Keresés

Részletes keresés

pferco Creative Commons License 2009.10.11 0 0 5779

Hello!

Lehet, hogy unalmasnak tűnik (bár legutóbb mikor felmerült, azért sokaknak volt véleménye), de néhányan nem tudnak az autóik megfelelő tárolásáról gondoskodni.

 

Csak, hogy világos legyen:

-a járda nem azért üres mikor hazaérsz, mert a lakótársaid annyira rendesek, hogy szabadon hagyják neked az ablakod alatti helyet, hogy tudjál oda parkolni. Ott gyalogosok közlekednének.

-a kocsifeljáró sem azért üres, mert a baromi rendes a szomszéd és üresen hagyja neked, hanem azért mert odafigyelünk a parkoló tulajdonosára, hogy kényelmesen tudja használni a parklóhelyét.

-a lakásod előtti (hajdani) füves terület sem azért üres, hogy oda hányd le az autódat, hanem azért, hogy szép legyen, ne legyen sár télen, meg ne szálljon a por nyáron az általatok kitaposott részről.

-a megállni tilos és a forgalomtól elzárt terület sem azt jelenti, hogy "fekete autóknak fenntartott hely", hanem azért van ott, hogy a kukás autó be tudjon fordulni, anélkül, hogy fákat, autókat kelljen törnie.

 

Azt gondoltuk a fentieket nem értitek meg, vagy csak nem érdekel, ezért a Gondnokunk (az önkörményzat engedélyével) nagyobb betontömböket helyezett el a füves rész szélére, hátha így feltűnik. Erre mit csináltok? Fogjátok és elhajigáljátok a "parkolótokról" a köveket, hogy odaférjetek. Sőt annyira jó erőben voltatok, hogy éjszaka még lementetek és az összes követ összeszedtétek és látványosan feltornyoztátok, mutatva milyen okos és erős gyerekek vagytok.

Persze mi majd minden alkalommal visszarakjuk ezeket, ti meg megint elhordjátok. Jó játék ez ugye?

 

Miért van az, hogy a többség képes normálisan élni csak nektek nem megy ez? Nem vagytok túl sokan, ám annál feltűnőbbek vagytok:

-zöld Suzuki a feljárón, naponta felhajtják az ablaktörlődet, naponta bosszankodsz rajta, de egyszer sem gondolkodtál el, hogy miért? Talán zavarja a parkoló tulaját, hogy beállsz mögé a parkolójába?

-fehér Suzuki: nem tűnt fel, hogy a járdán is keresztül kell hajtani ahhoz, hogy a füves rész közepére hányjad az autódat?

-szürke Renault, zöld VW, fehér opel kombi: még egyszer sem láttam, hogy ne szembe közlekedjetek az egyirányú utcában, ritka hogy ne a fűre parkoljatok, sokszor egyszerűen merőlegesen beálltok a párhuzamosba, ezt dacból csináljátok? Láttam, hogy a köveket is ti hordátok el, gartulálok, erősek vagytok. Bezzeg mikor habos lesz a kocsitok akkor tudtok sikítozni... Nektek ne okozzon kellemtlenséget senki, de az nem érdekel, hogy másoknak ne okozzatok kellemetlenséget.

-van még egy fekete seat és egy fekete opel

így összesen kb 4 család van a környező kb 100-150-ből akik másként gondolkodnak.

 

Annyira szeretném ha kicsit körülnéznétek és inkább azon gondolkodnátok, hogyan tehetjük együtt szebbé a környezetünket...

pferco Creative Commons License 2009.10.05 0 0 5778

Sziasztok!

 

Ismét frissült a Google Maps. Most már a teljesen befejezett EU2 rajta van, még a szökőkutunk is jól látszik:)

 

jó nézelődést:

EU2 Google Map

 

 

CapriFun Creative Commons License 2009.08.05 0 0 5777
jók lettek, ezért jó nem a földszinten lakni :)
Előzmény: pferco (5776)
pferco Creative Commons License 2009.08.05 0 0 5776

A tegnapi gyönyörű vihar képei:)

 

piroska.103 Creative Commons License 2009.08.05 0 0 5775
Sziasztok!

Eltűnt egy fekete-fehér kilenc éves lánycica, fekete folttal az orrán, Kamilla névre hallgat. Megkérlek szépen benneteket, ha véletlenül találkoznátok vele, akkor hívjatok a 06-30/310-1223-as telefonszámon. Nagyon barátságos cica, de valószínűleg meg van ijedve, nem fog odamenni senkihez. Nem bánt senkit, maximum elszalad.
pferco Creative Commons License 2009.08.03 0 0 5774

Sziasztok!

 

Megvételre kínálom régi PC konfigurációmat, 15.000,-Ft irányáron.

Csak PC. Bill, egér, monitor nincs hozzá.

 

Internet, irodai alkalmazások, film lejátszás, mp3 lejátszás, egyszerű játékok használhatóak vele. Win XP-vel tökéletesen megy, de Win7 is jól fut rajta.

 

(Intel Pentium 4 1,4GHz; 512MB memória, ATI Radeon videokártya, hálókártya, 40GB HDD, CD-író)

 

pferco kukac freemail pont hu

 

CapriFun Creative Commons License 2009.07.30 0 0 5773
Szia!

Tájékoztató levelet is küldtek idén valamikor, hogy beleolvadt magába az Unicredit (kereskedelmi) Bank-ba (benne volt az is hogy melyik a legközelebbi fiók ahova tartozik az ügyfél). Nincs önálló képviseletük, bármelyik unicredit fiókban ügyintézhetsz.

Közben személyesen tájékozódtam. CHF hiteleknél jelenleg 4%!!!! az végtörlesztés díja, és tényleg írásban kell kérni a végtörlesztés engedélyezését. Erről ennyit.
Előzmény: pferco (5772)
pferco Creative Commons License 2009.07.30 0 0 5772

és miért nincs már Jelzálogbank?

http://www.jelzalogbank.hu/rolunk/index.html?defaultLanguage=hungarian

 

világosíts fel lécci.

 

F

 

Előzmény: CapriFun (5769)
pferco Creative Commons License 2009.07.30 0 0 5771

ugye a nem forgalmazottaknál ez van, de ezek csak a kamat kondíciók, így szerintem az előtörlesztésre az előzőek vonatkoznak mintá ltalános feltétel.

 

C) A 2003. december 19. napját követően benyújtott hitelkérelmek alapján 2006. december 31.

napjáig megkötött kölcsönszerződésekre vonatkozó kondíciók. A a kezelési költség a

hitelszerződésben meghatározott feltételek szerint változatlan szabályok szerint fizetendő, mindenkor

az ügyleti év január 15. (vagy május 15.) napján fennálló tőketartozásra vetítve. A megfizetés évente

egy alkalommal egy összegben, a tárgyév február 28. (vagy június 30.) napjáig esedékes.

Lakásvásárlási célú forint hitelek, új lakások esetén

1. Jelzáloglevél kibocsátásából származó forrásból nyújtott, legfeljebb 20 év futamidejű hitel

kamatának az ügyfél által fizetendő része:

- egy éves kamatperiódusú kölcsönök esetén: évi 6,49%

- öt éves kamatperiódusú kölcsönök esetén: évi 6,49%

- kezelési költség: évi 0,50%

2. Állami kamattámogatás nélküli hitel kamata

- egy éves kamatperiódusú kölcsönök esetén: évi 12,50%

- öt éves kamatperiódusú kölcsönök esetén: évi 12,50%

- kezelési költség: évi 0,50%

Deviza hitelek lakásvásárláshoz, új lakások esetén

3. CHF hitel egy éves kamatperiódussal: évi 5,99%

- kezelési költség: évi 1,50%

4. EUR hitel egy éves kamatperiódussal: évi 6,75%

- kezelési költség: évi 1,50%

Előzmény: pferco (5770)
pferco Creative Commons License 2009.07.30 0 0 5770

3.5. Hitelszerződés módosításának díja:

Mértéke: 25 ezer Ft

Esedékessége: a szerződés módosításakor

3.6. Részleges előtörlesztés díja, az előtörleszthető összeg legkisebb és legnagyobb mértéke

Mértéke: az előtörlesztett összeg 2%-a

Esedékessége: az előtörlesztés jóváírásának napja

Minimumösszege: 100 ezer Ft (az előtörlesztési díjjal együtt)

Maximumösszege: a fennálló kölcsöntartozás 30%-a

3.7. Teljes előtörlesztés díja:

Mértéke: az előtörlesztett összeg 4%-a

Esedékessége: az előtörlesztés jóváírásának napja

 

Előzmény: CapriFun (5769)
CapriFun Creative Commons License 2009.07.30 0 0 5769
Sziasztok!

unicredit jelzálogbankos sorstársak:

tudja valaki mennyi a végtörlesztési díj? telefonon nem tudják megmondani, fiókban azt mondják a szerződésben van, szerződésben meg olyat találtam hogy az aktuális hirdetmény szerint. Na abban a már nem forgalmazott termékek között nincs (ugyebár nincs már jelzálogbank), valaki 4%-ot mond (ez kissé magas szerintem), máshol 1,5%-ot találtam...

Azt már csak halkan jegyzem meg, hogy az végső előtörlesztést a banknak engedélyeznie kell, és ha úgy dönt hogy nem, akkor annyi, nem lehet előtörleszteni, kifizetni a hitelt, tovább kell fizetni havi részletekben (tehát eladni sem lehet)... ezt személyesen is megerősítette egy fiókban a fiókvezető.
samyramis Creative Commons License 2009.07.29 0 0 5768
Sziasztok!

Kiadó garázs a VII-es épület mélygarázsában. Ha érdekel, akkor az árban meg tudunk egyezni. Amennyiben érdekel, akkor írj a samyramis@freemail.hu-ra, vagy ezen a telefonszámon elérsz: 30/302-71-52.

További szép napot! :)
M.
pferco Creative Commons License 2009.07.25 0 0 5767

Sziasztok!

 

Figyeljetek oda a kapuk csukására (ma reggel is csuktam be kertkaput séta közben) mert a lomtalanítás idejére megjelentek a bodzaszedők is. Ami 1 percnél tovább van őrizetlenül azt lomnak minősítik és lába kél...

 

Levittünk szomszéddal egy régi bútort a ház elé (valóban lom) és mire felértem az elsőre már hallottam, hogy gurul odébb:)

 

Szóval kapukat zárni, garázskaput megvárni  míg becsukódik, mert bármiből lehet lom egy perc alatt!

 

pferco

CapriFun Creative Commons License 2009.07.23 0 0 5766
Szia!

Köszi, ez hasznos infó, bár én a másik irányból szoktam jönni. Kíváncsi leszek mennyien tartják majd be...
pferco Creative Commons License 2009.07.23 0 0 5765

Sziasztok!

 

Ha elkerülte volna a figyelmeteket: a Bányász utca egyenes szakasza tegnaptól egyirányú lett. Ezért a Felsőmalom utca felöl behajtani tilos.

 

 

A felsőmalom felől, felfelé haladva kötelező haladási irány és forg.rend változás figyelmeztetés is van.

 

 

Az egyirányú szakasz a kanyarnál kezdődik, ahol van még egy megállni tilos 25m kiegészítés is (ez azt a célt szolgálja, hogy végre a kukás autó ne a telepített fák kitörésével tudjon csak bekanyarodni.

 

 

Balesetmentes vezetést:)

pferco

Zaliluna Creative Commons License 2009.07.20 0 0 5764
Sziasztok!

Eladósorba került a lakásunk az Európa I.-ben. Ha tudtok olyan valakit aki éppen egy tetőtéri 50/60-as lakást keres, akkor örülnék, ha összehoznátok vele! Ez az a 2+1/2 típusú, erkélyes, amerikai konyhás típus. Nagyon szeretjük/szerettük, de családi okokból meg kell válnunk tőle.

Ha tudtok valakit, akit érdekel, akkor kérlek adjátok meg neki az elérhetőségeimet:

Besenyei Mónika
06/70/530-6191

Köszönöm!
mmike Creative Commons License 2009.07.17 0 0 5763
úgy néz ki, a nyuszi sorsa megoldódott.
mmike Creative Commons License 2009.07.16 0 0 5762
Sziasztok,

van egy 1,5 éves lógófülű, kosorrú, ivartalanított, fekete lánynyuszink. Sajnos úgy alakult, hogy meg kell tőle válnunk. Szeretnénk találni valakit, akinek minden vágya egy ilyen kis nyuszi és nagyon szeretni/szeretgetni fogja. Adom hozzá a többi tartozék is (ketrec, WC, etetőtálka, önitató, szénatároló, kis hordozó doboz, hám, póráz, kefe). Van elég sok alom és kaja is (bontatlan). Az árban megegyezünk.

Érdeklődni a (20) 934-0508-as, vagy (20) 991-3757 számokon lehet.
Bx_Dx Creative Commons License 2009.07.07 0 0 5761
Olvastam. És én is összegyűjtök nagyobb mennyiséget, úgy viszem le (azért nem egy kisbusszal). És nem itélkezem, véleményt mondtam. te olvass:(
Előzmény: 09Béka (5759)
DakoT Creative Commons License 2009.07.07 0 0 5760
Tisztelt Lakók!
KOZMETIKÁNAK KIADÓ , AZ ÁRPÁDFÖLD LAKÓKERT VOLT PORTAÉPÜLETÉBEN,
EGY 9 NM-ES VILÁGOS , ZÁRT HELYISÉG.
AZ ÜZLET , SZOLÁRIUM STÚDIÓKÉNT FOG ÜZEMELNI, ERGOLINE FEKVŐ ÉS ÁLLÓGÉPEKKEL.
ÉRDEKLŐDNI AZ ALÁBBI TELEFONSZÁMON LEHET: 06-20-34-555-27
09Béka Creative Commons License 2009.07.07 0 0 5759
BÁR ne lenne itt ez a hulladékgyűjtő DE itt van és egy undorító kupleráj,de nem az ÉN  heti 7-8 pet palackom  és két heti 1 fehér vagy színes üvegem miatt és nem is a szomszédom kb ugyanilyen mennyisége miatt ,hanem az IPARI (kisbusznyi) mennyiség miatt!! Olvass!! Utána kérdezz és ítélkezz!! ;)
Előzmény: Bx_Dx (5758)
Bx_Dx Creative Commons License 2009.07.07 0 0 5758
Mert  a hulladékgyűjtő nem csak a tiéd, de még csak nem is a lakóparkodé. És vajon te a  HULLADÉKUDVARBA viszed a szemetedet? Istenem, ezért tart itt ez az ország.
Előzmény: 09Béka (5757)
09Béka Creative Commons License 2009.07.06 0 0 5757
AZT nem értem,hogy pl ma is egy "úr" wgy kisbusszal megállt délután és ipari mennyiségű (tehát isbusz tele) szelektív hulladékot dobálgatott.Megkértem szépen,hogy a lenti )másik utcai) hulladékgyűjtőbe dobálja,mert az üres ,ebbe meg mi akiknek ide tették nem férünk el..Erre a reakció: miért? magáé a szelektív gyűjtő??" EZ agyrém!!! :)) Ezt reagálta.jah meg hoyg majd oda is fog vinni nyugodjak meg..háát én k*vára megnyugodtam :) CSAk NEM TUDOM,hogy MIÉRT NEM A SZELEKTÍV HULLADÉKGYŰJTŐ   U D V A R B A  viszi a szemetét???!!!! És közölte,hogy Ő a malomdombról a másik lakóparkból (ha nem tudnám ugye) hozza a szelektívet!!!!
pferco Creative Commons License 2009.07.06 0 0 5756

Sziasztok!

 

Mostanában olyan sok kérdés felmerült, de csak kevesen gondoltátok, hogy érdemes a vélemyényeteket nyilvánosan is elmondani.

 

Készítettem egy kérdőívet ami NÉVTELEN természetesen és szeretnélek megkérni rá, hogy ha van 3 perced akkor töltsd ki. A kitöltött eredményeket összesítve meg fogom veletek osztani.

 

A kérdőív helye: a TH belső fórumára raktam csak ki a linket, ha lehet kezeljétek belső anyagként.

 

Elméletileg egy helyről csak egy beküldést fogad el a rendszer, viszont nem továbbítja számomra a kitöltő adatait csak a válaszokat, amiből kérhetek majd egy összesített jelentést.

Véleményedet előre is köszönöm!

 

F

09Béka Creative Commons License 2009.06.30 0 0 5754
A "szokásos" és sokadszorra "tellik be a pohár"..bocsánat ,hoyg csak így felkiabáltam ,de komolyan kikészít ez a szemétdomb és csörömpölés és hétvégi kora reggeli "ürítés" és ez az egész,hogy parkolóhelyet vesz el..stb! Undorító! EURÓPA LAKÓKERT...hol van itt európa és hol a lakókert...nah mindegy..a napok mennek tovább :)
pferco Creative Commons License 2009.06.29 0 0 5753

történt valami rendkívüli, vagy "csak a szokásos dolgokkal" most betelt a pohár?

 

Előzmény: 09Béka (5752)
09Béka Creative Commons License 2009.06.29 0 0 5752

NEM BÍÍÍÍROM EZT A SZELEKTÍVET ELVISLENI!!!!!!!!!

 

VALAKI ILLETÉKES TEGYEN MÁR VALAMIT!!!

 

HIHETETLEN!!

eva77 Creative Commons License 2009.06.26 0 0 5750
Azok ott alulra nem tudom , hogy kerültek:))))
pisti072 Creative Commons License 2009.06.26 0 0 5748
Nem akarlak megbántani, de talán nem itt kéne... Bár a mai világunkban egy három havi adag nagy érték. nekem az a régi vicc jut az eszembe,hogy úgy lehet a trabant értékét megduplázni, ha teletankoljuk.
Előzmény: eva77 (5747)
thetorrmaster Creative Commons License 2009.06.20 0 0 5746
Na örülök! Kis reményt ad, hogy egy kocsival kevesebb ami miatt sem nekem sem más anyukáknak nem kell a rendőrséget hívogatni a jövőben. Pozitív dolog h tudtatok kommunikálni, végülis emberek vagyunk.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!