Keresés

Részletes keresés

dorka123456 Creative Commons License 2024.03.29 0 0 303

Sziasztok!

megjelentek par hete uszo homalyok,eleg sok:( 3 szenesznel is voltam. Utobbi csinalt szemnyomasmerest (16) Oct vizsgalatot,pupillatagitasos vizsgalat volt.Az mondta nyugodjak meg ninden jo. Igy kiderult volna az uveitis?attol felek nagyon ,azt mondjak  a hatso uveitist nehez diagnosztizalni.

Bölcs Árnyék Creative Commons License 2024.02.28 0 0 302

Látom a fényvillanásokat : ez így nagyon hozzávetőleges ill. szubjektív !

 

Szerintem magad sem tudod, hogy milyen . 

Előzmény: sgabcsi (301)
sgabcsi Creative Commons License 2024.02.21 0 0 301

Szia,

 

Közben megcsináltattam MRI/MRA negatív, szemvizsgálat negatív, nyaki doppler negatív, kardiológia negatív. Mégis látom ezeket a fényvillanásokat viszont kifigyeltem hogy világos, fényes környezetben történik gyorsan jön és gyorsan el is múlik. Nem tudom mi a túró lehet és nem feltétlenül kapcsolódik az edzéshez. Ma például sétáláskor délelőtt a világos utcán történt meg. A lenyomata ott van amikor becsukom a szemem.

Nagyon furcsa, nem tudom más tapasztalt-e már ilyet...

Előzmény: Bölcs Árnyék (299)
MariaMmm Creative Commons License 2024.02.12 0 0 300

Üdv! Végre találtam egy fórumot, ahol megoszthatom a javaslatomat. Mindenkinek, akinek kezdenek problémái lenni a szemével és a látásával, ajánlom a Visoptic duo night kapszulákat. Ez egy nagyon jó termék, amely csak természetes összetevőket és vitaminokat tartalmaz. Megállítja a látás csökkenését, sőt javítja is azt, valamint segít elkerülni a szárazságot és más degeneratív betegségeket. Ajánlom!

Bölcs Árnyék Creative Commons License 2024.01.09 0 0 299

Ez nem betegség: amikor edzés közben megfeszíted az izmaidat, akkor a vérnyomásod mechanikai okok miatt hirtelen megugrik, a szem meg különösen érzékeny mindenre, és ha megúsztad csak szikrák látásával akkor örülhet is, mert meg is vakulhatsz miatta !

 

 

Például az erőemelős súlyemelőknél emiatt száj-orrvérzés is fel szokott lépni, nem csak ájulás ! 

Nem vagy ló, ne hajtsd ki magad annyira ! 

Előzmény: sgabcsi (298)
sgabcsi Creative Commons License 2024.01.05 0 1 298

sziasztok! 

 

Segítségeteket kérném, hátha valaki már tapasztalt hasonlót. Olyan szikralátást tapasztalok magamon amit edzés után (futógép,  vagy hasonlók) veszek észre ha több mint 20-30 perce mozgok utána fényes csillagot mindig ugyanabban a formájában látok (becsukott szemmel is a lenyomatát), amely kitakarja amíg ott van a mögötte lévő dolgokat. Más fizikai tünet nincs, pár perc múlva eltűnik, elmúlik. Cukor és vérnyomás problémák nincsenek. Évekkel ezelőtt csináltattam szemfenék vizsgálatot akkor mindent rendben találtak. Neurológus javasolta hogy menjek el szemészetre megint. Egyébként rengeteg úszó homályom van amivel megtanultam együtt élni. Természetesen újra elmegyek szemészetre, csak kiváncsi volnék tapasztalt-e más is hasonlót? Köszönöm szépen

Bölcs Árnyék Creative Commons License 2023.12.24 0 0 297

2023.12.21. AKTUÁLIS HÍREK! 

 

 

Egy 20 éves szlovák diáklány kapta a legmagasabb orvosi kitüntetést a LÁTÁS műtét nélküli TELJES VISSZAÁLLÍTÁSÁNAK egyedülálló módszerének felfedezéséért!

 

 

nem tudom, hogy igaz-e vagy áltudomány, de annyit megér, hogy rákattintsatok 

dollerakos Creative Commons License 2022.07.20 0 0 296

Megoldódott. Elment másik orvoshoz. Gyógyítható és nem vészes a helyzet.

Előzmény: dollerakos (295)
dollerakos Creative Commons License 2022.07.13 0 0 295

Tisztelt Tagok!

 

Egy rokonom nagyon aggódva kérdezi, lehet-e gyógyítani az alábbi lelet alapján a szemét. Azt mondja, sokszor fáj és időszakosan alig lát, ami fáradtságtól és idegállapottól függ. Az orvos, aki a leletet írta, azt mondta, nem lehet rajta segíteni, ami elégozzászól hihetetlennek hangzik. 

 

Köszönök minden informatív hozzászólást!

 

Okos Árnyék Creative Commons License 2022.04.28 0 0 294

Máma majdnem kivertem a szemem !

Van itt olyan topik, ami ilyesmivel foglalkozik ?

 

https://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=161382353&t=9243950

Enikő1969 Creative Commons License 2022.01.26 0 0 293

Tisztelt Fórumozók! 

Az RWS Life Sciences, Inc. megbízásából írok, amely a piacvezető fordító cég az Egyesült Államokban. Látásgyengeségbenn szenvedő, diagnosztizált betegek jelentkezését várom, kérdőívet kell kitölteni-értelmezni. 150 dollár illetmény jár érte. Kb. 45.000 forint. Az illetmény a kitöltés után 30 nap múlva érkezik. 10 válaszadóra lesz szükség, az alábbiak szerint: 

12 - 17 év között: 3 válaszadó,

18+  2 válaszadó,

valamint 5 szülő/gondozó, akiknek a gyerekei (akik idősebbek, mint 12 év),ebben a betegségeben/állapotban szenvednek.

Várom a jelentkezőket a következő email címen:gyorfek@gmail.com vagy a 20-21-55-413-as telefonszámon. Köszönettel: Györffy Enikő. 

Vala5 Creative Commons License 2021.10.05 0 0 292

Sziasztok,

Ha valakinél Chorioretinopathia centralis serosa (folyadékgyülem) alakul ki, ott valóban jó ötlet 1-2 hónapot várni?

Írják neten (nem tudom mennyi az igazságtartalma), hogy valamikor magától elmúlik, viszont 1-2 hónap alatt azért romlik a látás is.

Szóval attól tartok, bár korán diagnosztizálódott nálam, a várakozás miatt mégis (tartós) látásromláshoz fog vezetni.

Köszönöm!

  

..pözsó.. Creative Commons License 2019.12.05 0 0 291

Pár hónapja el kezdett remegni a jobb szemem. Először ritkán, majd egyre sűrűbben.

Amikor már naponta sokszor, szinte állandóan, akkor felkerestem egy orvost :)

 

B-vitamin hiányom van, mondta.

2 hét B-komplex szedése után megszűnt a remegés. Igaza volt :)

Eddig is tudtam hogy tud, ezért is kerestem fel őt.

zsero Creative Commons License 2019.10.30 0 0 290

Sziasztok, 3 hete van belső árpám az egyik alsó szemhéjon, ebből 2 hete kenem orvos által felírt szemkrémmel, de nem múlt el, belül továbbra is gyulladt a szemhéj.

Az lenne a kérdésem, hogy műtétre ha mennék, milyen helyet ajánlanátok? Egy kis optikai szalonban voltam (Logodi optika), oda menjek vissza vagy inkább valami komolyabb egészségügyi központba, mint pl. Budai Szemészet?

mcm2019 Creative Commons License 2019.06.27 0 0 289

Na erre úgysem fog itt válaszolni senki, de azért mégis megpróbálom, hátha...

 

A szüleim úgy döntöttek, hogy meszelés helyett (mert ahhoz már elég öregek...) "penésztelenítik" a falakat a házban egy bizonyos Szavo penész elleni szerrel... Már több helyiséget megcsináltak, befújták az összes penészt ezzel, én meg érzem, hogy még mindig kicsit irritálja a szemem... Akkor kezdődött, amikor a fürdőszoba falait befújták, én meg bementem pár percre utána kezet mosni... Nem annyira nagyon irritálja, de érzem, hogy egy kicsit igen... És ezzel még nem lesz vége ennek a dolognak, mert napokon belül az én szobám következik, ahol alszok, meg az a szoba, ahol a számítógépen dolgozok (ugyanis itthoni munkát végzek, így azt sem tehetem meg, hogy elmegyek addig itthonról)... Szerintem nem teljesen normálisak, mert a vegyszer flakonjára rá van írva, hogy kesztyű, védőszemüveg, védőruha használata kötelező, ők meg simán minden ilyesmi nélkül használják és össze-vissza fújogatnak vele (már több flakont elhasználtak)... Nem tudom elképzelni, hogy ők ezt hogyan bírják így simán, amikor nekem már az is irritálja a szememet, ha bemegyek egy befújt helyiségbe (meg anélkül is érzem, mintha irritálódna olyan helyiségben is, amit még be sem fújtak)... Szóval lehet ettől valami baja a szememnek illetve okozhat e valamilyen maradandó károsodást, és menjek el azért szemészhez, vagy nem kell ettől tartanom? Anyám azt mondta, hogy neki még a szemébe is belement pici, miközben fújta... De sem ő, sem apám nem panaszkodott egyáltalán, hogy olyan rossz hatással lenne rájuk ez a szer, csak én...

 

Ez volt tegnapig... És ma:

 

A WC-ben még mindig nagyon hipószag van... De megmondtam anyámnak, hogy az én szobámat nem fogják befújni, mert én akkor aludni sem fogok tudni ott éjjel, se nem dolgozni nap közben... Ha minden igaz, "szót fognak nekem fogadni", és ezeket nem fújják be már... Most már úgy érzem talán nem irritálja a szememet, de már ennyi is bőven elég volt ahhoz, hogy a szemem miatt aggódjak (megint), kényszeresen, és ráadásul pont a Pestre utazás előtti napon... De abba már bele sem megyek, hogy miért olyan fontos nekem ez a nap, és emiatt az aggódásom miatt lehet, hogy ez a Pesti nap IS jól el lesz cseszve...

püfffneki Creative Commons License 2018.10.25 0 0 288

Szerintetek az olvasás rontja a látást, vagy edzésben tartja a szemet?

 

 

Jaakov Creative Commons License 2018.10.07 0 0 287

SOTE Szemklinika

Dr. Gergely Róbert

 

Öt féle szembetegséggel kezelt, operált. Öt nappal ezelött már majdnem vakon botorkáltam be hozzá. Megoperált, és immáron ötödik napja még a szemüvegem se kell. LÁTOK!

Úgy gondolom, ennél jobb ajánlás nincs....

Magánrendelését is ajánlom...

aranyoslaci Creative Commons License 2017.08.09 0 0 286

Szia a maculadegenarációra nagyon jó hatású az akupunktúra.a Szemészet, akupunktúra ,szemtorna- ez egyben jól müködik az én tapasztalatom szerint.a doktornő mindig előre i a vizsgálattal megnézi, hogy alkalmazható-e az akupunktúra..Ha nem azt nis meg mondja

klarix Creative Commons License 2017.05.07 0 0 285

Szia, tudtom valmit ajánéani makuladegeneráciora?

banu33 Creative Commons License 2016.07.20 0 0 284

sziasztok tudnátok nekem segiteni  eszt a szemészeti leletet megfejteni

 

STÁTUS

          REFR -4.25D+1.0DAX105

                   -025D+0.25DAX85

 

        VISUS 0.07-3.0D-1.0DAX15*=0.95

 

 

     ????????????

Sidwell Creative Commons License 2016.06.09 0 0 283

Sziasztok!

Egy kérdésem lenne. Egyik szememmel (letakarva) a tárgyakat kisebbnek és lejjebb látom mint a másikkal. Konkrétan: Az ablakon kinézve a kb. 500 méterre lévő torony tetejét nézve, az egyik szemmel távolabb is van a torony, és a teteje is 1-2 cm-el lejjebb van, mint a másikkal. Amúgy nem homályos a kép egyik szemmel sem. Monitort nézve is látom a szintkülönbséget  a két szem között.

Ez normális, vagy irány szemészet?

Köszönöm!

.N33BP Creative Commons License 2016.05.12 0 0 282

Sziasztok!

 

Letapadt pupillát hol műtenek az országban? Tud valaki valami klinikát ajánlani?

Mert eddig nem találtam olyan helyet, ahol vállalták volna.

 

Köszönöm szépen.

ghepard Creative Commons License 2016.04.13 0 0 281

Hát a könny az jó sós, a víz elpárolog és ha nincs folyamatos utánpótlás, akkor nagyon sós lesz a felület. Ha valamiféle heg van a szaruhártya felszínén, akkor ott megtapadhat a só és irritálhat rendesen. Az érzékelők néhány sejt mélységben vannak a szaruhártya felülete alatt, ahol meg heges - ott gyakorlatilag a felszínen is lehetnek. Ha egy nyílt sebre sót teszel, na az is csípni fog rendesen....

Előzmény: csehrigo (280)
csehrigo Creative Commons License 2016.04.08 0 0 280

Csak reggelenként fordul elő.

Talán ha kevesebbet iszok akkor nagyobb eséllyel jelentkezik. De lehet nem is ez a gond.

Érdekeset írtál ezzel a só dologgal.

Ez lehetséges?

 

Előzmény: ghepard (278)
lajoska21 Creative Commons License 2016.03.30 0 0 279

Jó napot lenne nekem egy olyan kérdésem hogy eddig szemüveges voltam, de most kontaktlencsére váltottam és a vezetői engedélyem az csak szemüvegre szol, a házi orvosom aszt mondta, hogy menjek kérjek egy igazolást a szemészetről majd menjek vissza és ő is ad egy papírt, a szemészetről eszt meg is kaptam rá van írva hogy alkalmas meg minden, de nem tudom hogy minek még a házi orvostól is egy igazolás szerintetek nem elég a szemészetről való igazolás?

ghepard Creative Commons License 2016.03.29 0 0 278

Nekem is volt hasonló. Kiskoromban eltalált a bal szemembe egy nyílvessző, szerencsére még be tudtam a becsapódás előtt csukni a szemem. De megsérült a szemhéj is (vérzett rendesen), meg az ottlévő könnycsatornák is  és a szaruhártya is. De már nem emlékszem pontosan (hisz valamikor 1960-62-ben történt), hogy mennyi idő után volt teljesen rendben, legalábbis hosszú éveken át nem éreztem semmi különöset. Aztán 1997-től kezdett romlani a látásom és rendesen szárazak is voltak a szemeim a sok számgépeléstől a melóban. 2000-ben már olyan szárazok voltak, hogy azt hittem, hogy homok van bennük és szemüveg is kellett. Nos és a legrosszabb pont az a hely volt, ahova annak idején eltalálta a nyílvessző a szememet - a bal felső sarok. Mint a topikomban írom, 2009-ben kezdtem véletlenül foglalkozni a látásom javításával (9 évig hordtam szemcsit, de aztán sikerült 3 nap leforgása alatt végleg letennem) és ebben az is benne volt nagy mértékben, hogy a könnytermelést újból a régi szintre emeljem.  S megint az a hely javult a legnehezebben, a többi rész már rég sima ügy volt, de az a hely egészen 1-1.5 évig még rakoncátlankodott. Már azt hittem, hogy sose fog már elmúlni a szúrás azon a helyen, de végül az is rendbejött. Tehát ebből azt gondolom, hogy az a hely felépült ugyan, de nem tökéletesen és egyenetlen maradt. Ezekbe az egyenetlenségekben visszanaradhat a sótartalom, ami aztán nagyon tud csípni szúrni.

 

Ha becsukod a szemeid, akkor sok könny megy arra a részre is és az aztán feloldja a sót és elviszi a pislogással. Éjjel is be vannak csukva a szemeid, csak akkor nem termelődik könny és így, ha felkelsz az alvásból, akkor szúr megint. Ha folyamatosan odafigyelsz a pislogásodra és a könnytermelésedre, akkor hosszú távon is meg lehet azt oldani, hogy ne szúrjon többet. Nekem már nem jelentkezett a szúrás 2011 óta. 

Előzmény: csehrigo (277)
csehrigo Creative Commons License 2016.03.23 0 0 277

Sziasztok

 

Tudnátok segíteni nekem?

 

Pár éve egy ág megszúrta a szemem. A szaruhártya sérült,de nem komolyan.

Elvileg rendbe jött,de azóta néha előfordul,hogy reggelenként amikor hirtelen kinyitom ugyan azt érzem,  mint ha megint megbökné az ág.

Néha erre kelek fel.

Annyira tud fájni,hogy nem tudom kinyitni. Változó időn belül ha mindkét szeme csukva van elmúlik, mint ha sose lett volna.

Ez mitől lehet ennyi év után?

ghepard Creative Commons License 2016.01.07 0 0 276

Hát jobban kell mozgatni a szemeket, mindenhova nézni, sokat kint lenni, megtanulni sok könnyet termelni, sötétben is nézegetni minél többet stbstb. Sok minden van írva erről is a Szemtorna, látástorna - megéri? című topikban. Nekem is voltak hasponló problémáim.

Előzmény: Shardik (272)
ghepard Creative Commons License 2016.01.07 0 0 275

Neked is ugyanazt mondanám, amit az előbb.....

Előzmény: pimpec (271)
ghepard Creative Commons License 2016.01.07 0 0 274

Ha átböngészed a Szemszárazság (k.lencse) című topikot, lehet találsz ott valamilyen tippet.

Előzmény: lencse2013 (269)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!