Keresés

Részletes keresés

reboot Creative Commons License 2007.02.12 0 0 175
Sziasztok!

Egészen egyszerű szivacsmatracot lehet valahol kapni a városban?
Fido Dido Creative Commons License 2007.02.07 0 0 174

Nem is a kihalás miatt kell, hanem a mennybejutásért! :P

;)

Előzmény: Törölt nick (173)
Dabazsula Creative Commons License 2007.02.03 0 0 172
Sziasztok!

Ágyak háza: Rottex, a BSK és a BC nagyon kemény nekünk, pedig először ezt néztük ki, második kipróbálásra, miután másik matracokat is láttunk, valamint tüzetesebben kipróbáltuk, elvetettük, pedig ez nagyon jó áron van, és keményet akartunk eredetileg.
Matrac király: szerintük a Rottex az alsó kategória, a Matratex sokkal jobb... Tényleg jó, de 100e-ért nem jobb, legalábbis elsőre, mint pl. az ikeás. Dunlopillo csúcsszuper, na de 230e-ért?!?!?!
Ikea: hát ,talán ez marad, leginkább a Sultan Hedfors vagy Sultan Hasselback, Sultan Hamnö a megfelelő, kemények, de nem annyira, hogy pont ettől fájjon a derekunk...

Van valakinek az ikeás matracokkal hosszú távú tapasztalata? Megköszönném, ha megosztaná.
szevia Creative Commons License 2007.01.14 0 0 171
>hogy mikor ráülök a felső réteg finom puha, de lejebb olyan mint ha beton lenne

Ez érdekes! hogy tudod külön érzékelni a kettőt? milyen matrac volt az? Mert nekem egy nemrég vásárolt latex-kókusz(14cm közepe 4cm kókusz) matracommal van problémám, hogy túl kemény nekem, de nem érzem ezt így külön, hogy felül és lejjebb. az egész úgy túl kemény, ahogy van... egyből és csak ezt érzem.. gondoltam, hogy veszek rá egy kiegészítő 4cm-s latex fekvőbetétet, csak nem vagyok benne biztos, hogy megoldja a problémám, és ahhoz elég drága, hogy kisérletezgessek..
Előzmény: Vad Kakas (170)
Vad Kakas Creative Commons License 2007.01.12 0 0 170

HI!

Hosszas nézelődés után, és az itt leírtak alapján, sima latex matracot veszünk Mi is a Matrac Királytól (Dózsa György út) Latex prima physio-t,  remélem beválik és tartós  lesz! A boltban nagyon kényelmes volt, a kokuszos matracoknál nekem is feltünt, az a jelenség, hogy mikor ráülök a felső réteg finom puha, de lejebb olyan mint ha beton lenne benne! Az ágyrács pedig állítható lesz ezért is a Latex a nyerő! Infó a matrac tartóságáról jól jönne még!!!

 

Fido Dido Creative Commons License 2007.01.11 0 0 169
Akkor van 25 évünk kicseréltetni. :)
Előzmény: szevia (168)
szevia Creative Commons License 2007.01.11 0 0 168
És ha az is gödrösödni fog?
Előzmény: Fido Dido (167)
Fido Dido Creative Commons License 2007.01.11 0 0 167
Igen, maradunk a 14 vagy 16 cm-es latexnél. Eddig az volt a legkényelmesebb. VAn az ikeaban. A 2x90-es azért jobb, mert könnyebb forgatnio. Egyben piszok nehéz. Viszont ha egyben van, akkor nincs gödör a kettő közt.
Előzmény: szevia (166)
szevia Creative Commons License 2007.01.11 0 0 166
Szóval maradsz a latexnél? És az Ikeában van 90X es latex matrac? Egyébként többen javasolták a 2x 90-et inkább, mint a 180-at, az indokra már nem emlékszem pontosan; a biomatrac fórumon azthiszem.
Előzmény: Fido Dido (163)
Fido Dido Creative Commons License 2007.01.11 0 0 165

:)))

Nem lenne egyszerű, mert jó erősen összeragasztották. :)

Előzmény: janijani (164)
janijani Creative Commons License 2007.01.11 0 0 164

"Mikor szétnyitottuk a huzatot, látszott, hogy két 90-es matracból van összeragasztva. Na itt lett végleg elegünk a márkából!"

 

Pedig válásnál milyen egyszerű lenne az osztozkodás :)))

Előzmény: Fido Dido (157)
Fido Dido Creative Commons License 2007.01.10 0 0 163

Egyébként most jöttünk az IKEA-ból, és ott minden matracra 25 év garancia van. A cég pedig valószínűleg még lesz akkor is. Sajnos nekik nincs latexből 180x200-as, de lehet, hogy veszünk két 90-est. Bár szeretnénk inkább egy nagyot.

Előzmény: szevia (161)
Fido Dido Creative Commons License 2007.01.10 0 0 162

A miénk azt írta, hogy kigödrösödés minimum 30%-os alakváltozás terhelésnél. Matractípusonként változik a garancia. A latex-kókuszra ők is csak 1 évet vállalnak. A miénk csak latex volt.

 

A "szakértő" a bolttől jött, de nem vitatkozott, hanem látta, hogy jogos a reklamáció. Az elsőnél megnézték a léctávolságot, de az előírt max. 6 cm megvolt.

Előzmény: szevia (161)
szevia Creative Commons License 2007.01.10 0 0 161
Újabb érdekesség: az én garanciapapiromon nincs semmiféle leírás!
>A cserénél a szállítást nekik kell megoldaniuk. Ez mindenesetre jó hír! Nem mintha biztos lenne hogy sor kell kerüljön rá. (Gondolom az, hogy tényleges használat során keménynek bizonyult a matrac nem ok, hiszen ez nem garanciális hiba)
És a "szakértő" az honnan jön? a bolt továbbítja valahová a reklamációt? (mert akikkel az üzletből a vásárlás előtt beszéltem, ők nem bizonyultak túl szakértőnek)
Előzmény: Fido Dido (160)
Fido Dido Creative Commons License 2007.01.10 0 0 160

A kigödrösödés pontos leírása a garanciapapíron van. Emlékeim szerint a vastagság 20 vagy 30%-os eltérésétől számít kigödrösödésnek.

A csere nem rögtön történik, hanem először kimegy egy szakértő, megállapítja, hogy valós-e a probléma, és utána cserélik ki, de nem minden esetben tudják azonnal, mert van, hogy az adott matrac nincs raktáron. A cserénél a szállítást nekik kell megoldaniuk.

Előzmény: szevia (159)
szevia Creative Commons License 2007.01.10 0 0 159
Igazad van. Sajnos csak akkor derült ki, mikor már megvettem és elhozták. Online vásároltam, -egyéb okból-mint ahol előzőleg nézegettem próbálgattam a matracokat, ahol pedig konkrétan ott jártam, azokban az üzletekben valóban 5-10 év garanciákat mondtak, és fel sem merült bennem, hogy ugyanazon termékre egy másik árusító más garanciát nyújthat. ?.
A kigödrösödés mettől számít annak? Valahol azt írták, egy enyhe benyomódás természetes. Nekem messzebbrőlszállították , ha garanciális hiba van, vajon nekem kell visszaszállítanom?
Előzmény: Fido Dido (158)
Fido Dido Creative Commons License 2007.01.09 0 0 158
Fura az 1 év gari. Főleg úgy, hogy más gyártók 10-20 éveket dobálnak a matrac mellé. A mi szerződésünkben még 5 év garancia volt a kigödrösödésre. Én 1 év garanciával biztos nem vennék matracot.
Előzmény: szevia (155)
Fido Dido Creative Commons License 2007.01.09 0 0 157
Kettő kigödrösödött, mindkettő máshol. Az első 3 hónap alatt, a második kb. 1 hónap alatt. Az elsőnél a harmadánél lett gödör, a másodiknál elég érezhető szintkülönbség alakult ki a két oldal között (180x200). Próbálgattuk mindkettőnél, hogy esetleg a forgatástól rendbejön, de végül, jó fél év után bejelentettük a problémát, és kicserélték. Aztán harmadiknak kaptunk egy gyári csomagolásút, amiről kibontás után kiderült, hogy olyan mocskos, mintha évekig bemutató matrac lett volna valahol. Mikor szétnyitottuk a huzatot, látszott, hogy két 90-es matracból van összeragasztva. Na itt lett végleg elegünk a márkából!
Előzmény: szevia (155)
boco_papa Creative Commons License 2007.01.09 0 0 156
Sziasztok!

Adott 2 matrac:
1. a BAYER Memory matrac
2. a MATTUUM Anti-stress matrac

Mindkettő hasonló felépítésű, és tartalmaznak memory réteget. Különböznek viszont a huzat anyagában. A BAYER huzata spéci mikrokapszulákat tartalmaz, amik magukba zárnak mindenféle kellemetlen szagot, ezáltal tartja frissen azt. A MATTUUM huzata teflonszálakat tartalmaz, ami a forgalmazó honlapja alapján anti stressz hatást nyújt, valamint hallottam már olyat is, hogy a káros föld sugárzásokat is leárnyékolja. Külföldi oldalakon pedig a víz-kosztaszító tulajdonságát emelik ki.

Lövésem sincs, ezekből mi igaz, mi nem, ezért szeretném segítségeteket kérni, melyiket válasszam.

Köszönöm
szevia Creative Commons License 2007.01.09 0 0 155
Mert? Mi volt vele? nekem most egy új latex-kókusz(4cm) van Materasso, és csak az a bajom vele (eddig legalábbis), hogy nekem kemény, de ez nem számít hibának. Az enyémre csak 1év garanciát adtak.
Előzmény: Fido Dido (151)
kobun01 Creative Commons License 2007.01.07 0 0 154

Szia!

 

Köszi a választ, a Novetex üzletében mi is voltunk azóta az Üllői úton.Tényleg korrektek voltak, segítettek, és a matrac is jónak tünt. Még a vákummatrac foglalkoztat, valamint a memostar/memo foam matrac.Sokan azt mondják, hogy ez drága, láttam az Aime honlapján a Memostart, az nem volt olyan vészes áron...

 

Üdv

Előzmény: pkri (153)
pkri Creative Commons License 2007.01.07 0 0 153

Ja és próbáljátok hosszabb ideig melyik a jó ágyrács megoldás,nekünk az állitható rács kényelmesebb.Max cityibe a boltba órákig veletek foglalkoznak és a terméket hazalehet vinni próbaalvásokra.Igaz nem olcsó hely ,de mindenképpen a legkényelmesebb választás.

És a  rúgós matracot tessék elfelejteni,alig olcsóbb és klaszisokkal szarabb.

Előzmény: kobun01 (150)
pkri Creative Commons License 2007.01.07 0 0 152
Előzmény: kobun01 (150)
Fido Dido Creative Commons License 2007.01.06 0 0 151
Én a Materassot erősen nem javaslom! Igaz, nekünk csak sima latex volt, de a két évebn belüli harmadik garanciális csere után végleg lemondtunk erről a márkáról!
Előzmény: kobun01 (150)
kobun01 Creative Commons License 2007.01.06 0 0 150

Sziasztok!

 

 

Mi is matracvásárlás előtt állunk.

Ami tuti:2 db 80*200-as matracot szeretnénk venni,uniqa-s egészségpénztárból, amiből elvileg csak gyógymatracot, esetleg biomatracot lehet vásárolni.Az is biztos még, hogy fix ágyrács lesz.

Olvasgattam a fórumot, és eléggé megoszlóak a vélemények.

Amin gondolkodunk per pillanat:Novetex kókusz-latex matrac, az Aime cég Memostar, Elastimed matraca, a Pierre Cardin Biomax, esetleg a Materasso kókusz-latex matraca.

Valami tapasztelet, tanács ezek mellett/ellen?

 

előre is köszi

godfrey Creative Commons License 2006.12.20 0 0 149

Ismerősnek van olyan 400 ezres csodája ami felveszi az alakodat és állítolag isteni benen aludni.

Egyetlen hátránya, hogy forgolodni nem tudsz benen, na meg persze az ára.

 

Előzmény: takker956 (148)
takker956 Creative Commons License 2006.12.19 0 0 148

sziasztok,

 

mi most gondolkozunk matracvételen. a rugos kizárva, latex v. hideghab.

 

a hideghabot nem láttam olyan sok helyen Wesselényi utcában van egy bolt (Da Vinci) , ott a figura elég jókat mondott róla.

 

kinek mi a véleménye? van akinek ilyen van? bejött?

 

üdv

 

takker

MontY Creative Commons License 2006.12.19 0 0 147
szia,

Szerintem a Rottex rugós matracok nagyon kényelmesek és strapabírók. Asszem BC vagy BSC mellett döntünk mi is a héten a feleségemmel :) A BC-t ismerem, nagyon nem is mernék mást választani, mert egy pár perces kipróbálás egy üzletben még nem biztos, hogy hosszú távon is bejönne. Pár napot aludtam BC-n és életemben nem aludtam olyan jól, mint azon a matracon. A szüleimnek pár éve van ilyen matraca (asszem 3 éve) és semmi használat nem látszik rajta. Ez egy kemény matrac, de nagyon kényelmes. Próbáld ki, hogy mennyire jön be neked! Ja és 2 hetente szigorúan forgatni kell őket!
Előzmény: vivien00 (124)
szevia Creative Commons License 2006.12.14 0 0 146
Nem te személyeskedtél hanem Vanessza úr, őt szedték le, (szerintem helyesen; remélem ez most nem számít személyeskedésnek:-)
Előzmény: lzleo (143)
godfrey Creative Commons License 2006.12.14 0 0 145

Köszi a tippet majd megnézem.

 

Jelzem régebbről más ügyben nekem nincs jó tapasztalatom a fogyasztóvédelemmel kapcsolatban, eddig 2x volt velük kapcsolat és mindkétszer a cégnek itéltek.

(egyszer egy Adidas cipő 2 hét alatt megadta magát még a 90 es évek elején, kb 50 méteres sor kigyozott a Váci utcai Adidas bolt elött visszahozva mindenki ugyanazt a tipusú cipőt, majd 2 hét mulva jött az elutasítás miszerint nem rendeltetésszerű használat miatt mnet tönkre a cipő, miszerint futó cipőben jártam és nem futottam!)

 

Másodszor pedig egy 1 hetes Asus PDA ment tönkre és a javítás 3 hónapot vett igénybe (karácsony elött vettem) telefonos érdeklődésre mondták a FVFnél, hogy Unios csatlakozásunk után nem kötelesek 15 napon belül megjavítani/és vagy csere darab esetén 30 napon belül csak minnél hamarabb, értsd akár évek alatt is. Ráadásul amig bent van aszervizben nem hosszabodik meg a gar idő, így ha 1 év alatt javitják meg és utána elromlik következő héten nem garos...:(

 

 

Előzmény: Fido Dido (142)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!