Keresés

Részletes keresés

edgar18 Creative Commons License 2012.01.17 0 0 74

Előzmény: edgar18 (73)
edgar18 Creative Commons License 2012.01.17 0 0 73

Előzmény: edgar18 (72)
edgar18 Creative Commons License 2012.01.17 0 0 72

Előzmény: edgar18 (71)
edgar18 Creative Commons License 2012.01.17 0 0 71

Előzmény: edgar18 (70)
edgar18 Creative Commons License 2012.01.17 0 0 70

Nem tudom, gondolom, hogy ugy mukodik mind a videon.

A kerdeses katalogusban olyan szeszamok vannak amiket mar reg elfelejtettek vagy ujra feltalaltak!

A beszurt kep 1908 - as oldal.

Maga a katalogus 1911 - ben volt kiadva.

Merem alitani, hogy sok szerszam ujdonsag nem jelent meg az ota.

A lepcsos furo az ami nincs benne de gyakorlatilag minden keziszerszam fel volt talalva.

Meg az oras tolomerce is benne van amivel a 75-80 - as evekben talalkoztam eloszor.

A 70 - es evekben nagy talalmanynak szamitot az automatikus pontozo.

Ez egy rugoval ellatott pontozo es amikor erosebben megnyotak akkor a feluletbe bele utotte a pontot.

Amikor a katalogust megmutattam a tervezonek es benne volt , belesappadt.

 

 

 

Előzmény: NeomatiK (69)
NeomatiK Creative Commons License 2012.01.12 0 0 69

A videót megnéztem, az világos.

Így müködik a könyvben bemutatott is?

Előzmény: edgar18 (67)
NeomatiK Creative Commons License 2012.01.12 0 0 68

Ez hogy működik? Nem derült ki számomra a képekből.

Előzmény: edgar18 (67)
edgar18 Creative Commons License 2012.01.10 0 0 67

Előzmény: edgar18 (66)
edgar18 Creative Commons License 2012.01.10 0 0 66

Előzmény: edgar18 (65)
edgar18 Creative Commons License 2012.01.10 0 0 65

Előzmény: edgar18 (64)
edgar18 Creative Commons License 2012.01.10 0 0 64

edgar18 Creative Commons License 2012.01.10 0 0 63

Csokkentettem a kep meretet.

Előzmény: edgar18 (62)
edgar18 Creative Commons License 2012.01.10 0 0 62

Valami tortent akeppel!

Előzmény: edgar18 (61)
edgar18 Creative Commons License 2012.01.10 0 0 61

Ma kaptam egy videot , hogy technikai ujdonsak a szogletes lyuk furasa.

Lehet, hogy nem de ma jutott tudomasomra.

Ra is kerestem a temara:

http://www.ien.com/printpage.aspx?id=169418

Eszembe jutott nehai nagyapam egy regi katalogusa amelyet 1908 ban adtak ki.

Ebbol a konyvbol lathato egy oldal az alabbi kepen.

 

NeomatiK Creative Commons License 2011.12.30 0 0 60

Fúrókalapács jobb betonhoz. Bőven jó az olcsó. Nekem is olcsó van (12-15ezer forintos), eddig nem volt vele gondom.

 

Előzmény: Deckard73 (59)
Deckard73 Creative Commons License 2011.12.27 0 0 59

gipszkarton válaszfal építéséhez - az UW és CW profilok falhoz és padlóra rögzítéséhez - milyen fúrógépet ajánlanátok?

ütvefúrót vagy fúrókalapácsot?

olcsót vagy márkásat? (2-3 falhoz kellene csak)

baranya2009 Creative Commons License 2011.11.05 0 0 58

épületbontást vállalunk azonnali kezdéssel

+más munkák is!

sági krisztián

06308611421

Energeto Creative Commons License 2011.05.19 0 0 57

Üdvözlet ! 

 

 Kőművest tud valaki ajánlani ? 

 

Köszönöm ! 

szipókameister Creative Commons License 2011.05.17 0 0 56

Eladó 6db-os eredeti HILTI fúrószár készlet. Csak kipróbálva volt. Az új ára: 22.000ft.

Az ár amit én kérek érte: 15.000ft.

Érdeklődni: szipokameister@citromail.hu

venyimusz Creative Commons License 2011.05.16 0 0 55

Szép estét!

Eladó egy HILTI SFH 144-A akkus ütvefúró. Szép állapotban, nem lehasznált gép. Az akku nagyon sokáig bírja. A csomag tartalma: 1db hilti fúró, 2db akku (állapotjelzős), 1db töltő, 1db koffer, 1db ráhúzható pótmarkoló. A szett ára: 100.000ft.

Személyesen Dunaföldvár környékén lehet átvenni. Érdeklődés e-mail-ben.

NeomatiK Creative Commons License 2010.01.01 0 0 54
Kérdés, hogy a sírköves mennyi pénzért csinálja meg. Ha nem kér érte sokat, akkor szerintem kár vele kínlódni. Egy jó véső nem olcsó.
Előzmény: Hamvas küllő (53)
Hamvas küllő Creative Commons License 2009.12.30 0 0 53
Kösz a választ, valójában pont azért kérdezem, hogy nekiálljak-e vagy menjek inkább sírköveshez megcsináltatni?
Előzmény: NeomatiK (52)
NeomatiK Creative Commons License 2009.12.30 0 0 52
Nem ismerem a gránit ellenállóképességét, de az a gyanúm, hogy keserves munka lesz kézi vésővel. De azért meg lehet próbálni. Aztán majd tőled megtudjuk, hogy sikerült-e.
Előzmény: Hamvas küllő (51)
Hamvas küllő Creative Commons License 2009.12.29 0 0 51
Egy darab sziklába (ránézésre gránit, tehát kemény fajta) szeretnék egy mélyedést vésni (madáritatónak).
Van ennek valami speciális trükkje, vagy csak vegyek egy vésőt, oszt üssem?

Köszi a választ előre is!
fercho Creative Commons License 2009.12.14 0 0 50
Csempefúrást profin végezni szerintem gyémántozott fúróval lehet.

Ha jól tudom ez rézcső ipari gyémánt szemcsével megszórva és néhány ezer Ft. körül lehet kapni (azonkívül normál fúrógép is jó hozzá)

Üdv.: fercho
Előzmény: Nagyon Büdös (44)
NeomatiK Creative Commons License 2009.12.07 0 0 49
Panelban a válaszfal 4cm ha jól tudom. Szerintem nem orvosság a falledobásra, ha két oldalról befúrsz. Már csak amiatt sem, mert nem tudsz pont ugyanabban a vonalban fúrni a másik oldalról.
Előzmény: Nagyon Büdös (48)
Nagyon Büdös Creative Commons License 2009.12.06 0 0 48
Köszönöm a válaszaitokat! Válaszfalnál ezek szerint érdemesebb mindkét oldalról 1-1 röviddel megfúrni és aztán át?
pitmann Creative Commons License 2009.12.05 0 0 47
Szia!

Vigyázz mikor fúrókalapáccsal neki állsz fúrni vékonyabb panel válaszfalat (az én esetemben a kisszoba és a fürdő, illetve a fürdő és a WC között volt ilyen), mert én úgy jártam hogy a fúrt fal túloldalán a panel betonja kb. két tenyérnyi részen kirepedt és kiesett. Elég rossz volt utána javítgatni és újra tapétázni ezt a kis részt.
A csempe fúrásához én sima ütvefúrót használok, vídiafúróval. Csak vigyázni kell, hogy míg át nem jutsz a csempén csak nagyon finoman szabad "nyomni", különben a csempéd el fog repedni.
Jó munkát!
Előzmény: Nagyon Büdös (44)
NeomatiK Creative Commons License 2009.12.05 0 0 46
Szia!

Azt is szokták mondani, hogy a fúrókalapács, ahogy üti a betont, a rezgéstől ledobja a csempét arról a falmezőről. Én még nem próbáltam, nincs személyes tapasztalatom ilyennel, de el tudom képzelni, hogy tényleg így van.

Szerintem is jobban jársz ha kölcsönzöl fúrógépet ilyen célra, kb 3-5000 Ft/nap a kölcsönzési díja.

Betonhoz fúrószárból szerintem jó a gyengébb minőség is, bár egy márkás Fischer se olyan drága (500-900 Ft), persze erősen függ a hossztól, átmérőtől. Ilyen munkához SDS-es befogású javasolt.

A fúrókalapácsnak nem olyan precíz az egytengelyűsége, vagyis a fúrószár kicsit kalimpál benne általában, de ez inkább fém fúrásánál okoz gondot.

Előzmény: Nagyon Büdös (44)
Kisbalázska Creative Commons License 2009.12.05 0 0 45
Szia!
A nagyobb mennyiségű betonvéséshez, fúráshoz inkább bérelj gépet, a kölcsönzőbe megmondják erre a munkára melyik alkalmas.

A csempe fúrása érdekesebb, mert a fúrókalapács összetöri a csempét, ha sima fúrásra állítod akkor kevés a fordulata, és nem viszi.

Részemről úgy szoktam, hogy sima fúrógéppel, éles vídialapkás fúróval átfúrom a csempét, utána a betont már fúrókalapáccsal nyomom.
Előzmény: Nagyon Büdös (44)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!