Keresés

Részletes keresés

.ETNA. Creative Commons License 2023.01.30 0 0 1369

A múlt heti kontrollvizsgálaton rákérdezett a férjem, az orvosa szerint, addig szedheti, ameddig a hatása pozitív ... nem említett időbeli korlátot. Max. azt tudom elképzelni, hogy a finanszírozási oldalon léphet fel (nem lesz rá pénz) az állam részéről gubanc, de ennek elég kicsi az esélye.

Srrqn Creative Commons License 2023.01.26 0 0 1368

Szia! Az Imbruvica mellékhatásai között szerepel, hogy pitvarfibrillációt okozhat.Sajnos nekem már akkor derült ki, amikor nem volt mit tenni. Ha tudtok kérni néha egy EKG vizsgálatot, talán megelőzhető. Calquence-nek (acalabrutinib) hívják az új gyógyszert, két éve szedem. Nagyon jó gyógyszer.

Előzmény: tücsi11 (1366)
.ETNA. Creative Commons License 2023.01.24 0 0 1367

Szia!

A férjem is ezt szedi (még nincs 3 éve ... azt hiszem), de én sem hallottam időkorlátról, de holnap megy kontrollra, megkérem, hogy kérdezzen rá az orvosánál, ha nem felejti el :-), majd megírom, hogy mi volt a válasz.

Előzmény: Ricky0531 (1364)
tücsi11 Creative Commons License 2023.01.21 0 0 1366

Szia,szeretném kérdezni mire cserélték le az imbruvicát,bár mi is rákérdeztünk meddig kell szedni azt mondták életünk végéig mivel ez tatja kordában a betegséget,nem mondták hogy leálitják pedig már 3-rom éve szedjük.

Előzmény: Srrqn (1365)
Srrqn Creative Commons License 2022.10.06 0 0 1365

Szia! A finanszírozás korlátozásához nem tudok hozzászólni. Azonban én is szedtem Imbruvicát CLL-re , tényleg jó gyógyszer, csak nekem mellékhatásként pitvarfibrillációt okozott, úgyhogy erre figyelni kellene. Emiatt az orvos lecserélte egy ugyanolyan vagy még jobb hatású gyógyszerre. Javulást kivánok

Előzmény: Ricky0531 (1364)
Ricky0531 Creative Commons License 2022.10.05 0 0 1364

Sziasztok!

 

Több 2 és fél éve szedek Imbruvicát CLL-re. Kiváló gyógyszer, teljes remisszióban vagyok tőle. Ma voltam a hematológusomnál és meglepett egy olyan kijelentéssel, hogy lassan vége a kezelésnek, mivel a TB csak 3 évig finanszírozza ennek a gyógyszernek az alkalmazását. Eléggé megdöbbentem, nem tudtam róla, hogy van ilyen időkorlát az Imbrivicánál. Próbáltam rákeresni a neten, milyen jogszabály szabályozza ezt így. Tudtommal a 9/1993 NM rendeletben vannak a gyógyszerek alkalmazhatóságainak törvényi szabályozásai, de ott sem találtam ilyen korlátozást.
Hallottatok, tudtok erről a max. 3 évről és hol van ez leírva, hogy csak addig finanszírozza az állam.

 

Köszi!

.ETNA. Creative Commons License 2022.05.12 0 0 1363

Szia!

 

Persze, természetesen, nagyon szívesen segítek, amiben csak tudok :-) (ne haragudj, csak most néztem rá a fórumra)

 

Az e-mail címem elérhető, az adatlapomat, ha megnyitod (kattintás az ETNA-ra), akkor ott a "küld"-re kell kattintanod!

Előzmény: Timi0808 (1362)
Timi0808 Creative Commons License 2022.05.02 0 0 1362

Szia!

Édesanyámnak 1 éve regisztráltak CLL-t. Felvehetem veled valahogyan privátban a kapcsolatot? nem zavarlak sokáig, ígérem, csak néhány dolgot szeretnék kérdezni, mert annyira szimpatikusak itt a hozzászólásaid.

Előre is nagyon köszönöm! :)

Előzmény: .ETNA. (1332)
.ETNA. Creative Commons License 2021.08.31 0 0 1361

Szia!

Csak most olvastam a kérdésed ... de sajnos, nem rémlik, hogy itt hallottam volna olyan fórumozóról, akinek ilyen leukémiája van, pedig a CLL-es férjem kapcsán, már évek óta írogatok ide, rákerestem a gyorskeresővel és sem a hozzászólások, sem a topikok között nem adott ki egyetlen találatot sem :-(

 

Akartam javasolni a Magyar Onkohematológiai Betegekért Alapítványt (MOHA), rákerestem az elérhetőségükre a neten és kiderült, hogy 2021. 03. 29-én adtak ki egy közleményt, hogy "a Magyar Onkohematológiai Betegekért Alapítvány (MOHA) hét év működés után, forráshiány miatt befejezi tevékenységét és az alapítványt jogutód nélkül megszüntetjük. A MOHA célja a felnőtt vérképzőszervi betegek támogatása, mentálhigiénés gondozása, hiteles tájékoztatásuk segítése és érdekeik képviselete volt."

 

Talán egy magánrendeléssel is rendelkező hematológust lenne célszerű keresned !

Előzmény: Krukko (1359)
Srrqn Creative Commons License 2021.06.23 0 0 1360

Valakinek valamilyen tapasztalata a Calquence-vel? Mellékhatások ilyesmire gondoltam.

Köszönöm

Előzmény: Srrqn (1357)
Krukko Creative Commons License 2021.06.19 0 0 1359

"Aleukemic leukemia " diagnózissal rendelkezik valaki?

 

Érdekelnènek a tünetek, diagnózis, kezelés stb.

 

Köszönöm szépen a választ.

papanyi Creative Commons License 2021.06.16 0 0 1358

Szomorú de ez van!Van mindnek mellékhatása bőven,még a vitamínoknak is!Az ember lassan annyi gyógyszert szed erre arra,hogy már reggelizni se nagyon kell. Ha mind megenném amit írnak,olyan lenne mint ha kifújtak volna purhabbal!

 

Előzmény: Srrqn (1357)
Srrqn Creative Commons License 2021.06.15 0 1 1357

Hát nem sikerült normalizálni a fibrillációt, úgyhogy megduplázták az egyik gyógyszer adagját. És lecserélték az Imbruvicát. Másfajta gyógyszert kapok, amelyre nem jellemző a pitvarfibrilláció okozása. A vérnyomásom már nagyon régóta magas, rendszeresen szedek rá gyógyszert. Nekem is voltak bevérzéseim, főleg a  láb körmeinél, vannak apró véraláfutások egyéb helyen is de ez tolerálható.

Előzmény: papanyi (1356)
papanyi Creative Commons License 2021.06.14 0 0 1356

Bizony-bizony emeli a vérnyomást is!Sőt volt akinél vér vizelést okozott!Nálam is erre keresik az okot,mert teszt papíron vérnyomokat találnak a vizeletbe!

Előzmény: Srrqn (1352)
papanyi Creative Commons License 2021.06.14 0 0 1355

Igen a gyógyszernek vannak mellékesei bőven,ez rá is van írva!Nekem be vérzéseket okozott a láb körmén,volt olyan köröm,ami le is vállt.Azonkívül izom fájdalom,most újabban ízűleti fájdalom a térdemben,mivel köszvény is okozhat,meg emeli a húgy savat.Ezek szépen jönnek sorban.Mindenkinél mást okoz.Erre mondják valamit valamiért.

Előzmény: .ETNA. (1354)
.ETNA. Creative Commons License 2021.06.14 0 0 1354

Szia!

 

Sajnos csak most olvastam ... talán már régen túl is vagy rajta, de hátha máskor még segít valakinek:

 

amikor a férjem vérleletében jelentősen megemelkedett fehérvérsejtszámot jelzett a vérvételi eredmény (egy sima jogsi-hosszabbítás miatt volt rá szükség), akkor szegycsontból vettek csontvelőmintát a citológiához , így derült ki, hogy pontosan mi is a betegsége (CLL-es 2009 óta).

 

Valószínűleg azért éppen onnan veszik a csontvelőt, mert "A vér sejtes elemeinek termelődéséért a vöröscsontvelő és a nyirokszervek felelősek. Felnőttekben ez döntően a lapos csontokban, mint a medence és szegycsont illetve a comb- és felkarcsontban történik."

"A vérképző őssejtek alapvetően három forrásból származhatnak: a csontvelőből, a keringő vérből és kivételes esetekben a köldökzsinórból."

http://www.ossejt.org/index.php/betegtajekoztato

 

Előzmény: mpoloskei (1350)
.ETNA. Creative Commons License 2021.06.14 0 1 1353

Szia!

 

Nem tudjuk pontosan, de talán a férjem lábán megjelent kiütések ... esetleg, összefüggésben lehetnek az Imbruvicával ... vagy nem :-)

A vérnyomásának minimális megemelkedése is a gyógyszer számlájára írható talán, de mivel egyébként is inkább alacsony szokott lenni a vérnyomása, így ez - gyakorlatilag - egyáltalán nem jelentett gondot. De ő még csak kb. fél éve szedi ... ha jól emlékszem.

Előzmény: Srrqn (1352)
Srrqn Creative Commons License 2021.06.10 0 0 1352

Sziasztok! Kérdezném, hogy okozott e az Imbruvica valakinek komoly mellékhatást? Nekem arra gyanakodnak, hogy a pitvarfibrillációm vagy a gyógyszer mellékhatása volt, vagy hozzájárult a kialakulásához. Holnap megyek kijavíttatni és a gyógyszeremet is lecserélték. Jó egészséget mindenkinek!

papanyi Creative Commons License 2021.05.31 0 0 1351

Szia ezzel kapcsolatba keresd,és kérdezd MR és MS Hodgkin/magyar limfoma közösségi csoprtot.Biztosan segítenek neked.

Előzmény: mpoloskei (1350)
mpoloskei Creative Commons License 2021.05.21 0 0 1350

Sziasztok!

 

Volt valaki közületek őssejtdonor? 

Eddig úgy tudtam, hogy az őssejt gyűjtést góckutatás, laborvizsgálatok és "őssejtszaporító" injekció kúra előzi meg. Teljesen meglepett, hogy szegycsontból fognak csontvelő mintát venni. Kérdésem, hogy erre mi szükség van? A donoroknak szóló tájékoztatóban ilyesmiről nem olvastam (vagy lehet hogy rossz tájékoztatót olvastam. Nyilván emiatt nem lesz visszamondva az őssejtadományozás, ha kell akkor kell, amúgy is már az időpont is ki van tűzve ). Ez a csontvelő biopszia egy szokásos eljárás? Mit néznek benne? Tudtok esetleg egy linket erre küldeni?

Ha van valakinek tapasztalata, örülnék egy-két biztató szónak is, személyes tapasztalatnak.

Köszi.

equilibrator Creative Commons License 2021.04.17 0 0 1349

Annyit megtudtam, hogy elvileg foglalkoznak vérképzőszervi betegségekkel is, így leukémiával is, kell egy szakértői konzultáció (ez most online lenne a járvány miatt) majd jönne a konkrét genetikai vizsgálat és a terápia (nem olcsó, de lehetséges).

Előzmény: equilibrator (1348)
equilibrator Creative Commons License 2021.04.05 0 0 1348

Erről az Oncompass Medicine cégről (molekularis-diagnosztika.hu) van egy hosszú cikk (interjú) az áprilisi Szimpatika magazinban (ingyenes patikai lap) és itt egy beszélgetés az egyik alapítóval: https://szimpatika.hu/cikkek/10364/magyar-kutatok-fejthetik-meg-a-rak-kodjat

Egyelőre nem tudok semmi többet, de ígéretesnek tűnik. Érdemes lenne utánajárnunk, hogy pl. CLL esetén tudnak-e segíteni.

Előzmény: Srrqn (1343)
.ETNA. Creative Commons License 2021.03.29 0 1 1347

Ugye, véletlenül került elém a cikk a neten ...

Előzmény: papanyi (1346)
papanyi Creative Commons License 2021.03.28 0 0 1346

Köszi szépen érdekes!

Előzmény: .ETNA. (1345)
.ETNA. Creative Commons License 2021.03.25 0 1 1345
.ETNA. Creative Commons License 2021.03.22 0 0 1344

Ismerősünktől hallottam, hogy kollégájának az édesanyja volt rákbeteg, tettek egy próbát, amiből kiderült, hogy azt a szert kapta amúgy is, amit megállapítottak .... de sajnos, ami elkerülhetetlen, azt nem lehet "kicselezni", neki sem sikerült :-(

Előzmény: Srrqn (1343)
Srrqn Creative Commons License 2021.03.17 0 2 1343

Szia! Én  is csak olvastam róla. Egy hölgynek 3 hónapot jósoltak, orvost váltott. A doki elküldte a leleteit az Oncompass Medicine-hez, akik találtak egy kísérleti gyógyszert számára Spanyolországban. Elintézték, hogy részt vegyen rajta , azóta jól van.

Személyre szabott, a legoptimálisabb kezelés kiválasztásában segít. Konkrétan megmondják, mit kell szedni. Mondjuk ez inkább a bonyolultabb esetek esetén segít. Kiváncsi lettem volna, van e köztünk valaki, aki részt vett ezen. Gyógyulást!

Előzmény: papanyi (1342)
papanyi Creative Commons License 2021.03.17 0 0 1342

Szia!Ez a vizsgálat egyébként mit ad?Mert a vérvételt 2 havonta megcsinálják,és hála rendben van,jó.Fel írják a 2 havi adag gyógyszert Imbruvicát,és ennyi.Erről a vizsgálatról még nem hallottam.

Előzmény: Srrqn (1341)
Srrqn Creative Commons License 2021.03.16 0 2 1341

Kérdezem, hogy van közöttünk valaki, aki az Oncompass Medicine molekuláris diagnosztikai laboratóriumához küldte el a leleteit, hogy célzott kezelési és gyógyszerezési tanácsot kérjen?

.ETNA. Creative Commons License 2021.02.19 0 0 1340

Ó, ez szuper!

 

Nem gondolom, hogy a Pfizer (vagy a Moderna) gondot jelentene, hiszen nincs benne semmilyen toxikus anyag és semmilyen sejtkultúrára nincs szükség az előállítása során.

 

A jövőben a vakcinagyártás terén mindenképpen az mRNS-típusú vakcináké vagy a majd még ettől is modernebb eljárásoké lesz a főszerep, a többi eljárás, első generációs vakcinák (elölt vírusos, vektoralapúak) stb., szerintem, előbb-utóbb ki "fognak kopni", mert bár az előállításuk már modern technológiával történik, így igazán minimalizálható a hiba (pl. hogy nem ölik el rendesen a vírust stb.), de az előállításuk macerásabb és a hatásosság sem mindig vetekszik a modernebb vakcinákéval.  Persze, azt majd maga a vírus is megszabja, hogy milyen technológiát vessenek be ellene.

 

Köszi az infót, ó, ez még jóval olcsóbb is, mint amennyiért az antigén-teszt elvégzését hirdetik. Sőt, van, ahol kimondottan alacsony az ára (5.990,- Ft).

 

A barátnőm pl. 15.000 Ft-ot fizetett korábban ezért a tesztelésért, ő egyértelműen Covidos volt (utólag, az antigén-teszt is visszaigazolta ezt), de nem volt PCR-tesztje, karanténban volt, tartotta az orvossal telefonon a kapcsolatot és szerencsére nem kellett kórházba mennie, egyébként, nem is tartott sokáig a betegség és szerencsére csak közepesen erős tünetei voltak (éjszakai fulladás, köhögés, ilyesmi),viszont még hónapokig tartott, mire mostanra úgy-ahogy, de reméljük sikeresen maga mögött hagyta ez a kedves kis kórságot :-)

 

Előzmény: equilibrator (1338)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!