Keresés

Részletes keresés

BOLOND Creative Commons License 2006.07.28 0 0 414
Inkabb videoztunk, de azert van meg nehany kep, felteszem a heten. A legjobban a nyugalom es a tisztasag tetszett. Persze az emberekben sem csalodtam, kozvetlenek, baratsagosak, segitokeszek. Szivesen toltottem volna tobb idot arrafele, de sajna menni kellett. Kiderult viszont hogy nemely nagyszuleim nem messze onnan, Berbaltavarrol voltak.
Előzmény: Tiszteletes úr (413)
Tiszteletes úr Creative Commons License 2006.07.27 0 0 413
Látom a képről, hogy valóban jártál Veleméren. Több képet is készítettél? Tedd fel őket, légyszi! Merre jártál és mit láttál még? Mi tetszett a legjobban?

Köszönöm!

Üdv!
Előzmény: BOLOND (412)
BOLOND Creative Commons License 2006.07.24 0 0 412
Nagyon kellemes volt az ido is es az ut is. De keves nap, sok neznivalo! Talan legkozelebb tobb idonk lessz.
Ez a "csinalohaz" nagyon tetszett. Az ablak nyitva volt, bekukucskaltunk. Bizony szivesen elfogadnek egy ilyent!

Előzmény: Tiszteletes úr (410)
Tiszteletes úr Creative Commons License 2006.07.16 0 0 411
Az Őrség fiatalsága és a vendégsereg a hőségtől aléltan menekül a tavak partjára, a termálstrandokra, vagy legalább a hűvös parasztházak falai mögé.

Ha most jönne egy bőséges esőzés, akkor az átázott, párás meleg erdei talajból néhány nap múlva kinőnének a gombák. S akkor mindenki boldogan hordaná haza kosárszámra a vargányát.

A veleméri rétekről és telkekről hajnalonkénti munkával lekaszáltuk a zöldet. A szorgalmasabbak meg is szárították és el is égették. Mert tehén az nincs, vagy csak mutatóba néhány. Egész gulya élne meg a sok elégetett szénán.

Így legalább nyugodtan nézhetünk a hatósági ellenőrzés elé. Nem kell százezres birságokat fizetnünk. S a városiak sem szenvednek a mi parlagfüvünktől. A nyugdíjas postás meg úgyis hozza a megélhetést jelentő borítékot. S jól járnak a francia tejtermelők is, mert Őriszentpéteren tejáron lehet kapni a francia savóból kutyult műtejet.

Kellemes nyaralást és valódi tejet kívánok mindenkinek!
Tiszteletes úr Creative Commons License 2006.07.06 0 0 410
Talán majd legközelebb több sikerrel jártok. A remény hal meg utoljára. Remélem, jól éreztétek magatokat az Őrségben.
Előzmény: BOLOND (409)
BOLOND Creative Commons License 2006.07.05 0 0 409
Beugrottunk, de nem tudtunk varni Hetfoig sajna. Nagyon hangulatos a hely! Kar hogy nem volt tobb idonk.
Előzmény: Tiszteletes úr (408)
Tiszteletes úr Creative Commons License 2006.07.01 0 0 408
Csak hétfőn délután lesz lenn. Sajnos.
Előzmény: BOLOND (407)
BOLOND Creative Commons License 2006.07.01 0 0 407
Holnap delelott benezunk.
Előzmény: Tiszteletes úr (405)
gralla pokobra Creative Commons License 2006.06.28 0 0 406
Egy új veleméri honlap, a "Veleméri kúriasor": http://www.kuriasor.extra.hu/
Tiszteletes úr Creative Commons License 2006.06.21 0 0 405
Nincs étterem a Cserépmadár szálláson.

De azért csak kopogtass be nyugodtan! Ha otthon van a gazda, minden bekoppantót meghív egy kávéra és egy beszélgetésre.
Előzmény: BOLOND (404)
BOLOND Creative Commons License 2006.06.21 0 0 404
En lefoglalnam szivesen elore de nem tudom mikor erunk arrafele. Azert lehet bekopogunk, ha nincs is hely, talan az etterem nyitva lessz.
Előzmény: Tiszteletes úr (403)
Tiszteletes úr Creative Commons License 2006.06.19 0 0 403
Kedves Bolond!

A népszerű időpontok esetenként hónapokkal előre le vannak foglalva s ez különösen igaz a főszezonra és a hétvégékre. Persze mindig lehetnek lyukak, de erre nem lehet számítani. Szerintem megér a dolog egy telefont, vagy egy villanypostát (az alábbi honlapon megtalálod a címeket).

Fiatalabb koromban én is elég sokat bíztam a véletlenre, pl. úgy utaztam Bulgáriába, hogy előtte nem néztem meg a menetrendben, hogy mikor indul vonat Bulgáriába. Amikor összepakoltam a hátizsákomat, akkor felültem a villamosra és kimentem a Nyugatiba. Ott megkérdeztem az első vasutast, hogy mikor indul Szófiába a Balt-Orient. Azt válaszolta, hogy ott megy, ha siet, még fel tud rá ugrani. S a vonat valóban abban a pillanatban indult, egyelőre még lassan menvén Bulgária felé. Siettem s fel is tudtam ugrani rá.

De ez a hihetetlen szerencse sajnos nem ismétlődik gyakran, ezért neked a tervszerűséget ajánlom szeretettel.
Előzmény: BOLOND (401)
Tiszteletes úr Creative Commons License 2006.06.19 0 0 402
A főépület egy szokásos veleméri parasztház (kúria, mert nemesek éltek benne), amelyet megtekinthetsz a www.tar.hu/cserepmadar honlapon.
Előzmény: BOLOND (400)
BOLOND Creative Commons License 2006.06.15 0 0 401
Tiszteletes ur, nem tudod hogy kell-e elojegyzes ha valaki meg akar szallni a Cserepmadar Fogadoban egy-ket ejszakara?
Előzmény: Tiszteletes úr (399)
BOLOND Creative Commons License 2006.06.15 0 0 400
Ha ez volt a muhely, el sem tudom kepzelni milyen lehetett a fo epulet!
Előzmény: Tiszteletes úr (386)
Tiszteletes úr Creative Commons License 2006.06.05 0 0 399


V. M-nek küldjük ezt képet a kedves soraiért.
Tiszteletes úr Creative Commons License 2006.06.05 0 0 398


Margit néni tyúkja az Onogesius-dombon.
Tiszteletes úr Creative Commons License 2006.06.05 0 0 397


Kosbor (azaz egy hazai orchideafajta) arról a dombról, ahonnan az újkeletű helyi hagyomány szerint Onogesius hun fővezér nézte a Róma ellen vonuló hun seregeket.
Tiszteletes úr Creative Commons License 2006.06.05 0 0 396


Kék virágok Velemérről.
Tiszteletes úr Creative Commons License 2006.06.05 0 0 395


Margit néni háza napsütötte orgonákkal, Veleméren.
Tiszteletes úr Creative Commons License 2006.06.05 0 0 394
Én meg a kérdésedet köszönöm!

Üdvözöl: T. u.
Előzmény: extekergo (392)
Tiszteletes úr Creative Commons License 2006.06.05 0 0 393
V. M. levele:

A Cserépmadár Szállás a legcsodálatosabb pihenőhely, amit valaha láttam.
Kérdezem , valóban létezik- e , vagy trükkfelvétel csupán (mondjuk álom kivetítése különleges technikával)?
Ha létezik, sőt szállás foglalható, június 20-tól bármelyik hosszú hétvégére lefoglalnám. Kérem válaszoljon!
Egyedül megyek, azonban teljes ellazulást javasoltak, ezért az egész Szállást lefoglalom, tájékoztasson a feltételekről!
Mivel mindent a szóbanforgó hosszú hétvégéhez kell igazítanom, mihamarabb válaszoljon!

**************************************************

Részlet a V. M-nek küldött válaszlevélből:

Köszönöm a kedves sorait és a reményeit, aminek nyilván csak részben tudunk megfelelni. A Cserépmadár szállás honlapja részben a valóságot tükrözi, hiszen minden részlet valódi fénykép. Azonban a valóság legszebb pillanatait kaptuk lencsevégre, amikor sütött a nap és nyíltak a virágok, stb. Bizonyos értelemben valóban az álmaink kivetítése is egyben, hiszen az álmaink egy részét valósítottuk meg ebben a házban.
extekergo Creative Commons License 2006.06.04 0 0 392
Köszönöm az okítást! :))
Előzmény: Tiszteletes úr (390)
Tiszteletes úr Creative Commons License 2006.06.04 0 0 391


Veleméri patak.
Tiszteletes úr Creative Commons License 2006.06.04 0 0 390
A csinyálóház műhelyt jelentett az Őrségben.

Itt végezték a famunkákat s a fazekaskodás terepe is ez volt. Általában a pajta végében álló téglaépületet nevezték így.

Ha megöregedett a gazda, akkor a fiatalok (ha lelketlenek voltak) kitették őket a csinyálóházba, öregedjenek ott békében, ha tudnak. Volt példa az ellenkezőjére is, amikor a már elgyengült öregeket (bár valahogyan felvetődött az ötlete) nem rakták ki a csinyálóházba arra hivatkozva, hogy nekik köszönhető a nagy ház felépítése, joguk van abban meghalni s a hála és a tisztelet is ezt követeli meg a következő generációtól.

Ebben a mai csinyálóházban többnyire fiatalok fognak lakni egy-egy hétig, vagy néhány napig, s őszintén remélem, hogy sok szép gyermeket fognak benne nemzeni.
Előzmény: extekergo (388)
Tiszteletes úr Creative Commons License 2006.06.04 0 0 389


Veleméri országút.
extekergo Creative Commons License 2006.06.04 0 0 388
Minekután megcsinyálták ezt az a házat, mit csinyáltak benne? :)
Előzmény: Tiszteletes úr (386)
Tiszteletes úr Creative Commons License 2006.06.04 0 0 387


Veleméri domboldal.
Tiszteletes úr Creative Commons License 2006.06.04 0 0 386


Csinyálóház, Velemér.
gralla pokobra Creative Commons License 2006.05.29 0 0 385
Június 9-én pénteken és 11-én vasárnap (mindkét napon 13 és 14 óra között) Varga Csaba könyvespultjánál dedikál Varga Géza írástörténész.
Előzmény: haranglab (384)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!