Keresés

Részletes keresés

topoly Creative Commons License 2012.01.06 0 0 162

Kínlódni fogsz, ez az egyik választásod. Vegyél egy stabis 18-55-öt és máris nyugodtan fotózzhatsz, merthogy ez a műfaj lényege és nem a buherálás.

Előzmény: EMZEPERIKSZ (161)
EMZEPERIKSZ Creative Commons License 2012.01.06 0 0 161

Köszönöm, sajnos ez még a régi kitobi IS nélkül. Kérdésem, érdemes M42 fordítót beszerezni chipes verzióban és ez nem okozhat gondot ha mondjuk régebbi orosz M42 obit teszek fel mindenféle elektronika nélkül? (Canon 300D)

Előzmény: topoly (160)
topoly Creative Commons License 2012.01.05 0 0 160

A 35-80 nem stabis, a 18-55-ből mindkettő létezik. Az objektíven IS jelzést keress, ha találsz, akkor az igen jó kis üveg.

Előzmény: EMZEPERIKSZ (159)
EMZEPERIKSZ Creative Commons License 2012.01.04 0 0 159

Canon Zoom EFS 18-55 mm
Canon Zoom EF 35-80 mm

 

Ezek mint kezdő készlet (géphez adják) véleményetek szerint milyenek? Valamelyik képstabilizátoros?

Előzmény: dirtboy86 (158)
dirtboy86 Creative Commons License 2011.11.17 0 0 158

Köszi mindenkinek a tanácsokat! :) tapasztalatokat!

Úgy vélem, az elmondottak alapján a canon 18-200 a nyerő, ez egy elég nagy tartomány ami tényleg végülis minden téren kiszolgálhat! Arra voltam kiváncsi, akinek már volt ilyen meg volt -e elégedve a képek minőséggel az AF el, stb...! :)

 

Üdv

Előzmény: bazso02 (155)
N. Domi Creative Commons License 2011.11.17 0 0 157

Nagyon sok jó tapasztalatom van a Canon EF-S 18-55 IS optikával, mégis eladnám, napellenzővel és igény szerint polárszűrővel együtt 20.000 forintért. nemdomi@gmail.com 


Kekezol Creative Commons License 2011.11.17 0 0 156

Tisztelt fórumozok!

 

Olyan kérdésem lenne felétek, hogy milyen különbségek vannak a Canon 16-35L I és a II-es széria között? Nem az objektív paramétereire gondolok, inkább a vele készült fotókra. Van-e akkora különbség a 2 objektív között mint pl. a 70-200 F2.8 I és a II között?

 

bazso02 Creative Commons License 2011.11.16 0 0 155

Lehet még a Canon 17-85 IS USM -je, de annak a felvázolt használati igényt figyelembe véve - kicsit rövid a vége.

Szerintem Canon 18-200 lehetne a befutó. Utazózoom lévén nem árt az a 200 mm -es vég.

Persze ez a Te döntésed lesz, no meg a pénztárcáééé... !! :)

 

Előzmény: dirtboy86 (152)
bazso02 Creative Commons License 2011.11.16 0 0 154

Nem tudom milyen obikat nézhettél még ...

A Tamron 18- 200 szerintem nem annyira nyerő, mert lassú az AF motorja, főként a tele végén szvsz.  Bár az ára ellenben nagyon jó, igaz nincs képstabija.

 

Előzmény: dirtboy86 (152)
bazso02 Creative Commons License 2011.11.16 0 0 153

Noss ... lehet még esetleg 15-85 IS USm is, de ez kicsit drágább, mint az imént említettek.

Bár képminőségben az lenne a nyerő, de legalább másfélszer többe kerülhet.

 

Sigmának is van pl. 18-200 OS (képstabis) obija, nekem anno volt. nagyon szerettem a hibáival együtt. Nagylátón torzít egy kicsikét, meg van vinyett is, meg CA. De összességében nem rossz.

De akkor inkább, ha 18-200, akkor Canon !!

 

 

Előzmény: dirtboy86 (152)
dirtboy86 Creative Commons License 2011.11.16 0 0 152

Szia!

 

Köszönöm a gyors választ és a tanácsot.

Ha van esetleg más alternatíva akkor azt is szívesen meghallgatom, mármint nem csak ez a 2 fajta obi érdekel! :) Közben nézegettem és más más tartománnyal rendelkező canon obik is vannak amik még szerintem jók lehetnek (de fogalmam sincs :)).

 

Üdv

B

Előzmény: bazso02 (151)
bazso02 Creative Commons License 2011.11.16 0 0 151

Szia!

 

Szerintem 18-200 IS.

Igaz, talán kicsit lasúbb az élességállítása (pár tized másodpercről beszélünk), mint a 28-135 IS USM -é.

De átfogásban nagyobb, lesz nagylátód APS-C -n és nem mellesleg élességben talán még egy hajszálnyival joobb is!

(felépítésben a 28-135 a nyerő, igaz lógatva néha előfordulhat, hogy kitekeredik a tubusból- bár én anno az enyémnél ezt sosem tapasztaltam .... )

 

Üdv.

Előzmény: dirtboy86 (150)
dirtboy86 Creative Commons License 2011.11.16 0 0 150

Sziasztok!

 

Lenne egy szakmai kérdésem , illetve véleményekre lennék kíváncsi. Tervezek vásárolni egy afféle "utazós objektívet", tudjátok, ami aránylag nagy tartományban képes fotózni, de nem szeretném, hogy ez a képek minőségének a rovására menjen. Arra lennék kiváncsi, hogy mit ajánlatnátok?

 

Nézegettem a Canon 28-135mm obikat meg 18-200mm is, igazszág szerint nem tudom melyik lenne a legideálisabb ilyen célra. Utazgatok és nem szeretném folyton cserélgetni a telét meg a kittet :).

 

Nyitott vagyok bármilyen tanácsra, véleményre.

 

Köszi!

 

topoly Creative Commons License 2011.08.21 0 0 149

Annak idején körbejártam a kérdést (képeket kotorásztam, tapasztalatokat gyűjtöttem), és a 18-55-öt választottam kitobjektívnek. Azóta beszereztem pár cuccot, de a 18-55 megmaradt és használom. A képminősége nagyon jó, könnyű darab. 25 centire közelítheted meg a céltárgyat, ami igen hasznos. Bár műanyag, elég jól összerakták, cserkelésre a nagytelével párban ezt viszem. Az 55-250-nel jó tartományt kapsz, ráadásul stabilizált 250 mm. itt a fórumon általában jókat mondanak róla. Kezdésnek (sőt, ha nincsenek nagytelés terveid, később is) tökéletes mindkettő. Fél vagy egy év múlva mindkettőt elenyésző bukóval adhatod tovább.

Előzmény: Danyboy88 (148)
Danyboy88 Creative Commons License 2011.08.21 0 0 148

Köszi!

 

Ezt úgy érted hogy a két obi minőségben veri a 18-135 obit?

Vagy inkább "csak" szélesebb tartomány miatt jobb?

Például: 18mm en fotózva szebb képet várhatok el a 18-55-től mint a 18-135-től?

 

Teljessen laikusként én a 18-135 re szavaztam volna, gondoltam igy van egy nagyobb átfogásu objektívem amivel bőven van mit

tanulnom, és ha teljessen kiaknáztam a lehetőségeket akkor beszereznék 1-2 komolyabbat.

 

 

Előzmény: topoly (147)
topoly Creative Commons License 2011.08.21 0 0 147

Minden tekintetben a 18-55+55-250 kombóval.

Előzmény: Danyboy88 (146)
Danyboy88 Creative Commons License 2011.08.21 0 0 146

Sziasztok!

 

Kinéztem magamnak egy EOS 600D-t. Viszont nem tudom eldönteni mivel járnék jobban váz+ 18-135kit obi vagy váz 18-55 és 55-251 kit obi???

 

Árban kb. azonos.

 

A lényeg hogy teljessen amatőrként szeretném elkezdeni tanulgatni a műfajt. Melyikkel járnék jobban?

 

Köszi előre is.

topoly Creative Commons License 2011.06.18 0 0 144

Sajnos láccik, hogy neked az IQ csak két betűt jelent... Felköptél a levegőbe, aztán aláálltál - gratula...

Előzmény: Törölt nick (143)
Törölt nick Creative Commons License 2011.06.17 0 0 142

;-D

Előzmény: DIE_ROBOTER (141)
DIE_ROBOTER Creative Commons License 2011.06.17 0 0 141

"mert a legtöbb kit ben DC obijektívet adnak" 

 

Az még csak elmenne, de a legtöbb Canon kitet Nikon VR objektívvel forgalmazzák. 

 

Van egy jó link:

 

http://www.iq-tester.hu/?utm_source=adwords&utm_medium=cpc&utm_campaign=hu_iq_test

 

Az eredményről számolj már majd be...

Előzmény: Törölt nick (139)
jmmakk Creative Commons License 2011.06.17 0 0 140

Az a régi kitobi, stabilizátor nélküli. Optikailag is teljesen más és sokkal gyengébb a képminősége. Csak IS-es kitobival vedd ha lehet, az a nem nagy árkülönbség simán megéri.

Előzmény: Törölt nick (139)
Jocika719 Creative Commons License 2011.04.08 0 0 138

A jelenlegi optikáid ragyogóan mennek chipes adapterrel a Canon gépeken, azt is vegyél, ezzel megoldottad a nagy fényerőt igényló helyzeteket. (cserébe nincs beugró blendéd)

Mivel megszoktad az optikák cserélgetését, a minimális konfiguráció, amit érdemes vásárolnod: 18-55 IS + 55-250 IS

Szűkebb rekeszeken (4 - 11) jó minőséget kapsz a lencsék bevonatának köszönhetően. A nagyátfogású zoom túl nagy kompromisszum a képminőségben...

Sokkal jobb minőséget csak lényegesen több pénzért (15-85 IS vagy 17-55 IS és 70-200/4 IS vagy fixekkel) érhetsz el.

Előzmény: Törölt nick (137)
Törölt nick Creative Commons License 2011.04.08 0 0 137

Senki többet?

Előzmény: Törölt nick (134)
Törölt nick Creative Commons License 2011.04.05 0 0 136

Szia!

 

A mostani analóg gépemmel (Chinonflex, 1966) 4 fix optikát használok, és a gyakorlatban ez mindenre elég, amit fotózok.

 

Meyer Lydith 3.5/30       --> 20

Zeiss Pancolar 1.8/50    --> 33

Zeiss Sonnar 3.5/135     --> 90

Chinon 3.5/200              --> 133

 

A nagyobbik telét ritkán használom, szóval ha jól számolom digitális rendszerben, egy 20-90-es zoom lefedi a három alsó optikámat, a 18-135 pedig mind a négyet.

 

Arra persze már figyelmeztettek a barátaim, hogy a modern zoomoktól ne várjak annyit, mint ezektől a régi fix optikáktól... :-(((

 

Előzmény: topoly (135)
topoly Creative Commons License 2011.04.05 0 0 135

Szia!

 

A kitobjektívek alapvetően megérik a pénzüket, sőt! Az 55-250-et akkor vedd meg, ha kifejezetten nagytele irányba nem akarsz fejleszteni. (45-50 e pénzért még két év múlva is eladhatod.) Ha pl. madarazni vagy vadazni szeretnél, akkor ugyebár legalább 300 de inkább 400 mm-t kell venni. Ebben az esetben azt a 65-e pénzt tedd el és gyűjts egy hosszabbra, addig kitanulod az alapokat.

Előzmény: Törölt nick (134)
Törölt nick Creative Commons License 2011.04.05 0 0 134

Sziasztok!

 

Canon EOS 600D-t melyik verzióban érdemes venni?

1) csak vázat, és rá külön objektívet (milyet?) ~200eFt + objektív

2) váz + 18-55 IS II (f3.5-5.6) ~225eFt

3) váz + 18-55 IS II (f3.5-5.6) + 55-250 IS ~290eFt

4) váz + 18-135 ~280eFt

 

-- Ahogy visszaolvastam, a 18-55 kit objektív a többség véleménye szerint megéri a 25e többletet.

-- Kérdés, hogy az 55-250 kit objektív megéri-e a +65e Ft-ot?

-- További kérdés, hogy a 18-135-ös optika a 80e forintos árát megéri-e, az előző konfigurációk helyett?

 

Kérlek kezeljetek türelemmel, a digitális platformon kezdő vagyok...

 

(Sőt, bevallom, a Nikon gépeit sem zártam ki egyelőre, a D3100-at nézegettem, ami jóval olcsóbb... hát nem tudom, győzzetek meg pls!)

 

Köszi:

V.

topoly Creative Commons License 2010.11.03 0 0 133
A klasszikust:
18-55 IS + 55-250 IS (száz rugóból simán megvan), esetleg stigma 17-70 + valami spéci (egynyócas ötvenes, vagy kettónyócas makró)
Előzmény: Dooqu (132)
Dooqu Creative Commons License 2010.11.02 0 0 132
Mit ajánlanátok egy most kezdő fényképésznek?

Most felvételizem a főiskolára, van egy 40D-m most kezdek tanulni fotózni milyen objektívet ajánlotok? a 17-55 öt ajánlották de nincs rá pénzem:S

Előre is köszönöm a válaszotokat

Üdv.Gergő.
Előzmény: canon.Eos (103)
Törölt nick Creative Commons License 2010.08.31 0 0 131
szerintem add el 12-ért alkatrésznek, és vegyél 20-ért egy ,másikat....
Előzmény: hubalu (130)
hubalu Creative Commons License 2010.08.30 0 0 130
Bevittem ma a szervizbe. Sajnos itt komolyabb a gond.
Azt mondták, valami flexibilis lemez tört el benne.
10-12 ezer Ft és 2 hét a javítás.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!