Keresés

Részletes keresés

Ogre91 Creative Commons License 2012.04.09 0 0 26

Eladó teljesen új:

Lem teljes science-fiction univerzuma I. Stanislaw Lem

688 oldal

2000 Ft!

 

Érdkelődni lehet: pymdnl@yahoo.com vagy 06 30 735 94 73

 

zzerind Creative Commons License 2009.11.09 0 0 25
nagyon rossz kritikákat olvasok az 1-ről, látta már valaki?
FM13 Creative Commons License 2008.05.24 0 0 24

Szerintetek Lem mennyire tartotta volna ésszerűnek ezt az ötletet:

 

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9178741

 

(ZsL...)

ZsL... Creative Commons License 2008.04.17 0 0 23
Vajon lehetséges lenne-e összevonni ezt a topikot a "Stanislaw Lem" és a "Stanislaw Lem megbeszélő" címűekkel???
Malvina Creative Commons License 2008.02.23 0 0 22
Persze Brosnan is jó, csak az más ;))
Előzmény: zmrzlina (6)
ZsL... Creative Commons License 2008.01.31 0 0 21
"...legalább egy könyve lenne, amiben az embereknek sikerül valami..."

Olyant írtak eleget a másodrendű írók, valakinek meg kellett próbálnia orrunk alá törni a realitást. Lemnek minden oka megvolt a szkeptikusságra, mivel Vernéhez hasonlóan rengeteget olvasott, és figyelemmel kísérte a tudomány útjait és pillanatnyi eredményeit.
Volt egy időszak életében, amikor elállt a scifi-írástól. Talán azért, mert akkoriban jutott el olyan gondolatokig, amelyeket már illetlenségnek tartotta az olvasók elé tárni. Több írásában felvetette a kérdést, mi lehet az oka a kozmosz hallgatásának, azaz miért nem észlelik a rádiócsillagászok más értelmes lények jeleit. A válasz erre a kérdésre alighanem az (és ez okozhatta Lem hallgatását akkoriban), hogy az a fajta "értelem", aminek mi, emberek is a hordozói vagyunk, természetidegen, és ezért szükségszerűen önfelszámoló. A természet meghódítása és lehetőségeinek kiaknázása során elkerülhetetlenül beindítjuk a létalapunkat adó égitest védekező reakcióját, még azelőtt, hogy elérhetnénk azt a "fejlettségi" fokot, amellyel már kommunikálhatnánk hozzánk többé-kevésbé hasonlókkal...
Lehet, hogy tévedek, de nem baj, ha elgondolkodunk ezen.
Előzmény: miles.a (14)
pirxes Creative Commons License 2007.02.26 0 0 20

Van Pirx honlap videóval és Pirx DVD-k is lesznek.

www.pirxkalandjai.hu

 

cirrocumulus Creative Commons License 2005.11.25 0 0 19

SOLARIS KONCERT

 

 

2006. április 23. - 21 óra

Művészetek Palotája

Budapest

 

A többi hír, jegyvásárlás a megújult Solaris-honlapon!!!

 

www.solarisstudio.hu

zuglo_14 Creative Commons License 2005.05.06 0 0 18
Hülye index kereső miért nem találta meg???
Hali modik, nem tudnátok összevonni???
Előzmény: DuDoR (17)
DuDoR Creative Commons License 2005.05.05 0 0 17
Rákerestem, létezik, hogy Lem-nek ne lenne külön topikja ittt???

Már hogyne lenne! Régóta...

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9068806&la=42677835
Előzmény: zuglo_14 (-)
mozo01 Creative Commons License 2005.05.05 0 0 16
Nekem csak évekkel később esett le, hogy hoppá, ezt a kvarclovagos történetet már olvastam valahol. :c).
Előzmény: Donky (15)
Donky Creative Commons License 2005.05.05 0 0 15

Amikor általános iskolába jártam (80-as évek eleje), az irodalom olvasókönyvben benne volt egy Lem írás a Kiberiádából, a három hős űrlovagról szólt, akik a Jégvilág kincseit akarták megszerezni. Na, én innentől kezdtem el Lemet olvasgatni. Illetve nem őt magát, hanem az írásait. :o)

Minden regénye tetszik, bár a Hazatérés egy kicsit elvont...

miles.a Creative Commons License 2005.05.05 0 0 14
hello!

Lem tényleg egy kiválóság, számtalan könyvében bizonyította tudományos felkészültségét, fantáziáját, írói képességeit. nagyon szeretem a könyveit.

én azonban nem tudom nem hibaként felróni számára az a hihetetlenül- és csapongóan pesszimista jövőképet, ami szinte az összes művére jellemző.
legalább egy könyve lenne, amiben az embereknek sikerül valami... :))

a véleményemet az alábbi olvasmányaimra alapozom: solaris, summa technologiae, az úr hangja, éden, a legyőzhetetlen, feltételes reflex, kiberláda (vicces gyerekmesék érdekes lényekkel), az igazság, ismétlés, xx. század fegyverrendszerei, patkany a labirintusban, 117 másodperc.

Szerintem a legjobb könyvei a solaris és az úr hangja.
mindkettőt érdemes beszerezni.

...aki esetleg nem ismeri, annak ajánlom Isaac Asimovot.
Szerintem ő minden idők legnagyobb sci-fi írója.
Cibet Creative Commons License 2005.05.05 0 0 13
Lemet én még csak papíron olvastam. Itt egy oldal a műveivel és az ISBN számokkal: Lem
Előzmény: zmrzlina (12)
zmrzlina Creative Commons License 2005.05.05 0 0 12
Ha kaphatnék róla egy linket, nagyon szépen megköszönném.
Előzmény: Cibet (11)
Cibet Creative Commons License 2005.05.05 0 0 11
Ezt nem Lem számolta ki. Ő csak egy kommentárt írt "Az emberiség egy perce" című műhöz, ami egy statisztikai gyűjtemény volt, arról hogy egy perc alatt mi történik a földön. Ebben van ez az újabb érdekes adat is.
Előzmény: zmrzlina (10)
zmrzlina Creative Commons License 2005.05.05 0 0 10
Ha jól emlékszem, statisztikai adatok alapján egyszer Lem kiszámolta, hogy ha egy folyamban egyesítenék a pillanatnyilag nemi aktusok során kiömlő spermákat, nagyobb gejzír képződne, mint a Yellowstone-park legnagyobb gejzíre, ráadásul ez  folyamatosan ömlene.  Persze azóta változott a világ, a férfiak sperma termelése állítólag drámaian csökken.
sierra Creative Commons License 2005.05.05 0 0 9
Álmatlanság, Pirx és Éden rulez.
zmrzlina Creative Commons License 2005.05.05 0 0 8

Elnézést kérek a szerzőtől és köszönöm a kiigazítást.

Előzmény: alric (7)
alric Creative Commons License 2005.05.05 0 0 7
Pirx :)
Előzmény: zmrzlina (6)
zmrzlina Creative Commons License 2005.05.05 0 0 6
A Solarist vagy 30 éve olvastam, kiváló mű. Azt hiszem, a Pierce pilóta kalandjai is az ő terméke, ha tévednék javítsatok ki.
Előzmény: svesze (5)
svesze Creative Commons License 2005.05.05 0 0 5
Hali! Én még csak a Solaris-t olvastam tőle. Tetszett. És szándékomban áll még néhány Lem könyvet elolvasni.:-) A Kiberiáda-t már begyűjtöttem.
mozo01 Creative Commons License 2005.05.05 0 0 4
Nekem személy szerint az Úr Hangja a kedvencem, bár a Csillagnaplót is nagyon szerettem. Remélem a következő nagy válogatásba azt is beteszik. incs meg valakinek véletlenül elektronikusan?
Cibet Creative Commons License 2005.05.05 0 0 3
Nálam a Kudarc viszi a pálmát. Olyan lehangoló, hogy majdnem sírtam a végén. :) De nagyon jó még a Legyőzhetetlen, az Éden, a Kiberiáda. Kevésbé tetszett a Solaris, az Asztronauták, a Szénanátha. De Lemet mindenképp a legműveltebb, legfantáziadúsabb, legjobban iró scifi szerzőnek tartom.
Törölt nick Creative Commons License 2005.05.05 0 0 2
Én is szerettem amíg olvastam, a Legyőzhetetlen is jó volt, de az Éden a legjobb.
Devil Inside Creative Commons License 2005.05.05 0 0 1
Tényleg furcsa, talán ezért sem került be Lem-könyv a Nagy Könyv első 150-jébe. Pedig bőven helye lenne ott pl. a Solarisnak vagy az Édennek...
Előzmény: zuglo_14 (-)
bindera Creative Commons License 2005.05.05 0 0 0
0
zuglo_14 Creative Commons License 2005.05.05 0 0 topiknyitó

Rákerestem, létezik, hogy Lem-nek ne lenne külön topikja ittt???

Egyébként most jelent meg Lem Univerzuma...

Részletek a "Jelent meg mostanaban jo sci-fi konyv?" topikban, az 537. hozzászólás tájékán....

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!