Keresés

Részletes keresés

thenx Creative Commons License 2005.05.16 0 0 43

Olyamindegy... a receptet már rég lenyúlta bárki.

De még mindig ez a legdühítőbb, hogy valaki csak a pénzért csinálja. Mondjuk az egész ország erről szól: nem csinálunk semmit, vagy csinálunk, de abból nincs köszönet; a lényeg hogy szerezzünk vele sok lóvét.

Remélem azért rajtam kívül is van még pár ember még, aki tudja mit jelentenek az olyan dolgok mint tisztesség, becsület, ... Lehetünk országos szinten kb. 100-an.

Előzmény: Badmotorfinger (42)
Badmotorfinger Creative Commons License 2005.05.16 0 0 42

Ezzel a tuti recepttel miért disszidálnál ? :)

Vágj bele, hisz ez az ország, ezek szerint, tejjel mézzel folyó kánaán ha ilyesmire adod a fejed !

 

Bár nem félsz, hogy ezt a tuti receptet lenyúlja most valaki ? Nem tűnik túl nehéznek.

Előzmény: thenx (40)
arnyekxxx Creative Commons License 2005.05.16 0 0 41
erre ment a válaszom: -"nyman válasz | megnéz 2005.05.13 20:50:25 (28) engem inkabb az erdekelne, hogy hogyan lehet ebbol a mezesbodonbol penzhez jutni :o)"- és itt szo se volt arrol,. hogy igényes zenét akarna csinálni, csak az anyagi rész volt a kérdés:). Azért az erös, hogy sokaknak elmegy Mo.-on 40e lemez, persze van NÉHÁNY ugymod szupersztár, akik sok lemezt el tudnak adni és sokat elkérhetnek egy koncertért, de ne ebböl a max 10 elöadobol akarjuk már a komplett magyar zenei életet levezetni. Egy nem felsö 10-be tartozo, NB-2es csapat 2-3ezres eladással már iszonyat boldog /most megint nem a mario és teknö tipusrol beszélek hanem zenészekröl/ és erre a számra visszaosztva kevésbé fényes a helyzet, miközben a kis kiadok nem is 4e-ért adják ezeket a lemezeket hanem 2500 körül. Persze kevesebb költséggel is dolgoznak, de nemhogy megélni de zenekarként megmaradni se lehet belöle, nyereséges koncertet meg szintén nem tud az átlag zenekar kihizni. NB-2es zenekar koncertjére nem lehet 2-5e ftos jegyet elkérni, 500Ft-os jeggyel meg a benzinköltség+plakát+mikrobuszbérlés költsége jön össze egy turnén, jo esetben. Az más kérdés, hogy ilyen néhány ezres eladás és nagyritkán médiába bekerülés alapján az artisjus se az ilyen elöadoknak juttatja a nagy százalékot. Igazán a nagy üzlet a dáridos stilus, elöállitási költség szinte 0, szellemi munka szinte 0, csak arc kell hozzá, hogy az ember elfogadja, hogy igénytelen hulladékot gyárt sok pénzért. Bevallom irigylem aki képes erre:/ nekem nincs hozzá pofám pedig jo biznisz lenne ...
Előzmény: thenx (40)
thenx Creative Commons License 2005.05.16 0 0 40

Naja, de az télleg nem működik, hogy "na én most elhatározom hogy zenész leszek". Aki így áll hozzá a dolgokhoz, az:

1. soha nem fog igényes, profi és jó zenét csinálni

2. elhatározza, hogy zenész lesz... könyörgöm, ha éjjel-nappl csak mást se csinál, csak gyakorol, és próbál fejlődni, akkor is 3-4 év (legjobb esetben) mire eljut arra a szintre, hogy azt lehessen rá mondani, hogy "Igen, tud zenélni jól".

 

Még mindig nem olvastam el a többi hsz-t; de ez igaz, hogy valaki ennek a rendeletnek a hatására döntött úgy, hogy most hirtelen zenész lesz, és ezáltal kapjon majd a beszedett jogdíjakból?! Mondjátok meg ki az és lelövöm itt helyben. Így is van elég sok oda nem illő egyén a zenész pályán, nem hiányzik még egy.

 

Egyébként mondom, annyi lenne a megoldás, hogy 2000-2500 Ft-ért kéne kereskedelmi forgalomba hozni a zenei CD-ket. Onnantól kezdve nagyságrendekkel többen vennének eredeti lemezeket. Én is legtöbbször azért nem veszem meg a kinézett példányt, mert sokallom érte a 4000 pézt.

Hogy nem érné meg a 2000-es ár? Számoljunk:

maga a korong nyersanyaga 50 Ft-ból kijön (lemezenként). Borító tervezés, nyomtatás, ilyesmi: 150 Ft/lemez. Mesterlemez elkészítése (erről készül az összes töbi): kb. 100.000 Ft (egyszeri). Tételezzük fel, hogy a kisebb ár miatt ugye többen vennének a lemezből. Legyen az eladott példányszám 40,000 (ma is sok zenekarnak elfogy ennyi 1-1 lemezéből). Így az 1 lemezre jutú mesterlemez költség: 2,50 Ft. Azaz a gyártási költség lemezenként 202,50 Ft. Nagyszerű. Kerekítsük fel 250-re, úgy könnyebb számolni, meg hátha valami extra van a dologban, akkor drágább. A profit lemezenként 1,750 Ft. Ez a 40,000 korongra számolva: kereken 70,000,000 Ft. Ha egy megfelelő kiadónál adja ki az együttes a lemezt, akkor az ő hasznuk, és a reklámköltség együtt kb. 30 milla. Marad 40, amiből lejön a stúdiómunka, meg egyebek: 10-15 millió. Így marad 25-30 milla. (a stúdiómunkához számoltam a stáb fizetését). Egy 5 tagú bandára számolva ez fejenként 5-6 milliót jelent. Évente egy lemez, az havi fél milla. Hát nyalja ki, akinek az nem elég CSAK a lemezekből. Plusz koncert, plusz egyéb rendezvényekből a tiszteletdíjak, stb.

 

Van még egy titka a dolgoknak: jó zenét kell csinálni. Aki arra nem képes, az minek megy zenésznek? A jó zenészek (akik ugye jó zenét játszanak), azok meg elég sokat elkérhetnek egy koncertért. Itt a név már csak annyit számít, mint egy autó áránál (Skodát veszel, vagy Mercit). Csak 1-2 példa: a Republic egy kb. 2 órás koncertet 1,5-2 milla közötti összegért vállal, Ákos múltkor 5 millát kapott az egyik koncertjéért (sima "mezei" koncert volt), Balázs Pali (aki ugye alpárinak se mondható kornyikálást művel) egy egyórás hakniért (félig playback, zenekar sehol) 5-600 ezret kaszál...

 

Badmotorfinger: hát, az tény hogy nem fogom vissza magam, ha valamivel bajom van :)

Egyébként nem Tibetbe kéne disszidálni, bár még talán az is jobb, mint ami itt van :D

Előzmény: arnyekxxx (38)
Badmotorfinger Creative Commons License 2005.05.16 0 0 39

Úgy vélem kissé elragadtattad magad.

Sok szerencsét Tibethez !

Előzmény: thenx (36)
arnyekxxx Creative Commons License 2005.05.15 0 0 38
Ha jol értem, nekem irtad a válasz, de akkor nem olvastad el mire reagáltam. Arra a kérdésre, hogy tud a forumtárs részesedni ebböl a mézesbödönböl. Márpedig ha most akar belevágni akkor most kell befektetnie, hisz eddig nem tette /tudom, ez az egész elméleti fejtegetés, szoval nem kell tulzottan belemenni/ viszont az nem változtat a végösszegen, hogy egyszerre veszi meg valaki a hangszerparkot, vagy éveken át folyamatosan költ rá, akkor is sokba kerül egy minöségi hangszerpark. Az Magyarországon csak a legnagyobb sztárok és a diszkoban haknizok kiváltsága, hogy koncertböl bevételhez jusson, egy átlag zenekar örül ha ráfizetés nélkül 0-ra kijön egy turnébol. Az meg szép dolog, hogy van nyugati sztárzenekar amelyik megteheti, hogy ingyen neten terjesszenm egy albumot, de nekik már olyan bevételük volt, hogy abba belefér egy ilyen reklámfogás, mig egy magyar zenekar örül, ha életbe tud maradni a bevételeiböl. Persze nem a rendszert védem, alapvetö hibája, hogy azokbol a számokbol számolják a visszaosztást ami a legális piacon mérhetö, és ugyebár nem a dáridos stilus hallgatoi másolják a cd-t, azok megveszik a mário uj lemezét évente 3szor, mig a fiatalok másolt cd-t hallgatnak és igy az akár sokkal többek álltal hallgatott zene alulreprezentálodik a visszaosztásnál.
Előzmény: thenx (36)
thenx Creative Commons License 2005.05.15 0 0 37
Bocsánat, ismét én. Elvétettem a hsz-ek sorrendjét: nem az elsőre, hanem az utolsóra reagáltam leginkább!
thenx Creative Commons License 2005.05.15 0 0 36

Na ez azért tényleg sok...

Ez egy olyan ország, ahol az embert ott húzzák le állami szinten, ahol nem szégyenlik. De ha még jogos lenne legalább!!!!

Elmondom, miért őrült nagy állatság ez a mostani rendelet: (az első hozzászólást elolvastam, a többit nem, sz'al ha már valaki mondott ilyet, akkor bocs. Leginkább most reagálnék is az első hsz-re)

 

A dolog igaziból nem így működik. Eleve, ha valki zenész lesz, akkor azt nem úgy csinálja, hogy felvesz 2 milla kölcsönt, beszerez hangszereket, meg kombókat, hangfalakat, erősítőket, effekt processzorokat, hogy 1 év múlva csinál egy CDt; hanem (jóesetben tegyük fel) fiatalon megszereti a zenét; már akkor szerez magának valami hangszert, később ahogy fejlődik a zenei tudása és igénye úgy cseréli jobbra a hangszerét... Aztán egyszer nagy sokára eljut oda, hogy legyen együttese. Amit nem azért hoz össze, hogy az addig hangszerbe fektetett pénzét visszakapja. A zene, az nem munka!

Az meg a másik, hogy nem abból kell egy zenekarnak megélni, hogy CD-kkel árasztja el a piacot! Egy album arra való, hogy megismertesse az együttes zenéjét a jónéppel, és kedvet (és reklámot) csináljon a zenekar koncertjeinek! Az az igazi bevétel!

Meg lehet nézni pl. az Oasist. Legutóbbi albumukat a következőképpen jelentették meg: interneten TELJESEN ingyért! Ők tudják, hogy hogy kéne a dolgoknak menni...

 

Ez a most nyilvánosságra hozott rendelet egy agyrém. Sehol nem tudják azt felmérni, hogy ki melyik együttesnek hány számát másolja át. Így aztán egyáltalán nem lehet megoldani, hogy minden zenész/zenekar/énekes annyi jogdíjat kapjon, ami ezalapján megilletné. A másik meg, hogy valószínüleg sokkal több CD-t/DVD-t/kazettát/stb. használnak fel mostanában saját használatra, mint zeneszámok másolására.

És akkor a filmekkel mi lesz? Azok utáni jogdíjra sz**unk rá magasról? Meg azért csak képzeljük el a következő szitut: beállít Madonnához az artisjus egyik embere, hogy:

"Csókolom, meghoztam a Magyarországon vásárolt CD-k, DVD-k, kazetták és egyebek után beszedett jogdíjakból az önnek kiszámolt részt. Itt is van a kimutatás: 75,341 HUF, amiből lejön a kiutazásom, és az adminisztráció költsége, úgyhogy szíveskedjen befizetni részünkre 158,000 HUF-ot..."

 

És még valami: arra senki nem gondol, hogy ha mondjuk nem 4000 Ft lenne a legolcsóbb zenei CD lemez egy olcsóbbfajta "szaküzletben", akkor talán egyből többen vennének eredeti CD-t...

Jaaaaaaaajjjjjj!!!! Bocsánat, majdnem elfelejtettem hozzátenni, mielőtt az "illetékesek" félreértenék: amikor azt mondom, hogy nem 4000 Ft lenne a legolcsóbb zenei CD ára, akkor nem arra gondolok, hogy 7000-nek kéne lenni... Bár ahogy haladunk, lassan elérjük ezt is.

 

Emberek, nekünk meg nincs más választásunk; disszidáljunk. Ebben a tetves "országnak" nevezett porfészekben minden drágább, mint bárhol máshol, aki nem lop, csal meg hazudik, az sose fog boldogulni, az utak szarok, a politikusok mind akasztófáravaló szemétládák... A legjobb lenne az egész országot ledózerolni a p****ba.

arnyekxxx Creative Commons License 2005.05.15 0 0 35
Egyszerü, vegyél pár millioért hangszereket, irj egy lemezni zenét, vonulj studioba ahol legolcsobban félmilla körül felveszed a cd-nyi anyagot, kiadatod a cd-t amit aztán meg is vesznek és játszanak a médiában /ez alapján osztja vissza a jogdijakat az artisjust/, aztán örülj, hogy évente jön a csekk. Mindez persze csak akkor érvényes, ha igényes vagy, ha olcsobol ki akarod hozni akkor az elsö felét ird át arra, hogy veszel egy vendéglátos szintit ocsoért, otthoni pc-n felveszel pár mulatos slágert... innentöl ujra a kiados dolog, az elöállitás igy olcso és nem kell hozzá ész viszont sokat kell a reklámra költeni amig minden menö csávo aztat énekeli hogy "jajaj berugtam az éjjel kisanygyalom sejehajj"...
Előzmény: nyman (28)
pertsi Creative Commons License 2005.05.14 0 0 34
En is azt hittem, hogy nincs, pedig letezik xD kartyas MP3 lejatszo is: <a href="http://www.fujifilm.co.uk/presscentre/news/index.php?flash=7&id=1064" target="_blank">Fuji DPD MP3</a>
Előzmény: Jack Lucas (4)
Degeczi Creative Commons License 2005.05.14 0 0 33
roppant hasznos lenne, ha alaptalan találgatás helyett rá tudnál mutatni vmi konkrét szabályra...

amit a törvény valóban kimond: "35. § (1) Természetes személy magáncélra a műről másolatot készíthet, ha az jövedelemszerzés vagy jövedelemfokozás célját közvetve sem szolgálja" - és ez vonatkozik a letöltésre is, mégpedig attól teljesen függetlenül, h a feltöltés jogszerű volt-e!
az a megosztó sara, nem a letöltőé
Előzmény: optikus (32)
optikus Creative Commons License 2005.05.13 0 0 32

(olvasd el a joxabalyt nagyon nem tokmindegy)

 

De ha nem lehet megosztani akkor mit toltesz le?

Előzmény: Degeczi (31)
Degeczi Creative Commons License 2005.05.13 0 0 31
???
ennek nincs köze a "letöltés"-hez, amiről itt szó volt
lehet saját megosztás nélkül ftp szerverről leszedni, lehet website-okról - de még akár fájlcserélő hálózatra is fel lehet lépni jogtiszta megosztott tartalommal

a letöltő pedig nem felel azért, mert az általa leszedett tartalom illegálisan került megosztásra!

a magáncélú másolat készítésekor tökmindegy, h az egy kölcsönkért (nem másolásvédett) lemezről készült, vagy azt valahonnan letöltötték
leszedni, másolni szabad - megosztani, másnak adni nem
ennyi
Előzmény: optikus (29)
hector Creative Commons License 2005.05.13 0 0 30

A letöltést nem büntetik, magánemberként, saját célra (!) jogodban áll letölteni zenét, filmet !

Megosztani tilos és büntetendő ! Tehát a file-cserélő programok használata is !

Büntetendő még az SMS  vagy bármilyen ellenszolgáltatás fejében történő letöltést elősegítő művelet is.

A közeljövőben erre fognak eléggé nagy erőkkel ráhasalni s megpróbálják visszaszorítani. A közvetlen környezetemben volt már rá sok példa !

 

 

Előzmény: optikus (29)
optikus Creative Commons License 2005.05.13 0 0 29

Nem akarom beeidezni de barki elolvashatja, vannak meg ott mas kerdesek is:

 

"Hogyan tehetek közzé jogszerűen zenéket?

 

Jogszerű-e a fájlcserélő (p2p) hálózatokban való részvétel?

 

Hogyan lehet weboldalamon jogszerűen zenei aláfestés?"

 

Ezekbol nekem az vilagit, hogy amit mi altalaban zeneletolesnek nevezunk az 99.9%-ban illegalis (leginkabb azert mert a kozzetetel mar onmagaban illegalisan tortenik)...

 

 

Előzmény: Degeczi (24)
nyman Creative Commons License 2005.05.13 0 0 28

engem inkabb az erdekelne, hogy hogyan lehet ebbol a mezesbodonbol penzhez jutni

:o)

Degeczi Creative Commons License 2005.05.13 0 0 27
így bizony!
annak idején vmi baromarcú jogász a törvény szövegében: "Nem minősül szabad felhasználásnak - függetlenül attól, hogy magáncélra történik-e -, ha a műről számítógéppel, illetve elektronikus adathordozóra mással készíttetnek másolatot" a "mással" szót eszközként próbálta értelmezni, vagyis "számítógéppel nem szabad, elektronikus adathordozóra pedig mással (azaz nem számítógéppel) sem szabad" - lazán figyelmen kívül hagyva a "készíttet" szót, ami kétséget sem hagy, h itt a "mással" valóban "vki más"-ra és nem "eszközre" vonatkozik...

a törvény egyértelmű tehát: magán felhasználásra mindenki saját maga kell készítsen másolatot digitális hang(kép)anyagról, ezért nem szabad másnak másolni (no persze ezt aztán ellenőrizze vki...)
Előzmény: Badmotorfinger (25)
Dr. Benjamin Justice Creative Commons License 2005.05.13 0 0 26
Ennek örülök, eddig azt hittem hogy jogszerűtlen a letöltés.
Köszi a segíséget mindenkinek.
Előzmény: Badmotorfinger (25)
Badmotorfinger Creative Commons License 2005.05.13 0 0 25

Arra vágnak le, hogy te ezt letöltheted magadnak de a te letöltésed és még több tízezer magyar magánletöltő után az alkotók nem kapnak a munkájukért semmit. Nem vetted meg sem te, sem a maradék több tízezer letöltő, ezért ennek kompenzálására találták ki ezt a díjat (már rég). Bizonyos adathordozókra ráteszik és ezzel kompenzálják az elmaradt bevételeket úgy, hogy a bolti eladások arányában szétosztják a szerzőknek.

Nem büntetés, nem loptál ! Ezt senki nem mondhatja rád. Te jogszerűen töltesz zenét, a CD és memóriavásárlásoddal pedig bedobsz a "becsületkasszába". Tök mindegy, hogy mit tárolsz rajta a saját képeidet, zenédet vagy másét. Annak lehetőség miatt fizetsz, hogy akár más tulajdonát tárolod rajta.

 

Mondom, a sáp mértéke, meg az elosztása már más tészta, hogy mennyire igazságos.

 

Amúgy ez szoftverekre pl. nem vonatkozik. Azt magáncélra sem másolhatod.

De tudtommal zenét filmet, másnak már nem másolhatsz át, ingyen sem, mert az már terjesztés. Csak magáncélú használatra vonatkozik a legalitás. Otthon töltesz...élvezed te, esetleg a család, barátok.

Meg sem oszthatod pl. a neten mással.

Előzmény: Dr. Benjamin Justice (20)
Degeczi Creative Commons License 2005.05.13 0 0 24
beszéljen Artisjus honlapját:
"Letölthetek-e magáncélra filmeket, zenéket, játékprogramokat?

A másolás a szerzői jogban főszabályként engedélyköteles, a letöltés pedig másolatkészítést jelent . A törvény azonban egyes esetekben lehetővé teszi, hogy a magánszemély magáncélra szerzői jog által védett művekről másolatot készíthessen. A kivétel vonatkozik például a zeneművekre, filmekre - ha azokat nem védi másolásvédelem - , de nem vonatkozik a szoftverekre. Így az előbbiek lemásolása (letöltése) ma nem minősíthető jogellenesnek, míg a szoftverek másolása, letöltése a jogosult kifejezett engedélye jogellenes."


nem hiszem el, h ezt lehet másként is értelmezni...
Előzmény: Dr. Benjamin Justice (23)
Dr. Benjamin Justice Creative Commons License 2005.05.13 0 0 23
Akkor ezt Degeczi és optikus kell most lejátszák egymás közt :)
optikus Creative Commons License 2005.05.13 0 0 22
Egyiket sem teheted meg, olvasd el a honlapjukat.
Előzmény: Dr. Benjamin Justice (20)
Degeczi Creative Commons License 2005.05.13 0 0 21
Pontosan! Az artisjus honlapján ott az egyértelmű állásfoglalás ezzel kapcsolatban.
Előzmény: Dr. Benjamin Justice (18)
Dr. Benjamin Justice Creative Commons License 2005.05.13 0 0 20
Akkor nem értem mostmár. Jogszerű lesz és OK, vagy nem lesz jogszerű de akkor mire vágnak le? Mármint ha letöltök valamit saját használatomra, vagy egy barátom CD-jét lemásolom.
Előzmény: optikus (19)
optikus Creative Commons License 2005.05.13 0 0 19
Badmotorfinger leirta jol, ettol meg nem lesz legalis.
Előzmény: Dr. Benjamin Justice (18)
Dr. Benjamin Justice Creative Commons License 2005.05.13 0 0 18
Bár akkor nem értem mi a fennakadás a letöltésekkel kapcsolatban. Letöltök valamit, kiírom CD-re és már tiszta is?
Előzmény: Degeczi (14)
Dr. Benjamin Justice Creative Commons License 2005.05.13 0 0 17
Áhá! Akkor jó.
Előzmény: Degeczi (14)
Badmotorfinger Creative Commons License 2005.05.13 0 0 16

Nem csak MP3 lejátszók használhatnak CF-et.

Vannak kisebb (házi) stúdióberendezések, diktafonok stb.

 

Amúgy itt szó sincs lopásról !!!

Arról sincs szó, hogy bárkit a saját fotóiért vesznek le.

 

Magyarországon a zenék, filmek magáncélú másolása jogszerű. Bárki másolhat magának ilyen tartalmat.

Viszont emiatt az "alkotók" igen komoly jogdíjtól esnek el, mert ugye a törvények értelmében ez az ő szellemi alkotásuk, amelynek felhasználásáért jogosultak ellenszolgáltatást kapni. 

Az elmaradt jogdíjak kompenzálására találták ki ezt a rendszert, amit más korábbi hang és adathordozókon már régóta alkalmaznak. Kazettán, videókazettán, írható CD-ken is van ilyen díj. Ezeket is megfizettük eddig, pedig lehet, hogy megvett videókazettán a nyaralás videója van, a kazettán pedig a "trónörökös" első gőgicsélése. Az nyilvánvaló, hogy azt senki sem tudja ellenőrizni, hogy az adathordozó miként lesz felhasználva, arra milyen tartalom kerül.

Aztán változtak az idők és a nevezett jogvédő szövetség ráébredt, hogy az újabb adathordozók is elterjedtek annyira, amiből szép kis hasznot lehet húzni.

Az innen befolyt pénzt a hanghordozó eladások és művek bejelentett médiamegjelenése mértékében osztják szét a szerzőknek. Bár a pontos súlyozás voltaképpen nagyobb rejtély, mint Atlantisz holléte. Tehát a CF kártyánk díjából valószínúleg legtöbb hasznot a Lajcsi féle Szuperbuli műsorszámainak szerzői kapják és így tovább a többiek. Meg a jogvédő is jó kis részt leszakít.

 

Az, hogy ez valóban a jogosult alkotóknak jut-e, és milyen mértékben, illetve miért kellett ilyen nagy sápot rátenni ezekre a dolgokra, az más kérdés. 

 

Ha megváltoztatják a szerzői jogi törvényt és esetleg a magáncélú másolás illegális lesz, akkor fel lehet lépni ez ellen a sáp ellen, mivel nem húzhat hasznot egy olyan adattároló árából, amelyre eleve nem is másolhatok jogvédett művet. 

solarize Creative Commons License 2005.05.13 0 0 15

a qurva mindenit! ezért most rátöltöttem egy mp3-at az xD-re.  öröm volt nézni, ahogy rákúszik a kis mp3, majd szépen eltárolódik rajta ;Đ

Degeczi Creative Commons License 2005.05.13 0 0 14
nem, pont ez a lényege, h már nem lopott! egy zenére is használható adathordozó árában lévő jogdíjjal magáncélra ezt megváltottad
egy xD kártyán mindez azonban egészen más téma, azt senki nem használja zenetárolásra
Előzmény: Dr. Benjamin Justice (11)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!