* Minden beszélgetés 4. percének kezdetekor 119 Ft szolgáltatási díj terheli a kártya egyenlegét. A kártya tarifás behívószám használata kizárólag a kártya egyenlegét terheli, amelynek költsége +15 Ft/perc. A feltüntetett percdíjak és a rendelkezésre álló beszélgetési idő hossza a normál tarifás behívószám használata esetén értendőek.
A percdíjak tartalmazzák az ÁFÁ-t | Az árak változtatásának jogát fenntartjuk 1 Eurocent = 2,5 HUF (2005. Aug.)
Egy ismerősnek kerestem nemrég Olaszországi híváshoz valami T-Comnál kedvezőbbet, neki nincs szélessávú Internetje, így ott is az EzPhone lett a nyerő.
Én most is szoktam használni őket, főleg ha mobilról kell nemzetközibe menni. Plusz nulla ide, budapesti behívás költsége oda akkor is jobban jövök ki.
Én akkor használtam először, amikor közeli ismrősöm ment ki dolgozni USA-ba, Kanadába, és ezzel jóval alacsonyabb díjon lehetetett telefonálni, mint vezetékesről, vagy akár a mobilos IP alapúról (pl.: Pannon GSM-plusz nulla). Mióta hazajöttek, nem használtam ilyesmit, aztán múlt év végén a Skype-ot, most meg mióta van a Neophonex, ezt használom.
Magyarországon hívókártyák kb. 2002 januárja óta vannak. Azóta elég jól elszaporodtak. Trafikokban, benzinkutaknál is lehet kapni egyre többet. Néhánynál voltak a mai divatnak meg a kártyagyűjtőknek "limitált szériák" is. Fox Autorent, Budapest Business Journal, Budapest card stb.
Sokan azért óckodnak tőlük mert magas, hogy ezeket a kártáykat nem kell bedugni a fülkés készülékbe. Pedig sok olyan is van amit akár mobilról is lehet használni.
Én USA-ban használtam először ilyet az újságos amikor mondtam neki, hogy phonecard akkor kirakott vagy 20-30 félét. Aztán majdnem elhajtott mert mindegyiknél meg akartam tudni, hogy mennyi Mo hívása. Végül olyat találtam, ami percenként 15 centet vont le.
Nem az X tarifákról beszélek, hanem Neo mint hívókártya tarifákról, amiről egyébként ez a topic is szólna ha rajtam kívül is lennének netes hívókártyahasználók...
Tehát ha betöltöd a neophone.hu akkor nem bal oldali oszlop (hívókártya rész) és nem a jobb oldali (neo x).
Németroszág halvány emlékeim szerint 16,90FT volt korábban.
Szerintem a vezetékes 5,20 volt, mint a többi "régi" EU ország. A neten lévő árlistájuk szerint most is annyi, a mobil meg 69.9 - ez is kb. ennyi volt, de erre csak nagyságrendileg emlékszem.
Urak, holgyek, sos, ide is beirom az uj hirt, hogy mindenki tudja. www.voipbuster.com oldalra menjetek. Tegnap talaltam, nem fogjatok elhinni, ingyenesen lehet telefonalni netrol vezetekes szamokra 20 orszagba, koztuk Mo-n belul is. hivaskor 00361 vagy 0036xx (ha videk) a beirando szam. Kiprobaltuk, nagyon jo a hangminoseg. Geprol hivva itthoni szamunkat egy mp-n belul csorgott a telcsi mellettem. Szomszedunkhoz atmentem, feltelepitettem es hivas, ragyogo a hangminoseg. Sajnos mobilra nem megy, de gondolom ennek is mindenki orul (amig lehet, mert beta verzio most)
Alapvetően ezek nemzetközi hívókártyák az csak egy plusz dolog, hogy belföldre is lehet őket használni. Külföldi tarifákban majdnem mindegyik üti a barangoló árait. Talán ezért nem került képbe a Barangoló.
Belföldre a Matávos kedvezményekkel jól lehet sakkozni, ha sokat telefonálsz vezetékesről vezetékesre..
Nemzetközi tarifákban viszont a Barangoló nem versenyképes.
Kártyás dolgokból nomentán kimaradt pl. a Barangoló, a franc se tuggya miért, amikor előjött itt pl. a blabla is .(ismerte egyáltalán valaki?)... Odáig nem terjedt a figyelem, hogy mit is ajánl a helyi?
Hát igen! hosszú kódsorok... Tudatos használó, kártyás dolgot választ, de arra nem képes, hogy egy meróriabillentyűre beprogramozza azt a kódsort, hogy egyetlen gombnyomás legyen....
No és ugye rendre a bázissal való összehasonlítás.
Noha bázis áráért lehet pl. csevegő, kedvezményrendszerrel, nyílt neten lenetezhető alapdijnakafele tétellel, plusz szolgáltatással, stb.
Aztán jön pl. T-mobil 2500-as, de feledkezünk pl. a vezetékes T-Com-os XL-ről, XXL-ről, ami helyben, vagy T-Comos országon belüli vezetékesek hívása esetén 100 óra beszédidő 990-ért, illetve 1750-ért, persze csúcsidőn kívül.
100 óra az 6000 perc, ha jól számolom. Ennyit kapok 1750-ért. Tudom, nem külföldre, nem mobilra, csupáncsak a rokonok, ismerősök elérésére, T-com területen, itthon. Az akkor mennyi percdíjra jönne ki?
Az ADSL teljesen korrekt, de ne felejstd el, hogy ez topik arról szól(na), hogy ha nincs net akkor mivel lehet okoskodni.
Van tudomásom olyan cégről is ahol ilyenekt adnak a munkatársaknak, hogy ezáltal legyenek elkülönítve a privát és céges hívások. Én speciel a szüleimnek szoktam vinni, mert náluk nincs net ellenben van pár barátjuk Németországban és Angliában. Ráadásul Vivendi pardon Invitel területen élnek ahol elég kemények a nemzetközi sarcok.
Ez a "befütyülő" (tone dialernek hívják) itthon is kapható volt még az őskorban, kb 6-7 éve láttam utoljára kereskedelmi forgalomban, bár nagy része csak TONE típusú tárcsázásra volt alkalmas, és akkor jött jól, ha az akkor még igen elterjedt "pulse" tárcsázással működött a telefonod, és mondjuk egy üzenetrögzítőt szerettél volna távolról meghallgatni. Ezeknek általában nem volt memóriájuk, ahova azt a szép hosszú kódot lehetett volna tárolni, de nagyjából ugyanolyan cucc volt a belében, mint egy telefonban, szóval a memóriás változat is biztosan létezik.
Ha viszont otthonról akarjuk használni, és van legalább egy félkomoly telefonunk memóriával, akkor oda is tárolhatjuk a kódot, és a memória gombot kb úgy használhatjuk, mint a cégnél a "városi" gombot.
A 20 % kedvezmény így valóban rendben van, bár nekem nem fog így sem a szívemhez nőni, mert otthon ADSL van, plusz neophonex, úton útfélen meg marad a mobil.
EZ-nél van most akció, ha visszaküldesz 5 használtat akkor kapsz egy újat szlogennel, ergo ez is betudható 20% kedvezménynek, nem? :-))
Ami a kódot illeti az sajnos mindegyiknél ilyen hosszú, bár vannak olyanok ahol újratölthető a kártya (Discountphone, Telecard) és akkor marad a "megszokott" pin. Az más kérdés, hogy hogyan lehet egy 9-10 jegyú számsort megszokni... Asszem a németeknél láttam olyan kütyüt amibe beírhatod a pin kódot és kagyló mikrofonjához tartva "befütyüli" a számokat.
Statisztikák szerint egy átlagos telefonbeszélgetés 2-3 perc.
Ha durván számolunk, akkor a beszélgetésből nagy átlagban az utolsó díjköteles egység (perc, vagy másodperc) felét "bukjuk", mert ugye vagy majdnem teljesen lebeszéljük, vagy szinte csak belekezdünk, vagy valahol félút környékén tesszük le.
Ha egy háromperces beszélgetés utolsó percének felét bukjuk, az több, mint 16 %, kétperces hívásnál az arány rosszabb (25 %), ha a beszélgetés hosszabb, egyre kevesebbet nyom a latban az utolsó fél perc. Persze ezt próbálják trükkösen kompenzálni Matávék a kapcsolási díjjal.
Szóval az a látszólagos 10 % különbség, valószínűleg elkopik a töredék perceken, plusz egy méternyi kódot kell tárcsázni. Szerintem belföldi hívásnál kár variálni ilyen "kaparós sorsjeggyel". Csak a Net alapúval számottevő a különbség.
Esetleg, ha sokat telefonálsz egy hónapban, érdemes valamelyik mobilszolgáltató egységes tarifájú kártyáját megnézni. A Pannon havidíjas előfizetései között van 18 - 20 Ft -os percdíjú (igaz, ez is perc alapú) vagy ha a kártyás 36 Ft-ost nézed, és 14400-as kártyával töltöd, ott kapsz 20 % kedvezményt (18 000 Ft-ot beszélhetsz le) így a 36 Ft is visszaszerényedik 28.80-ra -és ez uye mindig nálad lehet és nem kell millió kódot tárcsázni.
Ami még aranyos: az a T-Mobile 2500 perc 2500 Ft-ért. Ezt ugye elég nehéz überelni, sajna csak éjszaka és hétvégén ketyeg ennyivel.
Ha megnézed mondjuk az EzPhone vagy BlaBlaBla belföldijét akkor a 10Ft-os behávassal együtt is megáll 27,1FT-ból ami csúcsidőben versenyképes a Bázishoz képest (30Ft fölött + kapcsolási díj). A többieknél asszem drágább, ahogy te is észrevetted már a behívás költsége is.
Megnéztem a felsorolt szolgáltatókat, szép kis listát hoztál össze, némelyikről még nem is hallottam.
Ami kiderült: nagy csodák nincsenek. Aki olcsó, pl "TikTak", az három perces szeletekben számláz -időzített bomba-Tik-Tak :-)), a többiek nagyrész perc alapon.
A Datanetes tűnt a legjobbnak, mivel díjmentes behívással alacsony belföldi tarifát kínál (másodperc alapon), viszont náluk nem láttam nemzetközit. Mindenesetre az agyonreklámozott Tele2 és a Matáv teleperc díjcsomagjánál (a saját összehasonlító táblátzatuk szerint) olcsóbb. Lehet, hogy a percdíjból kevesebbet költenek reklámra ?
A többiekkel sajnos az a helyzet, hogy a belföldit (se a vezetékest, se a mobilt) nem tudják olcsóbban adni a normál drótos szoilgáltatóknál, és a nemzetközi hívások alacsony percdíjait is feltupírozza vagy a saját szolgáltatódnak fizetendő behívás költsége, vagy ha díjmentes behívót hívsz, akkor meg a VoIP szolgáltató pakol rá (érthetően) 10-15 Ft-ot.
Akinek nincs számítógépe + internet kapcsolata annak sajnos csak ez marad, aki viszont teheti, használja az áltatad is említett Skype v Neophonex szolgáltatását.
A Skype már 33.6 -os modemmel is megy, és csak az internet behívás díja terheli, viszont dombornyomott bankkártya kell az egyenleg feltöltéshez, mint minden egyéb Internetes vásárláshoz. A Neophonex előnye, hogy "egyszerűbb" a feltöltés, viszont csak szélessávú kapcsolaton lehet normálisan használni.
Ha nincs lehetőség SkyPE-t vagy NeophoneX-et használni ezek a kártyák sokat segíthetnek. Kíváncsi vagyok a használattal és az árazással kapcsolatban bármilyen összehasonlításra, véleményre stb.