintem most azt kell mérlegelned, hogy melyik a fontosabb: fényerő esetén a Tamron, gyutáv dolgában az említett Sigma lesz a nyerő. Minden más súlyos tízezrekkel drágább.

Előzmény: Danyboy88 (168)
Danyboy88 Creative Commons License 2012.01.24 0 0 168

Köszi az infót.

Igen a canon egy kicsit több mint amire én árban gondoltam, de a másik kettő ez okés. :)

 

Eddig a Tamron a nyerő.

 

Tudom hogy sok helyen lehuzzák de mi a vélemény a Canon EF 17-85mm f/4-5.6 IS USM-ről?

A kit-het képest azért gondolom sokkal jobb?

Előzmény: pwss (167)
pwss Creative Commons License 2012.01.23 0 0 167
Canon 15-85, nekem nagyon bejött, csak drága
A Tamron 17-50/2.8 is jó, vagy Sigma 17-70 OS HSM. Ezeket tesztelni kell, mielött megveszed.
Előzmény: Danyboy88 (165)
manitounickfree Creative Commons License 2012.01.23 0 0 166

bocsi majdnem off.

 

mi a különbség a Canon Extender EF 2X és a Canon Extender EF 2X II között?

 

köszi

Danyboy88 Creative Commons License 2012.01.23 0 0 165

Sziasztok!

 

Szeretném lecserélni a Canon 18-55 IS II kit obimat.

A kérdés az lenne melyik obik azok amik számításba jöhetnek?

Tudom hogy egy L es obi kéne, de én árban és tudásban is egy következő "kategóriát" szeretnék!

 

Előre is köszi.

 

u.i.: Lehet Tamron vagy Sigma is!

topoly Creative Commons License 2012.01.06 0 0 164

Olvass vissza pár száz hozzászólást, esik róla szó.

Előzmény: EMZEPERIKSZ (163)
EMZEPERIKSZ Creative Commons License 2012.01.06 0 0 163

Kösz a tanácsot. Kérdésem még, láttam tesztfotókat ahol tényleg látványosan jobb valt az IS képe, de egyébként is szebben rajzol az optika, vagy csak a bemozdulás miatt volt a különbség (vmi félhomályos szobában fotóztak a teszten...)?

Előzmény: topoly (162)
topoly Creative Commons License 2012.01.06 0 0 162

Kínlódni fogsz, ez az egyik választásod. Vegyél egy stabis 18-55-öt és máris nyugodtan fotózzhatsz, merthogy ez a műfaj lényege és nem a buherálás.

Előzmény: EMZEPERIKSZ (161)
EMZEPERIKSZ Creative Commons License 2012.01.06 0 0 161

Köszönöm, sajnos ez még a régi kitobi IS nélkül. Kérdésem, érdemes M42 fordítót beszerezni chipes verzióban és ez nem okozhat gondot ha mondjuk régebbi orosz M42 obit teszek fel mindenféle elektronika nélkül? (Canon 300D)

Előzmény: topoly (160)
topoly Creative Commons License 2012.01.05 0 0 160

A 35-80 nem stabis, a 18-55-ből mindkettő létezik. Az objektíven IS jelzést keress, ha találsz, akkor az igen jó kis üveg.

Előzmény: EMZEPERIKSZ (159)
EMZEPERIKSZ Creative Commons License 2012.01.04 0 0 159

Canon Zoom EFS 18-55 mm
Canon Zoom EF 35-80 mm

 

Ezek mint kezdő készlet (géphez adják) véleményetek szerint milyenek? Valamelyik képstabilizátoros?

Előzmény: dirtboy86 (158)
dirtboy86 Creative Commons License 2011.11.17 0 0 158

Köszi mindenkinek a tanácsokat! :) tapasztalatokat!

Úgy vélem, az elmondottak alapján a canon 18-200 a nyerő, ez egy elég nagy tartomány ami tényleg végülis minden téren kiszolgálhat! Arra voltam kiváncsi, akinek már volt ilyen meg volt -e elégedve a képek minőséggel az AF el, stb...! :)

 

Üdv

Előzmény: bazso02 (155)
N. Domi Creative Commons License 2011.11.17 0 0 157

Nagyon sok jó tapasztalatom van a Canon EF-S 18-55 IS optikával, mégis eladnám, napellenzővel és igény szerint polárszűrővel együtt 20.000 forintért. nemdomi@gmail.com 


Kekezol Creative Commons License 2011.11.17 0 0 156

Tisztelt fórumozok!

 

Olyan kérdésem lenne felétek, hogy milyen különbségek vannak a Canon 16-35L I és a II-es széria között? Nem az objektív paramétereire gondolok, inkább a vele készült fotókra. Van-e akkora különbség a 2 objektív között mint pl. a 70-200 F2.8 I és a II között?

 

bazso02 Creative Commons License 2011.11.16 0 0 155

Lehet még a Canon 17-85 IS USM -je, de annak a felvázolt használati igényt figyelembe véve - kicsit rövid a vége.

Szerintem Canon 18-200 lehetne a befutó. Utazózoom lévén nem árt az a 200 mm -es vég.

Persze ez a Te döntésed lesz, no meg a pénztárcáééé... !! :)

 

Előzmény: dirtboy86 (152)
bazso02 Creative Commons License 2011.11.16 0 0 154

Nem tudom milyen obikat nézhettél még ...

A Tamron 18- 200 szerintem nem annyira nyerő, mert lassú az AF motorja, főként a tele végén szvsz.  Bár az ára ellenben nagyon jó, igaz nincs képstabija.

 

Előzmény: dirtboy86 (152)
bazso02 Creative Commons License 2011.11.16 0 0 153

Noss ... lehet még esetleg 15-85 IS USm is, de ez kicsit drágább, mint az imént említettek.

Bár képminőségben az lenne a nyerő, de legalább másfélszer többe kerülhet.

 

Sigmának is van pl. 18-200 OS (képstabis) obija, nekem anno volt. nagyon szerettem a hibáival együtt. Nagylátón torzít egy kicsikét, meg van vinyett is, meg CA. De összességében nem rossz.

De akkor inkább, ha 18-200, akkor Canon !!

 

 

Előzmény: dirtboy86 (152)
dirtboy86 Creative Commons License 2011.11.16 0 0 152

Szia!

 

Köszönöm a gyors választ és a tanácsot.

Ha van esetleg más alternatíva akkor azt is szívesen meghallgatom, mármint nem csak ez a 2 fajta obi érdekel! :) Közben nézegettem és más más tartománnyal rendelkező canon obik is vannak amik még szerintem jók lehetnek (de fogalmam sincs :)).

 

Üdv

B

Előzmény: bazso02 (151)
bazso02 Creative Commons License 2011.11.16 0 0 151

Szia!

 

Szerintem 18-200 IS.

Igaz, talán kicsit lasúbb az élességállítása (pár tized másodpercről beszélünk), mint a 28-135 IS USM -é.

De átfogásban nagyobb, lesz nagylátód APS-C -n és nem mellesleg élességben talán még egy hajszálnyival joobb is!

(felépítésben a 28-135 a nyerő, igaz lógatva néha előfordulhat, hogy kitekeredik a tubusból- bár én anno az enyémnél ezt sosem tapasztaltam .... )

 

Üdv.

Előzmény: dirtboy86 (150)
dirtboy86 Creative Commons License 2011.11.16 0 0 150

Sziasztok!

 

Lenne egy szakmai kérdésem , illetve véleményekre lennék kíváncsi. Tervezek vásárolni egy afféle "utazós objektívet", tudjátok, ami aránylag nagy tartományban képes fotózni, de nem szeretném, hogy ez a képek minőségének a rovására menjen. Arra lennék kiváncsi, hogy mit ajánlatnátok?

 

Nézegettem a Canon 28-135mm obikat meg 18-200mm is, igazszág szerint nem tudom melyik lenne a legideálisabb ilyen célra. Utazgatok és nem szeretném folyton cserélgetni a telét meg a kittet :).

 

Nyitott vagyok bármilyen tanácsra, véleményre.

 

Köszi!

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!