Keresés

Részletes keresés

Rozsakati Creative Commons License 2023.12.10 0 0 541

Keresd meg Dr. Mályi Kata-t. Nekem ő segített. Puffadtam állandóan, sokszor ment a hasam, voltam allergia, intolerancia vizsgálaton. Egy vagyont dobtam ki rá. Bőrgyógyászati vizsgálat alapján diétát is kezdtem,de semmi nem történt. Sőt. A doktornőnek kb 10 perc elég volt,hogy rájöjjön hogy mi a bajom. Azóta is teljesen rendben vagyok! 🙏

Előzmény: Emiliácska (537)
Rozsakati Creative Commons License 2023.03.18 0 0 540

Sziasztok! Hasi panaszok kivizsgálása terén Mályi Kata doktornőt tudom ajánlani. A Péterfy Kórházban dolgozik I. Bel.

Rozsakati Creative Commons License 2023.03.18 0 0 539

Tükrözésen Hegede Gábor doktor úrnál jártam. Arany keze van, komolyan! Colono..

rhénai Creative Commons License 2022.11.02 0 0 538
Emiliácska Creative Commons License 2022.10.20 0 0 537

Sziasztok. 

 

Segítséget szeretnék kérni.

 

Hetek óta puffadok folyamatosan, a hasam és a felette lévő rész is teljesen puffadt. Nagyon kellemetlen érzés. További tünteim  kiütések jelennek meg szinte minden nap különböző testrészeimen, lábon, bokán, karon és esetenként a hátamon is. Híztam is pár kilot, amin a diétázás se segít, semmit se tudok leadni belőle. Odafigyellek az étkezésemre, zöldséget, gyümölcsöt fogyasztok, valamint teljes kiörlésű lisztből készült kenyeret eszek már hetek óta. Voltam ECO-n is,  de ott azt állalpították meg, hogy kivülről minden szervem jól müködik, rendben van. Voltam laborvizsgálatokon is (vér, széklet), de ott is azt mutatják az eredményeim, hogy nagyjából rendben van minden. A családorvosom kizárásos alapon arra tippel, hogy vastagbélgyulladásom van és gyógyszert is írt fel, de még semmi változás sincsen, már egy hete szedem. 

 

Kérlek segítsetek, már nem tudom mi tévő legyek, hogy elmúljon ez az állandó puffadásom.

Köszi a segítséget.  

Valkóka Creative Commons License 2022.06.19 0 0 536

Sziasztok. Nagy a gondom. Candida galabratát állapítotak meg , a szájüregem egy gombatenyészet. Két doboz nystatint szopogattam el, de semmi. A nyelvemen centis túrószerű lepedék. Tudnátok tanácsot adni mit csináljak?

SZÖCSKE Creative Commons License 2022.02.20 0 0 535

Találtál ilyet? 

Előzmény: freerider_111 (527)
csalfa vak remény Creative Commons License 2022.02.16 0 0 534

Érdeklődnék, hogy valaki próbálta -e már savpótlásra a horgászboltokban kapható Betain Hcl--t?

Lényegesen olcsóbb, mint a gyógyszertári Betacid, amely ráadásul gusztustalan szürke, míg a csali alapanyag hófehér mint a só. Ez utóbbi 98%-os tisztaságú....

SZÖCSKE Creative Commons License 2022.02.15 0 0 533

ja és annyi, hogy én erősen puffadok is, néha úgy nézek ki, mintha terhes volnék egy-egy étkezés után,és úgy érzem, hogy 3 napi kaját ettem

SZÖCSKE Creative Commons License 2022.02.15 0 0 532

Nálam is ez a gond, a hasmenést kivéve.. most már lassan egy hónapja van ez az érzés, és ugyanúgy nem láttak semmit eddig, vérkép jó,hasi UH-n a doki azt mondta, talán csak vesehomok, de attól nem hinném hogy fáj az ember jobb alhasa és függ össze emésztéssel, bár néha nekem kisugárzik az egész jobb oldalra és deréktájra.. már megőrülök. 

Aki tud ajánlani egy tényleg megbízható, és emberre odafigyelő gasztroenterológust Budapesten, nagyon szívesen venném. Egy helyen már voltam, akit istenítettek mások a google oldalán, én nagyon nagyot csalódtam a hozzáállásában. 

Előzmény: ShepSpectre (515)
Endre781 Creative Commons License 2022.01.03 0 0 531

Szia,

 

Engem érdekelne a termék, amennyiben azóta is meg vagy vele elégedve.

 

Köszi

Endre

Előzmény: Kotor6 (513)
azétis Creative Commons License 2021.10.11 0 0 530

és MI VOLT A BAJOD.

Előzmény: Csilla7272 (483)
azétis Creative Commons License 2021.10.11 0 0 529

Ez most itt, reklám? Menj be hozzá a Honvéd2 -be ne magánba, azt megismered az igazi arcát (((((:

Előzmény: Törölt nick (497)
bgergely85 Creative Commons License 2021.06.26 0 0 528

Sziasztok,  tud valaki olyan gastroenteorológust elérhetőséggel, akinek el tudok küldeni egy MRI felvételt, és azt kielemzi? Lehet magánorvos is, ha itt problémás lenne ilyet megadni, csináltam erre egy e-mail-t:

gastroproblems111@gmail.com Megoszthanék itt tüneteket, de biztos vagyok benne, hogy mind okkal vagyunk itt. Erőt, és gyógyulást kívánok mindenkinek, ha valaki tud segíteni, csekkolom az e-mailt, és a fórumot is. Köszönöm :)

freerider_111 Creative Commons License 2021.06.04 0 0 527

Sziasztok!

Budapesten keresek tényleg jó magán gasztroenterológust, ahol esetleg ételintolerancia vizsgálatot is tudnék csináltatni. Ha nem kapok tippet, megyek a medicoverbe. (amivel a saját eddigi tapasztalataim más területeken vegyesek)

 

Bizonyos akár egyszerű ételektől amit vacsorára eszek, éjjel hasfájásra kelek, majd hasmenés, melynek a végén már "erőlködős hasmenés" van, tehát amikor érzem h ki akar jönni, de nem tud. Majd sajnos pont emiatt, 1-2-3-4 órán belül ismét, amikor minimális széklet jön, nagy erőlködések árán, (nem szorulás) furcsa, hogy ez olyan hasmenés ami csak nehezen jön ki. Napokig semmi probléma, akár 1-2 hétig is, aztán jön egy ilyen. Gondolom ételintolerancia vizsgálat kellene, illetve egy szakorvosi konzultáció, aztán a többit majd ő mondja.

 

Köszönöm előre is a tippeket!

adrey Creative Commons License 2021.06.01 0 0 526

Ajánlom még a György teát, refluxra ajánlja az akác teát. Most én is iszom 😊

Előzmény: sárkánygyümölcs (523)
adrey Creative Commons License 2021.05.29 0 0 525

Nagyon sajnálom, de nem tudok ebben segíteni! 

Előzmény: -Smiley- (522)
adrey Creative Commons License 2021.05.24 0 0 524

 

Igen, értem, akkor  a tejsav miatt nem ajánlott neked. Akinek refluxa van, érdemes Helicobacterre is tesztet csináltatni, nagyon hasonló tüneteket produkál.  Az édeskömény tényleg jó. 😊

Előzmény: sárkánygyümölcs (523)
sárkánygyümölcs Creative Commons License 2021.05.15 0 0 523

Egész jónak tűnne számomra ez a termék, ha nem lenne benne tejsav. :-((((( Sajnos glutén- és laktózérzékeny vagyok. A tejsav miatt nem merem kipróbálni.

Puffadásra én a DM-ben kapható édeskömény-ánizs-kömény teát iszom.

Előzmény: adrey (520)
-Smiley- Creative Commons License 2021.05.14 0 0 522

Sziasztok.

 

Rokonomnál bélrák (vastagbélrák) gyanút diagnosztizáltak, így szükséges lenne egy béltükrözés.

De pár évvel ezelőtt a SOTE Üllői úti klinikáján már megpróbálták megtükrözni, ám egy idő után olyan kanyargós a bélrendszer hogy nem tudták tovább tolni a kamerát.

 

A tünet az hogy feszül a hasa, nehezen távoznak a szelek, alig van széklete kb 1 hónapja (kisebb bogyók, pedig eszik rendesen), néha görcsöl az egész, ilyenkor összekuporodik.

 

Tudnátok-e ajánlani  (akár magánklinikát is) ahol altatásban vagy bódításban végeznek ilyen vizsgálatot, és ahol viszonylag kis kamerával dolgoznak?  Létezik olyan, hogy nem tudják végigtolni a kamerát a végpontig? 

 

Láttam hogy van ilyen kapszulás vizsgálat is.  Ez mennyire hatékony?

Ha lenyeli az ember a kamera kapszulát és nem jön ki, akkor mi módon lehet kiszedni? 

adrey Creative Commons License 2021.04.27 0 0 520

Szia!

HERBAFULVO esszenciát néztem még, ezekre a tünetekre is jó. 

Előzmény: vead (518)
adrey Creative Commons License 2021.04.26 0 0 519

Szia!

Nekem is több éve előjönnek ezek a problémák , puffadás, gázosodás.

Pantoprazol PUREN 20 mg, gyógyszert írt fel a doki. Fura hangok jönnek fel néha.

Igen a sok éven keresztül, éhgyomorra ivott kávé nem tett jót nekem se.

Már  nem iszom, és cukrot lisztet , zsíros ételeket is elhagytam. Próbáltam áttérni egészséges ételekre. De viszont nekem is a  zöldségektől, több gyümölcstől is puffadok.

Vizet iszom, és most próbálom a gyógyvizet inni. És sokat mozogni, sétálni.

Még gasztroenterológusnál nem voltam. Most mondta háziorvos, hogy oda is majd kellene menni.

Úgy vettem észre ez tényleg tavasszal jön elő, nálam legalábbis. Gondolom a téli erősebb étkezések, miatt is. És a STRESSZ az nagyon nem tesz jót!

 

Előzmény: vead (518)
vead Creative Commons License 2021.04.05 0 0 518

Sziasztok,

segítsetek kérlek, hátha másnak is vannak itt hasonló problémái, tünetei.

 

Évek óta szenvedek vissza-visszatérő puffadással, bélgázzal.

A hasam nem feszül, csak zuborog, nem is fáj.

Hol előjön, hetekre, hónapokra, aztán elmúlik.

Próbálkoztam már gyógynövényes termékkel, (Ananász-papaya kivonat, Probikum7, stb.), diétával kiegészítve, eddig használt.

Kaptam már háziorvostól gyulladáscsökkentőt, voltam góckutatáson, laktóz teszten, pár napja pedig gyomor és vastagbél tükrözésen.

Annyit talált a doki, hogy sok a savam, így kaptam savlekötőt, valamint lefordítva a latinul megírt leletemet, nyombélnyálkahártya gyulladásom van.

Most már ott tartok, hogy egyáltalán nem fogyasztok semmilyen tejterméket, (évek óta laktózmentes termékeket vettem, most már azt sem) csak növényi dolgokat (vajat, ha muszáj mandulatejet), kerülöm a csokis, kakaóporos dolgokat. Mindent megnézek, elolvasok a boltban, hogy mi van benne. Itthon nem használok fehér lisztet, se cukrot (ezeket azért még nem teljesen zártam ki az étkezésemből), nem tudok zöldségeket enni, mert attól aztán végképp puffadok, gyümölcsöket se nagyon. Csak vizet iszom sok éve, leszoktam a kávéról a teáról (mondjuk több tíz évig éhgyomorra ittam a kávét reggel).

Nagyon-nagyon kellemetlen, hogy lassan már ott tartok, hogy egy pohár víztől is tele leszek gázzal...... :-(

 

Esetleg van valami ötletetek, tanácsotok?

 

Köszönöm előre is a válaszokat:

vead

MGCVP Creative Commons License 2020.12.23 0 0 517

Nekem aztán bárki,bármit írhat- ma átestem rajta-,nem kívánom senkinek sem! Nekem nagyon fájt,de nem a torkomban,sem a nyelőcsövemben,ott nem! A gyomromban,ott viszont nagyon.

mama111 Creative Commons License 2020.10.21 0 1 516

Sziasztok!

Reggel megyek kolonoszkopiára. 19 órakor vettem be a második citrafleet port. Mikorra ürül ki belőlem ? Félek hogy reggel nem tudok elmenni, mert jelenleg még a budiig se érek el.  :(((

ShepSpectre Creative Commons License 2020.07.14 0 0 515

Sziasztok,

 

Már 2 hónapja érzek fájdalmat a jobb alhasamban. Nem erősen fáj, inkább nyom, szorít, néha szúr, de szinte mindig érzem, csak éjszaka nem. A beleim is sokat mozognak, evés után főleg, az utóbbi hetekben kevésbé jellemzően. Úgy 3 hetente van egy hasmenésem is, de az étkezéssel nem vettem észre összefüggést. Fogyni nem fogytam, bár hízni sem tudtam azóta. Vérkép jó, ultrahangon sem találtak semmit, székletvizsgálat is negatív volt. Kaptam Duspatalin tablettát amit szedek is már másfél hónapja, de a fájdalom nem múlik. Mi lehet ez? Tanácstalan vagyok.

jégkirálynő Creative Commons License 2020.06.17 0 0 514
Előzmény: Kotor6 (513)
Kotor6 Creative Commons License 2020.06.17 0 1 513

Sziasztok,

én is Crohn beteg vagyok, per pillanat tünetmentes.

Egy ideje elkezdtem használni új, őssejtterápiával működő termékeket, mely megszüntette az időnként fellángoló bélgyulladásomat, helyreállittotta a vérképem, vashiányom és nemigen van hasmenésem sem.

Ha valakit érdekel, mi ez, nyugodtan irjon.

Üdv.

polária Creative Commons License 2020.02.10 0 0 512
szekfü Creative Commons License 2019.12.11 0 0 511

Sziasztok! Gyomor polip mütétem volt.De a polip elsodródott levételkor, így nem tudták elküldeni szövettani vizsgálatra.Adenóma polip volt.Az orvos nem mondta mi a további tennivaló. Pl. hogy kell-e 1 év mulva ujabb tükrözés. Valaki járt-e már igy ?  Mi a véleményetek?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!