Keresés

Részletes keresés

trefaserik Creative Commons License 2010.09.20 0 0 29
sikerült a tanfolyam?
most néztem csak a hozzászólást,
de ha a 2kf vagy mi a neve keres abba ne menjél bele.
drága és semmit nem nyújt,
csak beugrott hogy engem is ezzel ámitottak,meg sok mást is,
de olyan kamu hirdetés inkább,sok a probléma azzal a sulival.
Előzmény: micsf (27)
micsf Creative Commons License 2010.06.17 0 0 27

Sziasztok!

 

Nem biztos, hogy jó helyre írok, de remélem azért válaszol valaki. Mennyit keres egy linux rendszergazda nálunk, vagy külföldön? Nekem nem ez a szakmám, jelenleg felhasználói szinten értek a számítógphez. Egy iskola képviselője keresett meg, hogy jelentkezhetnék egy tanfolyamra. Szerinte nagyon gyorsan el lehet vele helyezkedni és sokat lehet keresni. Én azonban szeretném hozzáértők véleményét is kérni. Érdemes nekiállni, megtanulnom egy új szakmát? Előre is köszönöm a választ.

kg78 Creative Commons License 2010.02.05 0 0 26
Mennyit keres egy programozó, hát ez nagyon sok mindentől függ ám. Milyen programozó? Php, java, C++, plsql? Milyen szinten csinálja, amit csinál? Nem lehet általánosan megmondani, hogy mennyit keres egy programozó.

Ettől függetlenül, egy tapasztalt, kipróbált java/c++ -os szakember, nevezzhetjük senior programozónak is, ma Magyarországon minden további nélkül bruttó 500e-900e között meg tud keresni és van is rá kereslet. Nem vezetőként, hanem sima beosztottként.

Tapasztalatom szerint viszont nagyon-nagyon ritka az értékes, valódi, jó szakember, akinek a képessége, képesítése és tapasztalata is megvan.

Összegezve, ha jónak érzed magad, akkor 150 ezer elég sovány.
Artemis Entreri Creative Commons License 2009.11.05 0 0 25
UP..

Szóval mennyit is? Én elég jól keresek senior java programozóként....kb nettó 420 körül, de a juniorok jó ha 250-et megkapnak....
tschuby Creative Commons License 2006.07.24 0 0 24

Sajnos nem VAGY-ról van szó, hanem arról, hogy számlával jöhetsz csak dolgozni és hogy ne sírj nagyon, adnak 10-15%-kal többet, azaz 10-15%-al több marad meg, de a cég még így is csak a felét fizeti a bejelentett összegnek.

 

1. Sok helyen nem nézik, hogy 6 év szakmai múlt vagy 1 éve dolgozó, gyakorlatilag pályakezdő emberkéről van szó.

- Tudsz programozni C++/Java-ban?

- Igen.

- Akkor gyere, majd belejössz.

 

2. A belső bérfeszültésg elkerülése miatt nem adnak 10-15%-kal többet, nehogy a szomszéd sírjon, hogy neki csak 250, neked pedig 275.

Előzmény: Keela (23)
Keela Creative Commons License 2006.07.23 0 0 23
Van valaki, aki +10%-ért EVÁ-zna?
Előzmény: tschuby (22)
tschuby Creative Commons License 2006.06.21 0 0 22

A vidékről - nagy fizetés reményében - "feltelepült" fiatal informatikusok (köztük én is) lenyomják a béreket. Hogy ne gyűlölködjünk, a piac maga lenyomja a béreket. Dívik az EVA még mindig, jövőre is fog. Sok helyen azt mondják, hogy a nettó 250 helyett gyere el EVAban +10%-ért. Ez azt jelenti, hogy kiszámolják mennyit kell adni, hogy 275 maradjon a zsebedben. És ennyi pénzért sokan elmennek dolgozni.

Van ismerősöm nagy cégnél, aki vezető fejlesztőként 300nettót keres bejelentve. +kaja +néhány kiküldetés évente pár napra.

 

Úgy látom, a piac ennyit tud jelenleg.

Vannak kiugró bérek, megnyert pályázat tényleges befejezéséhez nem sajnálnak 800-900e -t adni egy JAVA fejlesztőnek 6-9 hónapig számlára. Ott előre látod a pénzeket és a munkaadódnak így is marad bőven :)

Alessandro69 Creative Commons License 2006.02.07 0 0 21
Sorry! Rossz emilt adtam meg!
A jó:
alessandro69@freemail.hu
Előzmény: Alessandro69 (20)
Alessandro69 Creative Commons License 2006.02.06 0 0 20
Pályakezdő vagy 1-2 év tapasztalattal rendelkező adatbázis-programozókat keresek, német nyelv minimum kommunikációs szintű ismeretével, Ausztriában végzendő munkára.
Ha jól dolgozol, hosszú távon számíthatsz ránk!


alessandro69@citromail.hu
magyar és nemet CV-ket várok, ha komolyan érdekel.
lesznyik Creative Commons License 2005.11.18 0 0 19

Jo Estet Mindenkinek!

Itt Massachusetts-ben (USA) a frissen vegzett (Bachelor of Science) informatikusok kb. 50 ezer USA dollarral/ev kezdenek. 4-5 eves gyakorlattal ~70 ezer korul lehet keresni. Hangsulyozom, itt Massachusetts-ben. Nyilvan aki az MIT-n, Berkeley-n, vagy egyeb nagy nevu egyetem mernoki(computer science, electrical engineering, computer systems engineering, stb.) karan vegez, az akar 65-70 ezer US $-t/ev is elker es meg is kap kezdo fizeteskent. Cegtol fuggoen erre jonnek az egyeb juttatasok(pl. ingyenes nyugdijalap, 401(k) befektetesi nyugdijalap lehetosege es ahhoz ceges hozzajarulas, akar az egesz csaladot is lefedo egeszsegugyi- es eletbiztositas, egyetemi - MS, MBA, PHD - tanulmanyok teljes koltsegteritese, stb.), amik onmagukban igen csabitoak. Tehat onmagaban a fizetes nem feltetlenul a legfontosabb szempont egy allasajanlatnal, foleg ha az ember mar nem a huszas eveit tapossa.  

Udv,

Gyula

Miss42 Creative Commons License 2005.10.06 0 0 18

tévedés.

a jó programozók keresnek sokat.

egy  átlagos képességű programozó fizetése olyan 300-400e bruttó körül mozog.

 

Előzmény: írogató (17)
írogató Creative Commons License 2005.10.03 0 0 17
Iszonyúan sokat!
legénytoll Creative Commons License 2005.09.21 0 0 16
Szerintem nettó 250-300 ezer reálisnak mondható.
Előzmény: Alulfizetett Programozó (-)
babylon Creative Commons License 2005.09.02 0 0 15
Nemrég hallottam, hogy a multinacionális szoftverfejlesztő cégek itt nem igazan akarnak kb. br500e-nel tobbet fizetni. Meg hogy bejon a cafeteria rendszer, s inkabb azt nyomjak, s nem a fizetesedet. Bar a cafeteria is jo, azert egy ido utan ugyis kimerul a kereted, s akkor a magasabb fizetesre lenne inkabb szukseg. Hol vannak manapsag mar a 2-3 evvel ezelotti fizuk?!
Előzmény: Alulfizetett Programozó (-)
Ki4r4 Creative Commons License 2005.06.08 0 0 14
Azért az sem egy utolsó megoldás, hogy a jelenlegi helyeden megpróbálsz fizetésemelést kérni... (?)

Mindent összevetve szerintem a nagy átlag felett keresel, vannak tényleg multiknál nettó 250-600e forintos fizetések, de ők sem úgy kezdték. Esetleg 220-al próbálkozz be egy multinál, aztán bármi lehet belőle.
Előzmény: Alulfizetett Programozó (13)
Alulfizetett Programozó Creative Commons License 2005.04.25 0 0 13
Köszi az infókat mindenkinek! Azt hiszem lassan rászánom magam, hogy váltsak, bár nagyon utálok munkahelyet váltogatni. Sajnos ma már csak álom, hogy az ember hoszabb ideig marad valahol és még emelik is a fizuját...
Törölt nick Creative Commons License 2005.04.25 0 0 12
Bruttóra gondoltam..
Törölt nick Creative Commons License 2005.04.25 0 0 11
A szórás nagy:

Egy haverom 30 rugóért csinál weblapot (HTML, PHP, MySql, Flash), egy ismerősöm, meg 900 000 keres (Java) programozással egy pénzintézetnél.

Most akkor mennyit keres egy programozó?

Sztem ha multihoz mész és C++-os munkát válalsz az 500 000 rugóval nyogodtan bepróbálkozhatsz, vagy inkább 470 000-mert az optikailag jobban néz ki:)

Ahol ez sok, oda meg ne menj dolgozni..
Előzmény: Alulfizetett Programozó (3)
PapLan Creative Commons License 2005.04.25 0 0 10
megnéztél már egyetlen állásajánlatot is?
VAN olyan ahol odaírják mennyit hajlandóak fizetni...

egyébként
bejelentve 200-300bruttó az nem mondható rossznak
számlára 250-300e+fa
feketén 150-250e zsebbe

Előzmény: Alulfizetett Programozó (9)
Alulfizetett Programozó Creative Commons License 2005.04.25 0 0 9
Ok, ezzekkel én is tisztában vagyok. Azt szeretném tudni, hogy amikor az x/6 helyen megkérdezi tőlem a HR-es, hogy mennyit szeretnék keresni, akkor mit mondjak neki, hogy ne köszönjön el tőlem gyorsan.  Azt pedig megint csak nem szeretném, hogy kevesebb pénzért menjek el dolgozni, mint amennyiért elmehetnék. Végül nem utolsó sorban azt is szeretném tudni, hogy egyáltalán van-e értelme megpróbálni váltani, máshol többet kapnék-e? Azt hiszem az mindannyiunk érdeke, hogy ne licitáljuk alul egymást.
Előzmény: PapLan (8)
PapLan Creative Commons License 2005.04.25 0 0 8
új állást akarsz?
keress rá, ne várd a csodát, hogy majd megmondja valaki hogy hova menj és ott mennyit fogsz keresni...

add be önéletrajzot x helyre ahonnan x/2 talán válaszol majd x/6 behív elbeszélgetni...

ha olyan nagy ász vagy, akkor megvan a munkahelyed...

Alulfizetett Programozó Creative Commons License 2005.04.25 0 0 7
Engem főleg Bp. és környéke érdekel.
Előzmény: brioska (4)
Alulfizetett Programozó Creative Commons License 2005.04.25 0 0 6
Ó! Kösz, hogy ennyire aggódsz értem, éppen most ebédeltem, úgyhogy egyelőre nem halok éhen...
Előzmény: _ Liar _ (5)
_ Liar _ Creative Commons License 2005.04.25 0 0 5
te szegény .... nehogy már éhenhalj
Előzmény: Alulfizetett Programozó (-)
brioska Creative Commons License 2005.04.25 0 0 4
azert az se mindegy, hogy orszag melyik resze
Előzmény: Alulfizetett Programozó (3)
Alulfizetett Programozó Creative Commons License 2005.04.25 0 0 3
Kösz az infót ,de  én konkrétan olyan programozók véleményére vagyok kíváncsi, akik hajlandók így névtelenül elálurlni, mennyit keresnek. Amúgy én is beszélek nyelvet, matematikát végeztem és több, mint 3 év gyakorlatom van a szakmában, tehát mondhatom nyugodtan azt, hogy profi vagyok, csak éppen rosszul válaszottam meg a helyet, ahol dolgozom, ezen szeretnék változtatni úgy, hogy tisztában legyek a lehetőségekkel. Azért kösz a segítséget...
Előzmény: ladydd (2)
ladydd Creative Commons License 2005.04.25 0 0 2
Ettől azért vannak jobb helyek is, pláne ha számlaképes az illető, komoly felkészültségű (mondjuk profi  informatikus, közgazdász, ért a matematikához), nyelveket beszél és gyakorlott. Magyarul profi. Ott azért létezik a br. 600 eFt. -tól fölfelé fizu is. 
Előzmény: Alulfizetett Programozó (1)
Alulfizetett Programozó Creative Commons License 2005.04.25 0 0 1
Nem gondolok, pedig már ilyenre is láttam példát!
Előzmény: PapLan (0)
PapLan Creative Commons License 2005.04.25 0 0 0
azért egy 0-át ne gondolj hozzá :)
Előzmény: Alulfizetett Programozó (-)
Alulfizetett Programozó Creative Commons License 2005.04.25 0 0 topiknyitó
Előbb-utóbb rá fogom szánni magamat, hogy egy jobban fizető állást keressek, de szeretnék előtte tisztában lenni vele, hogy mit mondhatok majd a HR-esnek az interjún, hogy ne legyen se túl sok, se túl kevés.  Jelenleg havi 150 ezret keresek nettóban, nem vezető beosztású programozóként egy kb. 30 fős cégnél. Webes alaklmazásokat fejlesztünk php-ben, de C++-ban, C#-ban is programoztam már előtte másik cégnél (ahol szintén nem voltam túlfizetve).

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!