Keresés

Részletes keresés

Rozsakati Creative Commons License 2023.01.19 0 0 818

Szia! Nem tudom, hogy aktuális -en még a kérdésed, de két doki van, akik eddig iszonyatosan sokat segítettek belgyógyászati problémáinkon.nekem is és apukámnak is. Egyik Dr. Nagy Izabella másik Dr. Mályi Kata. Ő Apunál vastagbélrákot talált még olyan korai stádiumban,hogy operálták és azóta is rendben van már 8 éve...nekem pedig emésztési panaszaim voltak és nagyon alaposan, türelmesen nem utolsó sorban kedvesen állt hozzám ami tök ritka. Izabella doktornő pedig a cukorbetegségem hozta rendbe. ő kicsit keményebb,de nagyon jó orvos. 

Előzmény: Muszorgszkij9 (802)
dave6847 Creative Commons License 2022.09.11 0 0 817

A tabletta azután hat, miután a gyomortartalommal együtt a belekbe kerül, a nyombél és a vékonybél első részében oldódik fel a hatóanyag. A Johns Hopkins Egyetem kutatói szerint a gyógyszer hasznosulása a gyomor-bél traktusban a gyógyszer összetevőitől és a gyomor dinamikus élettani környezetétől függ. A testtartás sokat számít :Ha a jobb oldalunkra fekszünk, akkor a pirulák 2,3-szor gyorsabban oldódnak fel, mint egyenes testtartással ilyen szempontból a bal oldalon fekvés a legkevésbé hatékony. A gyógyszer a jobb oldalon tíz perc alatt, egyenes testhelyzetben 23 perc után, míg bal oldalra fekve több mint száz perc után fejtette ki hatását.

Okos Árnyék Creative Commons License 2022.04.07 0 0 816

Végbélszakadás - Beteg Állat

https://www.youtube.com/watch?v=-5M9q0ls7SY

 

hátha nem moderálják ki

előre is bocsánatot kérek

HakapesziM Creative Commons License 2021.01.10 0 0 815

Skacok, mi a fenét lehetne tenni ezzel a hasi pánikkal? Mert most már szinte biztos vagyok benne, hogy az a bajom. Több mint egy éve szívok vele. Volt egy bélgyulladásom tavaly, tíz kilót fogytam, azóta esek - kelek.

 

Írtam már ide, kamionos vagyok. Aztán most októberben asszony elkapta a koronavírust, otthon voltam épp, karantén, három hétig nem dolgoztam. Asszony ügyesen felépült, bő tíz nap alatt kihordta a vírust. Pár napig ugyan fájtak a végtagjaim, fáradt voltam, aztán más tünetem nem is volt, lehet, hogy el sem kaptam tőle. Az, hogy nem kellett menni sehova, a nyugalom, együtt a család - még ha a feleségem a vírussal is küzdött - a sok pihenés, főzőcskézés, jó kaják hatására megfordult a dolog: semmi bajom nem volt!

 

Utána meló, semmi gond. December közepén újra otthon, pihenés újévig, halászlé, töltött káposzta, sör, Unicum, ahogy ilyenkor szokás, ami belefér. Visszaszedtem az összes elvesztett kilómat (nem mintha sovány lettem volna), újra 110 kg - ot nyomok, aminek örülök, mert ezek szerint normális (volt) újra az emésztésem.

 

Egy hete dolgozom megint, és újra nem merek egy jót enni. Ha jóllakom, vagy stressz ér, rohanhatok a budira. Nem mindig van így, próbáltam már mindent, de tök mindegy mit eszem. Otthon a vasat megemésztem, de ha kint vagyok, minden bajom van. Egyszerűen nincs ötletem, mit lehetne csinálni. Tudom, hogy fejben dől el, de nem megy, vagy csak ideig - óráig. Egy - egy forgalmi dugó horror, mi van, ha pont most...Én ezt nem értem. 

robi8010 Creative Commons License 2015.11.09 0 0 814

Sziasztok!

 

Remélem jó helyen írom le problémámat!Július vége óta gyakori 4 napos székrekedések hiába vettem be stadalaxot,kupot,egyéb hashajtókat alig segített,a székletemen mely vérrel kevertnek  láttam,ez egészen Októberig tartott,székelési ingerem se nagyon volt, mikor már semmilyen hashajtó nem segített a Sebész doktor  elküldött kórházba ott kaptam beöntést előtte Hasi röntgen is volt  a leletemen ez áll" "Has középső részén és jobb csípőlapát magasságában több mérsékelten tágabb vékonybélkacs,többszörös nivó képződéssel,jobb flexurának megfelelően is nivó..."

Ez mit jelent?

A kórházban irtak fel amíg Gasztroenterológiára nem megyek(hét közepén megyek) Parafin olajat,1 evőkanállal kéne bevennem,de 1 evőkanál már 2 hete nem segit ezért 3 evőkanállal csináltam akkor már volt normális székletem,de pár napja 3 evőkanállal se megy,igy mellé keserű só oldatot is iszom!Hét közepéig a gasztroig ki kell birnom!Évek óta este és reggel éhgyomorra tejet iszom melegen.Szerintetek műtét lesz a vége?A vékonybél környékén hetek óta érzékeny,(amióta a beöntést kaptam)és néha a csipőmbe is érzek mostanában tompa nyilalást!

Várom válaszotokat!

 

szivecske01 Creative Commons License 2015.03.19 0 0 812

Valamikor volt Mirapront néven fogyitabi. Lézezik e még olyan? Teronac Reductil Xenical Alli megszünt. Valami kellene ami elviszi az étvágyat!

F27szerviz Creative Commons License 2015.01.28 0 0 811

don_feri@freemail.hu

koszi.

Előzmény: zanika1970 (810)
zanika1970 Creative Commons License 2015.01.28 0 0 810

Szia Feri!

Amit leírtál abból egyértelműen kiderül hogy ezek a tünetek amik neked vannak stressz eredetűek. A legelső dolog amit tenned kell a lelked rendbetétele. A puffadásra pedig tudok egy nagyon jó készítményt ami tuti rendbe fog tenni. Egyik ismerősömnek is hasonló tünetei voltak és nagyon szépen rendbe jött. Ha érdekel a dolog akkor ad meg az email címedet és beszélünk. Anita

Előzmény: F27szerviz (809)
F27szerviz Creative Commons License 2015.01.27 0 0 809

Sziasztok.

Nekem lenne egy olyan kerdesem,hogy az Irritábilis bél szindróma okozhat e nehez legzest puffadas kozben?

Nagyajbol 2 eve lettem roszul,es azota semmien vizsgalat nem hozott eredmenyt.

vagyis ket dolgot nem engettem,a gyomor/ beltukrozest.

Folyamatos hasi,de inkabb alhasi fajdalmaim vannak,sokszor ugy erzem hogy televagyok levegovel,es ilyenkor parosul hozza a nehez legzes erzet is.

Nem gondolok nagyon masra,mert akar ugralassal is megszunik a nehezlegzes erzet,de azert idegesito.

Az Irritábilis bél szindróma lehetosege is csak azert merult fel,mert az orvosnak mar nemvolt mas otlete a vizsgalatok utan.

Ultrahang,vervetel,alergia teszt,bakterium-parazita-virus ellenorzes megvolt.

 

Minden negativ,es papiron makk egeszseges vagyok.

van aki ilyennel szenved esetleg?

 

Az elso rosszuletem kulfoldi nyaralasomkor volt egy etterembe ebedeltunk,ra 3 orara azt hittem szo szerint megjalok.

Szedules,hanyinger,hasfajas,fejfajas,hasmenes,remeges,magas vernyomas,latasom tompult,halalfelelem erzes (pedig vasember vagyok minden szinten) es meg sorolhatnam a tuneteket.

Akkor abban a pillanatban azt hittem itt a veg.

hasmenes egy ev utan csillapodott,a latasom okes lett,de ettol fuggetlen szemuveges lettem,mert 8honapig reszegsegben szenvedtem utanna,ami a szemben levo fokuszpontok vegett lett.

Vagyis elesen latok szemuveg nelkul is de megis kell viselnem.

Roszulet elott semmi baja nemvolt a szememnek :)

olykor erzek lukteto erzest az egesz testembe.

a vernyomasom egy evig valtozoan ugrabugralt,de mostanra egesz jol bealt 120/70 kornyekere.

Betegsegem elott stabilan 140/90 volt

Kicsit hoszura sikerult az irasom :)

kosz elore is a valaszokat.

udv

Feri

 

Livike13 Creative Commons License 2015.01.20 0 0 808

sziasztok  van  még  egy  pár  doboz Questran Light gyógyszerem   ha  érdekel    keres    a 06202274994 tel  számon

Törölt nick Creative Commons License 2015.01.09 0 0 807
Törölt nick Creative Commons License 2014.11.29 0 0 806
almale66 Creative Commons License 2014.11.22 0 0 805

sziasztok! nagyon hálás lennék, ha a hölgyek tudnának nekem segíteni ezzel a 4 perces kérdőív kitöltésével. nem igényel sok időt, mégis hatalmas segítség lenne. Köszönöm

https://docs.google.com/forms/d/1cpSgsKfJyYI5HWby_ypYFBjjP_ofDe2xyli-qCTMR_A/viewform?usp=send_form

ballus4 Creative Commons License 2014.03.25 0 0 803

Keresem azt a belgyógyász orvost aki Olaszországban él és havonta kétszer

Magyarországon Kecskeméten és Budapesten rendel.Elérhetőségét,nevét stb.

köszönettel erre az i.mail cimre:  konczagi59@freemail.hu

Muszorgszkij9 Creative Commons License 2014.03.21 0 0 802

Sziasztok! Tud esetleg valaki Budapesten jó belgyógyászt? Előre is köszönöm!

BBalint1 Creative Commons License 2014.02.05 0 0 801

Minden kedves beteg társnak ajánlok figyelmébe egy weboldalt, ahol személyre szabott terápia javaslatot kaphat egy kedves gyógyszerész hölgytől teljesen ingyen. Azért hozta létre az oldalát, hogy kérdezzenek tőle és segíteni tudjon. Továbbá egy tudásbázist is készít amit folyamatosan töltöget...  Akit érdekel nézze meg: http://azengyogyszereszem.hu

szivecske01 Creative Commons License 2014.02.05 0 0 800

A gyümölcs centrifugát elég nehéz kezelni elmosni, ha levet veszek az meg ecetes.

dave6847 Creative Commons License 2014.01.23 0 0 799

Hát egy háziasszony tudná megmondani....de vannak gyümölcs-centrifugák,esetleg az elektromos turmuxoló ?

Én veszek a piaci savanyuság-árustól cékla savanyuságot és megkérem tegyen bőven levet BŐVEN.Ezt kornyolgatom,ez is céklalé végülis.Meg lehet próbálni :)))

Előzmény: szivecske01 (797)
Brani Viki Creative Commons License 2013.10.29 0 0 798

Sziasztok! Új vagyok itt a fórumon! Remélem találok sors társakat! 25 éves vagyok 2 éve crohn beteg! 3szor műtöttek végbél tályoggal, nem igazán akart begyógyulni 2 év alatt, ezért szeptemberben elkezdték nálam a biológiai terápiát! már túl vagyok a 3. kezelésen! Eddig úgy éreztem van is javulás, bezárult a tályog, kemény lett a széklet és megszűnt a gyomorgörcs is! De pár napja igen csak mocorog a hasam és hasmenésem is van! Valaki nem tudja, ez normális a kezelés mellett??

szivecske01 Creative Commons License 2013.10.27 0 0 797

A CÉKLALÉ EGY VAGYONBA KERÜL A BOLTOKBAN, HOGYAN KELL CSINÁLNI HÁZILAG?

Előzmény: Törölt nick (792)
Törölt nick Creative Commons License 2013.07.24 0 0 796

Kedves JerryLewis, a 89-es pulzusszám abszolút normális, a 120/80 közeli vérnyomás pedig több mint kielégítő. Aggodalomra semmi ok:)

Előzmény: JerryLewis (793)
Törölt nick Creative Commons License 2013.07.24 0 0 795

Hahó! Néhány hónapja tejcukorérzékenységet állapítottak meg nálam hosszas hasmenés után. Most elhagytam a tejet nagy részt, de azért nem könnyű ez így, főleg mert nagyon szeretem. Az orvosom javasolta, hogy használjak Lactase rágótablettát, ha tejterméket akarok fogyasztani, de elég macerés, és nem igen váltotta be a hozzá fűzött reményeim, gyakran a szedése mellett is görcsös hasmenésem volt. Egy ismerősem ajánlotta a Lactase Comfortot, ami csepp formájú, és elvileg 5 perc várakozási idő után már fogyaszható minden tejcukor tartalmú étel,ital, laktóz bevonatú gyógyszer is. Van esetleg valaki, aki már próbálta mindkettőt vagy legalább az utóbbit? Mik a tapasztalatok?

szivecske01 Creative Commons License 2013.06.01 0 0 794

borzastzó hogy mennyiféle betegség lehete gy emberen. Félelemkeltö. Én is szeretném tudni hogyan lehet végleg megszabadulni egy csomo nyavalyátol az államo egészségügy keretében, mivel sokaknak maszek orvosra nincs pénzzük.

 

JerryLewis Creative Commons License 2013.05.19 0 0 793

Üdv mindnekinek

 

Azt szeretném megkérdezni 121/82  as vérnyomáshoz jó e a  89 es pulzus  viszonylag nyugalmi helyzetben ....?

Törölt nick Creative Commons License 2013.04.17 0 0 792
fajdkakas Creative Commons License 2013.02.11 0 0 790

Nekem is ugyanezek a tüneteim annyi különbséggel, hogy széklet naponta egyszer van, vagy csak két naponta. De a többi tünet megegyezik. Én epére gyanakodok, nekem még nem volt vele probléma. 

Előzmény: tdi-19 (778)
babayi Creative Commons License 2012.11.08 0 0 789

Egységesen támogatja a szakma, hogy a gyógyszerészek is beadhassák az influenza elleni védőoltást, a javaslat az illetékes államtitkárságon landolt. A járvány megelőzésével több tízmilliárd forintot takaríthatna meg a gazdaság, olvasható a Figyelő című lapban.

„Egyszerűbb lenne az aktív munkavállalóknak, ha a gyógyszertárakban is hozzájuthatnának az influenza elleni védőoltásokhoz, de nőne a patikák presztízse is.
Az egészségügyi ismeretekkel rendelkező gyógyszerészek párórás továbbképzésen elsajátíthatnák a szükséges ismereteket, és például öt évre licencet kaphatnának e feladat végzésére", állítja egy háziorvos a lapnak nyilatkozva. Hogy nem okozna-e feszültséget ez a háziorvosok és a patikusok között? A háziorvos szerint nem, mert inkább könnyebbség lenne számukra, ha az influenzás időszakban kevesebben keresnék föl a túlzsúfolt rendelőket, így a szokásos néhány percnél több jutna egy-egy betegre.

A patikák is fogadókészek a kezdeményezésre, támogatja a Magyar Gyógyszerészi Kamara (MGYK), hogy a térítéses, nem közfinanszírozott influenza elleni védőoltást a magyarországi patikákban is kérhessék az emberek a gyógyszerészektől. Ezt a javaslatukat elküldték az ágazatért felelős államtitkárságnak is, a megvalósításhoz ugyanis jogszabályt kellene módosítani. „Több nyugat-európai ország példája azt mutatja, hogy ahol a mikrotűs injekciók megjelentek, és a patikák is zöld utat kaptak a védőoltások beadásában, ott nő a lakosság átoltottsága, és csökken a fertőzések száma. Van ország, ahol 60 százalékkal is emelkedett a védőoltást felvettek aránya.

Ennek egyszerű az oka: a páciensnek nem kell elmenni a doktorhoz felíratni a vakcinát, majd kiváltani azt a patikában és visszamenni, hogy az orvosi rendelőben beadják. Sok ember ezt idő hiányában nem vállalja" – indokolja fogadókészségüket Hankó Zoltán, az MGYK elnöke.

ateszeger Creative Commons License 2012.09.23 0 0 788

Üdv. mindenkinek!

Problémám!!!

Kellemetlen lehellet!Nem szájszag,ez olyan másfajta szag!

Többször kérdezgetik beszélgetés közben hogy "ki pukizott"?

Szóval mi lehet ez?Vannak tippjeim mert olvastam utánna a neten de egy hozzáértőnek vagy akinek már volt ilyen problémája annak is kikérném a véleményét!

Szóval Dokik,és ezt átélők,kérlek segitsetek!

cz.szilvia70 Creative Commons License 2012.05.11 0 0 787

Sziasztok!

 

Édesapámat most műtötték, a vékonybeléből 50cm maradt meg, s többi elhalt. Olyan sorstársakat keresek, akik átestek ilyan műtéten és segíteni tudnak a további életének a megtervezésében. Fontos lenne, hogy tudjuk, mire számíthatunk.

Minden segítséget előre is köszönök!

e-mail címem:szisza.20@freemail.hu

afintha Creative Commons License 2012.04.02 0 0 785

Nem rovid a lista, most hirtelen ezen lehetosegek jutottak eszembe:

Gyulladasos belbetegseg, erelmeszesedes altal eloidezett nyalkahartyagyulladas, bakterialis fertozes, polip, daganat. 

De mas is lehet.

Előzmény: ateszeger (784)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!