Keresés

Részletes keresés

_MrB_ Creative Commons License 2019.06.21 0 0 13414

Köszönöm, megkérdem tőlük is. Igaz, ez meleg besorolású paplan én meg most vékonyabb nyárit keresek de gyapjút.

Előzmény: Alváskultúra (13413)
Alváskultúra (X) 2019.06.21 0 0 13413

Szia Brb,

 

a Billerbeck Wool Classic paplanja tudomásom szerint 100% gyapjú és 100% pamut huzat. Viszont ezért cserébe ugye nem mosható.

 

Üdv,

 

PÁlinkás László

Előzmény: _MrB_ (13412)
_MrB_ Creative Commons License 2019.06.21 0 0 13412

Szia Laci!

 

Nem matrac, de alváskultúra... Kapható itthon (esetleg hazai gyártásban) műanyagmentes gyapjú paplan? Sajnos Naturtex 100% gyapjú paplanja is tartalmaz maximum 10%-ot, amit törvényileg nem kötelező feltüntetni (WTF?) ...

Alváskultúra (X) 2019.06.21 0 0 13411

Kedves Kerxy,

 

az ár ugyanaz, mintha egyféle matrac lenne. Fórumos törzstag kedvezményt emailben meg tudnánk beszélni?

 

Üdv,

 

PÁlinkás László

Előzmény: kerxy (13410)
kerxy Creative Commons License 2019.06.19 0 0 13410

Köszönöm a választ!

 

Amennyiben egy Signum Hard és egy Medium is egy nagy matrachuzatba kerül, annak árazása hogy alakul? Fórumos, visszatérő vásárló kedvezmény van? :)

Előzmény: Alváskultúra (13407)
Tom1939 Creative Commons License 2019.06.18 0 0 13409

Kedves László!

 

Köszönöm válaszod! Felhívtam a boltot és a hab részt mondták, de a vállzónát nem. Mondjuk az én vállam pont határeset és az utóbbi 2 éjszaka kényelmes volt, valószínűleg jó lesz így :)

Előzmény: Alváskultúra (13408)
Alváskultúra (X) 2019.06.18 0 1 13408

Szia Tom,

 

a SenZone Memory matrac egyik oldalán van emlékezőhab réteg, ez az oldal lágyabb ha megnyomod és mint az emlékezőhabok, másként is viselkedik. Ha teljes a bizonytalanság, akkor a cipzárt egy kicsit ki lehet nyitni és belenézni. Ez annál inkább is jó, mert a matracnak két különböző mélységű vállzónája van, átlagos vállszélességnél az alacsonyabb kialakítás szokott a jobb lenni, míg az átlagosnál szélesebb váll esetén a mélyebb kialakítású vállzónát érdemes használni.

 

Üdvözlettel:

 

Pálinkás László

Előzmény: Tom1939 (13405)
Alváskultúra (X) 2019.06.18 0 0 13407

Szia Kerkxy,

 

zsákrugós matracoknál olyan 250db/m2 lenne az alap. Innen persze bőven van felfelé is darabszámban (olyan 3-5ezer darabig el lehet menni). A 190db a Hövag matrac esetében egy kicsit sovány. Az említett matracok közül az egyetlen ami zónázott és valóban ergonómikus kialakítású az a Signum. Itt akár egy Hard és egy Medium is lehet egy nagy matrachuzatban, hogy a két eltérő testsúly eltérő alátámasztást kapjon. A Selena és a Wool Extra matracok között annyi a különbség, hogy a Wool Extra matrac téli oldalán 100% gyapjú található. Ez az oldal nincs steppelve, így feszesebb mint a másik oldal vagy mint a Selena Comfort bármelyik oldala. A kép valóban megtévesztő, a gari 15 év mindkét termék esetében.

 

Üdvözlettel:

 

Pálinkás László

Előzmény: kerxy (13404)
illetlenke Creative Commons License 2019.06.17 -2 0 13406

Rákerestem a neten és leírás szerint 2 oldalas.

Feltételezem kipróbáláskor a memóriahabos oldalán feküdtél.

Előzmény: Tom1939 (13405)
Tom1939 Creative Commons License 2019.06.16 0 0 13405

Bocsi ha butát kérdezek, most jött meg a SenZone Memory Hard matracom. Ennél mindegy melyik oldalát használom (vagy egyik oldalán kellene feküdni?)? Így elsőre nem látok rajta iránymutatást. Köszönöm az infót!

kerxy Creative Commons License 2019.06.15 0 0 13404

Sziasztok!

 

Párommal összeköltözünk, így matracvásárlás előtt állunk: a cél egy keményebb jellegű 180*200-as matrac lenne. Én 75-80 kg, ő pedig 55-60 kg között mozog. 

Jelenleg egy Ceriflex Selena Comfort-on alszom, eddig nem volt vele gond, számomra olyan semmi extra.

 

A keretünk 100-120k lenne maximum, így amiket néztem:

  • Ceriflex Selena Comfort 22 vákuum matrac: 97600 Ft
  • Ceriflex Wool Extra vákuum matrac:  99600 Ft (itt nem tudom, hogy 5 vagy 15 év a garancia, mert a kép megtévesztő a matracguru oldalán, valaminthogy mivel jobb mint a selena)
  • RelaXx Signum Dual Medium: 129800 Ft
  • IKEA HÖVAG: 69990 Ft

 

A fentiek közül melyik javasolt leginkább és miért?


Köszi előre is.

lgalos Creative Commons License 2019.06.08 0 0 13403

Köszönöm a gyors és megnyugtató választ. 

Előzmény: Alváskultúra (13402)
Alváskultúra (X) 2019.06.07 0 0 13402

Kedves Igalos,

 

igen a képeken rajta van, viszont a gyártás során ezeket a felületi vágásokat először lecsökkentettük (volt néhány visszajelzés), később el is hagytuk a könnyebb és pontosabb vágás érdekében. Sokkal inkább volt esztétikai jelentősége semmint hogy funkvionalitásban bármi hátrányt okozna ezek hiánya.

 

Üdvözlettel:

 

Pálinkás László

Előzmény: lgalos (13401)
lgalos Creative Commons License 2019.06.07 0 0 13401

Kedves László!

 

Én emlékszem rosszul, hogy a gélhabos Levital matrac tetéjén is van [ ] minta, és ki is tapintható fekvés közben? 

A képeken is látom, de szerintem az enyémről lemaradt. 

Alváskultúra (X) 2019.05.31 0 0 13400

Szia

 

a Curem matracokat nem forgalmazzuk egy ideje. Alapvetően kizárólagosságban állapodtunk meg, de a Curem bement a Kika-hoz, így mi kitettük. Azóta a Kika is. Curem így járt:-) Szerinem amúgy az alsó tartóhab volt jobb, mint a Levital, ez egy Evopore HRC nevű svájci hab volt, a többi minden tulajdonságban szerintem a Levital magasan veri (gélhab, a szabadalmaztatott kialakítás, a nagy tömegsűrűségű HR habok. Huzat ca ugyanolyan...

 

Üdvözlettel:

 

Pálinkás László

Előzmény: B.Dóri81 (13399)
B.Dóri81 Creative Commons License 2019.05.31 0 0 13399
Kedves László!

Köszönöm a sok hasznos információt, valóban jó tudni,h.a kifizetett horror összegért milyen minőséget kapunk. Most látom az oldalatokon, h.egy új termékkel (Curem) bővült a választék....Még 1 kérdésem lenne,hogy a Curem matrac mennyivel jobb, illetve mivel tud többet (az árán kívül) a Levital matractól?


Üdv,
Dóri
Alváskultúra (X) 2019.05.31 0 0 13398

Kedves Dóri,

 

a sealy ugye eredetileg amerikai. A Magyarországon kapható Sealy matracokat licencben gyártják Görögországban. Mi forgalmaztuk régen amikor még nem görög volt. Biztos jó dolgokat csinálnak, nem ismerem, de talán Görögország sem leginkább a matracgyártásáról híres:-) Ettől persze még lehet jó. Nem is nagyon forgalmazza már senki a Kikán és a Novetexen kívül (ők hozzák be az országba Görögországból). Sajna nincs több infóm.

 

Üdvözlettel:

 

Pálinkás lászló

Előzmény: B.Dóri81 (13397)
B.Dóri81 Creative Commons License 2019.05.31 0 0 13397
Kedves László! Köszönöm a vekeményed, azonban az általad javasolt török gyártok matracait is próbáltam, de számomra sajnos egyik sem volt megfelelő, a Cardo matracok pedig ami kényelem szempontjából jónak mondható, azok 500 ezer Ft felett voltak. A Sealy Passion matraccal kapcsolatban milyen talasztalatod/véleményed van. Találtam egy üzletet,ahol ez a matrac akciósan most 360 ezer Ft -ba kerül, tudom ez sem olcsó, de legalább nem 560 ezer és fel óra fekvés után is azt éreztem,h.tartja a derekamat.... (remélem ezt lehet érezni majd 4 év utan is) :) Üdv, Dóri
Alváskultúra (X) 2019.05.31 0 0 13396

Kedves Dóri,

 

most néztem csak az árakat.... 480 000 egy franciaágy méretű matrac olyan gyártótól, amit szerintem a világon sehol sem ismernek? Elég merész... Ebben a kategóriában azért már szépen körül lehet nézni pl. a zsákrugós matracok között is, ilyen árfekvésben már Leggett&Platt szabadalmaztatott rugórendszerekkel is lehet gyönyörű és kifogástalan termékeket találni a legtöbb ismert márkában (LifeSleep, Yatas, Yatsan, Cardo).

 

Üdvözlettel:

 

Pálinkás László

Előzmény: B.Dóri81 (13394)
Alváskultúra (X) 2019.05.31 0 0 13395

Kedves Dóri,

 

sajna nem tudok segíteni, nem hogy a termékekről nem hallottam soha, de még a márkát sem ismerem, de szerintem a forgalmazókon kívül senki nem ismeri ebben az országban. Biztos van benne logika, hogy Spanyolországból hoz be valaki matracot, szerintem narancsban erősebbek:-)

 

Üdvözlettel:

 

Pálinkás lászló

Előzmény: B.Dóri81 (13394)
B.Dóri81 Creative Commons License 2019.05.30 0 0 13394

Kedves László!

 

Matracot szeretnék vásárolni 160x200, félkemény, rugalmas ágyrácsra, a nyak- és a derékban lévő sérv egy picit nehezíti a választást. A közel 2 hónapja tartó  matracpróbák során kényelem szempontjából számomra az alábbi 2 matrac eddig a nyertes: 

 

1. Gomarco Therapy 2.0

2. Morfeus Aeron

 

A fenti matracokkal kapcsolatban szeretném kérni a véleményedet, illetve amennyiben van javaslatot ár/érték szempontjából megfelelőbb matracra, az előre is köszönöm.

 

 

 

Üdv,

Dóri

Cruzito76 Creative Commons License 2019.05.30 0 0 13393

Ez jogos László, ezzel egyetértek maximálisan!

A "csodát" én nyilván úgy értettem, hogy amire a hagyományos orvoslás rányomja az "ezen nem lehet változtatni" bélyegzőjét, ott még van tér és lehetőség változtatni. De jogos, hogy ezt nem hívhatjuk csodának a szó klasszikus értelmében. :)

 

Köszönöm az infót a MC/Relaxx témában! 

Előzmény: Alváskultúra (13390)
landrepf Creative Commons License 2019.05.30 0 0 13392

Ne magyarázkodj, felesleges. Nagyon szeretnék gratulálni az elért sikereidhez! Merj nagyot álmodni és megadatik!:) Az ilyen posztok szerintem sok embernek adnak motivációt, nekem legalább is mindenképp, hogy a saját szakmámban sikereket érjek el.

Alváskultúra (X) 2019.05.29 0 1 13391

Sziasztok,

 

csak egy kis szakmázás lenne, lehet persze, hogy nem érdekel senkit:-) A Recticell Európa legnagyobb és egyben piacvezető habgyártó konzorciuma. Hozzájuk tartozik többek között az összes Eurofoam gyár, ők gyártják a Matratzen Concord (1200 db üzlet) összes M Line temékét, az ő tulajdonuk a Schlaraffia Németország jelenleg legnagyobb matrac márkája, szinte az összes nagy autógyártó összes műszaki habját, hang- és hőszigetelésben, filtertechnikában szinte verhetetlenek, 28 országban 8 400 alkalmazottal vannak jelen, és még talán a végtelenségig sorolhatnám....

 

Csak dicsekvésként szeretném megosztani veletek, hogy mi vagyunk (tudomásom szerint) az első magyar vállalkozás, aki eljutott és a Recticell komforthab üzletág vezető szakembereinek tarthatott prezentációt a Levital innovációról. Ez persze nem tűnik nagy dolognak, de figyelembe véve, hogy a belgiumi Recticell fejlesztési központjában (Recticell Development Center) ezek a belga szakemberek (háromból kettő)  30 éve dolgoznak ezen a területen, csak a laboratóriumuk volt talán kétszer akkora, mint a legnagyobb matracüzlet Budapesten, valószínűleg mindent (is) láttak már ezen a területen -így mégis egy kicsit büszkék vagyunk erre.

 

Természetesen ez egy brutálisan nagy cég, elképesztő vállalati mechanizmussal, üzleti irányelvekkel és üzleti protokollokkal, de egy ilyen vállalat tárgyalótermében prezentációt tartani, ilyen minőségű és tapasztalatú szakemberek társaságában "szakmázni" a kis Magyarországról érkezve úgy gondolom, hogy: igenis nagy dolog.

 

Bocsi ha dicsekvésnek tűnne, nem ez lett volna a cél, hanem sokkal inkább az, hogy egy kicsit még intenzívebb megvilágításba helyezzük a Levital szabadalmat és annak -reményeink szerinti- piaci jelentőségét...

 

Bocsi ha unalmas voltam:_)

 

 

 

Üdvözlettel:

 

Pálinkás László

Alváskultúra (X) 2019.05.29 0 0 13390

Kedves Cruzito76,

 

a MC egy kicsit dinamikusabb, feszességben kb hasonlók. Az MC előnye továbbá a két különböző mélységű vállzóna, míg a Signum előnye a kétoldalasság.

 

Amit a csodákról írtál, abban sajna továbbra sem tudunk egyet érteni. Csodák nincsenek. Az életmód váltás, a rehabilitáció, egy edzésterv felépítése és végrehajtási, a táplálkozási szokások átalakítása ezek nem csodák, hanem igenis tudatos, sok időt és energiát követelő fáradságos áldozathozatalok, befektetések egy könnyebb, panaszmentesebb jövőbe.

 

Csoda az, amikor mindez magától megtörténik.

 

Üdvözlettel:

 

pálinkás László

Előzmény: Cruzito76 (13389)
Cruzito76 Creative Commons License 2019.05.29 0 0 13389

Mecial Concept Premium és a Relaxx Dual Medium között keménységre, érzetre milyen különbség van?

Cruzito76 Creative Commons License 2019.05.28 0 0 13388

Annyiban hadd szóljak hozzá, hogy véleményem szerint "csodák" igenis vannak. Pláne mozgásszervrendszeri betegségeknél. Az életmódváltás, a kellően megfontolt mozgás, a helyes étkezés igenis nagyon komoly javulást, gyógyulást képes összehozni. Nem egy vendéget láttam, aki térden érkezett és mosollyal távozott egy rehabilitációs edzőteremből.

Én most pl. a pilates gépet és a spine trainer padot nyomom pár hónapja, masszív 20 éves schuermannal és jelentős változásokat értem el, de még többet fogok! 

 

Az viszont biztos, hogy a megfelelő matrac nagyon fontos, nekem a panaszaim jelentős része éjszaka jelentkezik.

 

Pár hete az egyik pesti partnerüknél kipróbáltam pár matracukat László, a Relaxx Dual Medium nagyon tetszett. Arra nekem nincs lehetőségem, hogy hazavigyem alváspróbákra (240 km-re lakom).

A Mecial Concept Premiumon gondolkozom nagyon, és azon, hogy felmenjek-e újra, rááldozzak egy napot, vagy a Dual Medium alapján megrendeljem-e a Concept Premiumot.

Alváskultúra (X) 2019.05.26 0 0 13387

Sziasztok,

 

az én tapasztalatom az, hogy egy megfelelő matrac azokat a problémákat tudja megoldani, amiket az előző rossz fekhely okozott. Esetleg arra lehet még alkalmas, hogy egy meglévő különböző okokból kialakult probléma esetén lassítsa vagy megállítsa a romlást, konzerválja a kialakult állapotot. Szoval nincs varázslat, nincsenek csodák sajna...

 

Üdv,

 

Pálinkás László

Előzmény: Beer Monster (13385)
landrepf Creative Commons License 2019.05.26 0 0 13386

annyira azért nem komoly. Borzalmasan rossz ágyon alszom sajnos. annyira rossz a matrac hogy a derekamnak nincs alátámasztása. simán alátudok nyúlni kézzel. mivel albérletbe költözöm így oda már egy használható ágyon akarok már aludni.

Beer Monster Creative Commons License 2019.05.26 0 0 13385

Kialakult hátfájásnál csak a próbaalvás ér valamit, ha nincs diagnózis. Az lehet porckorong probléma, meszesedés, izomfájdalom, idegzsába ...

 

Ezt távgyógyítani lehetetlen.

Előzmény: landrepf (13382)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!