Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2006.02.22 0 0 29
Nézz vissza később!!!
Előzmény: Nautilus_ (28)
Nautilus_ Creative Commons License 2006.02.22 0 0 28
Pontosítom a kérdést:) Mi a gondod velük?
Előzmény: Nautilus_ (27)
Nautilus_ Creative Commons License 2006.02.22 0 0 27
endi, Te rosszban vagy a Galaktikásokkal?
Előzmény: Törölt nick (23)
Törölt nick Creative Commons License 2006.02.21 0 0 26
endi2,sajnos ritkán néz be,várj!
Előzmény: Sezlony (25)
Sezlony Creative Commons License 2006.02.21 0 0 25
A megoldás roppant egyszerű. Kész munkáiddal besétálsz az Artisjushoz, ott némi pénzmagért borítékba teszik, lepecsételik, iktatják, aztán visszaadják. Innentől tanusítják, hogy a szóban forgó írásmű(vek) az adott időpontban már a birtokodban volt(ak). (Figyelem, értelemszerűen nem azt, hogy te írtad őket, hiszen ennek nem tudnak utánajárni, nem is feladatuk!)
Ha ezek után kezded el küldözgetni őket, már aplagizálással vádolt félen van a bizonyítási teher, hogy bemutassa, az ő verziója korábbi keltezésű. Persze ez is csak abban az esetben működik, ha az egyezés mértéke indokolja.

Elárulnád, hogy melyik műről van szó, vagy csak lövöldözöl nagyokat a levegőbe? :)
Törölt nick Creative Commons License 2006.02.15 0 0 24
Nem ad!A plágium ellen nincs orvosság!Számtalan zenei münél is elég két hang helyett másikat írni. Én már nem vagyok mai gyerek.Rengeteg ugymond régi a "galaktiba"illő novellát,regényt,meg ilyesmiket olvastam.Arégiek jobbak voltak,igaz akkor még volt miről írni.
Törölt nick Creative Commons License 2006.02.15 0 0 21
Szia endi2! Örülök hogy a gazda is benéz néha.Igen arról.A végét ha összekapod picit jobban,még nyerhettél volnba akár valamilyen különdijat is!Csatlakozom az előző hozzászólásom után hozzászólóhoz.Ha van még ilyen tedd fel."(azt islehordjuk a sárga földig)" Várom!
Előzmény: Törölt nick (20)
Törölt nick Creative Commons License 2006.02.10 0 0 19
Ide nem sokan járnak.
Előzmény: Nautilus_ (18)
Nautilus_ Creative Commons License 2006.02.09 0 0 18
Nekem is tetszett. Ha van más, tedd fel azt is!
Törölt nick Creative Commons License 2006.01.31 0 0 17
Jónak találom az írásodat.Ígaz a végét szerintem elkapkodtad.Bár kritizálni könnyebb mint irni.Milyen helyezéstértél el vele?A többit nem láttam de ez szerintem egész jó.
Algol Creative Commons License 2005.11.08 0 0 16

ööö...

Hát elolvastam a három legjobbat. Ezeket tényleg kár volt leközölni. Sajnálatos, hogy az enyém még ezeknél is rosszabbnak bizonyult.

Előzmény: Algol (10)
orcinus-orca Creative Commons License 2005.05.21 0 0 14
Sezlony: Egyfelől endi2 azzal kezdte, hogy ő is küldött be novellát, másfelől nem endi2 hozta fel a Galaktika színvonalát vagy színvonaltalanságát. Ez, azt hiszem, menti az alól, amire te utalsz.

Más kérdés, hogy az utóbbi számok irodalmi színvonalát tekintve korántsincs igaza a fanyalgóknak. A korábban katasztrófális forma is lényegesen jobb, már-már emészthető - szigorúan szubjektíve. :-)))

---------------------------

Amiben endi2-nek megintcsak nincs igaza, az az üzleti rész. Legjobb tudomásom szerint nem áll olyan rosszul a Galaktika a maga (közel) tízezres fogyásával. (Remélem nem tévedek sokat.)

----------------------------

Lehet, hogy ez a pályázat elkefélt volt, de nézzük csak meg a zsűrit:
Burger István, a Galaktika fõszerkesztõje
Kömlõdi Ferenc, az Agent.AI portál szerkesztõje
Tücsi, a Galaktika szerkesztõje
Szilágyi Árpád, az Agent.AI munkatársa
Németh Attila dramaturg, a Galaktika irodalmi szerkesztõje,

Ebből - ránézére - ketten köthetők az SF-hez: NA izlésében megbízom, Tücsi SF iránti elhivatottságát sem vonom kétségbe (bár érdemben nyilatkozni nem tudok). BI hozzállását ismerjük más fórumokról, a többiek meg sötét lovak (bár KF több írását olvastam, de nem tudom, hogy az SF-ről mennyi fogalma van).
Szóval azért annyira nem kéne csodálkozni a végeredményen.

Lesz más pályázat, a Galaktika pedig tanult az esetből.

-----------------------------

Ami még fontos, amit Algol is mond, hiba lenne azonosítani a mostani GAlaktikát a régebbivel. Egyfelől a régiG-t megszépíti az emlékezte és a nosztalgia, másfelől az újG egy üzleti vállalkozás, ahol hoztak egy gazdasági döntést és megvették (vagy már korábban?) a nevet. Ezt üzletileg kifizetődöbbnek ítélték, mint felépíteni egy új brandet. Marketing és biznisz.

Ez sem nem jó, sem nem rossz. Tudomásul kell venni és nem szabad elfeledkezni róla. Legjobb, ha mindenki úgy tekint rá, mintha valahogy máshogy hívnák, és csak önmagában, mint egy SF-magazint értékeli.

Bocs, ha hosszú lett. :-)))

Sezlony Creative Commons License 2005.05.17 0 0 12
endi2: az a probléma azzal, hogy minden létező helyen lehúzod a novellapályázat kiíróit/zsűrizőit, hogy történetesen te is küldtél be írást a pályázatra. Már ne is haragudj, de ez így finoman fogalmazva sem éppen elegáns, rondábban meg nem akarom mondani.
Algol Creative Commons License 2005.05.14 0 0 10

Az én példányom kábé 450 kilométerre van tőlem, úgyhogy még nem volt szerencsém olvasni a nyerteseket. Az viszont meglep amit írsz. Elég hihetetlenül hangzik, hogy 300 írásból ne találtak volna 3 jót. Ilyen esetben nem kell leközölni a színvonal alatti novellákat. Mint ahogy szerintem nem is közölnék le. De így látatlanban nem akarok okoskodni, inkább majd akkor, ha én is elolvastam őket.

Endi: Ha érdekel az én pályaművem, elküldhetem mailban.

Algol Creative Commons License 2005.05.10 0 0 7

Hát, már én is abban a korban vagyok, hogy emlékezzek a régi galaktikára, de a mostanit tényleg nem kéne azonosítani azzal. Bár szerintem a novellák színvonalára most se nagyon lehet panasz, de rengeteg (nem is annyira) apró kis hülyeség alaposan lerontja a színvonalat.

Én odáig fajultam a mazochizmusban, hogy elő is fizettem rá. Van úgy, hogy bánom, van úgy, hogy nem.

Viszont a pályázattal kapcsolatban van néhány nüansz, ami felett nem tudok napirendre térni. Én is neveztem, persze, mint utólag kiderült, sikertelenül. Viszont ha valaki kiír egy pályázatot, a minimum, hogy a honlapjára legalább egy linket tegyen a verseny alakulásáról (az AI-re felrakták, még ha csak három nappal előtte is). És ugyebár a Galaktikának fóruma sincs, ahol érdeklődni lehetett volna.

Az én véleményem az olvasókkal szembeni bánásmódjukról: LOL a köbön.

Vajk Creative Commons License 2005.05.09 0 0 5

Én is ezen nőttem fel, de megvallom őszintén, a mostaniak közül egyet sem vettem még meg...

Endi, a novellád pedig nem egyedi. Esetleg Sci, de semmiképpen nem Fi...:)

Előzmény: Törölt nick (4)
Törölt nick Creative Commons License 2005.05.09 0 0 topiknyitó

Ha valaki palyazott, es publikus a muve, kivancsian elolvasnam.:)

En is palyaztam, itt letolthetitek:

www.infornax.hu/~endi/barathendre_fogaskerekek.rtf

Kivancsi vagyok a velemenyetekre. Igazabol en nem vagyok iro, de azert az otletem nem rossz szerintem. :)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!