Keresés

Részletes keresés

afintha Creative Commons License 2013.04.01 0 0 432

A HCV vizsgalat eredmenyet akkor megvarjuk.

 

A szovettani vizsgalatokat tehat ugyanazon szovettani laborban vegeztek. Erre voltam kivancsi.

Colonoscopias kontrollvizsgalatra kell majd meg menned?

Előzmény: youlcsi (431)
youlcsi Creative Commons License 2013.04.01 0 0 431

köszönöm :)

 

a háziorvost közben megjártam, beutalt infectológiára, ahol voltam a múlt héten. uh-ra megyek a héten, illetve ott megint levettek vért, amit küldenek mikrobiológiai vizsgálatra.

előfordulhat, hogy mégis hcv lenne? én abban hiszek, hogy nem az. a véradótól is csak egy tájékoztató levél jött, hogy eltérést találtak, de mehetek legközelebb vért adni... ha nem jelentkeztem volna őssejt.donornak, soha meg sem mondják, mi ez az eltérés :/

 

mit értesz azon, hogy ugyanazon a helyen történtek-e a szövettani vizsgálatok?

a két utólsó tükrözéskor (vagyis amikor diagnosztizálták a crohnt, majd amikor kizárták), ugyanaz az orvos végezte a tükrözést és vette a mintát, amit ugyanaz a szövettani labor vizsgált mindkétszer.

az orvosban nem kételkedek... ahogy utánajártam a kezdet kezdetén, jó szakember... talán az egyik legjobb.

Előzmény: afintha (430)
afintha Creative Commons License 2013.04.01 0 0 430

En a haziorvoshoz elmennek, es elmondanam azt hogy eddig milyen vizsgalatok milyen eredmennyel zarultak.
Ezt kovetoen el utanajarnek, hogy tenyleg van-e HCV fertozesem. 

 

A szovettani vizsgalatok ugyanazon helyen tortentek?

Előzmény: youlcsi (429)
youlcsi Creative Commons License 2013.03.18 0 0 429

Sziasztok!

belebonyolódtam már abba, hogy mi bajom van, és mi nincs... mindenesetre jól érzem magam :) de azért kíváncsi vagyok...

 

gyorsan, röviden: 6 éve hasmenés, vizsgáltak mindenre, már ileális tbc-re is... végül 2 év után colonoscopos kép és szövettan alapján corhn diagnosztizáltak. kezelések ellenére semmit nem javult, így 1 év után újból vizsgálat, majd bélbeteség kizárva, dg nem fertőzéses gastroenteritis kmn.

 

bő 2 éve császáros szülés, azóta semmi gondom nincs (leszámítva a reggeli sürgető hasmenést, de ezt mondjuk betudom a pcos-kezelésre szedett metforminnak)

 

szűk fél éve véradás, ahol anti-hcv pozitív eredményt kaptam (nem kaptam volna, de mivel őssajtdonornak akartam jelentkezni, így közölniük kellett, hogy miért nem veszik le a mintát... és 6 éve még tuti nem volt ilyen eredményem, akkor voltam előtte utoljára vért adni), de a riba teszt negatív lett. lényegében a véradó azt az értesítést küldte ki, hogy a véremet ugyan megsemmisítették, de majd mehetek újra vért adni.

 

szóval igazából csak véleményt szeretnék... a vérben megjelenő, anti-vch-re tesztpozitív eredményt adó akáminek lehet köze egy bélgyulladáshoz, ami lehet, hogy nem is bélgyulladás???

vagy hogy is van ez?

mitől lehet egy anti-hcv vizsgálat tesztpozitív? valamit kimutattak, ami korábban nem volt ott, az tuti...

 

köszönöm, ha bárki megszakérti :D

 

 

afintha Creative Commons License 2013.02.10 0 0 428

Ez a Valsava manovere nagyon emlekezteto tunetlista:

http://en.wikipedia.org/wiki/Valsalva_maneuver

 

Előzmény: akidnab 2 (424)
gombóc63 Creative Commons License 2013.01.09 0 0 427

Tulajdonképpen maga a rekeszsérv az, amikor a gyomorszáj a rekeszizom fölé csúszik. Nekem legutóbb ( 2 és fél éve) diónyi rekeszsérvet állapítottak meg, ez nem okoz olyan érzést, hogy felcsúszik valami. De lehet ha nagyobb akkor ilyen érzést okoz. Maga a gyomorprobléma vagy a heves szívverés is lehet neurológiai betegség. Sokáig nekem is azt mondták, hogy pszichoszomatikus a bajom, mert nem hatott egyetlen gyógyszer sem.

Előzmény: akidnab 2 (426)
akidnab 2 Creative Commons License 2013.01.08 0 0 426

Üdv köszi a választ!

Nem jár hányingerrel csak mintha erőlködéskor és lefekvéskor felcsúszik valami a mellüregembe vagy a nyelőcsövembe!

Ilyen érzés!

A refluxom kicsit enyhül akkor jóbb!

Nem tudom mi lehet ez!

Szerintem vagy rekeszizomsérv vagy a nyitott  gyomorszájam a hibás és a bolygóideg megzavarodik!

Ezért gondoltam a neurológusra!

Nem tudom de nagyon kellemetlen és ijesztő!

Üdv!

vokator Creative Commons License 2013.01.08 0 0 425

Ha a gasztroenterológus sem találkozott ilyennel akkor ki? Egyébként ez hányingerrel is jár? Én azt tudnám laikusként de rekeszizomsérvesként elképzelni, hogy ez egy hányási inger, ami ha a gyomorban váltódik ki, az heves szívdobogást okoz, csak esetleg a hányinger valamiért nem zavar és nem figyelsz rá.

Valóban, miért nem mész el, egy neurológushoz? 

A gyomorpanaszaidat megelőzően is jelentkezett?Ha a reflux javul, akkor is van? A neurólugstól függetlenül próbáld a refluxodat kikezelni, ha nem sérvtől van, akkor lehet, olvass utánna aneten, rengeteg hasznos tanács van, szerintem ez mindenképpen fontos, mert tönkrevegja az egész emésztőrendszered.

Előzmény: akidnab 2 (424)
akidnab 2 Creative Commons License 2013.01.07 0 0 424

Üdvözlök mindenkit!

Én még új vagyok tegnap regisztráltam!

Ha valaki hallott hasonlót vagy van valami ötlete az én,szerintem egyedi betegségemnek kérem írjon mert minden lehetséges megoldás,ötlet érdekelne!

38 éves férfi vagyok!

Kb.6 éve kezdődtek a panaszaim,amik a következők:

Evés utáni puffadás ami szívritmuszavart okoz!

Elmentem orvoshoz az elmult 6 évben és csak azt deritették ki,hogy a szívemnek semmi baja kivizsgáltak :( ekg,holter,ultrahang,Mr,Ct....) semmi eltérés a szívemnek némi extrák!

A gasztrós tükrözés után azt mondta refluxom van enyhén nyitott gyomorszájjal!

Mostanra odáig fajult a dolog ha reggel vagy este evés után kb . 3-4 órával iszok egy kis vizet lefekszek  azonnal fel kell űlnöm mert össze vissza ver a szívem de ahogy felülök rendeződik!

Ha felfúvódik a haránt vastagbelem vagy a gyomrom kiváltja a szívritmuszavart!

Hasprés vagy emeléskor vagy amikor eszem  és leguggok olyan mintha felcsúszna a gyomrom és ez is kiváltja a szívritmus zavart!

Ha belélegzek lemegy a rekeszízmom az is kiváltja!

Hihetetlen mi ki nem váltja nálam!

És biztos,hogy a gyomorszájam környékéről indul ki a gondom!

Pl. ha érzem,hogy böfögnöm kell és a gyomorszájamnál vagy a nyelőcsővemben beszorúl a levegő az is kiváltja!

Nem tudom mi lehet és az orvosok akiknél voltam azt mondják vegetatív idegrendszeri zavr talán!

Hát ez a talán ami idegesít!

ísenki nem tud adni kielégítő választ!

Arra gondoltam mert ilyenről is olvastam,hogy talán a nervus vagusz,azaz a bólygoidegemet bezavarhatja a nyelőcsövem iritálása vagy nem tudom!

Talán menjek ideggyógyászhoz?

Kérem ha van közöttetek valaki akinek hasonló panasza van,vagy ismer olyat akinek van vagy volt de sikerült meggyógyítani kérem segítsen javasolni,ötletet adni!

Előre is köszönöm a válaszokat!

vokator Creative Commons License 2013.01.07 0 0 423

Sajnos ez nem megoldás a tükrözésre. Elég rég vannak ilyen próbálkozások, az újdonság a javuló felbontás, csökkenő ár viszont a hátrányok: ezt az emésztőrendszer mozagtaja, véletlenszerű mit lát és mit nem, gondolom ezért is inkább a bélrendszerre, mint a gyomorra írják. Ha rátapad valami, pl nyálka, akkor meg semmit nem lát, lehet ismételni. A hagyományos szondán vannak szerszámok, mintavevő, vagy pl polip eltávolításra eszköz. Ha a kapszula bármi gyanúsat lát, akkor megint csak a rendes szondát kell használni, a beteghet így is úgy is elő kell készíteni, tehát az emésztörendszert ki kell tisztítani vizsgálat előtt, ami azért elég megterhelő, szóval érdekes, csak mire jó?

Előzmény: Fercsi 41 (421)
Fercsi 41 Creative Commons License 2012.06.18 0 0 421

Sziasztok!

 

 A tükrözésre van már egy jó megoldás,de még drága.

 

http://crohn-colitis.hu/hun/hirado-040108-kamerakapszula.php

Fercsi 41 Creative Commons License 2012.06.18 0 1 420

Ez nálam másképpen volt.

Először időpont kérés a dokihoz,utána a doki adott egy időpontot a tükrözésre.

Én már péntektől nem ettem, egészen a tükrözés  utánig azaz amíg haza nem értem.

Ugyanis a hashajtónak még van egy kis hatása ha, eszem akkor jó ha van a közelben egy wc.

Tehát péntek ,.szombat csak sima vízivászat semmi más ,sem tea,se más.

Vasárnap reggel  08.00-kor egy tasak,picoprep feloldása és megivása és félóra múlva már jelentkezet a hatása.

A következő adag a leírás szerint 6-8 óra után esedékes,én  7 óra után 15 órakor  ittam meg.

A leírás azaz használati utasítás szerint csak, tiszta vizet lehet inni azt is legalább 2,5-3 l mennyiségben.

A vizsgálat nem fájdalmas és szerintem nem kell „kábítás” ez felesleges.

A vizsgálathoz én egy papírgatyát  kaptam amin, a rés hátul volt és csak derék től lefelé kellett levetkőzni.

A kamera bevezetésével együtt, levegőt fújatnak be a bélbe mivel ezzel tágítják szét egy kicsit a belet.

Így tud a kamera jó felvételeket készíteni és előre haladni.

A bejutatott levegőt rendszeres hasi nyomással kikel nyomni, (csúnyán szólva szellenteni kell ) de az asszisztensnő 

segít mivel a hasra teszi a kezét és megnyomja amikor az  szükséges.

Először  oldalra kell fordulni majd a hátra kell feküdni,és háton fekve látom a monitort ahol, tudom nézni ahogy a kamera halad a vastagbélben.

Ez a vizsgálat nem fájdalmas és nem kell kábítást kérni, én sosem kértem pedig már sokszor voltam és tőlem is vettek már le polipot és szövetmintát.

Az ember mindig izgul ez természetes,de szükséges és megéri azt a kis kellemetlenséget amivel ez jár.

A doki szerint,  kötelezővé kellene tenni  40 év felett ezt a vizsgálatott, főleg a férfiaknál.

 

 

Előzmény: Lemon76 (373)
babaji Creative Commons License 2012.06.08 0 0 419

Tanusitom.

Sovány vérszegény satnya és erőtlen,kisétvágyu székrekedéses  gyerek voltam.

Aszongya az orvos igyak éhomra kis vörös borocskát,vasbort irt fel a másik,polybé ,széntabletta,féreghajtó,savpótló,vas,polivitaplex 20 és savanyuság leve ,meg  hogy ez nem is betegség a soványka elélhet akár száz évig is :)))

Lehettem harminc amikor  végre autodidakta önmagamat meggyógyitottam,félév alatt felszedtem 15 kilót !

Rájöttem hogy ha a jobb oldalamon alszom akkor az emésztésem javul.Megtanultam a relaxáció,autogén tréning és a reflexologia  módszerét,e l l a z u l á s a lényege ,vegyes változatos táplálkozás,egy k e v é s k e szeszesital étvágyat javit lásd aperitiv.......egy szó mint száz a többféle  próbálkozás szintéziseként egyszercsak átbillentem a holtponton és meggyógyultam ami általános vitalitás-jobbulással is járt nemcsak sulygyarapodás.

Előzmény: Kitkat01 (412)
afintha Creative Commons License 2012.04.30 0 0 418

Az altalad leiratak alapjan nem tudok egyertelmuen allast foglalni, a vizsgalati eredmenyek attekintese alapjan lehet barmit is mondani.

Ami bizonyos, hogy a kivizsgalas jo utemben halad.

Előzmény: cvgcvg (417)
cvgcvg Creative Commons License 2012.04.29 0 0 417

Szerinted súlyos dolog lehet?

Előzmény: afintha (416)
afintha Creative Commons License 2012.04.29 0 0 416

A szovettani vizsgalat eredmenye alapjan okosabbak leszunk.

Előzmény: cvgcvg (415)
cvgcvg Creative Commons License 2012.04.29 0 0 415

Voltunk szemvizsgálaton és semmit sem találtak!

Előzmény: afintha (414)
afintha Creative Commons License 2012.04.29 0 0 414

A leirtak alapjan az orvosoknak azert elegge sok informacioja van, szoval nem hinnem, hogy csak talalgatnanak.

 

A 135mg-os rezmennyiseg elegge magasnak tunik, nem inkabb mikrogram-rol van szo?

 

Lehet-e latni a szemen olyan jelenseget, mint amit a http://en.wikipedia.org/wiki/Wilson's_disease weboldalon mutatnak?

 

 

Előzmény: cvgcvg (413)
cvgcvg Creative Commons License 2012.04.29 0 0 413

Aki tud segitsen!


Van egy 9 éves gyermekem akinél egyik nap észrevettük, hogy a szeme besárgult. Este bevittük a kórházba ahol a vérvétel után magasnak találták a májenzim értékeket a GPT 670 volt és elküldtek bennünket hepatitis gyanújával a fertőző osztályra. Ott egy hétig voltunk mindenféle vizsgálaton, nagyon sok vérvételen tulvoltunk de hepatitist nem találtak. De mind eközben a GPT értéke 2200 lett. További vizsgálatok következtek ahol megállapították a gyermekem nagyon vérszegény de a vérének a vastartalma nagyon magas, és a vízeletébeb magas réztartalmat találtak 155 mg. Ekkor közölték velünk, hogy valószínű Wilson kór. Végeztek májbiopsziát is de ennek az eredménye csak egy hét múlva lesz meg, de közben a vérkép kismértékben romlott a hemoglobin szint jelenleg 96. De ami a legfurcsább az egészben a gyermekem teljesen tünetmentes és azon kívül, hogy a szeme és a bőre sárga jól érzi magát, eszik, iszik, alszik, stb.Kérdésem a következő az elkövetkezendő egy hétben romolhat e az állapota veszélyesen míg meglesz a májbiopszia eredménye, és ha igen mit tegyünk. Az orvosok is csak találgatnak nem tudják mi a baja.

Kitkat01 Creative Commons License 2012.03.28 0 0 412

Van egy jó, természetes módszer a székrekedés ellen :)  Reggel éhgyomorra 1 nagy pohár víz kortyonként, szép lassan.

Nagyon jó még a korpa- stimulálja a bélbolyhokat - ezt este kell belekeverni joghurtba, kefir vagy valami hasonlóba. 

Előzmény: Dávid68 (405)
afintha Creative Commons License 2012.03.25 0 0 411

Miert/miota van szekrekedese?

Előzmény: Dávid68 (405)
Györgyi666 Creative Commons License 2012.02.23 0 0 410

Elhiszem, hogy a hangulat hat sok mindenre, de egy több éve fekélyes nyelőcsövet nem lehet pszichével gyógyítani, gyakorlatilag semmit nem csináltak, amiket kaptam, agyógyszertári arzenált végigpróbáltatták, hatástalan volt...................

Előzmény: gombóc63 (380)
Györgyi666 Creative Commons License 2012.02.23 0 0 409

Persze, mert ezt is megspórolják, ugyanis nem támogatja az OEP az injekciót, s az SZTK-ban ezért nem adják. A maszek csak azzal végzi......

Előzmény: Ildikécske (386)
Györgyi666 Creative Commons License 2012.02.23 0 0 408

Kérdésem, hogy Bp. messze van Neked?

Előzmény: atthany (393)
Györgyi666 Creative Commons License 2012.02.23 0 0 407

Én sajnos nem nyelem le úgy, mint a nokedlit, mert 8 éve fekélyes a nyelőcsövem, 

s bizony nem esik jól ha a sebet karistolják.................még az is lehet, többet, árt az egész, mint használ, a gyógyszerek sem hoztak enyhülést....................

Múlt hónapban meg lézeres műtéten voltam a gyomorral kapcs. szövődmény miatt..........

Előzmény: Törölt nick (399)
Evicke Creative Commons License 2012.01.20 0 0 406

sziasztok!

tudna valaki jó (körültekintő, emberséges) gasztroenterológust javasolni Miskolcon? (sztk- vagy magánrendelés)

megköszönném.

 

Dávid68 Creative Commons License 2011.12.26 0 0 405

Sziasztok!

Azt szeretném megtudni,hogy epe nélküli beteg ,használhat e psyliumot ( útifűmaghéj őrleményt) székrekedésre ?

Előre is köszönet a válaszokért.

Törölt nick Creative Commons License 2011.10.04 0 0 403

Boholybiopszia a vékonybélből (gyomortükrözés tulajdonképpen, csak kicsit lejjebb mennek).

Előzmény: atthany (402)
atthany Creative Commons License 2011.10.04 0 0 402

köszi a tippet, a tüneteim nagyon hasonlóak!

LISZTÉRZÉKENYSÉGet hogyan szűri egyébként? (TB állja?)

Előzmény: Nora Jones (397)
cyberzozo Creative Commons License 2011.09.29 0 0 401

Kedves Vulpes !

 

Most kapcsolódtam a topikba és arra kérlek hogy vidd  tovább magadban a pozitív gondolkodást, az optimizmust.Bár ez a folyamat a lelki rész, szükség van másra is . A napokban ajánlottak számomra egy antioxidáns tartalmú italt. Bogyós gyümölcsökből áll.

Merthiszen minél több bogyós gyümölcs fogyasztása javallott pusztuljanak a szabad gyökök. Reggel kell meginnom éhgyomorra mindössze 3 cl naponta. Az a jó benne bárhová vihetem elfér a kistáskámban is.  Alaszkai vad Áfonyát tartalmaz. Az antioxidáns tartalma valamilyen Orac egységben 36.000,a sima áfonyától 50%-al nagyobb, tartalmaz még sok mindent ami bevált nekem A reggeli panaszaim elmúltak, 1 hét után a napközbeni dolgaim sokkal könnyebben mentek.

 

Ha gondolod privátban keress meg a következő címen természetesen bárki kereshet.

A cím: lorincz.zoltan@hdsnet.hu

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!