Keresés

Részletes keresés

svábler27 Creative Commons License 2014.12.24 0 0 87

Kellemes karácsonyt és BÚÉK.

Előzmény: svábler27 (86)
svábler27 Creative Commons License 2014.05.14 0 0 86

R.I.P.

 

 

 

Üdvözletem ! A Janival egyidőben kezdtünk a Mahartnál,vidám kolléga és jóbarát volt,

Előzmény: Duj-Duj (85)
Duj-Duj Creative Commons License 2014.05.13 0 0 85

Tisztelt MAHART-osok!

 

Gyászbeszéd keresése közben találtam ezt a fórumot, és nagyon megtetszett. Ezúton szeretném tudatni a volt dolgozókkal: Édesapám Kelemen János uszálykormányos volt, legtöbbször az 1015-ös hajón szolgált a Dunán, a MAHART-tól ment nyugdíjba. Szombaton, május 10-én, 75éves korában Mohácson elhunyt.

Ha vki ismerte, kérem emlékezzen meg róla is, és gyújtson meg 1szál gyertyát. Most szombaton, 17-én lesz a "Jánoskázás", érte is úszik már 1 majd a Dunán.

 

Köszönöm.

 

nohabrok Creative Commons License 2014.05.06 0 0 84

nohabrok Creative Commons License 2014.05.01 0 0 83

nohabrok Creative Commons License 2014.04.27 0 0 82

Akvarell.

 

nohabrok Creative Commons License 2014.04.19 0 0 81

Rajz.

 

svábler27 Creative Commons License 2014.02.12 0 0 80

Emlékét, megőrizzük.

Előzmény: horpett (79)
horpett Creative Commons License 2014.02.01 0 0 79

Ismét elhajózott közülünk egy őslelet MAHART-kapitány. Borka István 2014. január utolsó napjaiban elhúnyt, temetése február 7-én lesz a dunaújvárosi (öregvárosi) temetőben.

Sakál - ez volt a beceneve, de hogy miért és ki ragasztotta Rá ezt nem tudni, egyet tudok csak : tévedett, nagyot tévedett az illető.

Csendes, mosolygó, kevés-szavú embernek ismertem meg az 1960-as évek közepén, emlékeim szerint '68-ban, amikor a Gyöngyös ms-on szolgáltunk együtt. Csúnya, ködös, kisvizes téli időszak volt, utálatos volt hajózni. Sokat kellett lassítani, és az uszályok is nagyon szívesen renitenskedtek - morózusak voltunk.

A sok stresszt oldani Stock rumos kávét használtunk, fél hétkor diszkrét kopogással, kávéval és egy fél rummal ébresztett - Ő hozta nekem, a fiatalabbnak a kávét (rummal !)!  Tisztességes, jó kolléga volt, mindig jószívvel fogok Rá gondolni, és biztos vagyok benne, hogy ezzel nem leszek egyedül.

 

horpett Creative Commons License 2013.11.17 0 0 78

Egy igazán ős-MAHART-os evezett át a túlsó partra ismét: elhúnyt Szigethi Ferenc, az egykori MAHART egykori dolgozója. Talán a történelemkönyvekben van már csak egy vállalatnak olyan részlege, osztálya, aki a cég bevételeit és kiadásait ellenőrzi. Nos hát Ő egy ilyen osztálynak volt a vezetője évtizedekig, végezte munkáját olyan kínos precizitással, ahogy csak egy virtigli pénzügyes dolgozhat. Nála a tartozik, a követel és a maradvány mindig egész volt, fillérre stimmelt. Kínosan, szinte rigolyásan precíz volt a munkájában - nem véletlenül volt évtizedekig ennek az osztálynak a vezetője. Tudomásom szerint csak a MAHART-nál dolgozott 1983-ig, amikor nyugdíjba vonult. A közelmúltban búcsúztattuk. Feri bácsi nyugodj békében.

pauza l. Creative Commons License 2013.09.23 0 0 77

Üdv. Sándor!

Deák István barátom szivesen segít, de Ő nem facebookos, ezért kért, hogy adjam meg elérhetőségét. Bereczki Sanyival együtt kapitányiztunk, nekem katona társam is volt. Deák Pistaának vannak anyagai róla, ezért vedd fel vele a kapcsolatot.

Címe: deakistvan46@t-online. hu

Üdv.:

Pauza L.

Előzmény: Telek Sándor (76)
Telek Sándor Creative Commons License 2013.05.09 0 0 76

Szeretnék segítséget kérni ha valaki itt lévő személy ismeretségében volt Bereczki Sándor nevű hajós tiszt vagy kapitány és lenne neki képe akár Bereczki Sándornéről édesanyjáról vagy neki férjéről Bereczki Sándorról kérem jelezze nekem, mert édesanyámnak szeretnék meglepetáést okozni vele pontos hajó megnevezéseket sajnos nem tudok de jégtőrő és foka hajón is szolgáltak!!!

 

Köszönöm szépen ha csak segítséget is kapok kinek vagy milyen intézmény cimre kellene irnom esetleg.

 

Tisztelettel:Teli

Wild Eyes Creative Commons License 2013.02.23 0 0 75

R.I.P.

 

És állandóan cserkész szijjat hordott a nadrágján.

Előzmény: horpett (74)
horpett Creative Commons License 2013.02.21 0 0 74

Nem tudom nem gyűjtök-e ismét parazsat a fejemre, hogy a MAHART Hajózás, stb. nick átalakult:gyászhírközlő és visszaemlékező oldallá változott - de talán nem lesz emiatt sokkal több haragosom... Pedig ismét gyászhír olvasható a Facebookon: Kanyurszky István - azaz "A Bácsi", "Kanyó bácsi" a Fenntartási osztályról végleg elhajózott. Kevés embert tiszteltem szakmai felkészültsége, emberi tartása miatt mint Őt. Hosszú évekig szinte naponkénti kapcsolatban voltunk, legendásan nagyokat veszekedtünk, de soha nem tudtam haragudni Rá... Közismert volt vállalati berkekben apolitikus magatartása. hűsége a szakmához.

Az aki hajózott tudván tudja, hogy mindig is létezett egy kis ellentét a fedélzetiek és a gépészek között. Azon kevesek egyike volt, akit a fedélzetiek is fenntartás nélkül elfogadtak, tiszteltek.

horpett Creative Commons License 2013.02.18 0 0 73

Keress meg közvetlenül, az én email-címem publikus!

Előzmény: Wild Eyes (72)
Wild Eyes Creative Commons License 2013.02.14 0 0 72

Üdv: Ferike! Mennyi idős volt a Gazsi?

Előzmény: horpett (71)
horpett Creative Commons License 2013.02.11 0 0 71

Minapi hír: hosszú szenvedés után végleg elhajózott Pál Gáspár (számomra) II.gépész. Hajós pályafutására igazándiból csak a régi kollégák emlékezhetnek, annál több fiatal pályakezdő, vagy pályakezdés előtt álló hajós emlékezik Rá jószívvel. Tanárként dolgozott már igen régóta, a volt Lékaisok ismerték, és tisztelték, szerették. Állítólag nagyon kemény és határozott tanár volt, a tanítványaitól nem csak elvárta, hanem meg is követelte az iskolában megtanultakat.

Hogy jó tanár (is) volt, mi sem bizonyítja jobban, hogy volt tanítványai egymást követve enlékeznek Rá jó szívvel...

horpett Creative Commons License 2013.02.10 0 0 70

Kisérteties egybeesés: a minap a Facebokon megjelent egy kép a Fekete tengeren oly méltatlanul elpusztított TATABÁNYA motorosról EMLÉKEZZÜNK címmel.

Aznap vettünk végleg búcsút Bodzási Palitól, a MAHART nyugdíjas parancsnokától. Kevesen tudták, hogy Pali egyik kedvenc hajója a TATABÁNYA volt. Annyira az volt, hogy a testvére által feltárt hagyatékából előkerült a TATABÁNYA utólsó MAHART-os lobogója.... 

Wild Eyes Creative Commons License 2013.01.30 0 0 69

Bodzási Pál hpk. Áthajózott a béke szigetére.Emlékét megőrizzük.

Törölt nick Creative Commons License 2012.11.26 0 0 68

Mind a kettőnek R.I.P.

 

A Feri a Ruscsika munkatársa,Pista pedig a barátja volt.

Előzmény: horpett (67)
horpett Creative Commons License 2012.11.24 0 0 67

Újabb gyászhír - sajnos .  A napokban eltávozott végleg Busa István is, aki maga volt a megtestesült dunai hajós. A MAHART-nál kezdte Ő is a pályafutását, igen rövid időn belül kapitányként hajózott. Valamelyik szárnyashajó kormányállásából váltott a Hajózási Felügyeletre, ahol haláláig dolgozott. Szakmáját magas szinten művelte, és ezt követelte meg hajózási felügyelőként is. Megalkuvást nem ismerő, de igen segítőkész kolléga volt, nagyon sokan Általa és Miatta maradtak a hajózásnál. Az, aki bármilyen hajósképesítéssel rendelkezik, az bizonyára emlékezik Rá. És biztos hogy jó szívvel emlékeznek Rá.... 74 éves volt, fiatalon, még ereje teljében hajózott el. És az is biztos, hogy a  "túlparton" is már szemlézi a kikötőket, a kezelő személyzet pedig ismerősként, barátként üdvözli.....

Temetéséről később intézkednek.

horpett Creative Commons License 2012.11.21 0 0 66

Temetése december 1-jén, szombaton 12.45-kot lesz a Farkasréti temetőben.

horpett Creative Commons License 2012.11.20 0 0 65

Az "ős" MAHART-osoknak ismerős név azé a kollégáé, aki a közelmúltban végleg elköltözött a "túlpartra". Az a mosolygós, bátorító nyitottság, ami Marczika Feri-t jellemezte, kevés emberre jellemző. Ő volt az, aki sosem állt az első sorban, soha nem tűnt fel önszántából, soha nem volt vezető beosztásban, de mindig ott volt, mindig számíthatott rá mindenki. Egyszerűen jellemezhető: jó ember volt, sok baráttal. Mint nagyon sokan a MAHART-házból, Ő is hajósként kezdte pályafutását, aztán a központban dolgozott nyugdíjbavonulásáig. Tudom, hogy nagyon sok ember őrzi emlékét, köztük én is.

Temetéséről később intézkednek.

Törölt nick Creative Commons License 2012.11.05 0 0 64

Köszönöm.

Előzmény: horpett (63)
horpett Creative Commons License 2012.10.28 0 0 63

Sajnos én sem tudok többet, az itt megjelent infó alapján írtam meg a sokunk nevében a nekrológomat ...

Előzmény: Törölt nick (62)
Törölt nick Creative Commons License 2012.10.24 0 0 62

Petike ! Mikor temetik a Gugit?

Előzmény: horpett (61)
horpett Creative Commons License 2012.09.13 0 0 61

Hát végleg elhajózott Ő is..., aki a Mahart-nál fedélzeti tiszt volt a 60-as évek közepétől egészen a 80-as évekig, az biztos hogy találkozott Vele. A 60-as évek lett a MAHART hajók egyike-másika ellátva radarral, a kor legmodernebb hajózási felszerelésével. A radar elterjedését erősen befolyásolta, hogy igen kevesen ismerték fel hasznosságát - nos hát Gugi bátyánk egyike volt azon keveseknek aki azt felismerte,  és felvállalta az úttörők sokszor rögös útját, meg nem értettségét.

A 70-es évektől tanította a hajóstiszteket erre az oly sokáig misztikus, ma már mindennapos hajózási módszerre. Kevés olyan fedélzeti tiszt volt, aki ne lett volna a tanítványa.

Kevés olyan kollégánk van, akinek oly sok kolléga köszönheti tudását.

Ő ilyen volt, nyugodjék békében.

budai2 Creative Commons License 2012.09.08 0 0 60

Köszönöm ezt a hírt is.

 

Egy kicsit zavaros a helyzetem ezen a fórumon, mert én nem voltam MAHART-os, Szekeres Károly amatör tanítványa vagyok.

Tanítványból baráttá léphettem elő, és most Bettinek segítek, mivel neki nincsenek intternetes ismeretei. Lesznek, és rövidesen saját személyében is meg fog jelenni ezen a fórumon.

Betti egyébkémt azt mondta, hogy a Gugi becenevet csak a legszűkebb fiatalkori baráti kör ismerte, és örült  neki, hogy van még oyan ember, aki ezt ismeri.

Üzeneted lényegét most csak telefonon továbbítottam, mert messze lakunk egymástól.

 

Még egyszer köszönöm a választ.

Előzmény: Törölt nick (59)
Törölt nick Creative Commons License 2012.09.08 0 0 59

Üdv: Kerekes S. hpk. ha élne 100éves volna. vele 1960-ban az "ÓZD" mson hajóztam.

Előzmény: budai2 (58)
budai2 Creative Commons License 2012.09.08 0 0 58

Szekeres Károly hajóskapitány özvegye Betti keresi Kerekes Sándor hajóskapitány elérhetóségét.
Kérm, ha valaki ismeri, értesítse őt (Bettit) a 306-54-58 telefonon, vagy jelezze itt a fórumon, hogy mi módón lehetne megtalálni.

előre is köszönöm.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!