Keresés

Részletes keresés

topoly Creative Commons License 2011.08.21 0 0 149

Annak idején körbejártam a kérdést (képeket kotorásztam, tapasztalatokat gyűjtöttem), és a 18-55-öt választottam kitobjektívnek. Azóta beszereztem pár cuccot, de a 18-55 megmaradt és használom. A képminősége nagyon jó, könnyű darab. 25 centire közelítheted meg a céltárgyat, ami igen hasznos. Bár műanyag, elég jól összerakták, cserkelésre a nagytelével párban ezt viszem. Az 55-250-nel jó tartományt kapsz, ráadásul stabilizált 250 mm. itt a fórumon általában jókat mondanak róla. Kezdésnek (sőt, ha nincsenek nagytelés terveid, később is) tökéletes mindkettő. Fél vagy egy év múlva mindkettőt elenyésző bukóval adhatod tovább.

Előzmény: Danyboy88 (148)
Danyboy88 Creative Commons License 2011.08.21 0 0 148

Köszi!

 

Ezt úgy érted hogy a két obi minőségben veri a 18-135 obit?

Vagy inkább "csak" szélesebb tartomány miatt jobb?

Például: 18mm en fotózva szebb képet várhatok el a 18-55-től mint a 18-135-től?

 

Teljessen laikusként én a 18-135 re szavaztam volna, gondoltam igy van egy nagyobb átfogásu objektívem amivel bőven van mit

tanulnom, és ha teljessen kiaknáztam a lehetőségeket akkor beszereznék 1-2 komolyabbat.

 

 

Előzmény: topoly (147)
topoly Creative Commons License 2011.08.21 0 0 147

Minden tekintetben a 18-55+55-250 kombóval.

Előzmény: Danyboy88 (146)
Danyboy88 Creative Commons License 2011.08.21 0 0 146

Sziasztok!

 

Kinéztem magamnak egy EOS 600D-t. Viszont nem tudom eldönteni mivel járnék jobban váz+ 18-135kit obi vagy váz 18-55 és 55-251 kit obi???

 

Árban kb. azonos.

 

A lényeg hogy teljessen amatőrként szeretném elkezdeni tanulgatni a műfajt. Melyikkel járnék jobban?

 

Köszi előre is.

topoly Creative Commons License 2011.06.18 0 0 144

Sajnos láccik, hogy neked az IQ csak két betűt jelent... Felköptél a levegőbe, aztán aláálltál - gratula...

Előzmény: Törölt nick (143)
Törölt nick Creative Commons License 2011.06.17 0 0 142

;-D

Előzmény: DIE_ROBOTER (141)
DIE_ROBOTER Creative Commons License 2011.06.17 0 0 141

"mert a legtöbb kit ben DC obijektívet adnak" 

 

Az még csak elmenne, de a legtöbb Canon kitet Nikon VR objektívvel forgalmazzák. 

 

Van egy jó link:

 

http://www.iq-tester.hu/?utm_source=adwords&utm_medium=cpc&utm_campaign=hu_iq_test

 

Az eredményről számolj már majd be...

Előzmény: Törölt nick (139)
jmmakk Creative Commons License 2011.06.17 0 0 140

Az a régi kitobi, stabilizátor nélküli. Optikailag is teljesen más és sokkal gyengébb a képminősége. Csak IS-es kitobival vedd ha lehet, az a nem nagy árkülönbség simán megéri.

Előzmény: Törölt nick (139)
Jocika719 Creative Commons License 2011.04.08 0 0 138

A jelenlegi optikáid ragyogóan mennek chipes adapterrel a Canon gépeken, azt is vegyél, ezzel megoldottad a nagy fényerőt igényló helyzeteket. (cserébe nincs beugró blendéd)

Mivel megszoktad az optikák cserélgetését, a minimális konfiguráció, amit érdemes vásárolnod: 18-55 IS + 55-250 IS

Szűkebb rekeszeken (4 - 11) jó minőséget kapsz a lencsék bevonatának köszönhetően. A nagyátfogású zoom túl nagy kompromisszum a képminőségben...

Sokkal jobb minőséget csak lényegesen több pénzért (15-85 IS vagy 17-55 IS és 70-200/4 IS vagy fixekkel) érhetsz el.

Előzmény: Törölt nick (137)
Törölt nick Creative Commons License 2011.04.08 0 0 137

Senki többet?

Előzmény: Törölt nick (134)
Törölt nick Creative Commons License 2011.04.05 0 0 136

Szia!

 

A mostani analóg gépemmel (Chinonflex, 1966) 4 fix optikát használok, és a gyakorlatban ez mindenre elég, amit fotózok.

 

Meyer Lydith 3.5/30       --> 20

Zeiss Pancolar 1.8/50    --> 33

Zeiss Sonnar 3.5/135     --> 90

Chinon 3.5/200              --> 133

 

A nagyobbik telét ritkán használom, szóval ha jól számolom digitális rendszerben, egy 20-90-es zoom lefedi a három alsó optikámat, a 18-135 pedig mind a négyet.

 

Arra persze már figyelmeztettek a barátaim, hogy a modern zoomoktól ne várjak annyit, mint ezektől a régi fix optikáktól... :-(((

 

Előzmény: topoly (135)
topoly Creative Commons License 2011.04.05 0 0 135

Szia!

 

A kitobjektívek alapvetően megérik a pénzüket, sőt! Az 55-250-et akkor vedd meg, ha kifejezetten nagytele irányba nem akarsz fejleszteni. (45-50 e pénzért még két év múlva is eladhatod.) Ha pl. madarazni vagy vadazni szeretnél, akkor ugyebár legalább 300 de inkább 400 mm-t kell venni. Ebben az esetben azt a 65-e pénzt tedd el és gyűjts egy hosszabbra, addig kitanulod az alapokat.

Előzmény: Törölt nick (134)
Törölt nick Creative Commons License 2011.04.05 0 0 134

Sziasztok!

 

Canon EOS 600D-t melyik verzióban érdemes venni?

1) csak vázat, és rá külön objektívet (milyet?) ~200eFt + objektív

2) váz + 18-55 IS II (f3.5-5.6) ~225eFt

3) váz + 18-55 IS II (f3.5-5.6) + 55-250 IS ~290eFt

4) váz + 18-135 ~280eFt

 

-- Ahogy visszaolvastam, a 18-55 kit objektív a többség véleménye szerint megéri a 25e többletet.

-- Kérdés, hogy az 55-250 kit objektív megéri-e a +65e Ft-ot?

-- További kérdés, hogy a 18-135-ös optika a 80e forintos árát megéri-e, az előző konfigurációk helyett?

 

Kérlek kezeljetek türelemmel, a digitális platformon kezdő vagyok...

 

(Sőt, bevallom, a Nikon gépeit sem zártam ki egyelőre, a D3100-at nézegettem, ami jóval olcsóbb... hát nem tudom, győzzetek meg pls!)

 

Köszi:

V.

topoly Creative Commons License 2010.11.03 0 0 133
A klasszikust:
18-55 IS + 55-250 IS (száz rugóból simán megvan), esetleg stigma 17-70 + valami spéci (egynyócas ötvenes, vagy kettónyócas makró)
Előzmény: Dooqu (132)
Dooqu Creative Commons License 2010.11.02 0 0 132
Mit ajánlanátok egy most kezdő fényképésznek?

Most felvételizem a főiskolára, van egy 40D-m most kezdek tanulni fotózni milyen objektívet ajánlotok? a 17-55 öt ajánlották de nincs rá pénzem:S

Előre is köszönöm a válaszotokat

Üdv.Gergő.
Előzmény: canon.Eos (103)
Törölt nick Creative Commons License 2010.08.31 0 0 131
szerintem add el 12-ért alkatrésznek, és vegyél 20-ért egy ,másikat....
Előzmény: hubalu (130)
hubalu Creative Commons License 2010.08.30 0 0 130
Bevittem ma a szervizbe. Sajnos itt komolyabb a gond.
Azt mondták, valami flexibilis lemez tört el benne.
10-12 ezer Ft és 2 hét a javítás.
Törölt nick Creative Commons License 2010.08.25 0 0 129
Camera kft. A heveromé szorult zoomoláskor, ingyen megcsinálták....
Előzmény: hubalu (128)
hubalu Creative Commons License 2010.08.23 0 0 128
Sziasztok!

Objektívem: Canon EF-S 18-55mm f/3.5-5.6 IS

A hétvégén kirándulni voltam és pár csepp víz esett az objektívemre az esős időben.

Azóta nem működik rendesen az autofókusz: közelről kifókuszál távolra a motor, de ellenkező irányba már nem tud fókuszálni.
A kézi fókusz ettől függetlenül megy, de úgy azért elég macerás fotózni.

Még várok, hátha megjavul magától ez, de ha nem, akkor van valami ötletetek, hogyan lehetne ezen segíteni?
r1 Creative Commons License 2010.06.21 0 0 127
Nekem is, de belepo vazon elegge dorong.
Előzmény: KTTech (105)
r1 Creative Commons License 2010.06.20 0 0 126
Amit en kiprobaltam az a nagylato vegen (es foleg nyitva) remesen gyenge volt, a gyutav novelesevel es rekeszelessel pedig latvanyosan javult (bizonyos gyutavokon es rekesznel pedig penge kepet adott). A gazdaja elegedett vele.
Előzmény: gabancs (122)
r1 Creative Commons License 2010.06.20 0 0 125
Minek csinaltok ebbol is adok-veszek topikot? Nincs eleg? Tuti, hogy attol nem vennek semmit aki befarol ide es az elso 20 topikba (fuggetlenul attol, hogy mi a temaja) elkezdi teriteni a portekajat. Kulonben is eleg furcsa ha valamire meg megvan a teljes garanciaido, de mar kihasznalatlan.
Előzmény: Andor85 (124)
Andor85 Creative Commons License 2010.06.20 0 0 124
Sigma (canonra) 70-200/2,8 eladó 130e huf


Sigma (canonra) 10-20/4,5-5,6 eladó 100e huf
Dobozában garanciapapírral ami még 2 évig érvényes, alig használt.

Mindkettő jó állapotú, kihasználatlansága miatt eladó.

Képeket küldök róla ha érdekel!

andor.koltai@gmail.com

20 482 57 81
*Laca* Creative Commons License 2009.09.10 0 0 123
Sziasztok!

Keresek Canon 10-22 EF-S-t!
halmai pont laszlo kukac gmail pont com
Jó állapotban, jó áron.

Köszönöm a jelentkezést
gabancs Creative Commons License 2009.07.05 0 0 122

Most őszintén! Mi a gond ezzel az objektívvel?

EFS 17-85 IS USM


http://www.dpreview.com/gallery/canoneos20d_samples/
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.25 0 0 120
Ja..Canon ef
Előzmény: Törölt nick (119)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.25 0 0 119
90-300 as??
Vélemény?
rekon Creative Commons License 2008.11.26 0 0 118

Eladó.....CANON EF 100-300 mm f/4.5-5.6 USM objektív ár:50000ft 06305175366

Tomcsy_ Creative Commons License 2008.11.09 0 0 117
Eladó egy EF-S 18-55 IS f3.5-5.6, 4 hónapos (maradék 8 hónap gari), hibátlan, karcmentes Canon obi.
Érdeklődni: tomy-g@freemail.hu 30/200-8429
Ár: 25.000 Ft
seeman Creative Commons License 2007.11.03 0 0 116

  OFF! Igen, működik, kirajzolja a teljes képmezőt. Jelenleg Canon FF-re nincs is vetélytársa ebben a fókuszrégióban.

  ON!

Előzmény: Helfgott bácsi (113)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!