Keresés

Részletes keresés

topoly Creative Commons License 2012.01.24 0 0 169

A 17-85 az alján nagyon trágya és később sem kiemelkedő, a 18-55-tel közös tartományban sem jobb.

Szerintem most azt kell mérlegelned, hogy melyik a fontosabb: fényerő esetén a Tamron, gyutáv dolgában az említett Sigma lesz a nyerő. Minden más súlyos tízezrekkel drágább.

Előzmény: Danyboy88 (168)
Danyboy88 Creative Commons License 2012.01.24 0 0 168

Köszi az infót.

Igen a canon egy kicsit több mint amire én árban gondoltam, de a másik kettő ez okés. :)

 

Eddig a Tamron a nyerő.

 

Tudom hogy sok helyen lehuzzák de mi a vélemény a Canon EF 17-85mm f/4-5.6 IS USM-ről?

A kit-het képest azért gondolom sokkal jobb?

Előzmény: pwss (167)
pwss Creative Commons License 2012.01.23 0 0 167
Canon 15-85, nekem nagyon bejött, csak drága
A Tamron 17-50/2.8 is jó, vagy Sigma 17-70 OS HSM. Ezeket tesztelni kell, mielött megveszed.
Előzmény: Danyboy88 (165)
manitounickfree Creative Commons License 2012.01.23 0 0 166

bocsi majdnem off.

 

mi a különbség a Canon Extender EF 2X és a Canon Extender EF 2X II között?

 

köszi

Danyboy88 Creative Commons License 2012.01.23 0 0 165

Sziasztok!

 

Szeretném lecserélni a Canon 18-55 IS II kit obimat.

A kérdés az lenne melyik obik azok amik számításba jöhetnek?

Tudom hogy egy L es obi kéne, de én árban és tudásban is egy következő "kategóriát" szeretnék!

 

Előre is köszi.

 

u.i.: Lehet Tamron vagy Sigma is!

topoly Creative Commons License 2012.01.06 0 0 164

Olvass vissza pár száz hozzászólást, esik róla szó.

Előzmény: EMZEPERIKSZ (163)
EMZEPERIKSZ Creative Commons License 2012.01.06 0 0 163

Kösz a tanácsot. Kérdésem még, láttam tesztfotókat ahol tényleg látványosan jobb valt az IS képe, de egyébként is szebben rajzol az optika, vagy csak a bemozdulás miatt volt a különbség (vmi félhomályos szobában fotóztak a teszten...)?

Előzmény: topoly (162)
topoly Creative Commons License 2012.01.06 0 0 162

Kínlódni fogsz, ez az egyik választásod. Vegyél egy stabis 18-55-öt és máris nyugodtan fotózzhatsz, merthogy ez a műfaj lényege és nem a buherálás.

Előzmény: EMZEPERIKSZ (161)
EMZEPERIKSZ Creative Commons License 2012.01.06 0 0 161

Köszönöm, sajnos ez még a régi kitobi IS nélkül. Kérdésem, érdemes M42 fordítót beszerezni chipes verzióban és ez nem okozhat gondot ha mondjuk régebbi orosz M42 obit teszek fel mindenféle elektronika nélkül? (Canon 300D)

Előzmény: topoly (160)
topoly Creative Commons License 2012.01.05 0 0 160

A 35-80 nem stabis, a 18-55-ből mindkettő létezik. Az objektíven IS jelzést keress, ha találsz, akkor az igen jó kis üveg.

Előzmény: EMZEPERIKSZ (159)
EMZEPERIKSZ Creative Commons License 2012.01.04 0 0 159

Canon Zoom EFS 18-55 mm
Canon Zoom EF 35-80 mm

 

Ezek mint kezdő készlet (géphez adják) véleményetek szerint milyenek? Valamelyik képstabilizátoros?

Előzmény: dirtboy86 (158)
dirtboy86 Creative Commons License 2011.11.17 0 0 158

Köszi mindenkinek a tanácsokat! :) tapasztalatokat!

Úgy vélem, az elmondottak alapján a canon 18-200 a nyerő, ez egy elég nagy tartomány ami tényleg végülis minden téren kiszolgálhat! Arra voltam kiváncsi, akinek már volt ilyen meg volt -e elégedve a képek minőséggel az AF el, stb...! :)

 

Üdv

Előzmény: bazso02 (155)
N. Domi Creative Commons License 2011.11.17 0 0 157

Nagyon sok jó tapasztalatom van a Canon EF-S 18-55 IS optikával, mégis eladnám, napellenzővel és igény szerint polárszűrővel együtt 20.000 forintért. nemdomi@gmail.com 


Kekezol Creative Commons License 2011.11.17 0 0 156

Tisztelt fórumozok!

 

Olyan kérdésem lenne felétek, hogy milyen különbségek vannak a Canon 16-35L I és a II-es széria között? Nem az objektív paramétereire gondolok, inkább a vele készült fotókra. Van-e akkora különbség a 2 objektív között mint pl. a 70-200 F2.8 I és a II között?

 

bazso02 Creative Commons License 2011.11.16 0 0 155

Lehet még a Canon 17-85 IS USM -je, de annak a felvázolt használati igényt figyelembe véve - kicsit rövid a vége.

Szerintem Canon 18-200 lehetne a befutó. Utazózoom lévén nem árt az a 200 mm -es vég.

Persze ez a Te döntésed lesz, no meg a pénztárcáééé... !! :)

 

Előzmény: dirtboy86 (152)
bazso02 Creative Commons License 2011.11.16 0 0 154

Nem tudom milyen obikat nézhettél még ...

A Tamron 18- 200 szerintem nem annyira nyerő, mert lassú az AF motorja, főként a tele végén szvsz.  Bár az ára ellenben nagyon jó, igaz nincs képstabija.

 

Előzmény: dirtboy86 (152)
bazso02 Creative Commons License 2011.11.16 0 0 153

Noss ... lehet még esetleg 15-85 IS USm is, de ez kicsit drágább, mint az imént említettek.

Bár képminőségben az lenne a nyerő, de legalább másfélszer többe kerülhet.

 

Sigmának is van pl. 18-200 OS (képstabis) obija, nekem anno volt. nagyon szerettem a hibáival együtt. Nagylátón torzít egy kicsikét, meg van vinyett is, meg CA. De összességében nem rossz.

De akkor inkább, ha 18-200, akkor Canon !!

 

 

Előzmény: dirtboy86 (152)
dirtboy86 Creative Commons License 2011.11.16 0 0 152

Szia!

 

Köszönöm a gyors választ és a tanácsot.

Ha van esetleg más alternatíva akkor azt is szívesen meghallgatom, mármint nem csak ez a 2 fajta obi érdekel! :) Közben nézegettem és más más tartománnyal rendelkező canon obik is vannak amik még szerintem jók lehetnek (de fogalmam sincs :)).

 

Üdv

B

Előzmény: bazso02 (151)
bazso02 Creative Commons License 2011.11.16 0 0 151

Szia!

 

Szerintem 18-200 IS.

Igaz, talán kicsit lasúbb az élességállítása (pár tized másodpercről beszélünk), mint a 28-135 IS USM -é.

De átfogásban nagyobb, lesz nagylátód APS-C -n és nem mellesleg élességben talán még egy hajszálnyival joobb is!

(felépítésben a 28-135 a nyerő, igaz lógatva néha előfordulhat, hogy kitekeredik a tubusból- bár én anno az enyémnél ezt sosem tapasztaltam .... )

 

Üdv.

Előzmény: dirtboy86 (150)
dirtboy86 Creative Commons License 2011.11.16 0 0 150

Sziasztok!

 

Lenne egy szakmai kérdésem , illetve véleményekre lennék kíváncsi. Tervezek vásárolni egy afféle "utazós objektívet", tudjátok, ami aránylag nagy tartományban képes fotózni, de nem szeretném, hogy ez a képek minőségének a rovására menjen. Arra lennék kiváncsi, hogy mit ajánlatnátok?

 

Nézegettem a Canon 28-135mm obikat meg 18-200mm is, igazszág szerint nem tudom melyik lenne a legideálisabb ilyen célra. Utazgatok és nem szeretném folyton cserélgetni a telét meg a kittet :).

 

Nyitott vagyok bármilyen tanácsra, véleményre.

 

Köszi!

 

topoly Creative Commons License 2011.08.21 0 0 149

Annak idején körbejártam a kérdést (képeket kotorásztam, tapasztalatokat gyűjtöttem), és a 18-55-öt választottam kitobjektívnek. Azóta beszereztem pár cuccot, de a 18-55 megmaradt és használom. A képminősége nagyon jó, könnyű darab. 25 centire közelítheted meg a céltárgyat, ami igen hasznos. Bár műanyag, elég jól összerakták, cserkelésre a nagytelével párban ezt viszem. Az 55-250-nel jó tartományt kapsz, ráadásul stabilizált 250 mm. itt a fórumon általában jókat mondanak róla. Kezdésnek (sőt, ha nincsenek nagytelés terveid, később is) tökéletes mindkettő. Fél vagy egy év múlva mindkettőt elenyésző bukóval adhatod tovább.

Előzmény: Danyboy88 (148)
Danyboy88 Creative Commons License 2011.08.21 0 0 148

Köszi!

 

Ezt úgy érted hogy a két obi minőségben veri a 18-135 obit?

Vagy inkább "csak" szélesebb tartomány miatt jobb?

Például: 18mm en fotózva szebb képet várhatok el a 18-55-től mint a 18-135-től?

 

Teljessen laikusként én a 18-135 re szavaztam volna, gondoltam igy van egy nagyobb átfogásu objektívem amivel bőven van mit

tanulnom, és ha teljessen kiaknáztam a lehetőségeket akkor beszereznék 1-2 komolyabbat.

 

 

Előzmény: topoly (147)
topoly Creative Commons License 2011.08.21 0 0 147

Minden tekintetben a 18-55+55-250 kombóval.

Előzmény: Danyboy88 (146)
Danyboy88 Creative Commons License 2011.08.21 0 0 146

Sziasztok!

 

Kinéztem magamnak egy EOS 600D-t. Viszont nem tudom eldönteni mivel járnék jobban váz+ 18-135kit obi vagy váz 18-55 és 55-251 kit obi???

 

Árban kb. azonos.

 

A lényeg hogy teljessen amatőrként szeretném elkezdeni tanulgatni a műfajt. Melyikkel járnék jobban?

 

Köszi előre is.

topoly Creative Commons License 2011.06.18 0 0 144

Sajnos láccik, hogy neked az IQ csak két betűt jelent... Felköptél a levegőbe, aztán aláálltál - gratula...

Előzmény: Törölt nick (143)
Törölt nick Creative Commons License 2011.06.17 0 0 142

;-D

Előzmény: DIE_ROBOTER (141)
DIE_ROBOTER Creative Commons License 2011.06.17 0 0 141

"mert a legtöbb kit ben DC obijektívet adnak" 

 

Az még csak elmenne, de a legtöbb Canon kitet Nikon VR objektívvel forgalmazzák. 

 

Van egy jó link:

 

http://www.iq-tester.hu/?utm_source=adwords&utm_medium=cpc&utm_campaign=hu_iq_test

 

Az eredményről számolj már majd be...

Előzmény: Törölt nick (139)
jmmakk Creative Commons License 2011.06.17 0 0 140

Az a régi kitobi, stabilizátor nélküli. Optikailag is teljesen más és sokkal gyengébb a képminősége. Csak IS-es kitobival vedd ha lehet, az a nem nagy árkülönbség simán megéri.

Előzmény: Törölt nick (139)
Jocika719 Creative Commons License 2011.04.08 0 0 138

A jelenlegi optikáid ragyogóan mennek chipes adapterrel a Canon gépeken, azt is vegyél, ezzel megoldottad a nagy fényerőt igényló helyzeteket. (cserébe nincs beugró blendéd)

Mivel megszoktad az optikák cserélgetését, a minimális konfiguráció, amit érdemes vásárolnod: 18-55 IS + 55-250 IS

Szűkebb rekeszeken (4 - 11) jó minőséget kapsz a lencsék bevonatának köszönhetően. A nagyátfogású zoom túl nagy kompromisszum a képminőségben...

Sokkal jobb minőséget csak lényegesen több pénzért (15-85 IS vagy 17-55 IS és 70-200/4 IS vagy fixekkel) érhetsz el.

Előzmény: Törölt nick (137)
Törölt nick Creative Commons License 2011.04.08 0 0 137

Senki többet?

Előzmény: Törölt nick (134)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!