Keresés

Részletes keresés

Kérdés81 Creative Commons License 2019.07.20 0 0 4243

Sziasztok!

Azt szeretném megkérdezni, hogy ingatlan adásvételénél adott foglalónál, ha a foglalóban nem határoztak meg az adásvételre határidőt, akkor milyen szabályok érvényesek?

Előre is köszönöm!
K81

Baba cuki Creative Commons License 2019.07.04 -2 0 4242

Sziasztok! :) A párommal éppen lakásvásárlás előtt állunk, gondolkoztunk sokat, hogy új építésűbe, vagy "használtba" lenne érdemes fektetni. Van erről tapasztalatotok. Mindenképpen Pest megyében nézelődnénk, de fontos lenne, hogy kertvárosi, csendes és nyugodt környezetben legyen. Sok új építésű ház mellé akár kocsibeállót is adnak, a jobb lakóparkokban portaszolgáltat is van, ez a biztonság szempontjából mindenképp jobbnak tűnik. ITT láttam csodaszép új építésű otthonokat elérhető árakon.

bandikaa Creative Commons License 2019.06.12 0 0 4241

A javítás, helyreállítás költségét lehet követelni, viszont lehet ragaszkodni az ugyanolyan minőségű vagy konkrétan azonos termékhez.

Azaz: Ha annyira tönkrement az ajtó, hogy csak cserével javítható (állíható helyre az állapota) akkor akár egy ugyanolyan új ajtó árát lehet követelni.

Előzmény: Gyaloghuszar (4239)
Nikolas27 Creative Commons License 2019.05.12 0 0 4240

Szivességi lakáshasználat címen volt szerződése páromnak abban az ingatlanban amiben 2 en laktunk, most a főbérlő felmondta, 15 nap határidőben, anno párom írta alá 30 ezer Ft ról amit rezsi fejében fizet, én eddig abban a tudatban voltam hogy albérleti szerződése van. Mi minden hónapban 60 ezret fizettünk a tulajnak amit tudunk bizonyítani is sosem volt elmaradásunk. Kaptunk haladékot a kiköltözéshez plusz 2 hetet, de azzal a kikötéssel hogy arányosan kifizetjük a 60 ezerhez képest az adott hónapot vagyis az a 2 hetet kB, viszont a a letanuzott aláírt szerződésünkben 30 ezer szerepel. Jogilag csak a 30 ezer után kérhetnék az arányos kifizetést. Ezzel az aláírt meghosszabított szerződéssel ha problémázik vagy  ki akarna tenni a lejárati idő előtt mikor én ki fizetném ki akarom fizetni a szerződésben foglaltakat de nem a 60 ezer után... megteheti? Vagy esetleg hívhatok rendör, ha ez a szerződés 2 tanuval aláirva plusz tulajdonos is aláirta nálam van megvéd ez a szerződés engem? még is ha ki akar rakni? hogy ő szegi meg a benne foglaltakat? Tudok ezzel ügyvédhez vagy rendörséghez fordulni? 

Gyaloghuszar Creative Commons License 2019.04.07 0 0 4239

Sziasztok!

Ha egy ingatlan bérlése során egy mára már 12 éves ajtóban kár keletkezik, a bérlőnek az új árat kell megtérítenie? Úgy általában, tekintettel arra, hogy a bérelt ingatlan nem új (a bérbe adás kezdetén sem volt), kötelezhető a bérlő az "új állapot" helyreállítására? És ha nem, hogy a fenébe számoltok ilyen esetben?

Előre is köszönöm a véleményeket!

Endrebácsi01 Creative Commons License 2019.04.02 0 0 4237

Szia! Budapest környékén tudok segíteni, nyugodtan hívj  06-20-326-2133-as telefonszámon.

Előzmény: Annamária Ferbert (4228)
tibikat Creative Commons License 2019.03.30 0 0 4236

Ez lemaradt.

Előzmény: tibikat (4235)
tibikat Creative Commons License 2019.03.30 0 0 4235

Sziasztok!

A mellékelt fotón amit írnak mit jelent? Margaréta is vàlaszthatnà ezt az utat? Úgy értelmezem, hogy bejelenti valaki, kijönnek és hivatalból felvezetik?

Ilyen esetben nem bírsàgoljàk meg a tulajt?

Milyen esetben bontatjàk el a kivett beépítetlen terület lévő "nem létező" ingatlant?

Én éppen egy ilyen ingatlanra licitàltam, azért van ezer kérdésem... A végrehajtóval nem tudok kommunikálni. Térképmàsolatot ha lekérem és nem az üres telek áll ott, akkor volt építési engedély vagy azt még (terveket pl.) nem vezetik oda fel? Esetleg ha hàz àll a térképen, akkor lehet van használatba vételi engedélye is csak nem vezették fel a tul.lapra? Építésügyi hatóságnàl nem merek érdeklődni,nehogy le akarják bontatni! Mi tévő legyek?

Köszönöm,ha tud valaki segíteni.

Előzmény: kígyószisz (4214)
murray Creative Commons License 2019.03.28 0 0 4234

a mostani fele legalább. 

2013ban adtuk el a panelt.  békás 8M . most uez 28M  legalább. 

Előzmény: Denzer (4229)
murray Creative Commons License 2019.03.28 0 0 4233

a zárcserét hagyd. 

erről csináltass másolatot. 

kamerázd be a lakást, ezt jelezd a tulajnak.  fillérekből megvan. 

ha ezt is ellenzi , keress másik albérletet. 

Előzmény: Törölt nick (4230)
Törölt nick Creative Commons License 2019.03.21 0 0 4230

Sziasztok!

Frissen kivett lakásnál (egyedüli bérlő vagyok) a tulaj nem hajlandó 1-nél több kulcsot adni nekem. Először úgy volt, hogy a 3 kulcsóbl kettőt megkapok, de a második még a festőnél volt. A megbeszélt időpont után, amikor átadták volna a másik kulcsot is közölte, hogy mivel egyedül lakom ott, mégsem hajlandó ideadni a második kulcsot.

Alapvetően nincs ellenemre, hogy a tulajnál legyen 1db kulcs a lakáshoz. Viszont az, hogy több kulcs is van, számomra nem behatárolható helyen/személynél a lakáshoz, zavar. Rendes szerződést írtunk, kiköltözési nyilatkozattal együtt.

Zárcserét tervezek, mivel nem vagyok nyugodt amiatt, hogy nem tudom kiknek van kulcsa még a lakáshoz. Az új kulcsokból egyet szándékozom átadni a tulajnak, de csakis egyet. A szerződés kiköti, hogy a bérbeadó beleegyezése nélkül nem végezhetek semmilyen átalakítást a lakásbon. Kérdésem: Mi történik, ha én a tulaj beleegyezése nélkül cserélek zárat? A szándék továbbra is megvan, hogy a rendelkezésére bocsájtsak egy kulcsot, de minél jobban ellenkezik, annál kevésbé szívesen.

Ha a cserére hivatkozva felmondja a bérleti szerződést, akkor a kaució visszajár? Az én értelmezésemben, igen, mivel kárt nem okoztam és nem én mondtam fel a szerződést, a meghatározott időtartamon belül.

Köszönöm előre is!

Denzer Creative Commons License 2019.03.20 0 0 4229

2014-ben egy Csepeli ( 21. ker) 54 négyzetméteres panel lakás árát mennyire tippelnétek?

Annamária Ferbert Creative Commons License 2019.03.19 0 0 4228

Sziasztok! Lakásvásárlás előtt állunk a párommal és segítséget szeretnék kérni hogy tudtok e ajánlani egy jó ügyvédet illetve hitel ügyintézőt aki ebben a segítségünkre lehet? Eddig voltunk pár bankban a lehetőségeinket felmérni de nem szeretnénk semmilyen buktatón fenn akadni ezért szeretnénk igénybe venni egy szakember segítségét.

Managa Creative Commons License 2019.02.21 0 0 4227

Üdv.
Földterület átminősítéssel kapcsolatos Törvényt-jogszabályt keresnék. Ami kimondja, hogy Nem lehet Földtörvény alá eső földterületet átminősíteni. 
Igen tudom, hogy az "átminősíthető" határidő 2017 decemberében lejárt. De mi van utánna?

Előre is köszönet.

kígyószisz Creative Commons License 2019.01.08 0 0 4226

Az elég érdekes lenne, mert - gondolom - társasházzá alakítják majd az ingatlant, ahogy elkészülnek a lakások (és esetleg a garázsok, stb. is), ilyenkor ezek külön albetétben szerepelnek.

Nem tartozik azonban albetétbe a telek, az mindig a társasház közös tulajdona marad.  

Előzmény: Aramixer (4224)
kígyószisz Creative Commons License 2019.01.08 0 0 4225

Ahogy előttem is írták volt, pert kell indítani a közös tulajdon megszüntetése iránt. Ilyenkor a bíróság ügygondnokot - egy ügyvédet - fog kijelölni a másik fél képviseletére.

A perben kérhető több lehetőség is: 1. hogy a többségi tulajdonos magához váltja az ingatlanhányadot és letétbe helyezi az összeget, ez esetben a bíróság az ítéletben intézkedik a tulajdonszerzésről és megkeresi a földhivatalt a bejegyzés iránt, vagy 2. árverésre bocsátják az ingatlant, amennyiben a felperes ezt a lehetőséget jelöli meg a keresetben.

Van egy harmadik is (pontosabban: ha ez járható, előzi a többit): a természetbeli megosztás, kérdés, hogy ez egyáltalán járható-e, az esetek többségében nem.

Tehát pereskedésre fel! Az ügy megoldható.  

Előzmény: crinc (4221)
Aramixer Creative Commons License 2019.01.07 0 0 4224

Illetve eszembe jutott még valami. Ennél az ingatlannál a telek az építtető tulajdona marad a lakások átadása után. Ez lehet probléma?

Előzmény: Aramixer (4223)
Aramixer Creative Commons License 2019.01.07 0 0 4223

Sziasztok!

Lakásvásárláson töröm a fejem és szóba kerültek új építésű ingatlanok is. Az egyiknél már elkezdték a mélygarázst ásni de még nincs építési engedélyük. Azt mondták, hogy 1-2 hónapon belül meglesz. Azt szeretném kérdezni, hogy ilyen esetben szabad-e szerződést kötnöm velük? Az állításuk szerint már a lakások kb negyedét eladták.

Troll Lee Creative Commons License 2018.11.18 0 0 4222

Pert kell indítani a közös tulajdon megszüntetésére.

Google: "közös tulajdon megszüntetése per".

A legegyszerűbb, ha a bíróság árverést rendel el. A 3/4 pénzt megkapjátok ti, a maradékkal meg lesz valami.

Előzmény: crinc (4221)
crinc Creative Commons License 2018.11.18 0 0 4221

Tisztelet-teljes üdvözletem a Hozzáértőknek!

Hogyan adható el egy családi ház, ha annak az egyik (1/4) résztulajdonosa 12 éve külföldre távozott és tartózkodási helyéről, semminemű elérhetőségéről nincs tudomásunk? A felkutatására tett kísérleteink sem vezettek eredménye. A megtalálásra irányuló rendőrségi eljárás, nemzetközi keresés pedig avval zárult 3 évvel ezelőtt, hogy: megtalálták, de elzárkózik a kapcsolatfelvételtől; és tartózkodási helyéről semmilyen információ kiadásához nem járul hozzá.

Megelőlegezett köszönet a  segítő válaszért!

kanapekamred Creative Commons License 2018.11.10 0 0 4220

Nem neked kell aggódni. Hanem a vevőnek. Így van ingatlanod is meg pénzed is.

Előzmény: Lucas_ (4217)
ledorgol Creative Commons License 2018.05.15 0 0 4219

Üdvözlet !

Ingatlan közvetítői díjat lehet a Nav-nál visszaigényelni ?

Fizetnem kell valamennyi illetéket és így kijönne belőle.

murray Creative Commons License 2018.05.09 0 0 4218

az hogy az ügyvédek és a közjegyzők mindig mindent elbasznak százezrekért az egy dolog. nekem is elfelejtette az ügyvéd bevinni a Földhivatalhoz az adásvételiket.. egy évig.. legalább elnézést kért. 

van olyan hogy egy évig lóg a levegőben a lakás. 

lehet az új tulaj húzza az illeték miatt. de neked ha nem vettél más lakást már adózni kell a vételárból.  

hívd az ügyvédet és csinálja meg. 

Előzmény: Lucas_ (4217)
Lucas_ Creative Commons License 2018.05.09 0 0 4217

A Földhivatal egyszer az ügyvédi szárazpecsét hiánya, másodszor vmilyen dokumentum hiánya miatt utasította el a kérelmet. Nem is értem, hogy ügyvéd hogyan hibázhat ilyet??

Az új tulajt sem értem. Mintha nem lenne sürgős neki. Talán az illeték miatt? No, de egy év alatt nem intézi el az ügyvéd a tulajdonjog bejegyzést? Hova lehet ilyenkor fordulni? Mit lehet tenni?

Előzmény: murray (4216)
murray Creative Commons License 2018.05.09 0 0 4216

mi az indok amivel elutasítja? széljegy vagy mi? 

az új tulaj nem aggódik?  

az új tulaj nem tudom mért húzza? adózás? fordítva lehet gáz ha még a te neveden van és kifizették akkor lehet rá jelzálogot felvenni. 

Előzmény: Lucas_ (4215)
Lucas_ Creative Commons License 2018.05.08 0 0 4215

Üdv Mindenkinek!

Segítséget, tanácsot szeretnék kérni. 2017-ben eladtam a lakásomat. A vevők hozták az ügyvédet. 2017-ben 2x adta be az ügyvéd a Földhivatalba a tulajdonjog bejegyzési kérelmet. Mind a két alkalommal elutasította a Földhivatal. (jogosan) 2018-ban hiába nyaggatom az ügyvédet (többnyire e-mailben, hogy legyen nyoma, de telefonon is), nem sikerült még mindig elintéznie, hogy átírja a Földhivatal a tulajdonjogot az új tulajdonos nevére. Mit lehet ilyenkor tenni? Hova fordulhatok segítségért? Milyen szándékkal húzhatja az időt az ügyvéd? (és az új tulajdonos)

kígyószisz Creative Commons License 2018.05.06 0 0 4214

Igen, földmérőre van szükség, aki elkészíti az ún. épületfeltüntetési vázrajzot, ő nyújtja be a földhivatalhoz, ennek alapján kerül átvezetésre a nyilvántartásban és a tulajdoni lapon.   

Előzmény: Margaréta68 (4210)
kígyószisz Creative Commons License 2018.05.06 0 1 4213

Ezen felesleges gondolkodni, aki adja a tanúsítványt, tudja, minek kell benne lennie. A HET-számnak viszont az adásvételi szerződésben is szerepelnie kell (elvben a tanúsítványt is mellékelni kellene az adásvételi szerződéshez, a benyújtáskor, de ez nem szokás).  

Előzmény: mezdema (4212)
mezdema Creative Commons License 2018.05.03 0 0 4212

Sziasztok!

Energetikai tanúsítványt kell csináltatnom. Reklámból ez volt szimpi: https://www.energetikai-tanusitvany.eu/

Van valakinek tapasztalata ilyen cégekkel, mire kell figyelni ilyen tanúsítványnál? Még sose csináltattam ilyet.

Köszi előre is

murray Creative Commons License 2018.05.03 0 0 4211

van ilyen.

első kör: Földhivatal. 

Előzmény: Margaréta68 (4210)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!