Keresés

Részletes keresés

Bán József Creative Commons License 2024.04.05 0 0 35

Milyen támogatások,( nem csak pénzbeli) vannak mostsnság leszázalékolt, mozgáskorlátozott em er részére? 

Neil_ Creative Commons License 2015.02.24 0 0 32

Szia,

 

TASZ /Társaság a Szabadságjogokért/-őket esetleg próbáltad?

Segítenek nagyon sok féle helyzetben.

 

Próbáld meg! Jelezz vissza,hátha sikerült valamit előre jutni.

Szia

Sok sikert! :)

 

Összegyűjtöttem neked

A TASZ FŐ TEVÉKENYSÉGEI

  • ingyenes jogi tanácsadást nyújtunk az alapvető jogaikban sérelmet szenvedett polgárok számára a programok által lefedett ügyekben (bővebben lásd TASZ Jogsegélyszolgálat)
  • stratégiailag fontos ügyekben ingyenes jogi képviseletet biztosítunk
  • kezdeményezzük jogszabályok megalkotását, módosítását, a jogalkalmazási gyakorlat megváltoztatását
  • felhívjuk a figyelmet az emberi jogi szempontok érvényesítésére a jogszabályok szakmai előkészítése során
  • jogtudatosító képzéseket tartunk egyes, a tevékenységükhöz kapcsolódó témákban
  • tájékoztató kiadványokat és videókat készítünk 
  • rendszeresen tájékoztatjuk a sajtót álláspontunkról
  • vitafórumokat, konferenciákat rendezünk
  • beszámolunk tevékenységünről honlapunkon, blogunkban, a közösségi médiában (Facebook, TwitterTumblr), és hírlevelén keresztül
  • e tevékenységek során számos hazai és külföldi emberi jogi szervezettel, intézménnyel működünk együtt

 

TASZ TÁRSASÁG A SZABADSÁGJOGOKÉRT KÖZHASZNÚ EGYESÜLET

1136 BUDAPEST, TÁTRA UTCA 15/B.

TELEFON +36 1 209 0046 FAX +36 1 279 0755

EMAIL TASZ@TASZ.HU

 

 

INGYENES JOGSEGÉLYSZOLGÁLAT

EMAIL JOGSEGÉLY@TASZ.HU

Telefonos bejelentkezés alapján és előzetes egyeztetést követően (névtelenül is):

TELEFON +36 1 209 0046

Kérjük, hogy megkeresésében mindig adjon meg telefonos vagy elektronikus levelezési elérhetőséget,
mert nem áll módunkban papír alapú levelezést folytatni!
Kérjük, hogy eredeti dokumentumot postai úton NE küldjenek, mert nem áll módunkban
a dokumentumokat visszapostázni!

 

Előzmény: Zsu0203 (28)
huszár111 Creative Commons License 2014.08.27 0 0 31

,

boxerkutya Creative Commons License 2014.08.27 0 0 30

3

Előzmény: Zsu0203 (28)
Zsu0203 Creative Commons License 2013.05.24 0 0 28

Sziasztok! Következő kérdéssel fordulok a csoporthoz

Hollandiában élek, és 2-3 éve volt egy munkahelyi balesetem,amelyről nem csináltak baleseti jegyzőkönyvet. Orvoshoz mentem,de mai napig sötétben tapogatóznak és tényleg komoly fájdalomban élek azóta a nap óta,most pedig kényszeríteni akarnak arra hogy dolgozni menjek,ami nem is lenne gond,ha mondjuk tudnám használni a bal kezem,bal vállam...stb....mível a lapockám roppant és elejétől fogva ugy kezelnek,hogy ez így jó nekem, na most,ilyen helyzetben hová forduljak,ha az orvosok mindent megtesznek,csak hogy betegen tartsanak,állapotom nem javul,sőt rosszabbodik.....és még kötelezni akarnak,hogy ujra megszakítsam magamat. Az elmult években nem egyszer próálkoztam munkát válallni betegen,hogy legalább magamat fenntudjam tartani,mert akkori párom is elhagyott,egy egészséges "kislányért",melyre a válasza az volt: mert lebetegedtél,és nem nagyon veszem hasznod már....A holland munkaüggyel meg megy a harc mert azt hiszik havi 200 euróból meglehet élni,úgy,hogy napi gyomor- és szívgyógyszert kéne szednem amit nem tudok hála nekik....a törvény szerint egy év után nekik kikell jelenti a rokkantságot,de én itt szendvedek miattuk lassan 3 éve ugyanugy,ráadásul a lakásom is elveszettem,mert a hollandmunkaügy munkatársai hibátak,és elfelejtettek nekem kiküldeni időben egy nyomtatványt,és a betegszabadságom lejárt,melynek következtében a szobámat is elvesztettem....24 éves fiatal nőnek kéne éreznem magam,de ehelyett egy lenyomorodott fiatal lettem,aki ráadásul megkeseredett...KÁRLEK SEGÍTSETEK!

bLOGOT IS ÍROK A HELYZETRŐL,MERT MÁSKÉPP MÁR TÉNYLEG NEM TUDOM,HOGY MIT CSINÁLHATNÉK.....

BLOGOM: http://zsuhengl.blogspot.nl/ ÉS A http://zsuzsahengl.blogspot.nl/ 

Nap-lemente Creative Commons License 2012.05.27 0 0 27

https://sites.google.com/…csoport/home

https://sites.google.com/…/oenkentesek

További szép napot ....Katalin!
RC segítő csoport
sites.google.co

anciii Creative Commons License 2010.04.20 0 0 25
nem kell köszönni, örülök h egyetértünk. most én is lemaradtam, már az 5. rész is elkészült, csak sajnos most nem lesz rá időm. kiváncsi lennék, milyen "külső" segítséget vett igénybe a hölgy!
Előzmény: szektina (24)
szektina Creative Commons License 2010.04.09 0 0 24
köszönöm az egyetértést!
ahogy nézem elég gyors ütemben folytatódik a blog, úgyhogy most azthiszem átolvasom az új részeket!
Előzmény: anciii (23)
anciii Creative Commons License 2010.04.06 0 0 23
szektina teljes mértékben egyetértek veled, sajnos ha megelőzésből táplálkoznánk, nem lehetne választani annyi mindent kell megelőzni már....viszont a rákellennél legalább a kezelésre is lehet figyelni, szóval sokat számíthat annak aki beteg!
Előzmény: szektina (20)
szektina Creative Commons License 2010.03.31 0 0 22
chasen köszönjük a blogot, én még nem hallottam róla! Remélem hamarosan folytatódik!
Előzmény: chasen (21)
chasen Creative Commons License 2010.03.26 0 0 21

igazad van, manapság már mindenről kiderül hogy káros és rákkeltő. nézelődtem kicsit a neten, és bár nem betegegyesület, szerintem mindenképpen hasznos: http://legyoztem.blog.hu/  sokaknak segítséget nyújt a történet, bár még ahogy néztem most indult a dolog.

Előzmény: szektina (20)
szektina Creative Commons License 2010.03.23 0 0 20
Szerintem ez már csak részletkérdés, ha valakiben már kialakult az elhatározás, akkor semmi nem tántorítja el! mondjuk az a baj, hogy ha valaki megelőzésből táplálkozik, akkor kismillió módszert alkalmazhatna a rengeteg féle betegségre. igaz persze hogy a rák az egyik legkomolyabb dolog, szóval érdemes odafigyelni rá...
Előzmény: chasen (19)
chasen Creative Commons License 2010.03.17 0 0 19
szektina kétségtelen, hogy jó dolog. mondjuk nem tudom, hogy egymás után 4 nap, vagy 4 hétvége, de szerintem ez mindegy is. de arra is kiváncsi lennék, hogy a rák kialakulásának megelőzésére is jó a tanfolyam, vagy "csak" a kezelésre.
Előzmény: szektina (18)
szektina Creative Commons License 2010.03.16 0 0 18
nos, elég jól hangzik, gondolom hasznos is és sokat lehet tanulni belőle...
Előzmény: chasen (17)
chasen Creative Commons License 2010.03.10 0 0 17
ha jól tudom 4 napos tanfolyamok vannak, ahol is meg lehet tanulni azt, hogy pl a rákos betegeknek mit és hogyan kell fogyasztaniuk. de más betegségekkel kapcsolatban is vannak tanfolyamok azt hiszem.
Előzmény: szektina (16)
szektina Creative Commons License 2010.03.05 0 0 16
Egészségkonyha? ez mit takar?
Előzmény: chasen (15)
chasen Creative Commons License 2010.02.23 0 0 15
Látom szó volt a rákellenes alapítványról. Egyik közeli ismerősöm felkereste őket, és meglepően tapasztalta azt a szakértelmet, ami ott fogadta. Nagyon jó orvosokkal beszélt, és emelett az egész közegben "jól érezte" magát. Ez kissé furcsának tűnt nekem is, de mért mondaná, ha nem így lenne. Az egészségkonyhán ráadásul rengeteget tanult, mind elméletben, mind gyakorlatban....
anciii Creative Commons License 2010.02.09 0 0 14
Ezzel a témával kapcsolatban szerintem nincs olyan dolog, ami ne lenne fontos. Én hálisten nem vagyok közvetlen érintett, de ettől függetlenül sok figyelmet szentelek a "témának".
Előzmény: susielove (13)
susielove Creative Commons License 2010.02.05 0 0 13
most nézem, hogy tényleg nem küdte el amit először írtam:(
egyéként a rákellen alapítványról beszéltem igen, de nem volt olyan fontos, hogy újra leírjam.:)
Előzmény: dorika88 (12)
dorika88 Creative Commons License 2010.02.05 0 0 12
susielove te melyik egyesületről beszélsz? csak mert én nem láttam korábbi hozzászólást a témában. vagy a rákellenesre éretetted? ne haragudj hogy itt értetlenkedem:)
Előzmény: susielove (11)
susielove Creative Commons License 2010.02.05 0 0 11
Akkor már hasznos volt a kommentem! :) Nem reklámozni akartam, csak hogy ismerje meg minél több ember. Akinek szimpatikus az támogatja, akinek nem az nem. Mindenki döntse el maga.
Előzmény: dorika88 (10)
dorika88 Creative Commons License 2010.02.03 0 0 10
szia anciii! megnéztem a honlapjukat, és elég szimpatikusnak tűnnek. azonfelül amiket írtál, még sok program is van. szerintem méltók az adó 1%-ára, de ez csak személyes vélemény.
Előzmény: anciii (9)
anciii Creative Commons License 2010.01.27 0 0 9

Sziasztok!

 

Én egy rákos betegeknek létrehozott alapítványra szeretném felhívni a figyelmeteket. A rák ellen, az emberért, a holnapért alapítvány minden beteget és hozzátartozót vár.

Tudnak étkezési tanácsokat, természetgyógyászati lehetőségeket nyújtani (szigorúan a leletek és orvosi konzultáció alapján). Van Támaszadó szolgálatuk és szívesen műkdnek együtt magánszervezésű klubokkal, csoportokkal.

 

Mindenkit szeretettel várnak!

India Romeo Creative Commons License 2009.09.14 0 0 6
"és létezik a Pszichiátriai Betegek Érdekvédelmi Egyesülete is. "

Rosszul tetszik tudni. Keresse PÉF név alatt.
Előzmény: anima36 (2)
Ciráta Creative Commons License 2008.12.03 0 0 5
Megváltozott munkaképességű munkavállalókat keresünk alkalmazotti státuszba, interneten keresztül végezhető távmunkára, SÜRGŐSEN.

A betölthető munkakörök:
• fordító (több nyelven is várjuk a jelentkezőket)
Elvárások: fordítói végzettség, vagy felsőfokú nyelvvizsga, vagy anyanyelvi tudásszint
• adminisztrátor, linkmarketing-asszisztens
Elvárások: jó, felhasználói szintű internetkezelés, Microsoft Office, Word ismerete
Előnyök: legalább alapfokú angoltudás, cikkírói képességek
• telefonos ügyintéző
Elvárások: kiváló beszédkészség, jó problémamegoldó képesség
• árubeszerző/kézbesítő/csomagoló
Előnyök: jogosítvány és saját személygépkocsi

A bérezés és a munkaidő megállapítása mindenkivel egyedi megállapodás szerint történik. A munkakezdés akár azonnal lehetséges. A fényképes önéletrajzot és motivációs levelét a mail[kukac]malorg[pont]hu e-mail címre várjuk.
fobaltazar Creative Commons License 2006.10.26 0 0 4
Kedves Fórumozók!

Hamarosan induló, orvosi műhibákkal foglalkozó rádióműsoromhoz keresek olyan 'áldozatokat', hozzátartozókat, akik szivesen megosztanák történetüket másokkal. Az egyes esetekből, mindössze őszinte, tényfeltáró és figyelemfelkeltő műsort készítenénk, megfelelő szakértők bevonásával! Bár én nem vagyok érintett, de ha ezzel a műsorral sikerül azt elérni, hogy komolyabb figyelmet kapjon ez a téma, akkor azt hiszem sokat tudunk hozzátenni ehhez a tarthatatlan és az érintettek számára érthetetlen és fájdalmas problémához.
Az érdeklődőknek e-mailben válaszolok.
Baltazar
bözsike22 Creative Commons License 2006.09.29 0 0 3
Sziasztok!

Örülök hogy van egy ilyen topik!
A mi kislányunk egy igen rika betegségben szenved Neurofibromatozis vagy más néven Recklinghausenkor.
A betegség nem gyógyitható!
Ezért végső elkeseredésünkbe neki fogtunk egy honlapnak.
Sikerült betegtársakra találni és már alakulóban van az egyesületünk is !
Továbra is várjuk Sorstársak jelentkezését és azokat is akiknek Café au lait foltjai vannak!
Köszönöm ha megkerestek!
anima36 Creative Commons License 2006.08.23 0 0 2

Üdvözletem a Topiknyitónak.
Nem vagyok egyik Betegegyesületnek sem tagja, mégis lennének kérdéseim a topiknyitóhoz....Ha mégsem hivatott mindezekre válaszolni, akkor pardon, máshol kutatok. Utoljára, ahogy néztem, egy éve nyitotta a topikot, és alig van hozzászólás.
Ön szerint miért?
Nem ismerem a betegegyesületeket, gondolom, lehetnek szívbetegeknek, cukorbetegeknek, stb. nem sorolom tovább.
Jómagam pszichés betegségben vagyok "érdekelt". Tudom, hogy vannak különböző alapítványok és létezik a Pszichiátriai Betegek Érdekvédelmi Egyesülete is.
Vagyis feltételezem, hogy a betegegyesületek érdekképviseletet, stb. látnak el.
Elnézést, ha tájékozatlan vagyok, de arra lennék kíváncsi, hogy tud-e valaki olyan egyesületekről (munkahelyekről), ahol amennyiben csökkent munkaképességű dolgozni akaróról van szó, kapcsolatban állnak munkáltatókkal, akik preferálják ezt, hiszen különböző adó-, és egyéb kedvezményekkel jár a pl. leszázalékoltak foglalkoztatása, akik a jelen törvényi szabályozás szerint csak max. 6-7 órában vállalhatnak munkát.
Tehát, abban vagyok alulinformált, vagyis azt látom, hogy nincs kapcsolat pl. a pszichiátriai betegek és a munkáltatók között.
Véleményem szerint hiányzik egy híd, amely lehetővé tenné azoknak a munka világába történő visszailleszkedését, akik dolgozni akarnak - hangsúlyoznom kell itt, hogy olyan betegekről beszélek, akik nem buták, durvák, csak mások. Így más feltételek mellett képesek csak munkát vállalni.
Ha valaki illetékes e kérdésekben, nagyon várom a válaszát!
anima36
Előzmény: Deibler úr (-)
TamásD Creative Commons License 2005.09.27 0 1 1

Nézd meg a "Betegek egymás közt" szekciót, ott az elején van egy Bechterew kóros topic

 

TamásD

Előzmény: agrippa001 (0)
agrippa001 Creative Commons License 2005.09.26 0 0 0

Valaki hallott már a Bechtrew kór-ról?? a neten nemigen talátam semmit sem legalábbis magyar nyelven nem...

(valamiért még nem tudok topicot nyitni ezért írtam ide...)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!