és nagyon örülök, hogy gyurcsány regnálása idején megállapították a rendőr felelősségét.
(ne persze tudjuk, hogy ki javasolta neki az árokbaszorítást és ha nem azért, mert a nyergesvontató a polgári köröké volt, akkor csak úgy szimplán, apró gonoszságból! ;o)))))
Gyurcsányi lendület: a testőr szorította árokba a teherautót 2005-09-17 10:51
Vitathatatlan, hogy Gyurcsány Ferenc miniszterelnök konvoját felvezető testőr szorított árokba egy szabályosan közlekedő teherautót Kisteleknél - állítja immár a második szakértő a májusi balesetről. A rendőrség ezért lezárta a vizsgálatot, a kormányőr ellen pedig fegyelmi eljárás indul.
Az első szakértői véleményt - mint a Blikk megírta - a kormányőrség megtámadta, vitatván, hogy május 13-án, a régi 5-ös főúton a kormányfőt biztosító konvoj miatt borult árokba egy jakabszállási teherautó. Gyurcsány Szegeden avatta fel a Táblabíróság épületét, majd egy budapesti bálba indult. A 140-es tempóval haladó, három járműből álló konvoj elején járó, úgynevezett felvezető autó a szabályok szerint hang- és fényjelzést használt, erre hivatkozva Szabó Ferenc, a Köztársasági Őrezred parancsnoka cáfolta a feltételezést, hogy ők tehetnének a belesetről. A szakértők viszont cáfolták a tábornokot: két vizsgálat is megállapította immár, hogy a kormányőröké a felelősség. Az elöl kamikazeként száguldó kocsi miatt a teherautó-sofőr, Galyas István csak az árkot választhatta, mert ha nem így tesz, akkor frontálisan karambolozik a Mercedesszel. - A balesetet kivizsgáló kisteleki rendőrség már kiadta a jogerős határozatot. Mivel ők nem járhattak el a kormányőrrel szemben, ezért a közúti közlekedés rendjének megzavarása miatt fegyelmi eljárást javasoltak a vétkes férfi parancsnokának - mondta el a Blikknek a meghurcolt sofőrt képviselő bajai ügyvéd, dr. Ottovay István. A Köztársasági Őrezred helyettes vezetője lapunknak elmondta: valóban megkapták a jogerős határozatot. - Parancsnokunk elindítja a fegyelmi eljárást, ilyen esetben ez kötelező - közölte szűkszavúan a Blikknek Kardos Imre. A vétlen teherautóst egyébként a Hungária Biztosító fogja kártalanítani. Nemcsak a totálkáros sóderszállítót kell majd kifizetniük a kormányőrség helyett, hanem május óta elmaradt jövedelmét is.
Nezd, tolem nagyjabol az egesz mai politikai elitet szorostul-borostul kiirthatna barki, akinek humora van hozza, keves utan ejtenek konnyeket...
Ez nem azon fog mulni, hogy viszonylag eros forgalomban a Bajcsim 1 vagy 2 savot sopornek tisztara, de a tobbi kozlekedo szamara nem mindegy... es kulonben is, aki egy ilyen poziciot vallal, az vegye tudomasul, hogy igen is benne van a pakliban, hogy vkinek nem tetszik a pofaja, es bele kuld egy tarat... ennek a lehetoseget csak egy ertelmes %-ig lehet csokkenteni, egy bizonyos merteken tul mar irritalo azok szamara, akik ennek a kellemetlen hatasait szenvedik el, es kivaltja beloluk az alant emlitett JQA effektust, esetleg annak egy mutaciojat, a JBQA-t...
Azután, ha egyszer valami gáz lenne, valaki közel tudna menni, és belőne az ablakon, vagy valami egyéb csalafintaságot csinálna, akkor bőszen írnál arról, hogy " ezek a hülyék még ezt sem tudják megakadályozni"...
Ez a dolguk! Eltakarítani az útból minden potenciális veszélyforrást.
Jó pár éve, amikor Bözsi királynő járt nálunk, volt szerencsém látni konvojukat a Mártírok útján (sz. Margit krt.). Egy hülye kóbor kutyának éppen akkor jutott eszébe, h átvágjon a távolsági buszmegálló meg a jövendőbeli Mammut II. között. A felvezető motoros rendőr olyan ügyesen ugrasztotta vissza a járdára, h se neki, se a kutyának nem lett semmi baja és a konvojban valszeg észre se vették, h történt vmi rendkívüli.
Úgy hogy lehet szidni a kormányőröket, de a zömük azért érti a dolgát, és nem az a hobbijuk, h ártatlan embereket és állatokat terrorizáljanak.
Az orezreddel vszinuleg sem o sem en nem utazott, de a varosban boven volt alkalmam talalkozni veluk... A 3 savos uton 2 savot pucolnak uresre, igen agressziven... altalaban kivaltjak a stilusukkal a JQA effektust, csinalni sok mindent nem lehet, maximum az ember igyekszik a leheto leglassabban eltakarodni az utjukbol :-)
A szakértői jelentésben vajon említést tesznek-e a fékek állapotáról és a teherautó rakományának mennyiségéről különösen a megengedett terheléssel összefüggésben?
Kicsit off, de én még nem találkoztam olyan teherautóval, ami ne lett volna túlterhelve. Ezt pláne kővel igen könnyű megoldani. Ettől persze még megy, csak szétb...ák az utakat, meg szarban vannak, ha hirtelen kell megállni.
Ja! Leszorította az A8-as, a sóderrel megrakott 50tonnás teherautót. Ez igy önmagában is hülyeség, hátmég ha figyelembe vesszük, hogy a teherautó előtt voltak kocsik, akik hogy hogynem, meg tudtak állni.
.. A miniszterelnöki konvojt felvezető autót vádolja egy felborult teherautó sofőrje az őt ért bajért. Az elkészült szakértői jelentrés őt igazolja, ugyanis a kormányőrök felelőségét állapította meg. ... Galyas István szerint az elhaladó konvoj autóiból is látni kellett, hogy az ő járműve az árokba borult. Hozzátette: a baleset után öt perccel „öltönyös urak” jelentek meg a helyszínen, s arról akarták meggyőzni, hogy mindaz, ami történt, egészen másként, más miatt történt. ...
És kik lehettek azok a meggyőző úriemberek, akiknek semmi közük Gyurcsányhoz ? ;)
Volt érdemi hozzászólásom + egy hülyéskedésem (egyébként akár még komolyan is mondhattam volna). Nálad ugyanez a helyzet, csak érdemi hozzászólás nélkül. A hülyeséget meg nem az én hülyeségemre válaszoltad, hanem az érdemi részre. Ennyi.
Te, mi abban a gyurcsányimádat, ha nem rovom fel neki, amihez semmi köze?
"Nyilván valami polgári karika fővezére a főnöke, és ezzel a hülye sztorival mentette ki magát nála..."
Erre gondoltál, mint hülyeség ? Én legalábbis rengeteget röhögög az ilyen elvakult Gyurcsányimádókon, mint te vagy. Inkább kitalál egy gyenguska sztorit, csakhogy a Gyurcsány bácsiról a szart lenyalhassa... :DDD
Azért került oda, mert megállásnál nem tudta tartani a féktávot, ezért lefordult az útról.
Na most, aki nem tudja tartani a féktávot, az nem szabályosan vezet. Ez ilyen baromi egyszerű.
Nyilván valami polgári karika fővezére a főnöke, és ezzel a hülye sztorival mentette ki magát nála, mert ezért nem hogy a megérdemelt leb@szást nem kapta meg, de még jutalmat is kapott szegény. :-DDD
" Az úton közlekedő járművek a konvojt észlelve félrehúzódtak, azonban a megrakott tehergépkocsi az előtte fékező és lassító járművek mögött nem tudott megállni, ezért a sofőr jobbra, az út szélére kormányzott. A konvoj már elhaladt, amikor az út melletti füves területen, a fellazult talajon a teherautó jobb oldala megsüllyedt és a jármű rakományával együtt az árokba borult."
Végül is a Trabi vezetője volt a hibás a szakértői vélemény alapján, mert nem győződött meg arról, hogy mikor ő balra kanyarodik, akkor nem fogja -e őt "előzni" a forgalomtól elzárt területen keresztül a semmiből 160-al érkező Audi. És mivel erről neki meg kellett volna győződnie, de nem tette meg, ezért őt mondta ki a bíróság a baleset okozójának.
De ez azért nem ugyanaz az eset, mikor egy teherautó elsüllyed a mezőn...ahova azért került, mert nem tudott időben megállni...
Egy szabálysértő módon közlekedő sofőr (aki kapálózik, mint a fene, mert ő a felelős a bekövetkezett kárért, ami miatt nyilván nem boldog a főnöke) handabandázása meg egy Blikk magazin által felkért "szakértő"...
Ezt az egész hülyeséget képes vagy komolyan venni?
Galyas István szerint az elhaladó konvoj autóiból is látni kellett, hogy az ő járműve az árokba borult. Hozzátette: a baleset után öt perccel "öltönyös urak" jelentek meg a helyszínen, s arról akarták meggyőzni, hogy mindaz, ami történt, egészen másként, más miatt történt.
Miért kellett Nógrádinak lemondania, ha a sofőrje okozott balesetet? (Nem mondom, hogy Gyurcsánynak le kéne mondania, de érdekes kérdés, mennyire felel egy miniszter(elnök) a száguldozásért.)
Ennek a topicnak akkor lenne ertelme, ha azt probalnank boncolgatni, hogy egy vedett szemelyt szallito konvoj milyen mertekben lephetne at a KRESZ szabalyain, mit tehetnenek meg a vedelem erdekeben a kozlekedes tobbi resztvevojenek veszelyeztetese nelkul... termeszetesen nem a mai torvenyi felhatalmazasrol beszelek (hiszen az gusztustalan merteki szabadsagot ad nekik), hanem egy erkolcsileg elfogadhato mertekrol..